רוצה ללמוד, אבל לא יודע מה. - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצה ללמוד, אבל לא יודע מה.

Morphine

Recommended Posts

תמיד חשבתי שכדאי ללמוד הנדסה ומחשבים כי יש בזה הרבה עבודה ומשכורת טובה. אבל הלימודים האלה ממש משעממים ובכלל מתמטיקה זה גועל נפש.

אבל אני חי באשליה שאו זה או שאין לך עבודה טובה. אני יודע עמוק בפנים שזה לא נכון, אבל מצד שני אין לי שום כיוון אחר שאני אוכל למצוא בו עבודה טובה.

אני מאוד נמשך למדעי הרוח, אבל מה כבר אפשר לעשות עם תואר בפילוסופיה?

כלכלה/מנהל עסקים/חשבונאות וכל זה, אין בזה הרבה עבודה וגם שם יש הרבה מתמטיקה שזה גורם לי בחילה.

אומרים שצריך ללמוד מה שאוהבים, אבל לי חשוב שאני אעבוד במה שלמדתי.

בואו נדבר על זה, אולי אני אקבל תובנות חדשות והראייה הצרה שלי תשתנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלמד מה שתרצה ותקרא לעצמך קואוצ'ר או איזה מקצוע פיקטיבי אחר.

ומה רע בללמוד מחשבים? מלבד מקצוע מצוין זה גם כלי בעבודות אחרות.

לא אמרתי שזה רע, אבל אני לא חושב שאני יכול להתמודד עם מתמטיקה כזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחשבונאות אין הרבה מתמטיקה, לומדי קורס או שניים די קלים

כנ"ל במנה"ס

כלכלה יש קצת יותר

בכל מקרה אני מאמין שתלך ללמוד מה שמעניין אותך, ללמוד משהו שמשעמם אותך וחר כך לעסוק בזה כל החיים זה מתכון בטוח לסבל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלמד מה שאתה רוצה ואוהב.

אם תלך ללמוד משהו שאתה לא אוהב (ויש הרבה מתמטיקה במדעי המחשב), ימאס לך מהתואר באמצע ואתה תעשה אותו בבאסה.

תבחר מקצוע שאתה אוהב, תאהב ללמוד אותו, ותמצא עבודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון אתה צריך להבין אם אתה רוצה ללמוד מקצוע או שאתה רוצה ללמוד כי מעניין אותך ללמוד. אם אתה רוצה ללמוד מקצוע אז שקול את מקצועות ה"גילדה" (ראיית חשבון, עריכת דין, חשמלאות, פירוטכניקה, קונדיטוריה, , ציוד מכני הנדסי, סוכן נסיעות ועוד ועוד), בהם אתה באמת חייב לעשות תואר\תעודה ולעבור את מבחני הלשכה\אגודה בשביל לעסוק במקצוע, או לפחות כדאי מאוד שתהיה לך תעודה בשביל לעסוק במקצוע. אופציה חליפית ללימודי מקצוע - מה שנקרא לימודים מקצועיים או לימודי תעודה, למשל: עיצוב גרפי, ניהול מערכות מידע וניהול מידע (MCSE, CCNP), הטמעה (למשל: מטמיע SAP), תכנות, ושלל אופציות אחרות. כמובן יש מקצועות תעודה רבים שלא קשורים למחשבים ושאין להם "גילדה" ולא צריך רישיון בשביל לעסוק במקצוע, למשל: כל מקצועות הרפואה האלטרנטיבית, קואצ'ינג (אלון גל מלמד!)... (החלוקה שעשיתי פה לא לחלוטין מדוייקת, אבל זה אמור לתת לך כיוון כללי).

אם בכל זאת אתה רוצה תואר אקדמי שלא מבטיח מקצוע אז נמשיך :-)

לגבי הרתיעה שלך ממתמטיקה, אז הרשימה הולכת בערך ככה:

התואר עם הכי הרבה קורסים מתמטיים הוא כמובן תואר במתמטיקה. אחריו בפירמידה תמצא את מדעי המחשב (תואר! לא התעודות שהזכרתי למעלה) ואת הפיזיקה. מתחת לזה - כימיה, ביולוגיה, כלכלה, הנדסה אזרחית. מתחת לזה - ראיית חשבון, מנהל עסקים. אז אל תיבהל, אל תיתן לדעות הקדומות שלך על מקצועות להשפיע על השיקולים - פתח אתרי אוניברסיטאות, תראה את התוכניות לתארים, ותבין בעצמך כמה מתמטיקה יש בכל מקצוע. ההבדלים הם עצומים, ואתה תגלה למשל שבראיית חשבון כמעט לא לומדים מתמטיקה.

מה אפשר לעשות עם תואר אקדמי במקצוע כמו פילוסופיה? סביר שלא תעבוד בתור פילוסוף מחוץ לאקדמיה (יש מעט מאוד אנשים שעושים זאת), אבל העובדה שיש לך תואר אקדמי מעלה את הערך שלך בפני המעסיקים. כנ"ל תואר בספרות, בלשון...

בכלל, קשה להגיד שיש קשר ישיר בין תואר אקדמי למקצוע. זו אשלייה שמוכרים לך מגיל צעיר, אבל הגיע הזמן לנפץ אותה. לא כל מי שמסיים תואר בביולוגיה עובד בתור "ביולוג", לא כל מי שמסיים תואר בפסיכולוגיה עובד בתור "פסיכולוג" (האמת שחייבים תואר שני בשביל לעבוד בתור פסיכולוג)... ואין דבר כזה "עבודה טובה" אובייקטיבי, זה לגמרי סובייקטיבי ועבודה שטובה לאחד לא טובה לאחר.

אם אתה רוצה להבין יותר את הקשר בין תארים אקדמיים ומקצועות - פתח את מדורי הדרושים בעיתון וקרא את המודעות, תראה בעצמך איזה תארים מקושרים לאיזה מקצועות.

תציף את עצמך במידע: תכיר שמות של תארים ותעודות (יש המון), תכיר שמות של מקצועות ותפקידים (יש אפילו יותר), תבין את הקשר ביניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה יעשה אותי מאושר מבחינה תעסוקתית, אבל אם אעבוד במשרד בתפקיד אדמינסטרטיבי כלשהו שבו אני רק נותן פקודות ושותה קפה, ומרוויח מעל 20 אלף, ויש לי גם זמן פנוי להרבה דברים אחרים במשך היום, אולי אז אני באמת אהיה מאושר.

אבל לעבוד במשהו שאני צריך להפעיל את המוח ולהתרכז במשך שעות ארוכות כמו מתכנת, מדען, רופא, בנקאי וכו', אני יודע שאני אהיה אומלל וכל היום אני רק אסתכל על השעון כדי לראות מתי הסיוט הזה ייגמר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק נותן פקודות ושותה קפה?

אתה רוצה להיות הבוס הגדול מכולם... אני לא יודע אם יש ג'וב כזה.

כולם עובדים בשביל מישהו. גם אם תהיה בעלים של חברה ולא יהיה מישהו מעליך בהיררכיה, אתה תעבוד בשביל הלקוחות שלך.

אם אתה לא אוהב להפעיל את המוח אז אולי תנסה להפעיל את הכוח?

עבודות פיזיות, יש כאלה שמשתלמות.

ואם לא טוב לך מוח ולא טוב לך כוח, אז אני מקווה שתמצא קריירה בדוגמנות או במשחק (וגם שם לא תהיה לך הרבה מנוחה), או... לא יודע כבר.

אבל תכלס נראה לי שאתה פשוט לא רוצה לעבוד... אתה רק רוצה שלא יהיו לך בעיות כלכליות... וזה דיון אחר לגמרי.

לעבוד זה משהו שעושים בשביל כסף, ואם התמזל מזלך (ועשית בחירות מוצלחות) אז גם תהנה מהעבודה בחלק מהזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לימודים זה דבר לא קל ,

זה הרבה כסף זמן והשקעה נפשית .

בכל תחום יש את החלק המעניין והמעניין פחות .

אני בעצמי עכשיו נמצא בדילמה לגבי לימודים אקדמאים או לימודי תעודה .

לא יודע אם שווה להשקיע זמן וכסף וללמוד לתואר או פשוט ללמוד משהו יותר פרקטי ומעניין יחסית .

להמשיך לעבוד ולנסות למצוא עבודה בתחום ולהתפתח משם.

יש את האוניברסיטה הפתוחה שאומנם להרבה אנשים די קשה ללמוד במתכונת זו אבל זה נותן הזדמנות להמשיך ולעבוד וללמוד בקצב אישי .

אפשרי בהחלט.

אני גם נמצא במצב לא קל וצריך להחליט כבר :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...