תאורת המסך ב-1005HA מתה - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תאורת המסך ב-1005HA מתה

assafy1000

Recommended Posts

היי

כפי שכתבתי בכותרת-ה-1005HA שברשותי כבר חודשיים וחצי בלי בעיות התחיל לעשות בעיה רצינית.

המחשב עובד (כרגע אני כותב איתו), אבל התאורה מתה.

זה התחיל אתמול בערב, אין לי מושג ל מה...

בהתחלה לא הייתה תאורה, ואז המסך התחיל להבהב, ואחרי שעתיים בערך התאורה חזרה

היום בבוקר שוב התאורה מתה. בערב זה חזר משום מה, וכעת כשהדלקתי את המחשב-שוב אין תאורה (מצא לו זמן, שבוע הבא אני מתחיל ללמוד)

אני כנראה אשלח אותו לתיקון כי אין מנוס. השאלה היא מה לדעתכם הבעיה, האם אפשר בכל זאת לפתור אותה בלי שליחה למעבדה, והאם לדעתכם האחריות תתפוס בכלל, ובנוסף-עד כמה הבעיה הזו רצינית והפיכה

?

המון תודה מראש וסליחה אם יש קצת שגיאות כתיב, אני בקושי רואה את מה שאני כותב....

נ.ב. קרה לי גם עם חיבור לחשמל וגם בלי, וגם כשהבטריה מנותקת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש סיבה שהאחריות לא תתפוס?

יכול להיות שיש בעיה במגעים (כבל) בין המסך LCD לבין

הכרטיס מסך. יכול להיות שהתאורה עצמה שבקה חיים...

בכל המקרה, אתה תהיה חייב לשלוח את הנייד למעבדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי...

אולי בגלל זה אתמול התאורה היבהבה ובסוף הסתדרה

הבעיה היחידה שמעצבנת אותי היא שזה 10 ימי עבודה, וזה אומר שבשבועיים הראשונים של הלימודים לא יהיה לי את הנייד (אני שולח לרונלייט דרך סופרלינק בשבעת הכוכבים בהרצליה לפי שעה)

על פניו נשמע כאילו זו בעיה פשוטה, אבל אני לא רוצה לקחת את הסיכון שאולי ם אנסה לבד לפתוח את המסך אני אעשה איזה נזק ואז בכלל שום אחריות לא תתפוס

תודה רבה בכל מקרה

נ.ב. עכשיו התאורה שוב מהבהבת ועובדת...ממש מעצבן שלשלוח למעבדה לוקח שבועיים...מישהו יודע אולי אם אפשר פשט ללכת למעבדה של רונלייט ושיתקנו במקום, או לפחות בזמן קצר בהרבה?[br]פורסם בתאריך: 14.10.2009 בשעה 20:53:51

ד"א, יש לי שאלה...

מכיוון שתאורת המסך לאחר זמן מה מהבהבת אבל עובדת במלוא הכוח...

כנראה זה פשוט בעיה בחיבור, לא?

מישהו כאן ממליץ לפתוח את המסך ולבדוק את המגעים, או שבזמן שיש אחריות זה משהו שאפילו אל כדאי לחשוב עליו, כי זה יכול פשוט לבטל לגמרי את האחריות?

ושוב, כפי ששאלתי קודם-אתם חושבים שאם אלך אישית לרונלייט (המעבדה בראשל"צ הבנתי, מישהו יודע איפה בדיוק?) יוכלו לתקן לי בזמן ממש קצר, אפילו במקום?

לחכות 10 ימי עבודה זה ממש מעצבן פשוט נראה לי, לבעיה שהיא לכאורה פשוטה...לא?

THX IN ADVANCE :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית לא הייתי לוקח את הסיכון, לא אם יש אחריות. אם לא

הייתה אחריות זה לא היה משנה אם אתה פותח או לא.

בכל מקרה, אתה יכול לציין שהעניין בהול ולקוות שהם יטפלו בנייד

בצורה מהירה - אך אל תצפה ליותר מדי.

יש כל מיני "האקים" לבעיית מגעים, אך זה תלוי איפה הכבל עובר

(אם זאת באמת הבעיה) וכדומה... אולי זה בכלל בעיה של לחיצה של

דפנות המסך על המסך עצמו (אתה יכול לנסות את המזל שלך ע"י

הפעלת לחץ [מתון] על דפנות המסך ולראות אם המסך מתחיל לעבוד).

שורה תחתונה, תן למעבדה לטפל בנייד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי. סליחה, על המינ-הקפצה, אבל פשוט לא הספקתי להגיב כאן (אני כרגע לא עם המחשב שלי)

קודם כל תודה על העזרה :)

הנה עדכון...

אתמול בבוקר שמתי את המחשב בסופרלינק שבשבעת הכוכבים. זו נקודת איסוף שמביאה את המחשב לרונלייט.

בדרך העיבו כמה דברים...

מכיוון שקניתי את המחשב בחו"ל ואין לי חשבונית קנייה (כן, אין צורך לומר לי-אני יודע שזו פאשלה ענקית שלי), הם אמרו שהגיוני מאוד והאחריות לא תתפוס. בינתיים הם רשמו שאין אחריות, למרות שהסברתי להם שזה מחשב שבכלל לא היה קיים עד לפני 4 חודשים, אז אם זה אחריות במשך שנה-אין סיבה שהיא לא תתפוס, מה גם שהאחריות בינלאומית. בכל מקרה, הם אמרו שזה כבר תלוי ברונלייט, לא בהם.

כששאלתי כמה זה יעלה לי במידה ואין אחריות, הם אמרו שעצם הבדיקה עולה 150 ש"ח, ומכאן והלאה זה תלוי באופי הבעיה.

לפי מה שאחד שם אמר לי, לדעתו זה לא אמור לעלות יותר מ-350 במקרה הכי גרוע, שבו הכרטיס מסך הלך.

בכל מקרה, בלית ברירה שלחתי את המחשב דרכם לתיקון, ממילא אין לי מספיק ידע לתקן את זה לבד, ולנסוע לארה"ב זו לא אופציה מיותר לציין.

לפי מה שקראתי באינטרט, מכיוון שאני כן רואה תמונה במסך והתאורה מהבהבת ואפילו עובדת מדי פעם ולא כבויה לחלוטין, הגיוני שזה כבל רופף, ולא כרטיס מסך תקול.

באשר לתיקון עצמו-הם אמרו לי (וזה גם כתוב בקבלה שקיבלתי מהם) שזה עד 10 ימי עבודה. מישהו כאן יכול להעריך כמה זמן זה ייקח להם, ויותר מזה-מישהו בכלל שלח משהו לתיקון דרך סופרלינק או רונלייט, ויכול לומר לי כמה זמן זה לקח לו?

אני מתחיל מחר את הלימודי משפטים, קצת באסה שלא יהיה לי את הלפטופ, אבל אם עד לפני 20 שנה אנשים הסתדרו בלי לפטופ לאורך כל הלימודים, אני מתאר לעצמי שאני אסתדר לשבוע-שבועיים בלי (מקסימום יש דיסק-און-קי בשביל לגנוב סיכומים :P )

ועוד שאלה-מצוין שם שייתכן והמחשב יאבד את כל המידע שעליו כי ייתכן וזה קשור לתיקון התקלה. אני מעריך שזה לא יקרה לי, אני צודק לדעתכם?

המון המון תודה! :)[br]פורסם בתאריך: 17.10.2009 בשעה 14:38:33

דבר נוסף שעלה לי הרגע...

אני כרגע חושב על מה גרם לתקלה, ועלו לי 2 סיבות אפשריות...

1. יום לפני דחסתי לתיק גב יחד עם הלפטופ המון ספרים כבדים מאוד (הייתי צריך בשביל הלימודים) והם ממש לחצו על כל התיק, ובטח על הלפטופ, דבר שאולי פגע בו

2. השארתי אותו באוטובוס (הייתי באיזה סיור) כמה שעות טובות כשהיה רותח ממש בפנים כשנכנסתי

האפשרות הראשונה נראית לי הגיונית, למרות שכמובן שיכול להיות שזה פשוט פאק קטן במחשב שלא תלוי בי אלא בייצור עצמו

מה אתם אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאורת מסך כמעט תמיד בגלל כרטיס INVERTER .מנורות יש לפחות 2 אז אם 1 לא טוב יהיה אור אבל חלש.

אינורטר מייצר מתח גבוה למנורות, וכמט תמיד אור יגמגם ולא ימות בבת אחד.

נייד שבשמש רק מועיל לאינורטר למה בעיה לרוב זה לחות על כרטיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה...

אני לא אופטימי לגבי עניין האחריות (אין לי קבלה של הרכישה. ההורים שלי מחפשים את זה, אבל זה כנראה בארה"ב)

באם אצטרך לשלם, כמה בערך עולה אינוורטר חדש, כמה ייקחו לי בגדול? (וזה אחרי סכום התחלתי של 150 ש"ח, שזה העלות של בדיקה של מחשב נייד).

זה אמור להיות עניין של כמה מאות, או הרבה פחות?

המון תודה על העזרה המקצועית :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...