שאלה לגבי גלישה ברשת - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי גלישה ברשת

dj_horse

Recommended Posts

קיימת אצלי רשת ביתית ואני מעוניין לחבר לנתב 3 .

עד פה אני מניח שזה לא בעיה לגלוש עם 3 בנתב אחד.

השאלה שלי היא כזאת:המהירות אצלי היא 2.5 מגה.

עכשיו מה המגבלות שיהיו לי בגלישה של 3 מחשבים בייחד באותו הזמן עם המהירות הזאת בהנחה שאני אישית משתמש בהרבה פס מהרשת, לעומת השניים האחרים שמשתמשים בפחות ממני, ועד כמה המהירות שלי תירד, עד כמה משמעותי אני ארגיש את השינוי, ואם רצוי בשבילי לעלות את מהירות הגלישה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעקרון הנתב מחלק את רוחב הפס על פי הדרישה של המחשבים. אם מחשב אחד הוא זללן של רוחב, הוא בהחלט יכול לגרום להרעבת המחשבים האחרים. הגדלת רוחב הפס לא תעזור כאן הרבה כי בכל מקרה, המחשב "הרעב" יקח את כל מה שיש. הפתרון למצב הזה הוא הגבלת רוחב הפס שהמחשב הרעב גוזל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה אומר בעצם שלא משנה איזה רוחב פס אני אשים, המחשב "הרעב" תמיד ישתמש בכול רוחב הפס הניתן לו.

הבעיה היא שברגע שהמחשב "הרעב" מתחיל לקחת הכול אז כבר לא נוצרת בעצם חלוקה של רוחב הפס.

איך הנתב יכול לחלק את הפס?אמרת שבכול מקרה בכול פס, המחשב יקח את כולו לשימוש.

מבחינת הגבלה, בדפדפן, עד כמה שידוע לי, לא ניתן להגביל את השימוש של המחשב בפס.

עכשיו, רציתי גם לדעת מה קורה במצב שכול המחשבים משתמשים שווה בשווה ברוחב הפס מבלי לתפוס את כולו מכול סיבה שהיא.

האם עדיין שימוש של 3 מחשבים עם פס כמו שציינתי מקודם לא יפריע לגלישה סבילה בכול אחד מהמחשבים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפתרון לסיטואציה הזו הוא או ברמת הנתב או על ידי תוכנה. בנתב זה נעשה על ידי שימוש בתכונת ה-QOS בערוץ היורד -- קרא את הפרק על QOS כאן (http://www.netcheif.com/Reviews/6216MG/6216MG.htm) על מנת להבין איך זה עובד. פתרון תוכנה הוא NETLIMITER (גגל) אותה יש להתקין במחשב "הרעב".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה אומר שהQOS זה השיטה דרך ההגדרות של הנתב, להגביל את התעבורה התקשורתית לכול המחשבים המחוברים אליו, ולבצע את ההגבלה התעבורתית הזאת במחשב "הרעב".

והשיטה השניה היא האלטרנטיבה של ה QOS.

בכול מקרה אתה אומר שאין שום צורך לבזבז כסף על נפחים גדולים מדי, אלה פשוט להישאר עם אותו הנפח(2.5) לאותו מספר מחשבים(3), ופשוט להשתמש באחת האלטרנטיבות המוצעות ע"י.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע יש BETA רביעית לגרסא 3 החדשה של המוצר. הבטא היא חינמית ותהיה תקפה עד סוף נובמבר. אתה יכול להתנסות איתה -- http://www.netlimiter.com/news.php?id=25 אני לא מכיר אלטרנטיבה חינמית פרט לשימוש בנתב שיש לו יכולת QOS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקופת ההתנסות נחמדה אך כי אינה תעזור לטווח הארוך,למרות שמעניין לבדוק את יכולות התוכנה.

ה QOS נראית כאלטרנטיבה חלופית נחמדה,במידה וכי היא עושה את אותם פעולות של התוכנה, וכלולה כחלק מן הנתב, ניתן להשתמש בה.

רק איני בטוח כי אלטרנטיבה זאת כלולה בנתב שברשותי, אלה אם כן זאת אפשרות שנמצאת ברוב הנתבים המוצעים קיום של חברות ספקי האינטרנט.

בכול מקרה שאלה מעבר לנושא, מעניין אותי לדעת אם אינטרנט בכבלים הינו יעיל,מהיר,טוב יותר וכו'..., מתקשורת הקיימת ב ADSL?

איפה יש יותר תקלות, למשל, כי קראתי באתר החברה של בזק, כי יותר לקוחות מחוברים בתשתית ה ADSL מסיבות טכנולוגיות של התשתית ככל הנראה.

הנה קישור:

http://www02.bezeq.co.il/Internet/Pages/adsl_vs_cable.aspx

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק בנתבים ספורים יש QOS בערוץ היורד -- זו תכונה שממש לא נפוצה בנתבים.

הויכוח על ספק התשתית עתיק בערך כמו האינטרנט אך בסופו של דבר מבחינה טכנית אין הבדל מהותי בינהם. מה שאתה צריך לבחון זה את העטיפה החיצונית של החבילה ואת מידת ההתאמה שלה לצרכים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע מסובך כזה...

בכול מקרה עדיך נראה לי להשאר עם מה שיש וזהו גם ככה כולם בטח אותו דבר

כל חברה בסופו של דבר אולי משלמת להטעיית הסקר לטובתה, ודרך אגב מצאתי QOS אצלי אבל בכול זה כנראה מופיע בצורה שונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן כמו שאתה אומר זה יהיה חסר משמעות במקרה של הגבלה בערוץ העולה עבורי, אבל אולי שם זה בערוץ היורד?

אני לא בטוח.

בכול מקרה הכי הרבה ננסה לאזן את הגלישה שלא תפריע לאחרים, מבחינת ,יש הגבלה בתוכנה שמורידים משם,כן, אבל זה לא תקף להורדה באמצעות הדפדפן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...