שאלה לגבי מצב Sleep - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי מצב Sleep

Wile E Coyote

Recommended Posts

שלום וחג שמח לכולם.

ברשותי מחשב שולחני עם מערכת הפעלה Windows Ultimate.

השאלה המקורית שלי היתה אמורה להיות: מה ההבדל בין מצב Hibernate, מצב Standby ומצב Sleep?

מצאתי בפורום תשובה לגבי שני הראשונים (Hibernate ו- Standby), אך לגבי Sleep לא מצאתי.

אשמח אם מישהו יסביר לי או יפנה אותי להסבר לגבי מצב Sleep, למה הוא נועד, ואילו רכיבים מפסיקים לקבל חשמל במצב זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכל להרחיב לגבי רכיבים אחרים? דיסק קשיח למשל?

בנוסף לכך, התקנתי עוד שני מאווררים לקירור (כך שכרגע יש 3, לא כולל מאוורר מעבד וכרטיס מסך), ואני מעוניין שהם לא יפעלו כשאני עוזב את המחשב לזמן רב. האם מצב "שינה" מאפשר זאת?

המטרה היא חיסכון בחשמל כמובן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, דו"ח מצב:

קראתי על Sleep ב- Help של , קיבלתי כמה תשובות, אבל לא מוזכר שם עניין המאווררים (או משהו שקשור ללוח).

לחצתי על מצב Sleep והמחשב נכנס למצב שינה. בדקתי את המחשב מבפנים וגיליתי, שהדיסק הקשיח כבה, אך המאווררים לא.

הבעיה היא שלאחר מכן לא היה ניתן "להעיר" את המחשב. ניסיתי הכל: לחצתי על כפתורים שונים במקלדת, לחצתי על כל הכפתורים של העכבר, לחצתי על כפתור ההדלקה הראשי של המחשב... שום דבר לא עזר. המחשב לא רוצה להתעורר. הדבר היחיד שלא ניסיתי זה ללחוץ על Reset, ואני לא מאמין שזה היה עוזר.

בסופו של דבר לחצתי לחיצה ארוכה על כפתור ההדלקה הראשי, והמחשב כבה (זה מה שקורה בד"כ). כשהמחשב עלה (יחסית לאט מאשר במצב רגיל) לאחר הדלקה מחדש, רוב התוכנות שהשתמשתי בהן לפני כן היו פתוחות (כיאה למצב Sleep).

שאלותיי הן:

1. איך אני יודע כיצד להעיר את המחשב בלי לכבות אותו וללא אתחול?

2. האם בכל זאת ישנה דרך לגרום גם למאווררים להפסיק לעבוד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התשובות.

קראתי את החלקים הראשונים של המאמרים והבנתי פחות או יותר את העניין די בגדול.

מה שבכל זאת עדיין לא מובן לי זה מה לשנות בביוס, על מנת שאוכל להעיר את המחשב ממצב שינה.

נכנסתי ל- Power Menu בביוס, ואני לא ממש בטוח מה לשנות שם, למרות שקראתי את ההסברים בחוברת המידע של הלוח.

הדבר היחיד שנראה לי קשור זה אפשרות Suspend Mode. שם ניתן לבחור בין שלושה מצבים: Auto (האפשרות הפעילה ברגע), S1 (POS) only, ו- S3 only.

האם זה קשור איכשהו לעניין?

אם כן, מה צריך לשנות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי הWIN7 מגדיר לבד לשים בSLEEP אחרי חצי שעה.

זה באמת קורה, ואצלי הכל נכבה - כולל מאוררים (שמחוברים במולקס לספק). אני מניח שמן הסתם הזיכרון מקבל מתח, מה שאומר שמשהו בלוח גם מקבל מתח ולפי מה שאומרים פה אז גם המעבד. לי אין אפילו דרך לדעת שהמחשב פועל :) מיותר לציין שהוא עולה תוך אולי 3 שניות בחזרה.

המפרט מצויין למטה, אני עם ביוס אחרון, לא נגעתי בכלום בביוס במה שקשור לצריכת אנרגייה וכו', אני עם דריברים אחרונים במערכת ההפעלה לכל החומרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי.

זה יוצר מצב מאוד מוזר:

לחצתי על Sleep, המסך באמת כבה, הדיסק הקשיח גם כבה אחרי כמה שניות, אבל ברגע שהוא כבה, הוא נדלק מיד שוב וכך גם המסך. בדקתי את זה פעמיים ווידאתי, שאני לא נוגע בשום כפתור. המחשב פשוט התעורר לבד. לאחר מכן משום מה לא היה ניתן להיכנס לאינטרנט. רק אתחול נוסף פתר את הבעיה.

השארתי בינתיים את הביוס ב- S3.

יש לך רעיון אחר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...