ניתוקים בלתי פוסקים של המודם - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ניתוקים בלתי פוסקים של המודם

binyamin1001

Recommended Posts

בתחילת יולי, עברנו מחיבור לאינטרנט על תשתית , לחיבור על התשתית של הכבלים, ומאז התחילו כל הצרות...

המודם הנחמד שלנו, Thomson TCM 425, מדי פעם מחליט שנמאס לו, שמשעמם לו, או מכל סיבה אחרת- ומאתחל את עצמו...

היו אצלנו בבית טכנאים של הוט שטיפלו בתשתית בתוך הבית, טכנאים של שטיפלו בתשתית מחוץ לבית (שמשום-מה היא תשתית של בזק), ופעם אחת גם החליפו את המודם (מאחד של לנוכחי), ועדיין- הניתוקים הלאו לא נפסקים.

מישהו מכיר איזושהי סיבה, שיכולה לגרום למודם הזה לנתק את עצמו, ולהתחבר מחדש- סתם ככה?

בתחילת השבוע התקנתי מחדש את מערכת-ההפעלה, ככה שהיא לא הבעיה, ואני מניח שזאת גם לא בעיה בתשתית של הכבלים.

אם שי צורך בתצלום של מצב האסחון של המודם, אני אצרף תמונה.

אולי הבעיה היא בכלל עם כרטיס הרשת (שתפקד עד עכשיו בצורה מצויינת כשחיברנו אליו כבל מוצלב בין שני מחשבים)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שלי היא כזאת- שמו אותי על "מעקב", התקשרתי כמה פעמים, ובכל פעם הגיע טכנאי, אבל אף-אחד מהם לא הצליח לפתור את התקלה כשהאחרון אפילו רק הסתפק בלהחליף את הכבל בין המודם לשקע.

אפשר לומר שקצת התייאשתי ממוקד התמיכה הטכנית של הכבלים...

אתה יכול לחשוב על סיבה שבגללה המודם מתנתק סתם ככה?

שמתי לב לכמה נקודות מעניינות:

* כאשר אני מסמן את החיבור למודם כ"לא פעיל", המודם לא מתנתק מהאינטרנט לבד, מה שבדר"כ קורה כשאני מחובר דרכו לאינטרנט.

* כשאני לא מחובר לאינטרנט, מדי פעם קופץ חלון החיבור שלי, למרות שלא הפעלתי אותו.

יכול להיות שיש תוכנה שמנסה לגשת אל האינטרנט כל הזמן, ולכן לפעמים מפילה את המודם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמתי לב לכמה נקודות מעניינות:

* כאשר אני מסמן את החיבור למודם כ"לא פעיל", המודם לא מתנתק מהאינטרנט לבד, מה שבדר"כ קורה כשאני מחובר דרכו לאינטרנט.

* כשאני לא מחובר לאינטרנט, מדי פעם קופץ חלון החיבור שלי, למרות שלא הפעלתי אותו.

יכול להיות שיש תוכנה שמנסה לגשת אל האינטרנט כל הזמן, ולכן לפעמים מפילה את המודם?

הנקודות המעניינות שהעלית בהחלט יכולות לרמז לגבי התהייה שלך.

זאת אומרת, ייתכן ויש איזו תוכנה שמנסה להתחבר לאינטרנט באופן אוטומטי, ואם החיבור שלה "סוחט" יותר משהמודם יכול להחזיק, הוא פשוט יקרוס.

מה שאפשר לעשות במקרים שכאלה, זה לבדוק מול הכבלים מה תעבורת האינטרנט שלך(הם יכולים להגיד לך מההתעבורה שלה בכל רגע נתון...) כשאתה חושב שהאינטרנט שלך רדום. אתה יכול לבצע את הבדיקה גם בעצמך במנהל המשימות, ובמקרה והתשובה חיובית, לנסות להסיר רוגלות ווירוסים...

אם אין תעבורה "חשודה" במצב מנוחה, נסה לבדוק אם יש הגדרות ניתוק על החייגן(אם יש חייגן) או הגדרות חיסכון בחשמל על כ.הרשת במצב של מנוחה. אלו שתי הגדרות שיכולות לנתק אותך מהאינטרנט באופן אוטומטי לאחר זמן מה.

דוגמה מצוינת למקרה שכזה הוא ראוטר סימנס של בזק שלא עבר שדרוג לקושחה המעודכנת ביותר שלו. ראוטר זה מתנתק ה-מון פעמים מהאינטרנט היות והוא מתקשה לסחוב תעבורת רגילה באופן נורמלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי עם הFirewall שלי את החיבורים, ולא מצאתי משהו חשוד.

העלאתי תמונה של המצב של המודם (כאשר אני לא מחובר, אין לי אפשרות לגשת אל הממשק של המודם כשאני מחובר).

http://up159.siz.co.il/up2/3nzmy3dqm2qz.gif

יכול להיות שזאת בכל אופן העיה של תשתית? או שהבעיה במודם?

קשה לי להאמין שזאת בעיה של רוגלות או וירוסים, ההתקנה הנוכחית של המערכת כולה היא מיום ראשון.

בינתיים, אם אני לא אמצא שום פתרון, ביום ראשון האושפיזין שלנו יהיו טכנאים של :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי פעם נוספת, וגיליתי שהמודם מאפס את עצמו גם כשאני לא מחובר אליו, אבל לעיתים רחוקות יותר.

סתם מתוך התעניינות- יכול להיות שהגדרות ה Firewall שלי הן מה שמנתק אותי כל הזמן?

שמתי לב שהוא מכוון לחסום "fragmented IP datagrams", אין לי מושג מה-זה, אבל בהערה מופיע שמחשבים אישיים בקושי משתמשים בזה; יכול להיות שהמודם שלי כן?

הפיירוול גם מתוכנן לחסום חיבורים שמנסים לשלוח יותר מ 50 packets לשנייה, יכול להיות שגם זה מחרפן את המודם?

עריכה:

טוב, הגיע אלינו טכנאי של הכבלים, בדק את כל מה שרק אפשר, החליף מודם, ובינתיים הכל בסדר!

תודה רבה לכל מי שעזר!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...