גוף קירור למעבד Prolimatech Megahalems - ביקורות ומדריכי גולשים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גוף קירור למעבד Prolimatech Megahalems

Cha0stAlker

Recommended Posts

שלום לכולכם!

לאחרונה רכשתי את הקירור (למעבד) הנ"ל ואני רוצה לשתף אתכם בתוצאות, כמו כן לתת סיקור קצר עליו.

קניתי אותו בחו"ל בכ-50 דולר. האריזה היא מעין תיק נשיאה, ומגיעה עם ידית. פתחתי את האריזה, ובתוכה היו backplate ו brackets של סוקטים 775 ו-1366 (ניתן להשיג גם ברקטים ל בנפרד). כמו כן הגיעו גם ברגים, וחוברת הוראות התקנה. פתחתי את האריזה וראיתי את הקירור עצמו. העיצוב מרהיב ומרשים, וכמו כן אין לקירור קצוות חדים שזה יתרון ענק, כך שאם מנסים לנקות אותו אי אפשר להחתך. ליד הקירור היו 2 מחזיקי מאווררים (למאוורר אחד).

הוראות ההתקנה של הקירור היו יחסית ברורות, ולא היה קשה להבין אותן. כמו כן הגיעה גם משחה תרמית.

הרושם הראשוני שקיבלתי היה מעולה, והכל היה ארוז בצורה מסודרת כמו כל בחברה מקצועית ומהימנה.

photo_07.JPG

העיצוב:

אחד הדברים שאהבתי בקירור מאוד, זה העיצוב. הוא נראה מרהיב עוד יותר במציאות מבתמונה, ויש לו מראה אגרסיבי, "חד" ובסך הכל-יפה. מלמעלה יש לו מעין חריטות מגניבות שנותנות לוק באמת נהדר.

photo_06.JPG

אפקטיביות ומפרט טכני

מידות: (L)130mm X (W)74mmX (H)158.7mm

Heatpipe: Ø 6mm X 6pcs

3d_drawing.png

בין כל "שכבה" של הקירור יש מרווח גדול יחסית, מה שעוזר לסילוק חום יעיל יותר.

ועכשיו לחלק העיקרי,

התוצאות:

לאחר כארבע שעות (!) של נסיונות התקנה, הצלחתי להתקין אותו עם מאורר Scythe S-Flex 1600RPM ועם המשחה התרמית המפורסמת של artic cooling-MX 2 (לקח לי ארבע שעות בגלל שזו הפעם הראשונה שאי פעם התקנתי קירור).

התוצאות? טוב, בוא נגיד שכמעט קפצתי מהחלון משמחה.

38 מעלות במנוחה 35 מעלות במנוחה, שזה בסדר. ולמרות הקיץ (שלא נגמר), בבדיקת מאמץ של כרבע שעה לא עברתי את ה 53 מעלות לא עברתי את ה 44 מעלות. המזגן היה כבוי, ז"א שטמפרטורת החדר הייתה 27-28 מעלות טמפרטורת החדר הייתה 26 מעלות. זוהי תוצאה מרהיבה ומכובדת בהחלט, בהתחשב בעובדה שעם ה Ultima-92 שלי הגעתי למעל 84 מעלות (והמערכת כבתה).

*השיפורים בטמפרטורות הם בגלל שמקודם המאוורר היה הפוך, עכשיו הפכתי אותו שיהיה ישר ואלה התוצאות.

*שימו לב שהמעבד שלי הוא Q6600, והוא נחשב מעבד חמים מאוד.

*הקירור נכנס לאנטק 300 שלי, ממש על הגבול בין בפנים לבחוץ.

ולסיכום:

אולי רובכם לא שמעתם על החברה Prolimatech, אבל נראה כי היא חברה מקצועית מאוד עם מוצרים איכותיים ביותר, כמו בכל חברה ותיקה. נראה כי הקירור נותן פייט הוגן ל True, ואף עובר אותם בביצועים. כמו כן, יחס התמורה-מחיר הוא גבוה ומעולה, בגלל שהוא עלה רק 50$, ביחס ל true שעולה כ 10$ יותר, ונותן ביצועים נחותים יותר.

attachment.php?attachmentid=37917&stc=1&d=1235045204

photo_02.JPG

אוברקלוקינג

הנה העדכון שהבטחתי:

אוקי, הקירור הזה הוא מלך הזירה גם באוברקלוקינג גבוהים במיוחד: בהתחלה ניסיתי להרביץ את המגבלה של הלוח שלי, שזה 3.77GHz. הטמפרטורות? במנוחה 49 מעלות ובמאמץ של שתי דקות (יותר מזה הוא היה מתרסק בגלל חוסר יציבות הלוח/זכרונות) הגיע ל 71 מעלות, תוצאות אדירות!

לאחר בעיות ייצוב על 3.77GHz ירדתי ל 3.6GHz, ואחרי בדיקת מאמץ של 12 שעות עכשיו הכל יציב ויפה. הטמפרטורות? כרגיל-מעולות. 38/9 במנוחה, ו 53 מעלות במאמץ.

*בבדיקה של 3.77GHz טמפ' החדר הייתה 25 מעלות, ובבדיקה של 3.6GHz טמפ' החדר הייתה 24 מעלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

E8400 על סטוק עם TRUE ומאורר אחד של 1600 אני על 30 מעלות במנוחה מקסימום , לא עובר את ה45 בכלל במאמץ...

הקירור PROLIMATECH נראה טוב ונותן אחלה ביצועים , לא מתקרב לTRUE , אולי נותן פייט לMUGEN II

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

E8400 על סטוק עם TRUE ומאורר אחד של 1600 אני על 30 מעלות במנוחה מקסימום , לא עובר את ה45 בכלל במאמץ...

הקירור PROLIMATECH נראה טוב ונותן אחלה ביצועים , לא מתקרב לTRUE , אולי נותן פייט לMUGEN II

איך אתה מכלל משווה בין E8400 ל Q6600? מרובע ליבות שנחשב לחם יחסית כנגד דו-ליבתי..אני לא רואה פה הגיון :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"30 מעלות במנוחה בקיץ, עוד אחד שלא יודע לבדוק טמפ'."

---

תתחדש ותודה על הסיקור.

30 מעלות מקסימום*

REAL TEMP

TJMAX 100

אין מה לבדוק

OCCT גם מציגה לי את אותה טמפרטורה..

כשאני יהיה בבית אני אתן לך תמונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדש על הקירור אחי,נראה מגניב ומאוד טוב ויעיל אני יחשוב על הקירור הזה בעתיד הרחוק כי ביינתיים מספיק לי עם שלי.

הסיקור מאוד יפה אבל אני באמת הייתי מעדיף לראות את התקנתו בשלבים.

עם ככה זה בישראל אז תחשבו איזה כיף לרוסים ועם בכלל אז לתושבי לאלסקה (לא נראה לי שיש אנשים שאוהבים מחשבים וOC וכל מה שקשור בקוטב הצפוני והדרומי.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

לחיות ברוסיה או באלסקה זה טוב רק לשבירת שיאים, שכן כמובן שהם מדליקים חימום בבית, הרי הם לא ישבו בבית ב -20 ו -40 מעלות, נכון?

בכל מקרה תודה על התגובות.

*כרגע אני במהלך כשהשאיפה שלי היא כמה שהלוח והזכרונות (המעפנים ל OC) שלי יתנו לי (בערך 3.6/7GHz, אם יהיה לי נס אז 3.8GHz), שכן הקירור כמעט ואינו מגביל. עדכון יגיע בעוד כיום-יומיים בהודעה המקורית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מתקרב לTRUE , אולי נותן פייט לMUGEN II

מה אתה אומר..

http://www.hardwarecanucks.com/charts/cpu_cooler.php?tid=36

ואם לא שמעת עליו אז אתה כנראה לא ממש מעודכן לאחרונה, הקירור הזה הדהים הרבה אנשים כשהוא יצא.. פשוט קורע טבלאות

TRUE לדעתי יהיה יותר טוב אך ורק עם 2 מאווררים + LAPPING לקירור ולמעבד (דבר שאני לא חושב שמישהו "נורמאלי" ירצה לעשות, יש קירורים יותר טובים וזולים מ TRUE שלא דרוש בהם LAPPING כדי לעבור את ה TRUE LAPPED)

ותבדוק ביקורות על הקירור הזה גם באתרים אחרים, ותראה תוצאות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

קניתי אותו לפני כחודש באיביי, עכשיו אני לא יודע מאיפה לקנות וכמה הוא עולה.

זה נדמה לי או שהחריטות על החלק העליון של הקירור - AUTOBOTS?

זה לא ממש רובוטריקים, אבל זה אותו הסטייל.

*ד"א המאוורר שהיה מותקן על הקירור היה הפוך, אז עכשיו הפכתי אותו והטמפרטורות ירדו מאוד - 35 מעלות במנוחה ו 44 במאמץ (ועוד זה פאקינג Q6600 :o:D ;D)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוברקלוקינג

הנה העדכון שהבטחתי:

אוקי, הקירור הזה הוא מלך הזירה גם באוברקלוקינג גבוהים במיוחד: בהתחלה ניסיתי להרביץ את המגבלה של הלוח שלי, שזה 3.77GHz. הטמפרטורות? במנוחה 49 מעלות ובמאמץ של שתי דקות (יותר מזה הוא היה מתרסק בגלל חוסר יציבות הלוח/זכרונות) הגיע ל 71 מעלות, תוצאות אדירות!

לאחר בעיות ייצוב על 3.77GHz ירדתי ל 3.6GHz, ואחרי בדיקת מאמץ של 12 שעות עכשיו הכל יציב ויפה. הטמפרטורות? כרגיל-מעולות. 38/9 במנוחה, ו 53 מעלות במאמץ.

*בבדיקה של 3.77GHz טמפ' החדר הייתה 25 מעלות, ובבדיקה של 3.6GHz טמפ' החדר הייתה 24 מעלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...