מחיקת אובונטו דפוק והתקנת אחד חדש וטוב - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחיקת אובונטו דפוק והתקנת אחד חדש וטוב

Sp_RuS

Recommended Posts

אז ככה, המצב טיפה מורכב, אז תקשיבו.

אני משתמש בלפטופ, T60, יש לי מחיצת וינדוס ולינוקס, והיה לי דואל בוט. אני מאוד מוכשר אז דפקתי גם את הוינדוס וגם את הלינוקס באותו יום.

דיסק וינדוס אין לי, אז עשיתי שיחזור דרך אפשרויות הלפטופ עצמו לfactory default. מן הסתם הוא גם מחק לי את הדואל בוט, ועכשיו עולה הוינדוס בלי לשאול אותי אפילו.

אני רוצה למחוק את האובונטו 8 שנדפק אצלי, אם אפשר אז גם להקטין את המחיצה שלו ל 3 ג'יגה, ולהחליף אותו באובונטו 9 שעכשיו הורדתי.

אני באמת מבולבל מהתמונה הבאה:

76590538.th.jpg

זה המצב הנוכחי.

הבנתי שאם אני מוחק עכשיו מחיצות או משו כזה, אז אני אצתרך את הrecovery consoule מהדיסק של וינדוס, שכמו שאמרתי, אין לי.

אז איך אני מארגן את כל העיניין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא יהיה צמורך של שימוש ב recovery console כי אתה לא משנה שום דבר שמשפיע על מערכת ההתקנה שמותקנת כרגע.

אתה יכול פשוט להתקין את גרסא 9 ולפרמט את המחיצה של 8 מחדש עם מערכת קבצים EXT3/4 בצורה הרגילה.

את הניהול של שמחיצות מאוד קל אגב לעשות או בהתקנה של שאם אני זוכר נכון כבר מגיע עם Gparted או עם דיסק של parted magic.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאני יגש להתקנה של 9, הוא יתן לי אפשרות של לפרמט את המחיצה?

ולא הבנתי איך ואיפה אני מקטין את המחיצה של לינוקס, ומוסיף לי עוד מקום לתוך C..

כן.

ולא הבנתי איך ואיפה אני מקטין את המחיצה של לינוקס, ומוסיף לי עוד מקום לתוך C..

אתה יכול לעשות את זה דרך התקנת Gparted אחרי שה- כבר רץ (או במהלך תהליך ההתקנה עצמו), או להשתמש ב-Partition Magic ושות'.

בקשר לתמונה - לא מזהה EXT, בגלל זה הוא מראה לך את השטח כ-Unallocated.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקנתי partition magic 8.

אם אני מבין נכון, כרגע לאובונטו יש 11 ג'יגה.

יש מצב שאני קודם חותך מזה 8 ג'יגה ומוסיף אותם לוינדוס, ומשאיר לאובונטו 3 ג'יגה.

ורק אחרי זה מכניס את הדיסק של 9, ומפרמט את המחיצה (שנשאר בה 3 ג'יגה) של 8 דפוק, ומתקין 9?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הבנתי נכון, הparted magic הזה הוא לא משו שאני מפעיל בתוך וינדוס, אלא צריך לשים אותו בדיסק\דיסק אונקי, ולעשות ממנו בוט, נכון?

אין לי אפשרות להפעיל את זה בתוך וינדוס?

הממשק שלו נוח, כאילו אחרי שזה יעשה ממנו בוט, אני אבין מה קורה? :nixweiss: או שזה מורכב? :kopfpatsch:

אני לא נעל, אבל בכל זאת... לדעת למה אני נכנס...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

total: 74.53GB

/dev/sda1 , ntfs , size 58.59GB , name: preload.

/dev/sda2 , fat32 , 4.19 GB , name: service001.

unallocated , , 11.2GB.

/sda3 extanded-> /sda5 -swap , 556.94MB

בפארטד מאג'יק הזה זה מה שרשום... כדי למחוק רק את , ולהשאיר את הוינדוס. מה לעשות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עכשיו אציץ במדריך.

האמת שהבנתי שצריך לפרמט את .

unallocated , , 11.2GB.

/sda3 extanded-> /sda5 -swap , 556.94MB

אבל מה זה

dev/sda2 , fat32 , 4.19 GB , name: service001

????

ואני הרי אף פעם לא חילקתי ככה שום דבר, היה לי C, וזהוא. ואז התקנתי ... מאיפה קפצו לי 4 שטויות לא הבנתי כל כך, אבל הבנתי שזה בא מהלינוקס, שיש לו swap ושטויות משלו... בכל אופן, ה4.19 ג'יגה האלה, גם למחוק? :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...