סטודנט מחפש המלצה לנייד קל וחזק עד 4500 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סטודנט מחפש המלצה לנייד קל וחזק עד 4500 ש"ח

tomllic

Recommended Posts

שלום לכם ותודה מראש.

* מטרות המחשב? עבודות משרדיות + לימודים, משחקים בינוניים פלוס בעיקר PES וכאלה, אולי קצת יריות מגוף שלישי וצפיה בסרטים.

* גודל המסך? עד 13.3.

* משקל רצוי? עד 2 ק"ג.

* האם נדרש זמן סוללה ארוך? כן, אבל אוכל להסתדר גם עם 3.5 שעות.

* האם יש צורך ביציאות מיוחדות? (DVI, HDMI וכו) ? בעיקרון לא, אבל אני מניח שהם גם ככה מגיעים עם כרטיסי המסך.

* בלוטות? כמובן.

* גודל מינימלי של כונן קשיח? 250GB-320GB.

* צורב DVD? לא מחייב.

* האם נדרשת אחריות בינלאומית? לא.

* האם יש לכם העדפה לחברה כלשהי? , , אבל בגדול אין עדיפות ואשמח לשמוע הצעות.

* מערכת הפעלה? עדיפות ל- או למשהו שיאפשר לי לשדרג לWINDOWS 7 בזול.

* הערות נוספות? מעדיף שיהיה כמה שיותר שקט וכמה שפחות חם וכאמור לא יקר מ-4500 ש"ח.

ועכשיו קצת רקע. אני מחפש נייד לא כבד שאוכל לקחת לאוניברסיטה ולעבודה במשרד ושיאפשר לי קצת בידור בהפוגה שבין השיעורים או במהלכם.

יש לי היום אספייר של אייסר שקניתי לפני שנתיים ומשהו, 15.4 כבד, 2GB, 160GB, עם ווינדווז וכרטיס מסך של אנווידיה שהוא כבר ישן במונחים של היום עם 128MB בלבד. הוא שירת אותי בנאמנות עד היום אבל הוא לא יספיק למשחקים החדשים לקראת חג המולד והוא גם כבד מאוד.

אם לומר את האמת, אין לי בעיה עם . מה שאיכזב אותי בנייד שיש לי היא איכות ההרכבה הנמוכה (הכל פלסטיקי זול ומכוער ולעיתים קרובות משתחררים לי ברגים מהתחתית). כל השאר מצויין. המסך מעולה, הוא מאוד מאוד מאוד שקט וגם הטמפרטורה החיצונית שלו בסדר, ובמידה ואני לא מריץ משחקים, הסוללה שלו (9 או 8 תאים) מספקת לי עד היום 3 שעות - 3 שעות ועשרים של עבודה רציפה.

מקווה שזה עזר לכם לעזור לי. מה דעתכם על איזשהו VOSTRO שיעמוד בדרישות שלי ? הם נראים נחמדים. או איזשהו חדש ?

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-Vostro מאוד חביבים, רק אין להם HDMI ועם כרטיס מסך נפרד הם לא ייכנסו לך בתקציב.

HP DV3-2150EJ עשוי להיות אופציה חביבה:

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=734472

eודם כל, המון תודה על התגובה, נראה שקלעת פחות או יותר בדיוק לצרכים עם המפרט הנ"ל והוא נראה לא רע בכלל.

מספר שאלות:

1. לאן התקציב שלי צריך לגדול אם אני רוצה VOSTRO או משהו אחר עם כרטיס מסך נפרד ?

2. אני לא כל כך בקיא אבל שמעתי שלאחרונה כרטיסי האון בורד של אינטל עשו קפיצה והם יכולים להתחרות בכרטיסים נפרדים או לפחות להריץ משחקים בינוניים בצורה טובה, האם זה נכון ? ל-VOSTRO יש מפרט אחד עם כרטיס און בורד, נכון ?

3. האם יש אתר שבו אני יכול לקרוא על ביצועים של כרטיסי מסך (און בורד / כרטיסים) למחשב ניידים ?

שאלות על הHP שהבאת כאן:

1. לא מכיר את הכרטיס NVIDIA G 105M . איך הוא בהשוואה לכרטיסים של מחשבים שולחניים ? ביצועים ?

2. האם יש למחשב הזה חריצי הרחבה לזיכרון ואפשרות להחלפת הארד דיסק ?

3. משך עבודה עם סוללת ה-6 תאים שלו ?

כמו כן, אשמח לשמוע על מפרטים נוספים בסדר הגודל של ה- הנ"ל, עם שינויים כלפי מעלה (כלומר תוספות שיעלו את המחיר, כי זה עוד נכנס לי בתקציב).

בנוסף אשמח לשמוע המלצות/הזהרות מבעלי ניידי .

רב תודות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לאן התקציב שלי צריך לגדול אם אני רוצה VOSTRO או משהו אחר עם כרטיס מסך נפרד ?

לאזור ה-5.5K כולל מערכת הפעלה (אבל עדיין לא יהיה לו HDMI):

http://www.notebookclub.co.il/prod-dell-vostro-1320-nvd.htm

2. אני לא כל כך בקיא אבל שמעתי שלאחרונה כרטיסי האון בורד של אינטל עשו קפיצה והם יכולים להתחרות בכרטיסים נפרדים או לפחות להריץ משחקים בינוניים

משחקים לא כבדים ומשחקים בני כמה שנים - בוודאי. ה-4500M למשל הוא טוב יותר מכרטיסי מסך שהיו בטופ של הניידים לפני כ-4 שנים. עדיין הוא לא ברמה של כרטיס חיצוני של היום.

בצורה טובה, האם זה נכון ? ל-VOSTRO יש מפרט אחד עם כרטיס און בורד, נכון ?

יש בהחלט.

http://www.notebookclub.co.il/cat-DELL+Vostro+1320.htm

3. האם יש אתר שבו אני יכול לקרוא על ביצועים של כרטיסי מסך (און בורד / כרטיסים) למחשב ניידים ?

http://www.notebookcheck.net/Comparison-of-Graphic-Cards.130.0.html

1. לא מכיר את הכרטיס NVIDIA G 105M . איך הוא בהשוואה לכרטיסים של מחשבים שולחניים ? ביצועים ?

2. האם יש למחשב הזה חריצי הרחבה לזיכרון ואפשרות להחלפת הארד דיסק ?

3. משך עבודה עם סוללת ה-6 תאים שלו ?

לגבי 1 - ראה בקישור לעיל. לגבי 2 - כן, כמו לכל . לגבי 3 - לא יודע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התגובות שלך פשוט מצויינות ועוזרות לי מאוד. המון תודה.

אני שואל את עצמי האם 2GB יספיקו או שבמידה ואני קונה את הVOSTRO האם כדאי לשדרג ל-4 במעמד הקניה תמורת 300 ש"ח ? האם זיכרונות בשוק זולים יותר או שזה הסטנדרט ?

ההתלבטות השניה שלי היא לגבי כרטיס המסך, אשמח להמלצות. מעניין אותי לשמוע ממישהו שיש לו Intel® Graphics Media Accelerator X4500HD האם הוא מרוצה מהביצועים.

עריכה - לא הצלחתי לאתר את המאפיינים של הכרטיס המובנה של אינטל במפרטים הנ"ל בחיפוש באתר שלעיל. האם יש מקור אינטרנטי להשוואה בין כרטיסי מסך און בורד ?

עריכה 2 - עושה רושם שכרטיס המסך של ה- טוב מכרטיס המסך של הדל. זה מטה את הכף קצת לטובתו יחד עם המחיר הזול יותר.

לשאלה עצמה בהקשר זה: האם יש דגם מקביל לHP הנ"ל שדומה יותר יותר לדל (הארדיסק 320MB לדוגמה) ?

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זיכרון ודיסק קשיח אתה תמיד יכול לשדרג בעצמך, אחרי הקנייה, ולרוב זה ייצא יותר זול מאשר מול החנות במעמד הקנייה.

תודה רבה.

המלצות על חנויות / סוחרים שמוכרים זכרונות לניידים במחיר יותר זול ממה שציינתי למעלה ?

ועוד דבר, ראיתי את ההמלצה שלך על הגיגהביט הזה באחד האשכולות:

http://www.pc365.co.il/product.aspx?p_id=13546

אתה מכיר משהו כזה שמגיע עם מסך של 13.3.... אולי 14 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסיבה כלשהי, בליין הנוכחי אין ל- מחשבי 13-14". לפחות לא בארץ.

ואם היו, ספק שהיו דוחפים שם את ה-9600M GS, שהוא כרטיס יחסית רעב ומתחמם.

על הכיפאק.

יש לאייסר מקביל לHP הנ"ל, לפני שאני מזמין אותו ?

עריכה - האם למיטב הבנתך צפויה הוזלה בשוק הניידים בזמן הקרוב ? הסמסטר הבא מתחיל רק ב18 באוקטובר, אם אני יכול להזמין את המחשב קרוב למועד או אפילו לקראת תחילת 2010 ולחסוך כמה שקלים זה יכול לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מכיר דגמים מקבילים של אייסר, וזה גם לא ממש מעניין אותי. בכל מקרה כמעט הייתי מעדיף את על פניהם.

לגבי ניסיונות לנבא הורדות מחירים... זה הדבר הכי מיותר וחסר טעם שיש בכל העסק הזה. תמיד יש התקדמות טכנולוגית, דגמים חדשים יוצאים. לפעמים זה גורם להוזלה בדגמים הקודמים, לפעמים לא. הכל תלוי במלאי, בביקוש, בגחמות היצרנים/יבואנים/חנויות. אין לדעת ואין טעם לחשוב.

קונים כשצריך. אם לא בוער לך עכשיו, חכה - מקסימום יהיה משהו באותו מחיר או יותר טוב. וגם אם איתרע מזלך, והמחירים יעלו (בעקבות עליית הדולר, למשל), זה יהיה לרוב הבדל זניח (עד 5% הפרש). מצד שני, אתה יכול לחקור קצת יותר את השוק, או לתפוס איזה פה ושם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...