מחפש רכיב המסנן פולסים..BMETAL - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש רכיב המסנן פולסים..BMETAL

gor84

Recommended Posts

יש מעגל מ2 טרנזיסטורים ממש חמוד, זה עובד בצורה שאחד דחף את השני תחת העומס של לד וזה יוצר מצב של היבהוב.

אני מכורה למעגל הזה.

מצאתי לך לינק

http://wild-bohemian.com/electronics/flasher.html

והסרטוט הוא:

t-flash2.gif

בהצלחה :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים תודה רבה....

אני רק מתחיל להכיר את עולם האלקטרוניקה וזה ממש כיף ומעניין..

ניסיתי עם ה 555 אבל לא ממש הצלחתי... אני קצת מסתבך עם הקבלים...ה LM3909 נשמע מעניין... מה עקרון הפעולה שלו? אני אחפש קצת בגוגל אבל אשמח להסבר פשוט יחסית...

תודה רבה:)

ד.א

פינק קראתי את המדריך ששלחת.. ממש נחמד... ויש הפתעה בסוף...:

LM3909 LED flasher chip

In the late 70s, National Simiconductor came out with the LM3909 LED flasher chip. Many of the electronics magazines made a big deal about it at the time, and I got one from Radio Shack, experimented around with it and concluded it wasn't such a big deal after all, although I did use the circuit in an LED flasher I took to my first Rainbow gathering. After that, it was never seen or heard from again. I have no idea what happened to it, but I think the fact that it disappeared without a trace shows I had little nostalgia for that chip, or found it useful in any way, although I wish I still had it so I could show people exactly why it isn't that useful.

A couple of years ago, when I tried to find out what had become of that IC (Radio Shack no longer sold it), I found out that it had been discontinued, so I guess I wasn't the only one who thought the chip sucked. I don't remember exactly why I didn't like it. It's most suited for very slow LED blinkers that need to run on 1.5 Volts or less that use very little power consumption. You can still get these chips for a king's ransom, but I can't figure out why anyone would want one, except for historical reasons, in the chips that failed category. You can also still download the data sheet.

סיכום - LM3909 כנראה קשה להשגה וגם מציג ביצועים בינוניים...

מעניין אם אני אמצה אותו בי"ם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה ולא חשוב לך במיוחד הקצב של ההבהוב אתה יכול לקחת פשוט LED מהבהב, הם לא יקרים במיוחד.

וכמובן שאפשר לעשות את זה עם 555, אבל אני לא יודע אם תצליח להפעיל את זה עם AA. לי יש אחד כזה, אבל הוא רץ על 9 וולט.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, תודה לכל העוזרים.

דבר נוסף, כמו שאמרתי קודם לכן, אני חדש בתחום... אני מחפש מקור בו אני יכול ללמוד את כל הסימונים לרכיבים וקצת ללמוד על הרכיבים, יותר ממה שמוצע בוויקי..

נ.ב

פינק, אני מתכנן מע' של V 1.5 ,

.. 9014 יתאים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל1.5 וולט צריך מעגל שמגביר את המתח, אם אני לא טועה עושים את זה עם סליל,

תן לי לעשות עבורך :)[br]פורסם בתאריך: 12.09.2009 בשעה 16:52:03

מצאתי מעגל שמשתמש בשנאי זעיר להדלקת הלד לא במצב מנץנץ.

ועוד מעגל שלא משתמש בשנאי והוא כן יוצר נץנץ!!

שני המעגלים מוזנים מסוללה 1.5V אחת

0705pg66_f1.gif

1v5LedFlasher.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תותחית.... כשיהיה לי זמן אני אלך לקנות ת'חלקים וכשאסיים לבנות אותו אני אחווה את דעתי...

תודה:)

[br]פורסם בתאריך: 12.09.2009 בשעה 22:34:54

בין הטרנזיסטורים יש נגד ומעליו מחובר ,במעקף, רכיב שאני לא מבין את הסימון שלו..

בנוסף אני רוצה להפעיל בעזרת המעגל 4 לדים צהובים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tczmok1dm2oi.gif

לא צריכים להיות ציניים..

ולמה זה מורכב בצורה הזאת? זה עוקף את הנגד...

דבר נוסף.. הקבלים שמסומנים הם לא קרמיים נכון?... אם אני לא טועה הם אלקטרוליטים (גליליים מאורכים)..?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tczmok1dm2oi.gif

לא צריכים להיות ציניים..

ולמה זה מורכב בצורה הזאת? זה עוקף את הנגד...

דבר נוסף.. הקבלים שמסומנים הם לא קרמיים נכון?... אם אני לא טועה הם אלקטרוליטים (גליליים מאורכים)..?

זה לא משנה איזה קבל תשתמש..ההבדל בין האלקטרוליטים לקרמיים הוא בתכונות של הקבל...אבל כל קבל הוא...קבל:P אני מניח שקבל 10n זה קרמי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או קי... תודה...

לא הבנתי שמדובר בכלל בקבל.... חשבתי שקבל מסומן כמו זה שנמצא שני רכיבים מתחתיו בסכמה ולכן גם שאלתי אם מדובר בקבל אלקטרוליטי כייון שהוא מסומן ב - ו +...

מצאתי הסבר גם על החיבור במקביל לנגד.. אם משהו קורה את הת'ראד ומתעניין...

" ישנו רכיב נוסף במעגלים החשמליים הנקרא סליל. מכיוון שהוא לא קשור לחומר הלימוד שלנו לא נרחיב עליו את הדיבור, רק נאמר כי הסליל מתנגד לשינוי זרם פתאומי. לעומת זאת מתנגד הקבל לשינוי מתח פתאומי. לכן, עם סגירת המעגל החשמלי הכולל מקור מתח וצרכן, כל המתח נופל מיד על הצרכן, ולצרכנים מסוימים הדורשים את מפל המתח באופן הדרגתי זה עלול להזיק.

לצרכנים כאלו ניתן להוסיף קבל ונגד ואת הצרכן להוסיף במקביל לקבל. כך יגיע המתח באופן הדרגתי לצרכן ולא באופן מידי. "

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...