היום האחרון של החופש - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

היום האחרון של החופש

davidreznic

Recommended Posts

• תגובות 103
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הנה המערכת שלו לכיתה ז':

יום ראשון:חינוך,אנגלית,תנ''ך,מורשת,ספרות,שעתיים מתמטיקה.

יום שני:ספרות תנ''ך, חנ''ג, שעתיים מתמטיקה, שעתיים פיסיקה

יום שלישי:שעתיים מחשבים, חנ''ג, שעתיים מתמטיקה,שעתיים מחשב.

יום רביעי:שעתיים לשון,שעתיים פיסיקה,שעתיים מתמטיקה, שעתיים מחשב.

יום חמישי:שעתיים אנגלית,שעתיים ביולוגיה,חינוך,שעתיים לשון.

יום שישי:שעתיים אנגלית, שעתיים ספרות.

מישלא יודע חנ''ג = חינוך גופני.

במחשבים הם לומדים : C גראפיקה.

ופיסיקה את הבסיס אתם יודעים איך הופכים ק''מ למטר וכו'.

ואני יזכיר שהוא בכיתת "מופת" כאילו זה קצת יותר חכמים מהשאר, זה עדיין בסדר?

זה בסדר, גם לי הייתה כזאת מערכת בז'-ט' וגם אני הייתי במופ"ת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לימוד המתמטיקה בישראל פשוט בזיוני. מה זה הקבצות, מה זה בדידים ? בחיי שצריך לפרגן פה מכות לשורת שרי חינוך מאז קום המדינה.

חומר שלומדים ברוסיה בכיתה א (לדוגמה שברים או שברים עשרוניים ועוד ) לומדים פה כמה כיתות מאוחר יותר.

אנחנו על הפנים במקצוע הכי חשוב בעולם ע"פ מבחני מיצ"ב וזה על אף כל שעות הלימוד הארוכות שלנו. עצוב זו לא מילה גסה.

מסכים ,הבעייה היא שבמדינה שלנו צריך ללמוד עוד כמה שטויות כמו תנ"ך ואזרחות ושל"ח ולימודיי ארץ ,אלו הם מיקצועות מיותרים ביותר ,שמה שהם עושים זה בעיקר לקחת זמן חופשי \ זמן מתמטיקה מהילדים .

מה לעשות ,הגרך לימוד פה פשוט שגויה ,השלבים פה לא נכונים .

אתה יודע איזו צרות הייתי צריך לעבור רק בשביל להיכנס ל 4 יחידות (לאחר מכן קפצתי לחמש ,זה היה קל בהרבה יותר ,כי לבית ספר גם כך היה חסר ילדים שם ) ,גם אחרי שלמדתי את כל החומר וידעתי הרבה מעבר למה שנלמד בבית הספר ,המורה הכריחה אותי לעבור 5 מיבחנים מיותרים ,רק בשביל להיכנס לכיתה ,שזה לדעתי עצוב ,כי יש לא מעט ילדים שלו היו נותנים להם את ההיזדמנות לשבת ב4 יחידות כמה חודשים ואז לעשות מבחן ,היו מצליחים לעבור לשם ולהוציא תעודת בגרות נורמאלית (אגב כל זה ביחס לישראל ,לדעתי זה עצוב שפיסיקה וכימיה ניחשבים במדינה הזו מיקצועות מורחבים ,לדעתי יש צורך ללמד אותם את כל האוכלוסיה ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי בכפר נוער, כל ה 4-5 יחידות לימוד במתמטיקה, פיזיקה וכימיה הורכבו ברובן מקבוצת נעל"ה שזה חבר'ה שבאו מרוסיה בגילאי 16 וכבר ידעו את כל החומר כמעט עד י"ב :nixweiss:

רק אז הבנתי שאם לא היה נעל"ה, היו סוגרים את פיזיקה, כימיה ומתמטיקה של 4-5 יח,ל. עצוב שאין ישראלים שנכנסו לזה מלבד בודדים.

בתכלס ? צריך בכל בית ספר ללמד פיזיקה ברמה מסויימת. השיעורים שאני זוכר מכל ה-12 שנות לימוד שלי הם שיעורי "מדע" מבית הספר היסודי עם החוברות האלה על אנרגיה, איך עובד כדור הארץ, תחנות כח, חשמל וכדומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתכלס ? צריך בכל בית ספר ללמד פיזיקה ברמה מסויימת. השיעורים שאני זוכר מכל ה-12 שנות לימוד שלי הם שיעורי "מדע" מבית הספר היסודי עם החוברות האלה על אנרגיה, איך עובד כדור הארץ, תחנות כח, חשמל וכדומה.

כן אתה יודע מה חבל ,ב8 שנות חיי ברוסיה הספקתי ללמוד את כל ה"אנרגיה, איך עובד כדור הארץ, תחנות כח, חשמל וכדומה" עוד לפניי שהגעתי לפה לכיתה ג' .

פשוט חבל שהמערכת חינוך פה לא יעילה ,אני מודה מערכת החינוך של רוסיה לא מושלמת ,אבל יחסית אילינו ,אין השוואה (וכמובן שעכשיו יצוץ איזה ילד ב 12 שיגיד שכל הרוסים אלכוהוליסטים) .

אגב למדתה בכפר הנוער ? חבר שלי למד שם ,ועוד מלאה חברה רוסים שאני מכיר (כמובן שאני מבין שאתה הייתה שם לפחות לפניי 5-10 שנים ) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה זה שברוסיה מלמדים בכיתה ו' חומר במת' ופיזיקה שבישראל מלמדים אותו בכתה י' אומר שהמערכת חינוך שם טובה יותר?

זה לא אומר ,אבל העובדה היא כזו (עם כי אני לא הכי מעודכן ) רוסיה בין המובילות בעולם במתמטיקה באוזר מקום החמישים (אפילו אחרי מדינות באפריקה ) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב למדתה בכפר הנוער ? חבר שלי למד שם ,ועוד מלאה חברה רוסים שאני מכיר (כמובן שאני מבין שאתה הייתה שם לפחות לפניי 5-10 שנים ) .

באלוני יצחק. בתיכון שמה שלומדים בו גם אקסטרנים שגרים בסביבה.

התיכון עצמו בכפר הנוער פשוט מ-ע-ו-ל-ה עם אחוז זכאים לבגרות מעל הממוצע הארצי.

מה לעשות שתלמידים ישראלים (מכל הלאומים אני מתכוון) שלמדו איתי רובם לא יכלו כלל ללמוד ב-5 יחידות לימוד כי הבסיס לאורך השנים של לימודי מדע בישראל לא עשה להם טוב.כאמור אלו שהיו ב-5 יח"ל, פשוט הגיעו מרוסיה ועד גיל 16 למדו הכל שמה ברמה אחרת לחלוטין.

למה זה שברוסיה מלמדים בכיתה ו' חומר במת' ופיזיקה שבישראל מלמדים אותו בכתה י' אומר שהמערכת חינוך שם טובה יותר?

מן הסתם כי אחרי שהם מסיימים ללמד הם ממשיכים למתמטיקה גבוהה יותר ולעוד חומר שבישראל כלל לא מלמדים כי תוכנית הלימודים פה מוגבלת יחסית

אבל זה ממשיך גם למחקר ופיתוח כללי בתחום המדע בישראל, לא רק לבסיס (החינוך של הדור הצעיר). תראו את המצגת הזאת, מה זה הביזיון הזה ?

http://www.herzliyaconference.org/_Uploads/2962odedabramski.ppt

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשתי האלכסים ( ;D), לא נכנס לזה יותר מדי, אבל כמו שהרוסים ידועים בספורט בשיטת החמור והגזר או "ההצלפות" (היום אני כבר מאמין שזה לא קיים) ככה זה דיי דומה בשיעורים (תקופת ברית המועצות).

חוץ מזה החינוך הרוסי במקומות המכובדים מאוד נוקשה, המורים קפדנים מאוד לעומת בכיתות בהם יש מצב של 40 ילד על מורה אחד, המורה לא נותן יחס אישי והתלמידים שמים (סליחה על הביטוי) זין על המורה. זה חינוך זה? לפני שילמדו את כל המקצועות למינהם, שקודם ילמדו להיות בני אדם ואז נתחיל בלמידה.

בכל אופן, השיטת לימוד והצורה עצמה דפוקה מאוד בארץ, כל הקטע של "המבחני מעבר" למינהם והן במושג הדפוק "יחידות" שמקטלג אותך בין החברה- ל: גרוע- בינוני-מצוין. השיטה עקומה לגמרי, לא אובייקטיבית בגלל שתלמידים שטותיים בעבר לא תמיד ימשיכו בעתיד ככה ואילו הפוך.

מצד שני קיים גם האופן בו אדם מסוים בשלב כל שהוא מעוניין לעלות להקבצה מעל ומסתבר שאי אפשר או תרוצים כאלו ואחרים, זה מוריד לאותו התלמיד את המוטיבציה מיד ל-0 וגם מבייש אותו.. :-\

על החינוך בארץ וצורת ההוראה ניתן לומר עוד המון דברים, זה לא הת'רד והמקום לנושא הנ"ל, תפתחו נושא חדש ואני מאמין שהוא יביא הרבה קוראים ומגיבים.

והארה לתשומת ליבכם בנוגע להשוואות גיל למידה של נושאים מסויימים- שמתם לב פעם מה משדרים היום בטלויזיה? האם דורה זה מה שגם אנחנו ראינו פעם? לא פלא שהיום ילד בכיתה ג' עוד סופר עם האצבעות.. :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

erl ,זה לא רק חינוך רוסי ,תיראה איך מורה בארה"ב או באירופה מגיעה לבית הספר ,לבוש מסודר ,בחליפה ,כמו בן אדם נורמאלי ,שגאה בעובדה שלו ומשקיעה בה ,ולא רק באה כי הוא חייב .

אכן החינוך הרוסי בתקופת ברית המועצות (ביעקר שנות ה50 -60 ) היה נוקשה ,אפילו אלים ,אבל רק כך השליטון הקומניסטי הצליח להוציא את האנאלפבתיות מהעם .

עם המצב היה זהה בערץ אז אני מאמין שהשיטה הייתה עובדת גם פה ,אבל המצב לא כזה היום ,אפילו ערס ,בור ועם הארץ ,היום יכול ליקרוא עיתון או ספר בלי שום בעייה (אני מדבר על ליקרוא ,אני לא מצפה מערס להבין מחזה של שייקספיר ) ,לכן אני לא רואה סיבה לקחת את החינוך צעד קדימה ,ולהתחיל ללמד בצורה יותר רצינית עם כי יותר פתוחה (למשל ,לבטל את כל עיניין היחידות ,ולאפשר לכל אחד שרוצה ללמוד את ה"יחידה" שהוא רוצה ,ביין עם הוא בשלוש והוא חושב שמתאים לו חמש ולהפך ,ובכלל לדעתי זה בושה שהחומר הסופי בבתי הספר בערץ הוא כל כך ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזבן אתכם מחינוך רוסי, בברית המועצות אנשים הבינו שאם הם לא ילמדו אז לא יהיו להם חיים אחר כך (לפחות השלטונות ידעו להכניס להם את זה לתת מודע)

אבל זה שבארץ יש חינוך גרוע אני מסכים...

אני עדיין זוכר את השוק שבין כיתה ו' לז'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...