|התיעצות לפני התקנה וינדוס| הרדיסק למ'ע הפעלה 10rpm VS 7200rpm מה עדיף? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

|התיעצות לפני התקנה וינדוס| הרדיסק למ'ע הפעלה 10rpm VS 7200rpm מה עדיף?

VIpERo

Recommended Posts

10K vs 7200 מה כל הסיפור של ה 10K הזה....

שלום חברים.

אני רוצה השבוע להתקין 7 64 BIT

על הרדיסק 10K

36גיגה

השאלה שלי :

א. אם אני אראה כזה הבדל שאני יעבוד בוינדוס - התקנה רגילה על הרדיסק 10K?

ב. יש לי אפשרות להתקין RAID 0 לשני הרדיסקים זהים שהם 10K (זה רק במידה וההבדל יהיהמאוד משמעותי כי אני יודע ש RAID ללא בקר איכותי (קופסת חיבור קטנה כזאת שעולה סביבות 1000ש"ח הRAID לא יהיה כזה אפקטיבי))

ג. האופציה הרגילה להתקנה היא התקנה על הרדיסק 7200 500GIGA

תודה לעוזרים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל אך לא בטוח שתשים לב אליו. כנ"ל לגבי שני כוננים ב-RAID, הבדל גדול יותר אך עדיין יתכן שלא תשים לב לזה.

נ.ב.- RAID עם בקר מובנה בלוחות אם של ימינו הוא בסדר גמור. (על כך שאמרת שזה לא יהיה אפקטיבי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר ב-2 קבוצות של משתמשים. חלק יאמרו לך שהשיפור גדול וחלק יאמרו לך שהוא לא מורגש.

על פי מה תחליט? על פי איזה משתמש מאיזה קבוצה יגיב ראשון? זה מגוחך.

כפי שאמרתי אם אין לך שימוש אחר בשביל הכוננים אז תלך על זה (שהרי הם קטנים מידי בשביל אחסון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים מישהו כאן התקין על 10K מערכת הפעלה ויכול לתת חוות דעת ?

אני התקנתי על כוננים 10K מערכות הפעלה בשני תצורות

כונן רפטור 10K בודד על בקר מובנה בלוח האם "חיצוני" SI3114 כלומר לא הבקר הרגיל והיה שיפור מזערי.שלב הבא היה רכישה נוספת של אותו כונן ובנית

מערך רייד 0 והיה שיפור נוסף

תצורה שניה והיא יותר משמעותית היה רכישה של בקר יעודי לרייד כמו הפרק 5 של דל והוא בעל מעבד וזיכרון משלו ועליו מחברים את הכוננים האלה וכן יש שיפור

משמעותי בעבודה הכוננים כרייד או בעבודה כללית.

אבל גם כונן 7200 חדש לעומת רפטור 36 או 74 ישן יכול לתת כמעט את אותם ביצועים.חשוב לציין שהבקר עושה מעין אוברקלוק לכונן ושולט עליו

במקום הלוח אם וזה נותן בוסט כללי למחשב.

שכחתי לציין דבר חשוב אם הם יהיו הכוננים היחידים במחשב במידה ומדובר ב הרבה מקום לא יהיה לך שם כי ותוכנות תופסות את מרבית

המקום.כוננים אלה הם סוג של "מותרות" והם מיועדים נטו למערכת הפעלה ואיחסון יושב בכונן פיזי או כמה כוננים שיושבים רחוק מהם במידה ומדובר במארז

גדול.אל תשכח 10K יוצרים הרבה חום בגלל הסיבוב המהיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...