מחפש עזרה בהשוואת דגמי CANON לטיול ארוך ומס' שאלות בנושא מצלמות בכלל - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש עזרה בהשוואת דגמי CANON לטיול ארוך ומס' שאלות בנושא מצלמות בכלל

Tov_Tov

Recommended Posts

אז ככה, אני מתכנן נסיעה לארה"ב ומשם להמשיך לדרום אמריקה ככה שתינתן לי האפשרות גם לקנות את בארה"ב

הטיול יהיה ארוך ולכן המצלמה וגם עניין האחריות הוא דיי חשוב

אני חדש בתחום הצילום למרות שזה תחום שמשך אותי תקופה דיי ארוכה לכן אני מחפש קומפקטית אבל שיהיה לה מעבר לAUTO ואף שליטה מרבית במצלמה ככל שניתן במצלמה קומפקטית.

*התקציב למצלמה הוא 1500 ש"ח ( גמיש )

*מחפש קומפקטית אבל עם מקסימום שליטה.

*זום אופטי רצוי שיהיה מעל X4

*מחפש עדשה רחבה.

*חשוב מאוד מהירות צילום תמונה והדלקת המצלמה.

*חיי בטרייה ארוכים\ בטריות AA

היום הייתי במס' חנויות והומלץ לי על Canon PowerShot SX110IS

שיחקתי איתה בחנות ובאמת שנהנתי היא יחסית קומפקטית והיא כן מאפשרת משחק בצילום שזה דבר שאהבתי בה.

אבל לאחר שקיבלתי מהמוכר את החוברת של Canon ראיתי שיש עוד מס' דגמים שפונים לכיווני בעצם כל סדרת הSX ( תשכחו מהמחיר לרגע)

וגיליתי מס' חסרונות במצלמת הSX110IS:

1. שהיא באמת רק קומפקטית יחסית, אני דיי מפנטז על מצלמת כיס.

2. שאין לה כל כך עדשה רחבה.. נושא שאני עדיין לא הבנתי אותו למרות שקראתי הסברים פה באתר..

לכן יש לי מס' שאלות:

1. מה אתם אומרים על הדגם SX110IS ?

2. האם שווה להשקיע את העוד 600 שקל בשביל הדגם SX200IS (בעלת 28מ"מ יותר קומפקטית וקלה ) האם המצלמה שווה את ההפרש ?

3. על מה מדבר 36-360 מ"מ מה אומר הטווח הזה ולמה ככל שהוא יותר קטן העדשה יותר רחבה?

4. מהו אורך מוקד? (קראתי את הקישור הזה והוא רק סיבך לי את החיים :\)

5. האם העדשה הנמצאת בSX110IS 360-36mm נקראת עדשה רחבה או שהיא באמת עדשה שמתאימה יותר לצילומים ממוקדים ורחוקים מאשר צילום רחב של נופים?

6. בתחילת דרכי בחיפוש מצלמה הייתי בכיוון של סדרת IXUS של CANON בגלל הקומפקטיות אבל לאחר שגיליתי שהם מצלמות יחסית בנאליות ויקרות פניתי לכיוון אחר

מה דעתכם על IXUS ?

7. האם קיימת מצלמה שתהיה עדיפה ומתאימה לצרכי שלא ציינתי פה?

מצטערעל החפירות..:P

תודה מראש לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקצרה על אורך מוקד- ככל שהמ"מ קטן יותר, כך העדשה רחבה יותר וזווית התמונה גדולה יותר (טוב לתמונות נוף למשל).

עדשה רחבה היא חובה לטיול שאתה מתכנן.

לגבי שליטה ידנית במצלמות קומפקטיות- דבר מיותר ומגוחך. אני לא ראיתי הבדל בין תמונות שצולמו מפתח צמצם/מהירות תריס שונים או שההבדלים היו כ"כ קטנים שהם היו לביזבוז זמן (התפעול שלהם הוא פשוט לא נוח ואיטי). אבל זו דעתי.

ולשאלות שלך-

1. אישית מאוד לא אהבתי את הדגם הזה, הוא שמן, מרגיש מצועצע, הפלאש לא קופץ (צריך להרים אותו) והתוצאות לא היו לטעמי.

בנוסף אין לה עדשה רחבה וכבר בגלל הסיבה הזו מבחינתי היא נופלת בבחירה לטיול שלך.

2. את הדגם הזה אני לא מכיר, נראה שהוא נוח יותר, דק יותר, בעל עדשה רחבה ו"זום" יפה.

3. 4. 5. העדשה בSX110 לא נקראת רחבה. 36 מ"מ זה הצד הרחב שלה. במילים אחרות, כמה המצלמה "תופסת" ללא "זום". 360 מ"מ זה הצד הרחוק ("זום" מלא) או במילים אחרות כמה תוכל "להתקרב" לנושא הצילום שלך. תקרא למעלה ואת תשובה 3. באמת שזה לא מסובך כמו שזה נשמע.

6. למען האמת אני דיי אהבתי את התוצאות של מצלמת IXUS (לא זוכר את הדגם המדוייק, אם זה חשוב אני אברר). צבעים טובים, מהירות תפעול מעולה, קומפקטית מאוד. כמובן שאורך המוקד שלה הוא קטן ומוגבל (זום X3 בלבד).

7. לצורך העניין אתה צריך להחליט כמה דברים (תענה על השאלון שבסטיקי) ובעיקר על הגודל, טווח העדשה (אורכי המוקד) ואיכות תמונה על חשבון מהירות ונוחות התפעול.

בנוסף- תקרא כאן על המתחרות באותה קטגוריה של SX200

http://www.dpreview.com/reviews/q209grouplongzoom/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה על ההסבר מצאתי גם מדריך מעולה באינטרנט שמסביר על הכל בצורה מאוד פשוטה וברורה.

לאחר שצברתי קצת יותר ידע בעניין..

*מהו טווח העדשה במ"מ שחשוב לך? אני מעוניין באורך מוקד שיהיה אמצע ולכן אבחר ב27-28מ"מ שלפי מה שהבנתי שמבחינת העדשות הרחבות 28 מ"מ הוא האמצע לבין עדשה רחבה מאוד ועדשה רחבה מעט..(יש לי תחושה שהסברתי את הבחירה שלי לא נכון ) רצוי זום אופטי מעל 4X הבנתי מהו אורך מוקד אבל מה הכוונה בהקבלה ל35מ"מ?

*האם תתפשר על תכונות או על איכות תמונה עבור שנכנסת לכיס? לא יכול לענות על השאלה הזאת מכיוון שאינני יודע על איזה תכונות מדובר, הכל יחסי.

עברתי על סדרת הIXUS ומצאתי שני דגמים שמתאימים אחד הוא הIXUS 110 IS והשני הוא IXUS 870 IS

מה שכן הן לא נראה לי שהן בעלות שליטה ידנית שלדבריך לא שימושי במצלמות שכאלו דבר שדי ביאס אותי כי כן ציפיתי למצלמה קומפקטית עם אפשרות שליטה על צמצם\תריס.

מה דעתך על המצלמות הנ"ל ?

ה870 הוא דגם ישן יותר אבל מהירות הצילום בו היא מהירה יותר, לא משנה לי ההבדל במגה פיקסל בין השתיים.

דווקא בהשוואה שנתת לי הם לא הכי ממליצים על SX200 בחשיפה גבוהה יש הרבה רעש ולפעמים מריחה בקצוות של תמונות אם הבנתי נכון.

הם ממליצים על שני דגמים Panasonic ZS1, Panasonic ZS3 מה דעתך ?

בהשוואה לIXUS הSX200 בעל אורך מוקד גדול הרבה יותר 336 לעומת 112, אני חושב שאני אצטרך לשחק קצת בין השתיים ולראות כמה זה מפריע לי לעומת זאת המחיר של השתיים דיי זהה אבל הגודל ממש לא.

אני רואה שאני נוטה למצלמות יקרות יותר מהתקציב שלי בארץ, האם יש אחריות בינלאומית של CANON ? בהנחה ואני יקנה בארה"ב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נעשה לך שוב סדר:

יש שני גבולות לאורך המוקד.

הראשון הוא הצד הרחב (WIDE), מיוצג ע"י המ"מ הקטן יותר והוא שקובע כמה המצלמה רואה. ככל שקטן יותר, כך המצלמה "תתפוס" יותר (בלי שתצטרך ללכת יותר מידי אחורה בשביל לתפוס את כל הדודים והדודות בארוחת ראש השנה).

השני הוא הצד הארוך (TELE), מיוצג ע"י המ"מ הגדול יותר והוא שקובע כמה "זום" יהיה למצלמה.

נביא לדוגמא את הSX110 אשר תחום אורך המוקד שלה הוא 36-360 מ"מ ואת SX200 אשר אורך המוקד שלה הוא 28-336 מ"מ.

המכפלה אשר מפורסת ע"י היצרניות (כמה זום) היא בדיוק המכפלה בין הצד הרחב לצד הארוך. (לדוג' SX110 אשר מפורסת עם זום X10, מתמטיקה פשוטה, 36 כפול 10 שווה 360).

ההבדלים בין המצלמות הנ"ל יבואו לידי ביטוי בכך שSX200 תתפוס יותר מהתמונה הרחבה (28 מ"מ) אבל הSX110 תוכל להתקרב יותר לנושא הצילום (360 מ"מ).

מצלמות אלה נכנסות בהגדרות היצרנים למצלמות סופר-זום. זום גדול באריזה יחסית קומפקטית.

הן שונות בייעוד שלהן ממצלמות הIXUS אשר לא פונות לתחומי הזום שהן מסוגלות לו, אבל IXUS נכנסת בקלות לכיס מה שאי אפשר להגיד על מצלמות הסופר זום.

אז עכשיו כשאתה מבין מה הוא אורך המוקד של המצלמה, אתה יכול להחליט אם אתה רוצה עם עדשה רחבה וארוכה (זום גדול לדוג' SX200) או שאתה מוכן להתפשר על העדשה הרחבה ועל הזום הגדול אבל ללכת על שנכנסת לכיס (לדוג' סדרת הIXUS).

או שאתה בכלל רוצה רק עדשה רחבה ומעט זום במצלמה שגדולה הוא בין השתיים...

ולגבי איכות התמונה, כשתחליט איזה אתה רוצה, שם יהיו עוד בחירות- איכות תמונה טובה יותר לעומת מהירות ונוחות תפעול, סוג הבטריה וכו'.

לגבי הפנסוניק שרשמת, הן מקבלות ביקורות טובות מאוד, גם מאנשים פה בפורום. לי יש את הדגם הישן יותר ואני מאוד מרוצה ממנו.

ולגבי אחריות, אין לי מושג. שיהיה בהצלחה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על הסדר בבלגאן זה פחות או יותר מה שהיה לי בראש.

יצא לי לראות כמה בקורות אחרות בקשר לSX200 והיא נשמעת אטרקטיבית לחלוטין.. ומבחינת נתונים וביקורות הפנסוניק אפילו יותר..

אני חושב שאני יעשה עוד סבב חנויות ואז אפתח דיון ספציפי יותר לגבי המצלמה שאני רוצה לבנתיים בטח שיגעתי אותך אבל יש לי עוד כמה שאלות :smile1:

הבנתי שעדשה רחבה גורעת מהאיכות של הצילום כאשר משתמשים בזום ?

הכוונה שלי שאם תקח ותשים לה עדשה 25 מ"מ ותצלם נגיד ב120 מ"מ

ותקח את אותה ותשים לה עדשה 28 מ"מ ותצלם ב120 מ"מ, איכות התמונה תהיה שונה או שאין שום קשר למציאות לדברים שאני אומר?

כי אם לא אז תמיד יהיה רצוי לקחת עדשה רחבה ככל האפשר ?

ולא הבנתי את המשפט האחרון שלך

או שאתה בכלל רוצה רק עדשה רחבה ומעט זום במצלמה שגדולה הוא בין השתיים...

למה התכוונת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על הסדר בבלגאן זה פחות או יותר מה שהיה לי בראש.

יצא לי לראות כמה בקורות אחרות בקשר לSX200 והיא נשמעת אטרקטיבית לחלוטין.. ומבחינת נתונים וביקורות הפנסוניק אפילו יותר..

אני חושב שאני יעשה עוד סבב חנויות ואז אפתח דיון ספציפי יותר לגבי המצלמה שאני רוצה לבנתיים בטח שיגעתי אותך אבל יש לי עוד כמה שאלות :smile1:

מצויין.

הבנתי שעדשה רחבה גורעת מהאיכות של הצילום כאשר משתמשים בזום ?

הכוונה שלי שאם תקח ותשים לה עדשה 25 מ"מ ותצלם נגיד ב120 מ"מ

ותקח את אותה ותשים לה עדשה 28 מ"מ ותצלם ב120 מ"מ, איכות התמונה תהיה שונה או שאין שום קשר למציאות לדברים שאני אומר?

כי אם לא אז תמיד יהיה רצוי לקחת עדשה רחבה ככל האפשר ?

דבר ראשון לא תשים לב לירידה באיכות התמונה בין עדשה כזו ב120 מ"מ לעדשה אחרת ב120 מ"מ.

דבר שני- ככל שהאופטיקה (איכות העדשות וכיו"ב) טובה יותר, ככה התמונות תצאנה טובות לכל אורך המוקד.

ישנה ירידה באיכות כי מדובר על עדשה אחת אשר צריכה לתפקד היטב בכל אורכי המוקד השונים אשר מוצעים,

אבל אין שנבדלת אחת מהשנייה בתחום הזה, לא בין אלה המדוברות בכל אופן.

אז כן- דעתי היא שכלל שרחב יותר, יותר טוב.

ולא הבנתי את המשפט האחרון שלך

למה התכוונת ?

התכוונתי לכך שלקחת דוגמאות למצלמות מאוד שונות- סופר זום וסופר קומפקטי. ישנן עוד מצלמות אשר נמצאות בין התחומים האלה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

לא יודע אם זה רלוונטי עדיין, אם כן, אני ממליץ לך בחום על ה ZS3 של פנסוניק.

קניתי אותה לאבי כשהייתי בארה"ב לפני חודש ושנינו מרוצים ממנה עד הגג (לי יש את הLX3 ואני מתחיל "לגנוב" לאבא שלי את הZS3 מדי פעם)

אתה מקבל עדשה רחבה (25) יותר משל הקנון. העדשה בכלליות טובה מאוד לכל אורך אורכי המוקד (25-300) (הכוונה שהחדות אינה נפגעת משמעותי בצד הטלה).

חוץ מזה, צילום אוטומטי מעולה, יכולות ווידאו טובות מאוד וגם HD וגם סאונד מעולה (השקיעו במיקרופונים הפעם).

אם אתה לחוץ בתקציב, תקנה את ה ZS1 שהיא דומה מאוד ל ZS3, יש לה מסך ברזלוציה נמוכה יותר ואתה "מאבד" יכולת לצלם HD (במקום 1280X720 היא תומכת בעד 848X480) שזה לא כזה נורא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...