הקמת רשת אלחוטית ביתית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הקמת רשת אלחוטית ביתית

tal hw king

Recommended Posts

שלום אנשים חביבים,

אני יודע ובטוח שטחנתם את השאלות הללו עשרות פעמים - אבל מה לעשות, אם יש דבר אחד שלמדתי מכל מה שקראתי עד עכשיו זה שכל מקרה לגופו.

אני צריך כמה הבהרות אבל לפני נתחיל עםהנתונים שיש כרגע:

הבית הוא מאוד גדול - מרחק מקסימלי משוער כ-30 מטר מקצה לקצה, כ"כ הבית הינו פרטי, קומותיים עם מרפסת ודשא המגיעים ל 50 מטר עם הפרדה מקסימלית של 2 קירות + ריצפה (בערך פי 2 מקיר רגיל), כרגע אני מחובר ב 1.5 של עם מודם קוי (ג'נרי) שנמצא בקצה אחד של הבית (המרוחק מהמרפסת) בקומה השניה. כ"כ - יש לפטופ עם כרטיס בתקן G/B

הוצאה הכוללת שאני יכול לעמוד בה היא 300 שקל כאשר חריגה של 50 לא תהרוג אותי.

הדילמה היא כזו: האם לחבר את המודם האלחוטי במיקום של המחשב הנייח וע"י כך להגביל את המרחקים אבל לשמור על חיבור ישיר עם המחשב המרכזי של הבית? האם בכלל יש סיכוי כל שהוא שאני גולש מהמרפסת במצב הזה?

או שאולי להזיז את כל הרשת (מודם ונתב) לארון חשמל שנמצא בקומה הראשונה סמוך למרכז הבית אבל בעל דלת פלדה מה שאומר עוד הוצאה עבור המחשב הנייח בקניה של קולט ......

דילמה נוספת - האם כדאי לי להשקיע בנתב התומך בתקן N או לקנות אחד התומך ב G? בסקירה שקראתי הבנתי שלמרות שהלפטופ בעל כרטיס G עדיין משפר קליטה עם נתבים מתקן N האם אכן כך הדברים? - אם יש הצעה ספציפית של הרכיבים שמומלצים אשמח לקבל גם עזרה בזה.

תודה והמשך יום נעים! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך אופציה לקנות N + לשדרג את הכרטיס לN אז תקבל טווח יחסית מקסימלי.

אחרת אם אני לא טועה כרטיס N ונתב רגיל

ואחר כך N וכרטיס רגיל.

העניין הוא שנתב משדר בעוצמה חזקה יותר מאשר כרטיסי הWIFI, ולכן עדיף כרטיס WIFI קצת יותר חזק מהרגיל.

איזה יש לך?

ו150 מטר מקצה לקצה נשמע מוגזם :)

זה אומר שהבית שלך לבד הוא כמה דונם חחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק עליתי לשנות את זה......מדובר ביחידות אמריקאיות (ואני היתי בהלם ולא הבנתי - בקיצור עכישו זה הנכון).

הנייד שיש לי הוא הנייד שמכרו ב 800 שקל עם המזגנים של אלקטרה (HASEE).....לא מוצא סיבה להתחיל להשקיע בו כסף....

אם כבר n יהיה לתמיכה עתידית במה שלא יבא.

הגם שמה ניתן לקנות ב -300~ שקל שכולל גם וגם כרטיס n ?

מה שמעניין אותי זה המיקום - אצל חבר שלי מתחת לחלון של החדר עם הנתב(G) לא ניתן לגלוש בצורה טובה (אות הולך ובא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...