תכננתי לקנות מסך 24" לעיבוד תמונות בתקציב 3.5K עד 4K - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תכננתי לקנות מסך 24" לעיבוד תמונות בתקציב 3.5K עד 4K

UV1

Recommended Posts

חשבתי על הדל המפורסם או ה EIZO S2431W

אבל עכשיו שאני רואה את הביקורות על ה 2209WA

והמחיר המגוחך ... איזה הצדקה יש לי להוציא פי 3 ?

או במילים אחרות ה 2209WA באמת כזה טוב?

ו 22" רחב לא יהיה קטן מידי בגובה לעריכה ? היום אני על 3:4

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גבר לעריכת תמונות ולצלמים אתה צריך מסכים באמת איכותיים כמו eizo-nec עים זה סתם אתה יכול להשתמש במסכים פשותים יותר,לגבי לשימושים האלו אני לא יכול להגיד לך,תנסה חיפוס ב google

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי בבית 2408 ובמשרד 2209

האיכות של 2408 מעט יותר טובה אך לא בהרבה , ויש לו מגוון חיבורים עשיר יותר

עם זאת באמת בעקבות המחיר האגרסבי של 2209 , לעומת העליה במחיר למסך 2408 ובכלל לכל מסכי בארץ

עקב החלטת המכס למסות את המסכים הנ"ל כמסכי טלוויזה נראה לי יותר הגיוני לרכוש 2209 או אפילו 2 יחידות ועדיין זול יותר מ 2209

המחיר של EIZO גבוה לטעמי ורק מי שחשובה לו האיכות או לחילופין זהו מסך שמשמש לעבודה - אז בכיף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספציפית לעיבוד תמונה, אני מעדיף את ה 2209 על פני ה 2408 (התנסיתי בשניהם). מלבד העובדה שמכלול צבע מורחב מפריע לי לשימושים גראפיים (זה תלוי מאוד בשימושים שלך אם זה מהווה חיסרון או לא), יש בעיה עם מסכים ממשפחת , בחלקם היא מורגשת יותר מאחרים, שמציקה במיוחד למטרות - black crush effect. הכוונה היא לתופעה בה פרטים עדינים של גוונים כהים על גבי רקע כהה נבלעים ומתמזגים עם הרקע כאשר מביטים מהם ממול, ומבחינים בהם רק כשצופים במסך בזוית.

דוגמאות:

(בדוגמאות זה נראה גרוע במיוחד, ב 2408 המצב לא כ"כ חמור אבל עדיין אפשר להבין עד כמה העניין יכול להציק בעריכת תמונה)

במסכי הבעיה הזו לא קיימת וניתן לראות פרטים שכאלה בצורה אחידה וטובה על גבי כל המסך, ואכן שמתי לב להבדלים בין ה 2209 ל 2408 בכמה וכמה מקרים שנראו טוב יותר משמעותית ב 2209.

חומרת האפקט הזה תלויה במסך עצמו. קראתי דיווחים רבים על כך שב EIZO S2431 למשל, הבעיה מינורית יחסית בזכות כיול עקומת גאמא מדוייק מאוד מהמפעל שככל הנראה מאפשר אבחנה גבוהה מאוד בפרטים כהים באופן שמפצה על ה black crush.

אז אני במקומך הייתי מתלבט בין ה EIZO לבין ה 2209WA.

האם תוספת 3K ש"ח באמת שווה את המחיר? קשה לומר. היתרונות שלו מסתכמים בגודל, ניגודיות וכיול טיפה יותר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה המחכימה

אני אלך להציץ בהשוואה ישירה בין הדלים

עם שלי שאני מכיר ולפי זה אני

אוכל לדעת מה ההבדל בינהם

אם הם קרובים באיכות אז המחיר של

ה 2209 באמת מדהים והוא ימצא

לו בית חדש בקרוב

2" לא שווים כל כך הרבה כסף

וזה גם יאפשר שידרוג יותר קרוב

כי הטכנולוגיה משתנה כל הזמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...