חדש בלינוקס, רוצה לעבור. - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חדש בלינוקס, רוצה לעבור.

SweetDeath

Recommended Posts

אהלן!

שמעתי על הרבה זמן ועכשיו שהמחשב שלי דורש פרמוט, רציתי לדעת קצת על איך זה הולך, למה זה כזה טוב, ומה עובד על זה.

אני מתכנת C#, מעצב ואנימטור בפלאש, אילוסטרייטור ופוטושופ (עם , אם זה משנה) והייתי רוצה לדעת אילו תוכנות לא עובדות על הלינוקס.

איזו הפצה הכי כדאית אם אני , מעצב, מתכנת בפלאש ומתכנת C#?

לא איכפת לי להסתגל ללינוקס, כמה זמן שזה יקח, מה שחשוב לי שהכל יעבוד.

האם C# תעבוד על לינוקס? אם לא, אילו שפות אתם ממליצים לתכנת שיעבדו בכל שלושת מערכות ההפעלה? (לינוקס, מאק, PC)

משחקים עובדים טוב על לינוקס? יש משחקים שלא עובדים? אם נגיד אני רוצה אמיולייטור לNES, זה יעבוד? משחקים ישנים מאוד כמו Little Big Adventure או Duke Nukem יעבדו?

בכמה דומה לMAC ובכמה היא שונה (לרעה ולטובה) מהווינדוס? והאם אתם ממליצים בכלל על המעבר ללינוקס? אם כן, איזו הפצה לדעתכם תתאים לצרכים שלי?

תודה מראש.

מצטער על כל השאלות, אני בטוח שזה נשאל גם פעם, אבל אני אשמח אם תוכלו לכתוב תגובות משלכם עם דעותיכם, ניתן גם לקשר לדיונים קודמים אם צריך.

אני לא יכול לחפש בגוגל ולחפש בפורום, המחשב והאינטרנט שלי איטיים ורק בפוקס אני מצליח לשלוח לכאן הודעה.

תנו לי תנו לי רוקנ'רול. :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהניסיון הלא מעאוד רב שלי אני יכול להגיד שלינוקס לא יתאים לך.

אם אתה , חשוב שתדע שרוב המשחקים לא יעבדו. אולי עם אמולטורים ל-WIN הם כן יעבדו.

תבדוק אם יש גרסאות של פלאש, ושאר התוכנות שאתה עובד איתן ללינוקס.

יש תחלופות מצוינות אבל אני אישית לא הייתי מוכן לעבור ללינוקס במקרה כזה.

אני לא ממליץ לך לעבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. למק יש את כל ערכת הכלים של פוטושופ. ללינוקס יש תחליפים, כמו gimp, שלא מהווים תחליף אמיתי, למרות נסיונות לטעון אחרת.

גימפ עובד גם בחלונות, אז אתה יכול להוריד אותו מ gimp.org ולבדוק אם הוא עונה על הצרכים שלך.

2. גם למק וגם ללינוקס, וגם לחלונות, יש את mono, שזה העתק בקוד פתוח של c# גרסא 2

3. גם ללינוקס וגם למק אין ממש משחקים. משחקי דוס יעבדו יפה עם dosbox בכל המערכות הנ"ל.

כנ"ל לגבי אמולטורים לnes.

4. ממליץ על לימוד c++. ואולי גם c.

5. לגבי השונה בין חלונות ללינוקס ולמק - עניין של טעם אישי. לי ההבדל לא היה משמעותי בכלל.

6. הפצה מומלצת - ubuntu או mint.

7. האם ממליץ: לא, לא עונה על הצרכים שלך. אבל אפשר לבדוק בחינם, אז אולי אתבדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3. גם ללינוקס וגם למק אין ממש משחקים. משחקי דוס יעבדו יפה עם dosbox בכל המערכות הנ"ל.

כנ"ל לגבי אמולטורים לnes.

יש משחקים ללינוקס. זה לא באותה כמות ולא אותו מבחר כמו בחלונות אבל יש לא מעט משחקים שרצים נייטיב גם על לינוקס. רובם חופשים אב חלקם ניתן לרכישה בדומה למשחקים של חלונות. ראה כאן:

https://help.ubuntu.com/community/Games

http://rangit.com/software/top-8-linux-games-of-2007/

http://whdb.com/2008/top-25-linux-games-for-2008/

מה שכתבתי, יכול או לא יכול לענות על הצרכים של השואל המקורי. תלוי במשחקים שהוא רוצה.

אמולטורים לNES עובדים יפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רשימת המשחקים ללינוקס היא מאוד מאוד סטאטית.

לכל היותר, מצטרפים אליה משחק או שניים בשנה, והרמה שלהם מאוד לא אחידה, ובד"כ רובם פשוט לא כיפיים.

לצורך העניין, אתר וותיק מאוד שעדיין מתעדכן בתדירות גבוהה:

happypenguin.org

רוב העדכונים הם למשחקים ישנים מאוד, שעדיין יוצאים להם פאטצים (לא שזה דבר רע).

המצב במק הוא טוב בהרבה, אבל עדיין לא מדובר בפלטפורמה שקרובה לחלונות מבחינת כמות ואיכות המשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

C# היא שפה .NETית, היא לא רצה על שום מע"ה חוץ מחלונות, ולא מונו לא נחשב, אם מישהו כאן יבוא ויצהיר שכל פלטפורמה מעבר לחלונות היא פלטפורמת פיתוח ל-.NET אז אני יצהיר שהוא אידיוט מוחלט.

יש שפות תלויות בפלטפורמה ויש שפות שלא, בדיוק כמו של-COBOL אין שום שימוש היום מעבר לMainframeים.

אם אתה רוצה לפתח בשפת OOP טהורה, יש לך את JAVA, למרות היותה שפת דור שלישי\שלוש וחצי יש לה כמה ייתרונות ברורים על .NET בעיקר מבחינה של ביצועים ומהיותה לא תלויה בפלטפורמה(ברמתה הבסיסית, תכנות נורמאלי בJAVA תמיד יגרור שימוש נרחב בספריות המיועדות לפלטפורמה ספציפית). כרגע היא גם שפת התכנות הפופולארית ביותר בעולם, וזה לא הולך להשתנות בקרוב, הדבר היחידי שישנתה בקרוב זה שהמתחרים העיקריים שלה יהיו שפות מנוהלות אחרות כמו PHP(שכבר היא השפה הרביעית הפופולארית ביותר) וMSIL(.NET) השוק הולך לעבר תכנות מנוהל, הקוד רץ בד"כ טוב יותר(וכאן הכוונה לשימוש במתכנתים זולי, AKA הודי שמרוויח 30 דולר ליום), אין צורך להתעסק באופטימיזציות ברמה נמוכה, MSIL עם גרסאה 4 הולכת לתפוס נתח שוק מאוד גדול ההכנסה של צורת תכנות פונקציאונאלית(F#) מעבר לפרצודוראלית וOOP כבר גוררת התעניינות מאוד גדולה בקרב הרבה מפתחים. בקשר למה ללמוד, אם תשאר עם .NET אתה לא תפסיד כלום, אם תלמד JAVA אתה יכול רק להרוויח, כנ"ל PHP. ללמוד היום C++ ו-C באמת שאין שום סיבה(וזה למרות שהן השפות הפופולאריות ביותר בעולם אחרי JAVA, עד היום מתכנתים בFORTAN, COBOL ואפילו VISUAL BASIC(שעד כמה שזה מצחיק או עצוב היא השפה החמישית הכי פופולארית כרגע)), אם בחרת לדלג עליהן מתכנת טהור לא תיהיה אבל עוד כמה שנים זה לא ממש ישנה הרבה.

משחקים לא רצים על לינוקס כמו שאתה חושב, ישנם משחקים שקיבלו גרסאה מיוחדת, וישנם אימולטורים שמאפשרים להריץ משחקי חלונות על לינוקס, לסדגה, אני משלם כבר שנתיים 5 דולר בחודש כדי לראות לאן זה מתקדם, ביינתיים זה לא מתקדם לשום מקום נומראלי, בעיות ביצועים, חוסר תמיכה באפשרויות גראפיות מסויימות, ובאגים כלליים עדיין פוקדים כל משחק שרץ תחת סדגה או הבסיס שלה WINE.

אימולטורים ל-NES/SNES וכל שאר הדברים כמובן שקיימים בצורה טבעית ללינוקס, האפליקציות שאתה משתמש בהן לא קיימות ללינוקס, וגם בגרסאות האחרונות לא ממש קיימות לMAC(בפעם האחרונה שבדקתי CS4 או אפילו 3 לא קיימים לMAC אבל יכול להיות שאני טועה).

יש סיבות לעבור ללינוקס, לך אין כאלה סיבות, לכל שימוש יש את מערכת ההפעלה שלו, ליום יום יש לך חלונות, לשימוש יום יומי מוגבל אפשר גם להסתדר עם לינוקס ללא שום בעיות, לאידיוטים יש לך את OS.

כל עוד אתה לא צריך לינוקס בשביל לעבוד עם אפליקציות שדורשות את זה, אין לך שום סיבה להתקין את זה, ברוב המקרים אתה תתקין תתמרמר ותחזור חזרה ל- "הנוראית"...

תריץ LIVE CD או תתקין על VM, תראה שאין שום ייתרונות לשימוש יום יומי מעבר ללשם כסף(כי כלכך כואב לאנשים להוציא 500 שקל על מע"ה פעם בכמה שנים), ואין לך שום שימוש ממוקד בלינוקס, במיוחד לפי מה שאתה מתאר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. mono מממשת חלק לא מבוטל מ .net, בנוסף ל c#.

http://www.mono-project.com/About

http://en.wikipedia.org/wiki/Mono_%28software%29#Current_status_and_roadmap

ד"א - טעיתי, התמיכה היא בc# גרסא 3.0

2. לגבי שפות: עניין של טעם אישי, אני לא סובל את java. ל C ו C++ יש הרבה מאוד שימושים בעולם הembedded (שם המשכורות גבוהות יותר, ד"א), וכל מה שקשור לביצועים גבוהים. בכל מקרה, השפה פחות חשובה מההבנה הבסיסית. אם אתה יודע לתכנת ב c, לתכנת ב c++ זה לא קשה, וכנ"ל לתכנת ב java.

הדבר היחיד שלימוד שפה ספציפית נותן זה ידע טכני, שבסופו של יום הוא לא כזה מיוחד או מעניין.

מצד שני, לעבור ל scheme יהיה קשה.

3. יש לכולנו הסכמה גורפת שלינוקס ומק + משחקים לא ממש עובד.

4. ללינוקס יש כמה שימושים מאוד נחמדים - התקנתי את rockbox על האייפוד שלי, ועכשיו אני חופר קצת בקוד כדי להוסיף כמה דברים. קשה מאוד עד בלתי אפשרי לעשות את זה עם מערכות הפעלה אחרות.

אם הבחור רוצה להיות משתמש קצה, עדיף שישתמש בחלונות. אין בזה שום דבר רע, גם את הפיתוח לrockbox אני עושה עם cygwin.

5. לגבי cedega - יש פורט למק שנקרא cider, שהשתמשו בו כדי לייבא למק את spore, ועוד כמה עשרות משחקים:

http://www.transgaming.com/business/cider/games/

הולך להם בסדר, פשוט לא בראש סדר העדיפויות שלהם עכשיו.

6. השאלה העקרונית היא מה השואל מנסה להשיג. לפי רשימת הדרישות שלו, לא נראה שהוא יהיה מרוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MONO יכולה לממש מה שהיא רוצה, אתה לא יכול לפתח ב.NET על .

JAVA ו.NET נכנסו למערכות משובצות בצורה יפה מאוד, נתח השוק שהן תופסות בו הוא לא קטן.

גם לFORTAN וMATLAB יש שוק מאוד מאוד חזק בEmbeded, לFORTAN בעיקר במכונות CNC וכו', אז אולי שילמד אותן?

בVB וCOBOL עדיין מפתחים את רוב האפליקציות לDATACENTER הארגוני הגדול.

יש שפות שיש סיבה ללמוד אותן ויש שפות שאין סיבה, יש הבדל גדול מאוד בין לדעת טכניקה לבין לדעת שפה, ובהרבה מקרים אין חפיפה בינהן.

מעבר ללדעת לתכנת בשפות כמו .NET צריך להכיר את הפלטפורמה ולדעת מה באמת עובד, איך למה וכמה, וזה כבר נסיון כי חלק גדול מאוד מזה לא מתועד כמו שצריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...