שאלה לגבי הדפסה של תמונה מS3 לגודל פוסטר. בבקשה דחוף. - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי הדפסה של תמונה מS3 לגודל פוסטר. בבקשה דחוף.

shimmi1982

Recommended Posts

שלום, לא ידעתי אם להפנות את השאלה לכאן או לפורום , היות והיא כוללת POST PROCESSING.

אז ככה, יש ברשותי CANON S3 IS . היא מוגדרת כבעלת 6 מגה פיקסל.

אני רוצה לפתח תמונה שצולמה במצלמה (במצב SUPERFINE) לגודל של פוסטר.

אם אני זורק את התמונה לפוטושופ הוא נותן לי אותה בגודל 39.74X29.8 ס"מ ברזולוציה של 180 PX/IN.

אני צריך להדפיס את התמונה בגודל 40X40 ס"מ (כן ברור לי שהיחס אורך רוחב שונה,זה כבר אני אשפץ בהתאם) .

השאלה שלי היא איך אני מגדיל את התמונה לגודל כזה כדי שעדיין תהיה איכותית?

האם אני צריך להגדיל רזולוציה במאפיינים שלה (מ180 ל300?), או לשנות פיזית את הIMAGE SIZE למספר הס"מ הרצוי?

האם זה לא יפגע לי באיכות ההדפסה?

איך בעצם מדפיסים בגודל גדול?

*בנוסף, בתפעול המצלמה, אני חפרתי ולא מצאתי איפה משנים רזולוציה של צילום, האם הSUPERFINE זה בעצם זה?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

הרזולוציה שרשמת היא כבר גבולית להדפסה איכותית (180DPI)

אם תהפוך את הקובץ ל-300 (רזולוציה מומלצת) בעצם תקטין את הגודל הפיזי של הקובץ (זו בעצם המשמעות האמיתית של רזולוציה - יחס פיקסלים לגודל פיזי)

דרך אחת הגיע לגודל שאתה רוצה היא להוסיף פריים לבן של 5 ס"מ סביב, מה שיפתור לך את הבעיה - אם זה אפשרי.

כדי לא לפגוע באיכות ההדפסה (במידה ואתה מדפיס במדפסת איכותית, כמובן) רצוי לעבוד ב-300DPI. מה שעושים בד"כ כלל זה פשוט לצלם במצלמות בעלות כמות מגה פיקסלים גדולה יותר. ועדיין ההבדל לא יהיה אדיר בגודל הפיזי, באיכות טובה.

ישנם פלאגאינים לפוטושופ שעושים אקסטרפולציות שונות להגדלה, בנסיון לשמר את איכות התמונה - אבל, שוב, רלבנטי רק אם יש טובה מאוד.[br]פורסם בתאריך: 29.08.2009 בשעה 00:38:07

כמובן, שכחתי - כשאתה משנה את הDPI אתה מבטל את האופציה של הרסמפל. זו אותה אקסטרפולציה שפוגעת באיכות הקובץ, וזו של היא לא מהטובות ביותר.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מכוון להיות מודפס על קנבס. אני מניח שהאיכות במילא תרד מעצם ההדפסה על קנבס, השאלה אם זה איכות שיראו כירודה שואר שזה יראה טוב (עד כמה 180DPI על קנבס נראים נקיים ומקצועיים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...