מזגן נייד - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מזגן נייד

Cereal  Killer

Recommended Posts

את האמת, כמה שזה ישמע מצחיק, או הזוי, בניתי מזגן שפועל עד היום

בניתי אותו בתקופת האוברקלוקינג שהייתה לי בעבר

בנוסף לידע האלקטרוני שרכשתי

המזגן מבוסס על 2 פלטות פלטייה peltier

מה שידוע כ TEC

יש אינספור הסברים מה זה בגוגל

מה שעשיתי= לפלטה יש 2 צדדים, צד חם - שצריך לקרר אותו באמצעות קירור אויר/מים. במקרה שלי קירור אויר שכולל heatsink מכובד ומאורר חזק שפועל על 12 וולט

בצד השני - הקר, גם שם לוקחים היטסינק מכובד ושמים מאורר שבעצם יקרר את האויר שבתוך החדר, את החלק החם אתה תשים מחוץ לחלון, והחלק הקור בתוך החדר

ככה עשיתי אצלי בחדר, אני לא יודע מה המצב אצלך

על מנת לנייד אותו, ניתן אולי לשים את ההיטסינק של החלק החם בתוך מיכל מים שתכין, ובלה בלה תבין לבד

הפרוייקט יכול להשתלם ביותר גם להמשך הדרך, זה מקרר מעולה, אומנם לא השקעתי בוויסוט טמפרטורה

ההספק בערך ל2 פלטות 100 וואט הוא יוצא בסביבות ה250 עם הכל כולל הכל- אובדן הספק, מאוררים .....

חסכני, קריר, פשוט יחסית

אם אין לך ראש לך, תחשוב שלא כתבתי

הסבר טוב על העקרון: http://www.americool.com/aafaq.htm

המחשה:

http://cgi.ebay.com/Supercool-Thermoelectric-Peltier-Cooler-Heater-NEW_W0QQitemZ320399879424QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item4a99522d00&_trksid=p3286.c0.m14

http://cgi.ebay.com/PELTIER-COOLER-TECA-AHP-1200X-THERMOELECTRIC-COOLING_W0QQitemZ290334714875QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item43994c2bfb&_trksid=p3286.c0.m14

נשמע פשוט, ונחמד להכנה , אבל שני TEC של 100W הספיקו לקרר את החדר שלך לטמפרטורה הרצוייה(כמו שאמרו 25 מעלות) ?

כמה מטרים החדר שלך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נשמע פשוט, ונחמד להכנה , אבל שני TEC של 100W הספיקו לקרר את החדר שלך לטמפרטורה הרצוייה(כמו שאמרו 25 מעלות) ?

כמה מטרים החדר שלך ?

הכוונה הייתה למזגן אישי ולא ליחידת שתקרר את החדר

כלומר האפקט שנוצר הינו מן מאורר שמוציא אויר קר

על מנת לקרר חדר שלם צריך לדעתי לפחות 1000 וואט של פלטייות

משהו כמו 5 פלטיות של 200 וואט

מה שמגדיל את צריכת החשמל, את גודל הגוף , ואמצעים נוספים כמו ספק חזק מאוד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין אפשרות. זאת דירת מעונות והם לא מוכנים לתת לי להתקין ולהשאיר אותו שם גם אם אני מוכן לקחת את כל העלות עליי. זונות.

פתרון אלטרנטיבי, אני לא יודע באיזה אניברסיטה/מעונות אתה אבל אצלנו יש פה חדרי לימוד ממוזגים ונטושים בכל חור

אז במקום לבזבז הרבה כסף שאני מנחש שאין לך, תלך ללמוד שם...

אצלי פחות מ40מ מהדירה יש חדר לימוד ואני מבלה בו את רוב היום ובלילה גם עם הטרמוסטט שלך תקוע

מאוור זה המקיסמום שאתה צריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי גם בלילה זאת לא אפשרות ועם כל הכבוד בחדר לימוד אין את שולחן הלימוד שמותאם לי ובמקרה הטוב יש כסא מזכירה נמוך, במקרה הגרוע כסאות פלסטיק.

עם כמות ועומק הפציעות שלי אני לא אוכל לשבת יותר מדי זמן ללא כאבים משמעותיים שיפריעו לי ללמוד (עוד לא חשבתי על פתרון להרצאות ולתרגולים עצמם) ואת הכיסא שלי אני לא יכול לגרור אחרי לכל מקום

MATTEO, תביא לינק למחיר של פלטייר בארץ של 1000W מוכן להרכבה במחיר שפוי.

רק ספק למערכת כזאת עולה כמו מזגן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אישית אני מעדיף את השולחן/כסא שיש לנו על פני ללמוד בחום, אבל כל אחד והדרישות שלו ...

דרך אגב לא חובה לקנות ספק של 1000W סתם יקר אפשר להסתפק ב2 של 500W יצא יותר זול

וגם לא צריך ספק הכי טוב (אין פה רכיבים רגישים במיוחד) אפשר לסגור את הסיפור ב 200שח, לא ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך 1000W? כי בבחיפוש לא ראיתי אף פלטה שלהם שמתקרבת לזה (ואם יש אז המחיר יהיה גבוה)

לאומת זאת ראיתי כמה פלטות סטנדרט של 400W, אז למה שספק גנרי זול של 500W לא יחזיק

לגבי המחיר זה מה שמצאתי בזאפ ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי גם בלילה זאת לא אפשרות ועם כל הכבוד בחדר לימוד אין את שולחן הלימוד שמותאם לי ובמקרה הטוב יש כסא מזכירה נמוך, במקרה הגרוע כסאות פלסטיק.

עם כמות ועומק הפציעות שלי אני לא אוכל לשבת יותר מדי זמן ללא כאבים משמעותיים שיפריעו לי ללמוד (עוד לא חשבתי על פתרון להרצאות ולתרגולים עצמם) ואת הכיסא שלי אני לא יכול לגרור אחרי לכל מקום

רק ספק למערכת כזאת עולה כמו מזגן...

שטויות במיץ

מצאתי שנאי טורואידי (על מנת לחסוך מקום ותו לא) בעל 350 וואט ב40 דולר

כלומר 3 כאלו ב120 דולר + כל שאר המכלול יכול להגיע לבערך 300 דולר

לא ביג דיל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...