בניית רמקולים ניידים בהשראת parrot party עדכון עמ' 4 31/8 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בניית רמקולים ניידים בהשראת parrot party עדכון עמ' 4 31/8

ggg456

Recommended Posts

שלום,

עוד לפני שסיימתי את שנת הלימודים (כיתה י') ידעתי שאעסיק את עצמי בחופש באמצעות פרוייקט קטן.

כל הסיפור התחיל ככה:

באחד הטיולים חבר שלי הביא את ה-parrot party חרשנו אותו כל הטיול עד סיומן של הבטריות

parrot-party-black.jpg

החלטתי שגם אני רוצה, אבל במקום לקנות אותם ב-300 שקל בבאג, לבנות אותם בעצמי אבל בגרסה מוגדלת. מעין "אח גדול" שלהם.

אומנם לא יהיו להם בלוטוס כמו שאני רוצה (בדקתי את העניין וזה סתם מייקר את עלות הפרוייקט, ביחס לתמורה) אבל הם יהיו וחזקים בהשוואה ל-PARROT.

הסבר קצר על הפרויקט:

המארז עצמו של הרמקולים הוא תיבת תהודה של רמקול סנטר שהוא חלק ממערכת ביתי שהתקלקלה בבית, פשוט המידות התאימו לי בדיוק ויש שם מקום מוכן כבר לשתי .

אל המארז יכנסו:

1. מגבר מבוסס tda2004 שאני אבנה בעצמי על לוח קטן, הספק בפועל יהיה בערך 4 ומשהו וואט לכל ערוץ.

2. שתי של חברת visaton עם הספק של 10 וואט והתנגדות 4 אום. בטרית lead-acid 12V 2.7AH נטענת

4. מעגל הטענה לבטריה שיהיה גם למגבר בזמן הטענה (גם אותו אני אבנה על לוח קטן)

5. פלאגים, פוטנציומטר וכיו"ב ואולי איזה שיפור קטן שיבוא רק בסוף הפרוייקט....

6. לצורך העניין, המטען לרמקולים הוא מטען של לפטופ 16V 4.5A

שלבי הפרוייקט:

1. קניית כל הרכיבים כולל רמקולים, רכיבים של המגבר ושל מעגל ההטענה, השגת ומארז - done

2. בניית מעגל המגבר על מטריצה ובדיקה ראשונית, כולל מיקום של הבטריה בתוך המארז - done

3. בניית מעגל המגבר על לוח ומיקומו בתוך המארז בניית מעגל ההטענה על מטריצה ובדיקה done.

5.בניית מעגל ההטענה על לוח ומיקומו במארז done

6. מיקום , פוטנציומטר, לדים...

7. פירוק של הכל וצביעה + הרכבה מחדש

סכמת המגבר

tda2004.jpg

מעגל ההטענה - זכויות יוצרים למשתמש elim מפורום fresh, שבנה לי אותו באופן מושלם אני חייב לציין :xyxthumbs:

63832627.gif

לאלו שתוהים מה נסגר עם הפרוייקט הקודם שהתחלתי, הפרוייקט בוטל כתוצאה מרכזת ה- שקניתי מספר פעמים, ופשוט לא החזיקה מעמד ( בנוסף לכסף שנגמר לי)

אוקי, נתחיל במספר הקדמה (בכל זאת אין עדיין התדמות ממשית)

הרמקול סנטר עצמו (לפני פירוק)

99216513.jpg

לאחר הוצאת הבד שמגן על הרמקול (ניתן לפירוק בקלות, ללא ברגים)

ניתן לראות את המגבר בנוי על המטריצה מאחורי הרמקול

58341020.jpgw663.png

מאחורה

94959098.jpgw719.png

המארז מבפנים

62550266.jpgw707.png

שני הרמקולים שהגיעו בהזמנה מחברת RS העולמית, מומלץ מחום (הגיע מהר ובזמן, מלאי חלקים ענקי באתר שלהם)

הרמקולים הינם מסוג ful-range שלא כמו רמקולי הסנטר שכמעט ולא היו להם באסים, אבל היה טובים בצלילים הגבוהים

15059250.jpgw768.png

74252654.jpgw768.png

71988983.jpg

מיקום ראשוני של הרמקולים החדשים, לאחר פירוק הישנים כמובן שלא התאימו לפרוייקט

22763242.jpg

מאחורה

92304228.jpg

הרמקול עצמו

26990423.jpg

קצת שופינג בתל אביב, שדרות הר ציון שם כבר קניתי מוקדם יותר את הרכיבים למעגל של המגבר ושל המטען

בטריית ה-lead-acid שוב כמו שהזכרנו 12V 2.7AH שהתאימה לפרוייקט בעיקר בגלל מימדיה הזעירים יחסית

פוטנציומטר 50Kohm כפול

ופלאג 2.5 מ"מ שיתחבר לי ל e71 אבל תהיה גם אפשרות לחבר את הרמקולים לפלאפונים אחרים כמובן, או mp3

קצת נגדים שהיה חסר לי (בתוך השקית)

68678056.jpg

כמו שניתן לשים לב הלוח הלחמות הינו מסוג שורות, אופטימלי לפי דעתי (אפשר לחתוך עם סכין יפני בין השורות וכך להתאים למעגל)

57754548.jpg

פה כבר התחלתי להתאים את המארז לבטרייה, שכן צריך קצת להוריד מהפלסטיק כדי שהיא תיכנס

לא לדאוג לגבי הברגים האמצעיים שסוגרים את המארז, אני אסדר את זה בסוף הפרוייקט

פשוט הורדתי עם קטר גדול את חתיכות הפלסטיק המיותרות

81118515.jpg

67604655.jpg

17882016.jpg

את הבטריה אני מתכוון לתפוס בתוך המארז על ידי הסרט המוכר של התריסים בבית, עשוי מניילון חזק מאוד

שלושה - שניים לרוחב ואחד לאורך

הדגמה (חסר את הסרט לאורך)

38647687.jpg

חתיכות ספוג שגזרתי לי שישבו בין הבטריה והפלסטיק כדי שתזוז כמה שפחות

91432534.jpg

שתי חורים שקדחתי לי כדי לתפוס את סרט הניילון עם ברגים מאחורה (שתי החורים התחתוניים)

83340159.jpg

הבטריה בפנים - כמובן שהיא תהיה יותר צמודה לפסטיק, שפשוט כרגע היא לא עומדת שם ישר בעצמה :)

img2119b.jpg

עצות, ודעות מכל סוג וסוג יתקבלו בברכה

בעיקר כאלו שיעזרו לי לשפר את הפרוייקט ולייעל אותו ;D ;D

למעוניינים, אוכל גם להביא לינקים לדפי מידע של הרמקולים, המגבר המשולב, בקר ההטענה והבטריה הנטענת.

דרך אגב,

בעיה קטנה שנתקלתי בה - יש לי חורים בפלסטיק שארצה לסתום ( אני חשבתי על דבק אפוקסי ואז לשייף שיצא ישר)

אני מתכוון לחורים העליוניים שאתם רואים בתמונה הלפני-אחרונה

האם למישהו יש דרך יצירתית וטובה יותר לסתום חורים אלו? כל עזרה תתקבל בברכה

צפו מחר לעדכונים נוספים של בניית מעגל המגבר, ומיקומו במארז.

אני עדיין מחפש שם לפרוייקט אז אם למישהו יש רעיון...

ניב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נראה פרויקט מגניב לאללה עד כה,

אפשר תמונה של הכלים שם שמאחור? פשוט אני באמצע תכנון פינת עבודה בשבילי.

דבר אחד רק, אני לא ממליץ בטריות של ROSTEC השתמשתי כמה מהם עם והם פשוט לא היו נטענים טוב והיו לוקחים המון זמן אבל זה היה עם דגם אחר.

ולגבי החורים אפשר בונדו אבל זה קצת יקר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה פרויקט מגניב לאללה עד כה,

אפשר תמונה של הכלים שם שמאחור? פשוט אני באמצע תכנון פינת עבודה בשבילי.

דבר אחד רק, אני לא ממליץ בטריות של ROSTEC השתמשתי כמה מהם עם והם פשוט לא היו נטענים טוב והיו לוקחים המון זמן אבל זה היה עם דגם אחר.

ולגבי החורים אפשר בונדו אבל זה קצת יקר

תודה רבה,

הנה תמונה:

(מה לעשות אני באמצע הפרוייקט יש מעט בלאגן)

http://img218.imageshack.us/img218/534/img2124i.jpg

עוד פטנט קטן שעוזר המון - לקחתי לי חלק של (מנוע שמושך את הדפים+גלגל שיניים גדול) והדבקתי עליו את הגלגלת של הבדיל.

עכשיו בכל פעם שאני מסיים לעבוד עם הבדיל, פשוט לוחצים והבדיל נמשך חזרה.

המנוע הקטן מחובר לשנאי 12 או 6 וולט אני חושב מתחת לשולחן.

img2125a.jpg

אל תדאג, אם יהיה לי בעיות עם הבטריה היא תחזור בדיוק למקום שמננו היא הגיעה (מהחנות)

כמה כבר עולה בונדו? זה מגיע בגדלים?

לוקח הרבה זמן להתייבש?

בהצלחה, תמיד טוב לראות פרוייקטים יחודיים! :xyxthumbs:

תודה רבה!! :xyxthumbs:

נראה טוב .

בהצלחה :xyxthumbs:

כמה זמן בערך יכולה הסוללה הזאת להחזיק ?

ע"פ החישובים שלי, בסביבות השעתיים וחצי על פול ווליום, כמובן שלא אשמע על מלוא העוצמה במשך שעתיים וחצי, כמו כן לאחר סיום הפרויקט אני אשקול אם זה יהיה פרקטי לקנות נוספת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממליץ לך לא לשים בונדו, אלא את הפרספקס הזה שמורחים והוא מתייבש, שכחתי איך קוראים לו.

הוא הרבה יותר גמיש, בונדו ישבר המכה או הנפילה הכי קטנה.

אה ואת שניהם קונים בפחיות כמו של צבע הקטנות של חצי ליטר, ליטר, יכול להיות שגם יותר קטן או שזה במשקל אבל קוטר של בערך אחד מהרמקולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממליץ לך לא לשים בונדו, אלא את הפרספקס הזה שמורחים והוא מתייבש, שכחתי איך קוראים לו.

הוא הרבה יותר גמיש, בונדו ישבר המכה או הנפילה הכי קטנה.

אה ואת שניהם קונים בפחיות כמו של צבע הקטנות של חצי ליטר, ליטר, יכול להיות שגם יותר קטן או שזה במשקל אבל קוטר של בערך אחד מהרמקולים.

אתה מתכוון לדבר אפוקסי?

אחלה פרוייקט, ממש יפה שמישהו בונה ולא רץ לקנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבק אפוקסי זה מה שרציתי מלכתחילה זה חזק מאוד נראה לי אפילו יותר מהפלסטיק עצמו

במקרה הזה אני יודע שאם אני אבנה אותם טוב הם יצאו יותר איכותיים וטובים מהרמקולים הקנויים... (לפחות לטעמי)

גודל הרמקול הוא 3.3 אינץ' שזה בערך 8.25 ס"מ

גודל זה דבר יחסי. הרמקולים יהיו עצם היותם פועלים על . נכון, יחסית למוצר המקורי הרמקולים שלי מוגדלים ביותר מ- 50% אבל זה מה שאני תכננתי מההתחלה.

אחת הסיבות שהרמקולים לא קטנים מאוד היא שלא הצלחתי למצוא דריבר במידות מזעריות כל כך כמו שיש לPARROT, מזוג פול-ראנג' עם באסים טובים (מי שמכיר את ה-PARROT יודע עד כמה טובים הבאסים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי שהתכוונת למידות הרמקול עצמו (הדריבר) כל אחד :lol:

ברור שהוקפסא גדולה בהרבה יותר מ- 8 ס"מ....

המידות שלה הן:

30 ס"מ אורך (בצלא היותר ארוכה), 28.3 ס"מ אורך (בצלע היותר קצרה), גובה: 10 ס"מ ו- 9 ס"מ (שוב בגלל צורת הקונוס של הקופסא) ועומק של 9 ס"מ

רמקול סנטר סטנדרטי של מערכת ביתית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זה ממש לא וקומפקטי.

אני לא רואה איך אתה מביא את זה לטיולים של בית הספר :nixweiss:

אבל בכל מקרה, פרויקט מגניב, ועדיין נוח שיש כזה שלא דורש חיבורים למקרה שמישהו מבקש למשהו.(למשל יומהלדת לבן-דוד, שמבקשים ממך להביא , ואתה צריך לקחת את ה2 על שלל החוטים, והסאב וופר :bash: )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דעתי:

פרויקט יפה מאוד ואני בטוח אבדוק עידכונים מידי יום.

מה שכן חבל לי לראות זה הקופסא... קופסאת פלסטיק לרמקול? זה כמו ללבוש בגדים משקיות ניילון.. זה טימטום.

ענין הניידות גמככה לא ממש עומד על הפרק שכן הקופסא גמככה גדולה.. אז עוד 200-500 גרם של קופסא מעץ זה מה שיעשה תהבדל? תאפילו לא חיב לבנות לבד.. יש לך את הדוגמא של הפלסטיק..

אם הנושא בילתי אפשרי ולא תשקול אותו.. אז אולי שווה לחשוב על דרך הלפוך את הפלסטיק לאקוסטי יותר.. אולי ציפוי אקוסטי מבפנים/מבחוץ או משו בסגנון..

דבר נוסף שאני רוצה להעיר.. אפילו שאותו כבר לא ניתן לתקן אבל בכל זאת. אני במקומך לא הייתי לוקח שני דריברים זהים. כלומר המרחק שבינהם ממילא לא יאפשר את הפירו של סטריאו מציע.. זה לא שתוכל לשמוע הפרדה בין הרמקולים במרווח של פחות מ3 ס"מ אזי, היה עדיף להישתמש בדריבר לצלילים הגבוהים (טוויטר) ולצידו להישתמש בדריברים למיד ובאס. או כל קומבנציה כזו או אחרת שתפיק צליל מלא יותר לפי הטעם שלך. לעומת רמקולי פול ראנג' שעד כמה שלא יהיו מעולים לא יפיקו צליל עשיר כמו שילוב של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות, זה מאוד חשוב לי הכנות שלכם והיחס לפרוייקט ;)

אז זה ממש לא וקומפקטי.

אני לא רואה איך אתה מביא את זה לטיולים של בית הספר :nixweiss:

אבל בכל מקרה, פרויקט מגניב, ועדיין נוח שיש כזה שלא דורש חיבורים למקרה שמישהו מבקש למשהו.(למשל יומהלדת לבן-דוד, שמבקשים ממך להביא , ואתה צריך לקחת את ה2 על שלל החוטים, והסאב וופר :bash: )

אני מבין את הבעיה ואני חושב שאתה צודק, לקחת את זה ביד בטיולים זה לא בדיוק הכוונה (גם לא לטיולים של יום אחד,אולי לטיול של יומיים לפחות שיהיה לי מקום להניח את זה כמו אכסנייה למשל, ואז הדבר נראה יותר נוח ומגניב :xyxthumbs:)

יש לB&O עם מגבר פנימי.

אפשר לקנות ולשפצר...

אבל המחירים מתחילים שם ב15K

יש תמונה במקרה להמחשת הגודל? בכמה וואטים מדובר ?סתם בשביל ההשוואה.

דעתי:

פרויקט יפה מאוד ואני בטוח אבדוק עידכונים מידי יום.

מה שכן חבל לי לראות זה הקופסא... קופסאת פלסטיק לרמקול? זה כמו ללבוש בגדים משקיות ניילון.. זה טימטום.

ענין הניידות גמככה לא ממש עומד על הפרק שכן הקופסא גמככה גדולה.. אז עוד 200-500 גרם של קופסא מעץ זה מה שיעשה תהבדל? תאפילו לא חיב לבנות לבד.. יש לך את הדוגמא של הפלסטיק..

אם הנושא בילתי אפשרי ולא תשקול אותו.. אז אולי שווה לחשוב על דרך הלפוך את הפלסטיק לאקוסטי יותר.. אולי ציפוי אקוסטי מבפנים/מבחוץ או משו בסגנון..

דבר נוסף שאני רוצה להעיר.. אפילו שאותו כבר לא ניתן לתקן אבל בכל זאת. אני במקומך לא הייתי לוקח שני דריברים זהים. כלומר המרחק שבינהם ממילא לא יאפשר את הפירו של סטריאו מציע.. זה לא שתוכל לשמוע הפרדה בין הרמקולים במרווח של פחות מ3 ס"מ אזי, היה עדיף להישתמש בדריבר לצלילים הגבוהים (טוויטר) ולצידו להישתמש בדריברים למיד ובאס. או כל קומבנציה כזו או אחרת שתפיק צליל מלא יותר לפי הטעם שלך. לעומת רמקולי פול ראנג' שעד כמה שלא יהיו מעולים לא יפיקו צליל עשיר כמו שילוב של .

קודם כל תודה רבה לך על הביקורת הבונה...

מספר דברים:

צודק, עניין הניידות לא בדיוק ירד מהפרק אבל עדיין חשוב כי מה שאני מנסה לחכות פה זה את הPARROT דרך אגב, אתה מתכוון לבנות לפי המידות שלה?

חשבתי בהתחלה דווקא לעשות קופסא מעץ אבל השיקולים שלי היו שעץ יהיה יותר יפה אבל יותר כבד מהפלסטיק, אך לא ידעתי שהאקוסטיקה של העץ תהיה טובה יותר.

מה עושה ציפוי אקוסטי וכמה הוא עולה?

למה אתה מתכוון הפירו של הסטריאו?

אני יודע שמומחה גדול לאקוסטיקה אני לא, אבל שוב מלכתחילה רציתי לחכות את הPARROT שהם סטריאו, לכן רציתי רמקולי פול ראנג' כמו שיש להם.

הפרוייקט הבא שאבנה רמקולים אני חושב שבאמת אעשה את זה כמו שאתה אומר, נשמע יותר טוב (רמקול באס, מיד ראנג' וטוויטר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...