האם אתם צמים בט' באב או לא? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אתם צמים בט' באב או לא?

ariel-ro

האם אתם צמים בט' באב או לא?  

2292 הצבעות

1. 1. האם אתם צמים בט' באב או לא?

Recommended Posts

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

משתתפים בולטים בדיון

אוחחח מה אתם נתפסים על קטנות? :kopfpatsch: תחזרו לדיון המקורי :pissed:

אני דתי, אז כן, אני צם...

ואני ממש ממש ממש אבל ממש מופתע מהתגובות פה... ממש... אפילו אנשים לא דתיים שאני מכיר, הכי לא דתיים בעולם, צמים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוחחח מה אתם נתפסים על קטנות? :kopfpatsch: תחזרו לדיון המקורי :pissed:

אני דתי, אז כן, אני צם...

ואני ממש ממש ממש אבל ממש מופתע מהתגובות פה... ממש... אפילו אנשים לא דתיים שאני מכיר, הכי לא דתיים בעולם, צמים...

הסיבה היחידה שאני יכול להעלות בראשי זה בשביל לרזות.

אפילו ביום השואה, שזה יום להנצחת 6,000,000 יהודים שנרצחו בדם קר - לא צמים, אז למה לצום על בית מקדש שנפל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כנראה שיש יותר לא דתיים ;)

אני לא צם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה היחידה שאני יכול להעלות בראשי זה בשביל לרזות.

אפילו ביום השואה, שזה יום להנצחת 6,000,000 יהודים שנרצחו בדם קר - לא צמים, אז למה לצום על בית מקדש שנפל?

אני צם, וחשבתי על זה הרבה פעמים.

למה לא עושים יום צום ביום השואה.

אבל מכיוון שזה לא תלוי בי, אז אין מה לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אצום, עד כמה שאוכל.

אם בית המקדש לא היה נופל, השואה לא הייתה מתרחשת. כל הצרות שבאו על עם לא היו מתרחשות.

אז כן, זה הפסד עצום נפילת בית המקדש, וכל צריכים להתאבל על החורבן ועל הסבל שבא בעקבותיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמא שלי אתם כאלה כוסיות...

אני צם מגיל 12, ואני צם גם כשאני עובד. זה אולי קשה אבל אף אחד לא מת מזה. מי שרוצה לצום וזה לא על הזין שלו יכול לעשות את זה, אז אל תגידו "אצום עד כמה שאוכל"... אני עובד 8 שעות ביום בסופר וקורע את התחת ואני צם, אז אל תמציאו תירוצים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע כל אחד והדבר בו הוא מאמין... אני למשל לא רואה הגיון לצום על מבנה שנהרס, אבל הגיון הוא ניגוד מוחלט לאמונה כי אם הכל היה הגיוני אז לא היה צורך באמונה וניסים...

בכל מקרה, אם אתה מאמין באלוהים באופן מופשט אז אם אתה צם אתה בעצם חוטא... בית מקדש או פסל אליל זה דברים חומריים פרי דמיונו של אדם...

אם אתה מאמין באלוהים בלב שלם, אז למה לצום, ה' הרי יכל היה למנוע את החורבן, ועצם החורבן הוא בעצם רצון ה', כך שאין מה לצום פה... עשית חטא, תשא בתוצאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה, אם אתה מאמין באלוהים באופן מופשט אז אם אתה צם אתה בעצם חוטא... בית מקדש או פסל אליל זה דברים חומריים פרי דמיונו של אדם...

אם אתה מאמין באלוהים בלב שלם, אז למה לצום, ה' הרי יכל היה למנוע את החורבן, ועצם החורבן הוא בעצם רצון ה', כך שאין מה לצום פה... עשית חטא, תשא בתוצאות.

רק מראה שחוסר הידע שלך הוא שפוגע ביכולת שלך להאמין/להתסדר עם דברים בנוגע לדת.

"אתם בכיתם בכיה של חינם ואני קובע לכם בכיה לדורות"

אני חושב שזה מסכם את התשובה לכל המשפט שרשמת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...