מחפש לקנות כונן קשיח חיצוני לגיבוי סרטים... - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש לקנות כונן קשיח חיצוני לגיבוי סרטים...

DarkHacker

Recommended Posts

היי לכולם , קוראים לי משה ואני מחפש לקנות כונן קשיח חיצוני בלבד , הוא חייב להיות 2 טרה בייט לפחות ולא פחות מזה בשום מקרה , וחייב להיות חיצוני בלבד , אני מעוניין בכונן אמין שישרת אותי לגיבוי כל הסרטי HD שיש לי כרגע על המחשב , אני לא מעוניין לצרוב על דיסקים סרטים של 8.2 גיגה ואני מעוניין לאחסן את כולם על כונן אחד גדול שיהיה אמין ובטוח לגיבוי ארוך טווח , כמובן שאני חייב שיהיה על הכונן את כל החיבורים הפופולאריים שיש היום ובעיקר חיבור של כדי לחבר את הכונן למדיה סנטר שזה מה שאני הולך לעשות איתו בעיקר , התקציב המקסימלי שלי הוא 1100 עד 1300 שקל עדיף מאוד שלא תהיה חריגה בתקציב הזה , רציתי לדעת על איזה חברה אתם הכי ממליצים לי לקחת ומאיזה חנות הכי טוב יהיה לי לקנות , לא משנה לי איפה נמצאת החנות פיזית כי יש לי רכב משלי בכל מקרה ואני יכול לנסוע לכל מקום אם צריך , דבר נוסף שחשוב לי זה שרצוי שהכונן יהיה בצבע שחור בלבד בתוך מארז משלו , שלא יהיה כונן חשוף כמו הכוננים הפנימיים שקונים כולם אלא שיהיה לו מארז שחור מבריק משלו ואם אפשר שיהיה לכונן חוצץ - BUFFER של 32 מגה , אני צריך המלצות לחנות אמינה שאפשר לקנות ממנה וגם לסוג והחברה של הכונן עצמו , דרך אגב אני גר בחדרה אם אתם צריכים להמליץ לי על חנות קרובה לבית שלי , תודה רבה מראש לעוזרים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה כונן יעודי או מארז וכוננ/ים בנפרד?

יעודיים הכי זולים לפי זאפ נכון לעכשיו: (לא שיש בזאפ הכל אבל זה מספיק בשביל הערכה)

http://www.skypc.co.il/pl_product~WDC1228~7~0.htm

http://www.skypc.co.il/pl_product~WDC1245~7~0.htm

http://www.skypc.co.il/pl_product~ST320005FDA2E1-RK~7~0.htm

יש להם רק חיבור USB2.0

שילוב מארז וכוננ/ים הכי זול:

מארז: http://www.skypc.co.il/pl_product~S2B3A~108~0.htm

כוננים (שניים):

HD103SI כ-400 שקלים לכונן אחד או ST31000528AS כ-435 שקלים לכונן אחד או HD103UJ כ-450 שקלים לכונן אחד או ST31000333AS כ-480 שקלים לכונן אחד או WD1001FALS כ-515 שקלים לכונן אחד.

כונן ה-2TB היחיד בשוק הוא בעצם עדיין חדש בשוק וגם יקר מאוד, 1400 שקלים ולכן הוא מאוד לא משתלם.

נ.ב. אני הוזה או שהמחירים הכי זולים הם אך ורק של SkyPC ורובם בכלל לא נכונים? :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה על ההמלצות אחי , דווקא אתה צודק במיליון אחוז שהכוננים של השתי טרה באמת מאוד יקרים להחריד וממש לא משתלם לקנות כאלה כרגע אבל אני ממש חייב כונן חיצוני לגבות סרטים של בלוריי וגם כונן שאני יוכל לחבר אותו לנגן סטרימר כדי לצפות בסרטי HD מלא , בכל מקרה עדיין לא בחרתי כונן סופית אבל שמתי לב שיש כרגע באייבורי מחשבים בחדרה כונן של 2 טרה בייט שעולה קצת פחות מרוב החנויות השאלה שלי זה אם כדאי לקנות בכלל מאייבורי כי שמעתי עליהם רק דברים רעים ביותר כמו חרא של אמינות ומלא תקלות במוצרים שלהם , הנה מה שראיתי אצלהם בחנות -

http://www.ivory.co.il/product.asp?productid=3811

נראה לי בסוף שאני יקנה אותו כי הוא נראה הכי זול והכי טוב שמצאתי , אם יש פה למישהו הצעה לכונן יותר איכותי אז בבקשה שירשום כאן כי אני עדיין לא סגור על אחד סופי...

דרך אגב יש לי שאלה קטנה אחרת , איזה של 1 או 2 טרה נחשבים הכי איכותיים מבחינת איכות ואמינות לגיבוי של , זאת אומרת איזה סדרה של כוננים נחשבת הכי יוקרתית והכי טובה שיש היום לקנייה , אני מאוד מחפש שהכונן שאני קונה עכשיו יהיה הכי אמין ןהכי טוב שאפשר כי אני רוצה לדאוג שהסרטים שלי יחזיקו מעמד דיי הרבה זמן על הכונן ושלא יקרוס לי עוד שנה או שנתיים , ולא אכפת לי כרגע אפילו לשלם יותר אבל העיקר שהאיכות תהיה מקסימלית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני דברים.

נראה לי בסוף שאני יקנה אותו כי הוא נראה הכי זול והכי טוב שמצאתי , אם יש פה למישהו הצעה לכונן יותר איכותי אז בבקשה שירשום כאן כי אני עדיין לא סגור על אחד סופי...

אה? ומה שאני אמרתי זו לא המלצה?

במחיר של הכונן של אייבורי אתה קונה שני כונני WD1001FALS כשלכל אחד מהם 5 שנות אחריות ובנוסף לזה מארז שתומך ביותר פונקציות RAID ושנותן לך יציאת eSATA לשימושים עתידיים. כמובן שיכול לצאת ב-200 שקלים זול יותר עם כוננים זולים יותר ולאו דווקא פחות טובים לצרכים שלך.

2.

יש דבר כזה כוננים אמינים יותר אבל הם משתייכים מן הסתם לסדרות יקרות יותר. אם אתה מוכן לשלם יותר בשביל לדעת שהמידע שלך בטוח אז תכפיל את ההוצאה ל-2200-2400 שקלים ותקנה פעמיים את מה שהצעתי מקודם. דיסק קשיח הוא הרכיב הרגיש ביותר במערכת כיום בגלל הסיבה הפשוטה שהוא בעל רכיבים נעים. אפילו אם תקנה את הכונן האמין והיקר ביותר- הוא עדיין ימות מתישהו וצריך לא מעט מזל בעסק הזה. לכן עדיף לקנות בכפולות במידה והמידע מאוד חשוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה אחי הבנתי מה שאמרת ואני לוקח לתשומת ליבי , בהנחה שיש לי עד 1600 שקל להוציא אבל בלי חריגה מעבר לזה איזה כוננים קשיחים של 1 טרה הכי טוב יהיה לי לקנות , אני לא בטוח אם עדיף לי לקחת חיצוני ייעודי שבא כבר עם מארז משלו או לקחת פשוט כוננים רגילים ולהכניס אותם לתוך מארז מפואר , תאמת אני ממש לא מתמצא בדיסקים קשיחים בגלל זה אני חייב לשאול הרבה שאלות כי פשוט אין לי מושג מה לבקש מהמוכר בחנות , בהנחה שזה עדיף לי מה הדגם הכי מומלץ לי לקחת לכונן קשיח רגיל שאותו אני יכניס לתוך מארז חיצוני שאותו אני גם יקנה בנפרד , אני צריך לפחות 2 טרה אבל אם אפשר שייצא אפילו 3 טרה ויותר אז עדיף לי , אני מוריד טונות של סרטים כל חודש כי יש לי 10 מגה ויש לי פשוט המון לגבות , בקיצר אני צריך חנות שקרובה לחדרה אם אפשר ואת הדגם המדויק של הכוננים שאני יחבר ביחד , וגם דגם טוב של מארז חיצוני לכל הכוננים , אם אפשר שיהיה מארז כהה שחור או כחול או אפור , רצוי לא לבן , אבל בכל מקרה בשום פנים לא לעבור את התקציב של - 1700 שקל גג גג מקסימום שזה המחיר המירבי שאני כרגע יכול להשקיע , תודה רבה על העזרה לכולם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר המלצתי על מארז, אני לא מכיר מארז מומלץ יותר. אמנם הוא לא לא נראה טוב מידי אבל הוא גם לא ממש מכוער.

בנוגע לדיסק קשיח, עם תקציב של 1700 שקלים אני מציע שתקנה שני כוננים של 1.5TB של (ST31500341AS).

רק תוודא על הכונן עצמו שהקושחה תקינה לפי מה שמומלץ בסטיקי.

אם אתה ממש נמנע מכוננים שבסדרה הזו אז האופציה הבאה היא שלושה כוננים של 1TB, אבל אז אחד מהם לא יהיה בתוך המארז.

אבל שוב, הנקודה היא לא יותר נפח אלא יותר אמינות. בשביל לקבל כמה שיותר אמינות יש לממן גיבוי של המידע.

מכיוון שניתן לשלוף דיסקים קשיחים בקלות במארז שהמלצתי לך אז אני חושב שזו אופציה מכובדת לקנות ארבעה כוננים של 1TB. שניים בתוך המארז ושניים ישבו בצד וישמשו כגיבוי. מן הסתם שמפעם לפעם יש לחברם ולבדוק את תקינותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי הבנתי הכל אחי ממש תודה רבה לך , עזרת לי הרבה , תאמת מהחברה של סיגייט רוב החברים שלי אמרו לי להימנע כמה שיותר כי יש להם יותר מדי תקלות בכוננים שלהם אז מהם אני מעדיף לא לקנות על כל מקרה , לדעתי החברות היחידות שאפשר זה או שאותם הכי עדיף כרגע או מקסימום ששמעתי עליהם רק ביקורות חיוביות אז אני כבר בחנות ישאל את המוכר איזה מותג הכי משתלם לי לקחת , בקשר להמלצה שלך לקחת 4 כוננים של 1 טרה כל אחד לא נראה לי שאני יכול להרשות לעצמי כי זה על בטוח יכול לעבור את התקציב שיש לי כרגע , קשה לי להאמין שאני ימצא 4 טרה עם מארז בנפרד ב- 1700 שקל , אני מניח שאני יקח 3 כוננים של 1 טרה ומארז אחד חיצוני בשביל 2 מהם ואת הטרה הנוסף אני יכניס למארז שיהיה לפחות מוגן בפנים , בכל מקרה תודה רבה על ההמלצות עזרת לי המון להחליט , יום טוב גבר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק בשביל להבהיר: בחלק מהכוננים של סיגייט במספר סדרות (בין היתר Barracuda 7200.11) התגלו קושחות לא טובות אשר במוקדם או במאוחר גורמות לכונן להיות לא מזוהה. הבעיות נפתרו עם עדכוני הקושחה ששוחררו ע"י סיגייט ובכל מקרה ניתן לזהות אם כונן קשיח מכיל קושחה בעייתית או לא ע"י התבוננות בו. על המדבקה שעל גבי הכונן רשום את גרסת הקושחה שלו ולפיכך ניתן לדעת אם הכונן הוא טוב או לא טוב.

בכל מקרה אני לא ממליץ משום שאתה צריך רק 2TB בשביל אכסון ואילו שני כונני 1.5TB יוכלו רק להוות גיבוי אחד לשני כי אם תשתמש בשניהם לאחסון אז תצטרך לקנות בדרך זו או אחרת עוד 3TB בשביל לגבות אותם.

אז אני כבר בחנות ישאל את המוכר איזה מותג הכי משתלם לי לקחת

טעות קריטית. אל תעשה את זה.

קנה שני כונני HD103SI של סמסונג, הכי זול ראיתי כאן:

http://www.rsm.co.il/Product.aspx?productid=1037

*אם תקנה ארבעה אז ביחד עם המארז תקבל עלות סופית של 1900 שקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש ממש תודה רבה לך אחי , אין לך מושג כמה אתה עוזר לי , דרך אגב הכונן האחרון פה שהמלצת עליו הוא יחסית איטי - 5400 RPM ואם כבר אני הולך לקנות כונן חדש אז לפחות שיהיה מינימום 7200 אפילו אם הוא יהיה קצת יקר יותר , אני לא מתכנן לקנות הרי כל יום כונן חדש אז אם כבר אני רוצה קצת להשקיע במהירות , גם ככה 7200 RPM זאת מהירות סטנדרטית ויחסית איטית אז לא נראה לי שיש טעם לקנות כונן איטי יותר , מה שכולם בכל מקרה כן המליצו לי זה ללכת על כונן מהסדרה השחורה - BLACK CAVIER שזאת סדרה יותר איכותית ואמינה , בכל מקרה רוב הסיכויים שאני ינסה לגרד עוד קצת כסף מהחשבון בנק שלי ואני יקנה 4 כוננים של 1 טרה ואז 2 כוננים ישמשו לגיבוי של השתיים האחרים , זאת נראית לי האופציה הכי טובה והכי אמינה לאיחסון....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-Black לא איכותי ואמין יותר.

לגבי המהירות- בכל מקרה בהתחלה רצית לקחת כונן יעודי שמגיע רק עם USB2.0 ובהרבה כוננים כאלו יש כונני 5400RPM משום שהתקן מציע מהירויות מאוד נמוכות וההבדל בביצועים בין 5400 ל-7200RPM אינו מורגש בכלל והוא רחוק מלהיות כזה.

אז יהיה לך גם eSATA, זו עדיין לא סיבה לקחת 7200RPM. יקר יותר ולא יתן לך כלום מלבד ביצועים שאתה לא צריך לשימושים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...