אופני הרים - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אופני הרים

DarkRise

Recommended Posts

מה זה זנב-קשיח/שיכוך מלא? מה ההבדל ביניהם וכמה בערך יעלו אופניים הרים טובות עם בולם זעזועים ומעצורי דיסקים?

ההבדל גדול זה שני זוגות עם גיאומטרית שדלה שונה לגמרי ...

שיכוח מלא זה אופניים עם בולם לגלגל האחורי ככה שהמזלג של הגלגל האחורי יש לו בולם זעזועים .. ויש לך גם בולם קידמי ככה שיש לך שיכוח גם בגלגל הקידמי

וגם ובאחורי ...

זנב קשיח כמשמעתו אין לך בולם שילדה קשיחה ...ויש לך בולם רק מקדימה ...

עכשיו כמה עולה אין לזה גבול תגיד כמה אתה מוכן להשקיע ולאיזה צורכים אתה מיעד את האופניים ...

לסתם להתחרע בשכונה או נסיעות ארוכות או ממש טיולים ?

ותן תקציב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסיעות מדי יום במרחק של כ10~15 קילומטר על מהירות סבירה של בערך 20 קמ"ש צריך מעצור דיסק אחורי חזק

עם נסיעות שטח מדי פעם וקפיצות [לא ממש קפיצות גבוהות] על תקציב של בערך 3000 שקל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, תשובות בסיסיות כבר נתנו לך..

בנוגע למחירים- אופניים חדשים (זנב קשיח) מתחילים במחיר של 2500 ככה לדגמים יחסית פשוטים ועד 5000 לדברים לא רעים-טובים, אחר"כ זה ממשיך עד אין סוף..

אופניים שיכוך מלא מתחילים ב- וממשיכים עד אין סוף!

שים לב כי ישנם שתי סוגי מערכות דיסקים לאופניים- מכני והידראולי. היתרונות וחסרונות בפשטות הם- מכני פחות עוצר טוב ובמקום לעומת הידר' ובמקרה של תקלה עם הידר' צריך ללכת לחנות אופניים לתקן כי זה משחק עם נוזלים ולא עם כבל במכני שלרוב יהיה יותר זול. המחירים הם גם בהתאם לכל סוג מעצור.

שים לב כי גובהה של קפיצות זה עניין יחסיואפשר לקפוץ קפיצות של עד מטר וחצי ואף יותר עם זנב קשיח אבל אם אתה לא מיומן ילך לך התחת ובשביל זה תזקק לזנב קשיח כמו פרי- ריידרים.

אגב, אם אתה מתכוון ליסוע כל כך הרבה (על הכביש?!) אז אולי כדאי שתשקול קניה של אופני כביש שיתנו לך יחס פידול ונסיעה יותר טוב לעומת אופני הרים "שיגבנו" לך אנרגיית פידול(חיכוך גלגל ומשקל שלדה וכו'..).

ולסופו של דבר כמו שנאמר- תן תקציב ונעזור לך למצוא משהו נחמד.. :xyxthumbs:

נ.ב-

ממליץ לך שתציץ ב-BLUEBIKE ותראה קצת מה אתה רוצה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, תשובות בסיסיות כבר נתנו לך..

בנוגע למחירים- אופניים חדשים (זנב קשיח) מתחילים במחיר של 2500 ככה לדגמים יחסית פשוטים ועד 5000 לדברים לא רעים-טובים, אחר"כ זה ממשיך עד אין סוף..

אופניים שיכוך מלא מתחילים ב- וממשיכים עד אין סוף!

שים לב כי ישנם שתי סוגי מערכות דיסקים לאופניים- מכני והידראולי. היתרונות וחסרונות בפשטות הם- מכני פחות עוצר טוב ובמקום לעומת הידר' ובמקרה של תקלה עם הידר' צריך ללכת לחנות אופניים לתקן כי זה משחק עם נוזלים ולא עם כבל במכני שלרוב יהיה יותר זול. המחירים הם גם בהתאם לכל סוג מעצור.

שים לב כי גובהה של קפיצות זה עניין יחסיואפשר לקפוץ קפיצות של עד מטר וחצי ואף יותר עם זנב קשיח אבל אם אתה לא מיומן ילך לך התחת ובשביל זה תזקק לזנב קשיח כמו פרי- ריידרים.

אגב, אם אתה מתכוון ליסוע כל כך הרבה (על הכביש?!) אז אולי כדאי שתשקול קניה של אופני כביש שיתנו לך יחס פידול ונסיעה יותר טוב לעומת אופני הרים "שיגבנו" לך אנרגיית פידול(חיכוך גלגל ומשקל שלדה וכו'..).

ולסופו של דבר כמו שנאמר- תן תקציב ונעזור לך למצוא משהו נחמד.. :xyxthumbs:

נ.ב-

ממליץ לך שתציץ ב-BLUEBIKE ותראה קצת מה אתה רוצה..

אופני כביש לא יתאימו לי אני גם נוסע בדרכי עפר [יש די הרבה כאלה בפארקים ויערות] ולפי ניסיון גלגל כביש לא טוב לנסיעה על חולות~כביש עם הרבה מהמורות

לפי מה שנתנו לי אני רואה ששווה לקחת זנב קשיח ובקשר למעצור אני חושב שעדיף מכני.. מה עם אופניים כאלה לדוגמא - http://www.giant.co.il/50799/YUKON-DISC-2008

זה טוב למה שאני צריך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך אופני קרוס קאנטרי, ולדעתי עדיף ללכת על שיכוח מלא

מה זה קרוס קאנטרי? [אני לא מתכוון לחצות מדינות על האופניים אלא רק נסיעה רגילה בדרכי עפר/כביש סלול לבערך 15קילומטר ביום

האופני פעלולים שלי עושים את העבודה בלחץ [גם אין הילוכים אז יותר קשה לי] והם כבר חלודים בני 6 שנים וזה ממש צרה לנסוע בכול עם הגלגלים

השטוחים שלהם שנוסעים טוב רק על כביש שסללו כמו שצריך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היוקון אופניים מצויינות לקרוס, הן ממש קלות ונוחות אבל ברגע שתתחיל לקפוץ איתן דברים הן לא יעמדו בזה ממש... מה גם שמדובר בדיסק מכאני והוא לא עוצר טוב כמו הידראולי..

בתקציב של 3000 שקל אני מציע לך בחום לקנות אופניים יד שנייה, אתה תוכל למצוא דגמים טובים בהרבה וזה עדיף מלקנות חדשות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעדיף דווקא לקנות אופניים חדשות כדי לדעת שאף אחד לא "דפק" אותם בעבר או משהו דומה

אני לא כול כך סומך על יד 2..

ומה עם הדגם הזה - http://www.matzman-merutz.co.il/default.asp?catid={2AB50E45-5C74-11D8-A143-00024407CB1B}&details_type=1&itemid={7B3B810F-D888-4E23-9FA7-24223B9C94DC}

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקום לפתוח נושא חדש, יש לי שאלה אחרונה -

מישהו מכיר חנות בישראל שמוכרת דבר כזה בשביל אופניים?

phone-holder.jpg

[יש לי בידיוק את הפלאפון עם עובד xD אז רציתי לקנות דבר כזה כדי להראות מידע]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע לחבר שלי יש אופניים ב3K של GT אם אני לא טועה.

יש לו מעצורי דיסק.

לי יש אופניים רגילים ב1K(לפני כמה שנים)

עם מעצורים רגילים וכיוון נכון, אני מצליח לעצור כמעט(אם לא אותו דבר) כמו האופניים עם המעצורי דיסק.

אז תבדוק דגם, ותיסע עליהם קצת מול אופניים יותר זולות ותראה אם אתה מרגיש הבדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע לחבר שלי יש אופניים ב3K של GT אם אני לא טועה.

יש לו מעצורי דיסק.

לי יש אופניים רגילים ב1K(לפני כמה שנים)

עם מעצורים רגילים וכיוון נכון, אני מצליח לעצור כמעט(אם לא אותו דבר) כמו האופניים עם המעצורי דיסק.

אז תבדוק דגם, ותיסע עליהם קצת מול אופניים יותר זולות ותראה אם אתה מרגיש הבדל.

לחבר שלי יש מעצורי דיסקים הם הרבה יותר טובים.. המעצורים שלי לא עוצרים אפשר כבר לשנות את השם שלהם ממעצורים למאטים

מישהו יודע איפה אפשר לקנות דבר כזה לאופניים [המחזיק פלאפון??]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...