תופעה: יותר ילדים לוקחים תרופות כדי להתמסטל - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תופעה: יותר ילדים לוקחים תרופות כדי להתמסטל

amir85

Recommended Posts

יותר ויותר בני נוער משתמשים בכדורי הרגעה, גלולות שינה ומשככי כאבים בהיחבא כדי להתמסטל, להיות חלק מהחבר'ה או להוריד מתח לפני בחינות, לפעמים יחד עם אלכוהול או סמים. בארה"ב כבר מדברים על תופעה שהפכה למגפה.

...

בסקר שערכו בשנת 2005 הרשות למלחמה בסמים בשיתוף משרדי החינוך והבריאות, נמצאו הנתונים המדאיגים הבאים: ‭5.8%‬ מתלמידי כיתות ז‭-'‬י"ב, כלומר 32 אלף תלמידים, דיווחו על שימוש בתרופות הרגעה או שינה או במשככי כאבים שלא מתוך צורך רפואי ולא על פי מרשם רופא, ואילו בקרב בני הנוער המנותקים, שאינם נמצאים במסגרת לימודית מסודרת, עלה השימוש ל‭.8.3%-‬

לדברי ד"ר פאולה רושקה, מנהלת המחלקה לטיפול בהתמכרויות במשרד הבריאות, אמנם לא נעשה מאז סקר דומה, אך מדיווחים אקראיים שמתקבלים עולה הרושם שכיום מספר בני הנוער הנורמטיביים המשתמשים בתרופות שלא לצורך הוא לפחות כפול מהנתון הרשמי האחרון

...

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3741409,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ידוע שהנוער של היום גרוע בהרבה מכל מה שתם יכולים לדמיין ,מה שלא היה אפשר להעלות על הדעת לפניי 20 שנה ,היום נורמטיבי לחלוטין .

ידוע? תוכיח לי.

או שאתה סתם מבלשט עם הסיסמא הנבובה והריקה של 'זה לא היה ככה בזמני!', או 'לנו היו ערכים' ושאר שטויותת שכל דור ודור מעביר לדור הבא אחריו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפחות בכל הקשור לצריכת אלכוהול וסמים, אלימות, סכינאות בהחלט יש מגמת עליה לאורך כל השנים האחרונות

כמו כן נראה לי שניתן למצוא נתונים לגבי מגמות במערכת החינוך די בקלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר שהם לא עושים את זה? :cool2:

מי אמר שזה טוב ? ,אולי עם הפ רק היו מעשנים זה היה עדיף ,אבל עם זה באה בשילוב עם כל שאר החרא זה ממש לא עדיף .

ידוע? תוכיח לי.

או שאתה סתם מבלשט עם הסיסמא הנבובה והריקה של 'זה לא היה ככה בזמני!', או 'לנו היו ערכים' ושאר שטויותת שכל דור ודור מעביר לדור הבא אחריו.

יהודה איש קריות :אני חלק מהדור הזה (טוב עוד מעט כבר לא רשמית אבל what ever ) ,ואני רואה מה רוב הילדים עושים בזמנם הפנויי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני אהיה מגניב ואצטט את עצמי 8) :

גועל נפש של אנשים , אחר כך לא מבינים למה יש אלימות במשפחה , בבית , ברחוב , למה בני 18 מפגרים דוקרים חברים שלהם במסיבות , למה בני 16 אונסים בנות 12 , למה רבנים נשארים עד מאוחר עם תלמידים שלהם בישיבות , ולמה יש בנות 7 משייטות בתוך מזוודות בירקון ...

החברה שלנו מעוותת , חסרת ערכים , חסרת תרבות , חסרת מוסר בסיסי , חסרת ערך לחיים , ולכל דבר בעל ערך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...