מחפש מצלמת DSLR - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש מצלמת DSLR

PsyGhost

Recommended Posts

מה התקציב הכולל למצלמה, עדשה, סוללות וכרטיס זכרון? בקניה הראשונית אני רוצה גוף ועדשת קיט לטווח קצר, התקציב הוא באזור ה-4000

האם אתה מתכוון לקנות עם אותו תקציב גם ציוד נוסף (עדשות נוספות, פלאש וכו')? לא כרגע

האם לאחר הקנייה הראשונית יש לך כוונה לרכוש בהמשך ציוד צילום נוסף (עבור מצלמת ה-DSLR)? אם כן, איזה סכום בשנה אתה מתכוון להקצות לכך? כן, אך בשלב מאוחר יותר. כרגע לא ברור לי מה הסכום שאשקיע בזה

האם יש לך נכונות לקנות מצלמה ו/או ציוד משלים בשוק היד שניה? לא גופים או עדשות. לגבי שאר הציוד, אין לי בעיה

האם יש לך ציוד קודם ממצלמת DSLR או ממצלמת SLR פילם? אם כן, פרט יש ברשותי חצובה קלה ופלאש חיצוני מדגם Nikon SB-28, למיטב הבנתי הוא ישן מדי כדי לעבוד עם המצלמות העדכניות. מבדיקה קצרה שעשיתי עם חבר (ניסינו להלביש אותו על d80) ראינו שפונקצית ה-TTL פשוט לא עבדה, אבל לא השקענו שום מאמץ בלהבין למה. כמו כן יש לי נגישות לציוד ועדשות של ניקון (של חבר טוב)

אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר? פורטרטים בשלב הראשון. בהנחה והפלאש הקיים שמיש, אז גם תמונות במועדונים

האם אתה מתכוון לצלם מרחוק? ציפורים במעוף? חרקים מקרוב? לא בשלב זה

האם אתה מתכוון לצלם ספורט? אם כן, איזה ענף ספורט ובאילו תנאי תאורה? לא

האם אתה מתכוון לצלם פורטרטים? כמה חשוב לך לקבל עומק שדה מצומצם? כן, חשוב

האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)? כן

האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה? לכן, יש ברשותי חצובה

האם יש לך נכונות לצלם עם פלאש חיצוני? כן, בעיקרון אשמח לדעת האם אוכל לעבוד עם הפלאש שיש לי כרגע ואם כן, באילו מגבלות

האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה חסר לך בה? Fuji S9500. מה שחסר לי הוא פלאש עם סנכרון, עומק שדה, אפשרות להחלפת עדשות, צילום (ותפעול) מהירים יותר וחיישן רגיש יותר לאור

האם אתה מתכוון להדפיס את התמונות או לצפות בהן על גבי מסך? אם הראשון, מהו גודל הנייר המקסימלי שאתה מעריך שתרצה להדפיס? כנראה שחלק יודפסו, אני לא חושב שאעבור את גודל ה-A4

מהו טווח העדשה (או העדשות) במ"מ שחשוב לך? המאמר הזה ייתן לך מושג לגבי לגבי הטווחים השונים בשלב הראשוני טווח קרוב (בסביבות ה-18-55)

האם אתה נעול על יצרן מסויים? אם כן, מדוע? עדיפות גבוהה מאוד לניקון, כדי שאוכל להחליף עדשות/ציוד עם חבר

קצב אש גבוה - ציין את כמות התמונות המקסימלית לשניה שדרושה לך אני חושב ש 3 עד 5 יספיק. אין צורך במשהו מטורף. כרגע כל דבר יהיה טוב יותר מהקצב האיטי של הפוג'י

צילום רצפים ארוכים מ-5 תמונות מבלי שהמצלמה תעצור כדי לכתוב את התמונות לכרטיס‏ אין צורך, למרות שבאפר גדול יהיה נחמד

מייצב תנועה מובנה במצלמה (שעובד עם כל העדשות) מול מייצב תנועה בעדשות (שמייצב גם את התמונה בעינית). על ההבדלים בין שתי השיטות תוכל לקרוא כאן כמובן שמייצב מובנה יכול להיות נחמד, אבל אני לא בונה על צילום עם עדשות רחוקות בלילה מהיד אז זה הופך ללא כ"כ רלוונטי עבורי

עינית גדולה במיוחד לא קריטי

תצוגה חיה (צילום באמצעות מסך ה-LCD במקום בעינית). האם אתה מתכוון להשתמש בתצוגה החיה כדי לצלם נושאים בתנועה (כגון אנשים או בעלי חיים) או נושאים דוממים כשהמצלמה על חצובה (כגון נופים או צילומי מקרו)? לא קריטי, כנראה שאעבוד עם עינית ברוב הזמן

נקודות פוקוס מוצלבות נוספות למרכזית אשמח להסבר נוסף על כך ע"מ שאבין יותר במה מדובר ומה החשיבות של זה

פנס עזר לפוקוס באור חלש (AF assist)‏ צריך

עדשות עם מנוע פוקוס שקט לא קריטי

אפשרות לגריפ חשוב

מסך מפרקי לא קריטי

מצב צילום ווידאו. שים לב שרוב מצלמות ה-DSLR לא כוללות מצב ווידאו, והמעטות שכן מוגבלות בד"כ לצילום ללא פוקוס אוטומטי אין צורך

כמות פיקסלים. הקשר בין התכונה הזו לבין איכות תמונה רופף למדי ולכן עדיף להתעלם ממנה מה שיתאים להדפסה בגדלים שציינתי

יצרן. גם התכונה הזו לא מעידה על איכות המצלמה. ישנן לפחות 8 חברות שלא כדאי לפסול על הסף - קנון, ניקון, , אולימפוס, פנטקס, , פנסוניק ופוג'י כמו שציינתי, רצוי מאוד ניקון

אחריות יבואן רשמי מול יבואן אפור אחריות רשמית לגוף, בנוגע לעדשות ניתן לשקול ייבוא אפור

תכונות אחרות מנוע פוקוס בגוף המצלמה

ההתלבטות שלי הייתה בין d90 ל-d5000. כיוון שאני צריך מנוע פוקוס פנימי אז כנראה שזו תהיה ה-d90, למרות שהיא חורגת במקצת מהתקציב שציינתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...