שאלה על מסכי מחשב 14.1 והרזולוציה - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על מסכי מחשב 14.1 והרזולוציה

shimon-med

Recommended Posts

מה השוני בין 1440X900 לבין 1280X800, ומה המשמעות לשימוש היום יומי. האם יש יותר משמעות לרזולוציה היותר גבוהה אם יש במחשב כרטיס מסך חיצוני או OB? האם זהו פריט ששוה את ההשקעה הנוספת במחשב נייד?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי מה אתה הולך לעשות, אם אתה מעניין בשטח עבודה גדול יותר וזה ממש נחוץ לך אז ברור שעדיף להשקיע עוד קצת כסף, ואם אתה מעוניין שיהיו לך יכולות גראפיות לקצת משחקים וכאלה אז גם שווה להשקיע...זו שאלה שאתה צריך לשאול את עצמך.

מה אתה רוצה שהמחשב ייעשה? ו - עד כמה אתה מוכן להשקיע על זה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי מה אתה הולך לעשות, אם אתה מעניין בשטח עבודה גדול יותר וזה ממש נחוץ לך אז ברור שעדיף להשקיע עוד קצת כסף, ואם אתה מעוניין שיהיו לך יכולות גראפיות לקצת משחקים וכאלה אז גם שווה להשקיע...זו שאלה שאתה צריך לשאול את עצמך.

מה אתה רוצה שהמחשב ייעשה? ו - עד כמה אתה מוכן להשקיע על זה!

מלבד לחלק המודגש (והנכון) אתה סתם מטעה, וחבל.

(1) רזולוציה גבוהה מדי אומרת טקסט קטן מאוד (בכל מקום בו לא ניתן לשנות את גודלו), וכדאי להשקיע מחשבה בשאלה האם נוח יהיה לעבוד כך לאורך זמן.

(2) בכל הקשור למשחקים התשובה היא חד משמעית - אלא אם יש לך "גיימרים" עם כרטיס מסך יעודי למשחקים, רזולוציה מעבר לסטנדרטית זה לא טוב! כרטיסי המסך בניידים נוטים להיות חלשים למדי, ותוספת רזולוציה אומרת שיש יותר פיקסלים על המסך שצריך למלא מה שבהכרח מוריד מהביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(1) רזולוציה גבוהה מדי אומרת טקסט קטן מאוד (בכל מקום בו לא ניתן לשנות את גודלו), וכדאי להשקיע מחשבה בשאלה האם נוח יהיה לעבוד כך לאורך זמן.

נכון מאוד, אם כי 1440X900 ב-14" היא, במרבית המקרים, רחוקה מאותו גבול שבה הטקטט יהיה קטן מידי לאדם הממוצע. מי שלא רגיל, יחשוב שזה קטן, אבל לרוב, יתרגל במהרה.

(2) בכל הקשור למשחקים התשובה היא חד משמעית - אלא אם יש לך "גיימרים" עם כרטיס מסך יעודי למשחקים, רזולוציה מעבר לסטנדרטית זה לא טוב! כרטיסי המסך בניידים נוטים להיות חלשים למדי, ותוספת רזולוציה אומרת שיש יותר פיקסלים על המסך שצריך למלא מה שבהכרח מוריד מהביצועים.

שוב, נכון, עם הסתייגות. הרי תמיד אפשר להוריד רזולוציה במשחקים, ולרוב לא מרגישים בהבדל בין מסך שזו הרזולוציה הטבעית שלו לבין כזה שלא. לא מדובר כאן בעבודה עם טקסט שחייב להיות חד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרי תמיד אפשר להוריד רזולוציה במשחקים, ולרוב לא מרגישים בהבדל בין מסך שזו הרזולוציה הטבעית שלו לבין כזה שלא. לא מדובר כאן בעבודה עם טקסט שחייב להיות חד.

קודם כל, דווקא מרגישים היטב כאשר משתמשים ברזולוציה נמוכה יותר מהטבעית בכל מקום בו יש פרטים קטנים על המסך. שנית, השאלה שנשאלה היא האם כדאי להשקיע יותר במסך בעל רזולוציה גבוהה יותר - ואני שואל כעת, למה להשקיע כסף ואז לעבוד ברזולוציה מוקטנת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על כל התגובות. השימושים שלי הם בעיקר עבודה עם מצגות, וורד, מספר תוכנות רפואיות שלא דורשות הרבה מאוד תלת מימד וגרפיקה כבדה, וכמובן , וכו'. בכל אופן יש לי חיבור למסך חיצוני 22, אז כאשר אני בבית אני משתמש בו. לאור זאת, האם אתם חושבים שיש צורך ברזולוציה של 1440X900?

תודה בשנית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, דווקא מרגישים היטב כאשר משתמשים ברזולוציה נמוכה יותר מהטבעית בכל מקום בו יש פרטים קטנים על המסך. שנית, השאלה שנשאלה היא האם כדאי להשקיע יותר במסך בעל רזולוציה גבוהה יותר - ואני שואל כעת, למה להשקיע כסף ואז לעבוד ברזולוציה מוקטנת?

אף אחד לא אמר לעבוד ברזולוציה מוקטנת. אמרתי לשחק ברזולוציה נמוכה מהטבעית. ושם לא מרגישים בהבדל כמעט בכלל, אחרי כל ההחלקות שהמשחק בעצמו.

אבל, אני גם מסכים שלצרכים שצוינו אין צורך ברזולוציה גבוהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...