oc p4 478 {PCI?? ומה זה המחלקים שלו?? } - עמוד 3 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

oc p4 478 {PCI?? ומה זה המחלקים שלו?? }

giliboy

Recommended Posts

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני אנסה להסביר למה אני מתכוון

במהירות רגילה הfsb על 133 והpci במתח של 33 וזה נראה בביוס ככה 133/33 fsb/pci voltage

כשאתה עושה oc לfsb אתה מעלה את המהירות של הfsb ומעלה לא את מהירות של הpci אלא את המתח שלו וזה גורם גם להעלאה במהירות של הpci

אני מובן? זה מה שהתכוונתי

אתה שוגה...

על רגל אחת: אתה מדבר על מהירות שנמדדת בהרצים (מחזורי גלים) לשניה (או יותר נכון במליוני ומליארדי הרצים שכאלה) ולא על מתחים שנמדדים בוולטים ומדברים על הפרשי הפוטנציאלים בין שני הקוטבים במעגל חשמלי.

במחשב אתה יכול למדוד וולטים כמובן בכל דבר - למשל מעבד: 1.475 וולט (טאולטין) או 1.5 (פנטיום 4 נורת'ווד) או 1.65 (קופרמיין) או 1.75 (את'לון) וכו' (לא אמרתי את כל הדרמים ויש הבדלים גם בדגמים עצמם, לא אכנס לזה); למשל חלקי אלקטרוניקה שונים שהם 3.3 או 5 וולט או מנועים של כוננים ומאווררים למניהם, שהם 12 וולט וכד' (ולא אכנס לפירוט של כ"א).

כמו שאמרתי הרץ הוא תדר, הסבר קטן:

כל אפיק נתונים, מעבד, וכו' וכו' פועל באופן זה: ישנו clock generator אחד על לוח האם (בצ'יפסט) שמייצר תדר מסויים (נניח 133 מ"ה) הנתונים יכולים לעבור בכל סיום מחזור של האות הזה (אות "סינוס"), כלומר כל פעם שהוא מגיע מ 0 (דרך 5 וולט למשל ב PCI) חזרה ל 0 (DDR יכול כמובן לשלוח בכל עליה או ירידה של המתח ולכן ההכפלה).

לא אכנס לזה יותר לעומק...

כך נמדדת מהירות לדוגמא זכרון:

ערוץ הנתונים של SDRAM הוא 64 ביט (או 8 בייט).

נניח שהוא פועל בתדר של 133 מ"ה, מה זה אומר? כמה הוא יכול להעביר?: 133*8=1,064 מגה בייט לשניה (צמצמתי את ה 1024 בריבוע של ההכלפה והחלוקה), כמובן שאלו מספרים תאורתיים לגמרי...

לדוגמא ערוץ PCI: פועל ב 32 ביט (4 בייט) ו 33 מ"ה: 4*32=132 מגה בייט לשניה (שוב, עם הצמצום המתאים).

אתה רואה שאין קשר בין השניים?

טוב, עד הפעם הבאה, וויז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי אתה באמת מעלה את הוולטאז' של ה-PCI!

אתה יכול להעלות את ה-FSB וע"י כך להעלות גם את מהירות ה-PCI ואתה יכול להעלות את המתח ל-PCI. אין קשר בין השניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיי אני נכנע

יש לוחות אם בלי שום הגדרות וולט (בביוס), יש גאלה עם IOvoltage, אחרים גם עם AGPvoltage וכו'...... זה לא קשור למהירות.

מה שכן, כשהמתח עולה שערים נפתחים ונסגרים מהר יותר (ומייצרים יותר חום) ולכן אפשר להגיע למהירות גבוה יותר בהמהרה.

תבדוק שוב בביוס, לדעתי אתה פשוט לא ראית נכון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה פשוט לא נכון!!!

אני יכול להעלות את המתח ושום דבר לא קורה למהירות אפיק ה-PCI! תהרוג אותי!

טוב בואו נפסיק להתווכח

ככה אני ראיתי את זה בלוחות מסויימים (בעיקר של אסוס)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...