תואר במדעי המחשב: או"פ VS חיפה. (VS טכניון) - עמוד 9 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תואר במדעי המחשב: או"פ VS חיפה. (VS טכניון)

amd@ati

Recommended Posts

אין שום ספק שזוהי באמת הסיבה העיקרית "בגללה" אני בוחר ללמוד, כמובן שאני אעדיף לקדם את עצמי גם במסגרת הצבא, ואני גם חושב שזה יתרום לצבא לא מעט, אבל אם הם יכריחו אותי לעשות שנתיים קבע שלא לצורך, אני לא מתכוון לשתוק, ממש לא.

כולם אומרים את זה כשהם צעירים

יש משפט, כשאתה משתין על הצבא בקשת, הצבע נרטב

כשהצבא משתין עליך בקשת, אתה טובע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 129
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מזל שאתה רק בכיתה ט, יש לך עוד 3-4 שנים לצאת מהסרט שאתה חיי בו. אחרת אתה תחטוף את השוק של החיים בצבא.

אתה צריך להבין שתואר הוא משהו שמתיישן במהירות, ואם לא ניצלת אותו בזמן (וביחוד עם בזמן הזה נרקרבת בצבא) הוא אבוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזל שאתה רק בכיתה ט, יש לך עוד 3-4 שנים לצאת מהסרט שאתה חיי בו. אחרת אתה תחטוף את השוק של החיים בצבא.

אתה צריך להבין שתואר הוא משהו שמתיישן במהירות, ואם לא ניצלת אותו בזמן (וביחוד עם בזמן הזה נרקרבת בצבא) הוא אבוד

גם אחרי כ-3 שנים התואר ייחשב ללא עדכני? :o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אחרי כ-3 שנים התואר ייחשב ללא עדכני? :o

תגיד לי, אתה חושב שבראיון עבודה כל מה שמעניין את מראיין זה שיש לך תואר?

אם הוא רואה שקיבלת אותו לפני 4 שנים, ואתה לא עסקת במקצוע, אתה עף לקיבינימט והא יקח בלי לחשוב אחד עם תואר ממכללה

שעסק בזה 3 שנים לדוגמא

תואר זה לא "הכלללל" , בטח לא מאיפה הבאת אותו

אתה עדיין קטן בשביל להבין את הדברים האלה, זה מה שמנסים להסביר לך

ותאמין לי, הצבא זה גוף חרא שבחארות, לא מעניין כלום, אין הגיון, אתה תעשה קורס של סמב"צ, ישלחו אותך ליהיות תצפיתן(אחותי)

ואתה תצטרך לבכות, להפעיל קשרים, לשלוח פקסים, תפסי 55, ולזיין לכל העולם במוח, לחכות חצי שנה עד שלמישהו יהיה איכפת, ואז ישימו לו שיש טעות

זה במידה ולא תשבר לפני

אמרתי לך, הסיבה היחידה שלך להוציא תואר היא בשביל הכיף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב'תך.

תוציא את התואר, תגיע ללשכת הגיוס וישר תצא על קב"ן בלי להתגייס בכלל

ותלך לעבוד.

בגיל שהחברים שלך ישתחררו, אתה כבר תוכל להרשות לעצמך דירה

ויהיה לך גם חברה.

:smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק הערה:

כלל המקצועות ההומניים הנלמדים בתיכון, מלבד לשון, לא מצריכים ממך יכולת כלשהי בבגרות עצמה מלבד היכולת לזכור מידע ולשלוף אותו מהתאים האפורים בעת הצורך. תוכל בקלות רבה להתכונן לבגרויות בהיסטוריה, תנ"ך ואזרחות על-ידי למידה מסיכומים כגון אלו המתפרסמים ברחבי הרשת במשך כמה ימים ספורים לפני הבגרות עצמה. מקצוע הלשון, בדומה לשאר מקצועות הנלמדים בתיכון המבוססים על לוגיקה (בלי קשר לעד כמה הגיונית היא בפועל), מצריך תרגול ו"פתירה" בפועל של בעיות בנוסף להתמצאות במידע הנדרש. תוכל היום, מחר או מחרתיים, להחליט שברצונך לגשת לבגרויות ההומניות כתלמיד חיצוני. איני יודע עד כמה זה יסתדר או לא יסתדר עם לימודי תיכון "רגילים", אבל אני בטוח שבחור שיודע לעמוד על שלו ומסוגל להתבלט יצליח לגרום למנהל בית-הספר התיכון שלו להבין.

אם תחליט שאתה מעדיף לצלוח את הבגרויות ההומניות בדרך ה"רגילה", ספק רב אם תצטרך כלל ללמוד או להתכונן לפני הבגרות, בהנחה שתטרח להקשיב אחת לכל ארבעה-חמישה שיעורים. בהנחה שאתה אכן חכם כפי שאתה רואה את עצמך.

לא אתייחס לסוגיה של "עד כמה תואר מועיל בצבא?" מכיוון שהידע המועט שיש לי בנושא בא ממכר, שניים ואינו יכול להעיד על מגמה כוללת כזו או אחרת.

בנוגע לשתן וכלא צבאי. אם תחליט שאתה לא רוצה להיות לוחם/שיריונר/תותחן/נטחן, לא תהיה. אולי זה יערב חודש-חודשיים בכלא, אולי זה יערב אזיקים, צעקות וניסיונות משעשעים יותר ויותר להפעיל עליך לחץ נפשי, אבל הצבא תמיד יעדיף "להתפשר" ולתת לפרחח התורן להתחיל את שירותו התקין. במיוחד אם הפרחח הנ"ל אכן מראה שיש לו מעט שכל בקודקוד, בטח ובטח אם לפרחח הזה יש את קמצוץ הקרמיזה הדרוש להתחבב על הקצינים השופטים אותם. אבל שיהיה לך ברור, אם אין לך קשרים כלשהם, יהיה לך קשה מאוד לקבל את מה שאתה רוצה. בלי קשר לכישורים שיש או אין לך. זאת בהנחה שאינך עילוי מהסוג שמועסק בגוגל בגיל 17 או מגלה משפט מתמטי חדש בגיל 29 ועם כל הכבוד, ספק רב שאתה אכן כזה. מקסימום מחונן ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי זה די ברור שזו אפשרות גרועה ללמוד לבגרויות לבד, כל התלמידים המסוגלים ללמוד לתואר ראשון במהלך התיכון יכולים "להחליק" את הבגרויות ועדיין לקבל בהן ציונים גבוהים, ועובדה שבכל התוכניות לא ממליצים על האפשרות הזו, הרי זה גם לא תורם לצליחת התואר, הדבר היחיד אותו אעשה, הוא השלמה של מספר נושאים במתמטיקה, לפני שאני מתחיל את הלימודים האקדמיים.

בכל מקרה, כרגע ההתמקדות היא בסוגיית הגיוס לצבא עם תואר, ובסוגיית מוסד הלימוד.

לגבי האפשרות של שחרור מהצבא, אני באמת רוצה וחושב שאני יכול לתרום רבות לצבא, לכן אני לא רואה את עצמי מתחמק משירות, ולך תדע אילו בעיות תתעוררנה בעתיד בגלל זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול להחליק שום דבר, בפעם האחרונה שבדקתי בתואר במדעי המחשב לא לומדים, ספרות, היסטוריה, תנ"ך מחשבת ישראל או איך שלא קוראים לחרא החדש הזה שהכניסו, לשון ועוד מספיק חרא שאם לא יושבים ומשננים את החומר לא מקבלים ציון נורמאלי בבגרות. בסופו של דבר יש 2 מקצועות רשות שאפשר לעבור בקלות יחסית למי שלומד באונ', 1 זה מתמטיקה שגם ככה עושים בד"כ ברוב המסגרות ו2 זה אנגלית שצריך להיות דפקט בשביל להוציא פחות מ80-85 ב5 יח"ל בישראל שלנו.

בכל מקרה AMD@ATI זה דרור חזן בגלגול שונה, בין אם זה אותו תפלצת חסרת חיים לבין אם זה תפלצת שונה, התוצאה אותה תוצאה.

התואר שלך מתיישן ברגע שאתה מתחיל ללמוד אותו, תואר לא ייתן לך עבודה בשום מקום כמעט נסיון ולעבור את הראיון עבודה(המקצועי והאישיותי) משיגים לך עבודה, תואר במקרה הטוב ביותר נותן לך עוד קצת זכות בלבקש עוד כמה שקלים למשכורת ופותח בפניך קידום בחברה אבל זה לא רלוונטי בצורה נורמאלית ב3 שנים הראשונות בקריירה במילא, תואר יכול לעזור לך להתקבל לתפקיד ניהולי, תפקיד ניהולי ללא שנתיים שלוש בתפקיד שחור לא תקבל אלא אם תפקיד ניהולי בשבילך זה לנהל משרד בתור מזכירה.

כמות האנשים עם תואר בצבא שעושים משהו שלא קשור לתואר שלהם היא עצומה, ואני מדבר על עתודאים שהוכנסו לתפקידים שלא קשורים בגרוש כמו עתודאי אלקט' שעושים הכל מתפקידי SYSTEM מפגרים עד לרכש טכני, עתודאים למתמטיקה\מדעי המחשב שבונים אתרים בSharePoint שדורש ידע טכני ברמה של תפעול ועתודאי הנדסת מערכות תקשורת שמנפיקים מירסים וטלפונים.

ואצלהם הצבא עוד "מתחייב" לשיבוץ במסגרת התקציב, הבעיה שלא תוכיח לצה"ל שלרסט מרכזיית VOIP/טלפוניה לא דורש מהנדס מע' תקשורת, ובשביל לעלות מצגות PP לפורטל SP לא צריך עתודאי במדעי המחשב.

אנשים לא עושים תואר במדעי המחשב כי משעמם להם, הם עושים את זה בשביל למצוא עבודה, בכיתה ט' הדבר הזה לא רלוונטי בעליל, וגם אם תסיים את התואר זה עדיין יהיה לא רלוונטי בעליל, נסיון נורמאלי בצבא שקול לתואר, ראיתי לא מספר דרישות עבודה שבהן דרשו מהנדסים בתחום מסויים או אנשים יוצאי יחידות מסויימות. 3-4 שנות נסיון ביחידה שבאמת עושה משהו ובאמת מפתחת טכנ' בצבא שווים לא פחות מתואר רלוונטי בהתחלה ואפילו יותר כיוון שזה 3-4 שניות של נסיון תכלס, ולא אינפי ודיסקרטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינני יודע מיהו דרור חזן ולכן אני לא יודע אם יש מקום להשוואה (אני מניח שלא), בכל מקרה נראה לי שהדיון מיצה את עצמו, וקיבלתי תשובות עד כמה שאתם יכולים לתת.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...