תואר במדעי המחשב: או"פ VS חיפה. (VS טכניון) - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תואר במדעי המחשב: או"פ VS חיפה. (VS טכניון)

amd@ati

Recommended Posts

איפה, בכל דברי עד כה, נשמעתי לא בטוח?

ספיריט, אני מסכים אתך שידע רחב לא נבנה על אוניברסיטה, אבל אני מבטיח לך שגם עם לימודים לתואר, אמשיך להתעניין ולקרוא על תחומים רבים.

נ.ב: יואב, ערכתי את ההודעה הקודמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 129
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בקורס היחיד שעשיתי המרצה הייתה בסדר גמור, אבל בהשוואה לרמה של קורס המבוא בטכניון, כנראה שמדובר על בדיחה (למרות שלא עשיתי את הקורס המקביל בטכניון, אני מכיר אנשים שעושים אותו ואת הציונים והפאקטורים אתה לא רוצה לדעת)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקורס היחיד שעשיתי המרצה הייתה בסדר גמור, אבל בהשוואה לרמה של קורס המבוא בטכניון, כנראה שמדובר על בדיחה (למרות שלא עשיתי את הקורס המקביל בטכניון, אני מכיר אנשים שעושים אותו ואת הציונים והפאקטורים אתה לא רוצה לדעת)...

אתה מדבר על קורס מבוא לתלמידי תיכון, או לסטודנטים רגילים בטכניון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המלצתי לך היא בתור אדם בן 16 שעומד לסיים סמסטר ב' בהנדסה: אל תקשיב לרוב האנשים פה שאומרים לך אל תלמד ולך להנות ולבלות.

אין שום סתירה בין לימודים אקדמאיים לבילוי. אני לומד בשבוע, ובסופ"ש יוצא עם חברים ומבלה בדיוק כמו כולם.

שוב,

אתה לא יודע איפה אתה רוצה ללמוד, ואיך בדיוק יהיו הלימודים. קח קורס אחד בפתוחה שתוכל להעביר לכל מקום, קורס מתמטי שלא דורש ידע קודם, ומשם תרגיש מה זה לימודים,תוכל לבצע החלטות נכונות יותר לגבי העתיד שלך ותוכל להעביר קורס זה לכל מוסד אקדמאי שאליו תתקבל.

זה מה שאני הייתי עושה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי קורס יחיד רק יבזבז לו את הזמן. אם הוא רוצה לעשות את זה ברצינות (כלומר לסיים חצי תואר עד סוף יב) הוא חייב להתחיל בי מערכת כמה שיותר מלאה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המלצתי לך היא בתור אדם בן 16 שעומד לסיים סמסטר ב' בהנדסה: אל תקשיב לרוב האנשים פה שאומרים לך אל תלמד ולך להנות ולבלות.

אין שום סתירה בין לימודים אקדמאיים לבילוי. אני לומד בשבוע, ובסופ"ש יוצא עם חברים ומבלה בדיוק כמו כולם.

שוב,

אתה לא יודע איפה אתה רוצה ללמוד, ואיך בדיוק יהיו הלימודים. קח קורס אחד בפתוחה שתוכל להעביר לכל מקום, קורס מתמטי שלא דורש ידע קודם, ומשם תדע לאן אתה הולך, ותוכל להעביר קורס זה לכל מוסד אקדמאי שאליו תתקבל.

זה מה שאני הייתי עושה.

מזל שסופסוף יש הוכחה לכל מטילי הספק, לא הקשבתי ולא התכוונתי להקשיב לאלה שניסו להוריד אותי מזה.

יואב, אני אחדד את השאלה, האם אתה מכיר תוכנית דומה לתלמידי תיכון גם בטכניון?

TeaTime, אני מסכים אתך, אני צריך לבחור מראש לאיזו מסגרת להכנס, מה שאני גם חושב שאני לא אוכל להשתמש בקורסים של האו"פ בתוכנית של חיפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוכחה? הוא לא הוכחה לכלום. יש יותר מידי שלבים מסוכנים מאד בדרך. הוא בן 16 ומסיים סמסטר שני, כל הכבוד לו. יש לו עוד לקבל דח"ש, לסיים את התואר ואז לקוות שהצבא בכלל יתחשב בכל העניין ולא ישלח אותו לשלוש שנים קרבי, שאחריהם התואר שלו יהיה רלוונטי בדיוק כמו תעודת הבגרות שלו.

הנקודה היחידה היא שהשיקול לא צריך להיות לצאת לבלות מול ללמוד, זה לא קשור בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הבעיה להכנס לאתר של הטכניון, לחפש מס' טלפון כלשהו, ולשאול?

זה בדיוק מה שאני עשיתי בעברית.

הוכחה? הוא לא הוכחה לכלום. יש יותר מידי שלבים מסוכנים מאד בדרך. הוא בן 16 ומסיים סמסטר שני, כל הכבוד לו. יש לו עוד לקבל דח"ש, לסיים את התואר ואז לקוות שהצבא בכלל יתחשב בכל העניין ולא ישלח אותו לשלוש שנים קרבי, שאחריהם התואר שלו יהיה רלוונטי בדיוק כמו תעודת הבגרות שלו.

הנקודה היחידה היא שהשיקול לא צריך להיות לצאת לבלות מול ללמוד, זה לא קשור בכלל.

מה לך ולמה שאני הולך לעשות בצבא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב, אני אחדד את השאלה, האם אתה מכיר תוכנית דומה לתלמידי תיכון גם בטכניון?

יש משו בכימיה אאל"ט, אבל חוץ מזה לא ידוע לי על כלום. בכל מקרה לא מדובר על קורסים מיוחדים לתלמידי תיכון. הכי הרבה זה קורסים בשעות מיוחדות שמתאימים לתלמידי תיכון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש משו בכימיה אאל"ט, אבל חוץ מזה לא ידוע לי על כלום. בכל מקרה לא מדובר על קורסים מיוחדים לתלמידי תיכון. הכי הרבה זה קורסים בשעות מיוחדות שמתאימים לתלמידי תיכון...

כן, כנראה שבטכניון צריך להפסיד כמה ימי לימודים...

בכל מקרה, נראה לי שאתחיל ללמוד בפתוחה ואם ילך לי טוב מאוד, אשקול לעשות אפיק מעבר לטכניון, מה שאומר ויתור על תעודת הבגרות.

אם אראה שאני לא מסתדר עם הלימודים בפתוחה עדיין אוכל להרשם לחיפה. (יש לי מרווח זמן עד שהתוכנית בחיפה מתחילה.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הבעיה להכנס לאתר של הטכניון, לחפש מס' טלפון כלשהו, ולשאול?

זה בדיוק מה שאני עשיתי בעברית.מה לך ולמה שאני הולך לעשות בצבא?

לא התכוונתי לפגוע ואני מאחל לך רק הצלחה, אבל אני מכיר יותר מידי אנשים (כולל אני) שעשו את השטות הזו של ללמוד תואר בזמן התיכון וזה פשוט דפק אותם קשות, כשבמקרה הכי טוב הם פשוט התחילו מחדש את התואר אחרי הצבא.

ואם מסתכלים על הצד השני, אלו שסיימו תואר לפני הצבא, המשיכו לתפקיד מתאים בצבא ואז יצאו לאזרחות, מה הם הרוויחו? לא הרבה. הניסיון שהם צברו בצבא משחק הרבה יותר מהתואר.

החיים הם לא מרוץ גילאים. בגיל 30 לאף אחד לא יהיה איכפת שסיימת את התואר בתיכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא התכוונתי לפגוע ואני מאחל לך רק הצלחה, אבל אני מכיר יותר מידי אנשים (כולל אני) שעשו את השטות הזו של ללמוד תואר בזמן התיכון וזה פשוט דפק אותם קשות, כשבמקרה הכי טוב הם פשוט התחילו מחדש את התואר אחרי הצבא.

איזו פגיעה ממשית כבר יכולה להביא התחלה של לימודים אקדמיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי רעיון קצת יותר טוב עבורך. אם לתכנת בצבא זה משאת חייך, תתחיל להתמקצע בתכנות, ותקווה כמה שיותר

שיקחו אותך בצבא ליחידה בתחום.

הניסיון שתרכוש בצבא בתחום יעזור לך מאוד בעתיד, ובמידה ותחליט אכן ללמוד תואר במדמ"ח לאחר הצבא, תוכל

להנות גם מעבודה טובה בתחום עקב הניסיון שצברת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בא נניח סיימת שנה ראשונה. אתה מתגייס בינואר, משתחרר בינואר כלומר יעברו בערך 3.5-4 שנים של הפסקה בתואר. זה קטלני מאד, הלימודים באוניברסיטה הם חסרי רחמים ואף אחד לא יתחשב בזה שלמדת את קורסי הבסיס 4 שנים לפני קורסי ההמשך. (גם ככה הם מניחים שהוצאת 100 בקורסי הבסיס ואתה יודע אותם מושלם בקורסי ההמשך). במקרה הטוב תצטרך ללמוד את השנה הזו שוב, במקרה הרע זה כל כך יערער אותך שלא תסיים את התואר בכלל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...