תואר במדעי המחשב: או"פ VS חיפה. (VS טכניון) - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תואר במדעי המחשב: או"פ VS חיפה. (VS טכניון)

amd@ati

Recommended Posts

• תגובות 129
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

היא קשה, אבל לא בלתי אפשרית.

אני סיימתי כבר 100 נ"ז (19 קורסים) ונשארו לי שני קורסים ושתי עבודות כדי לסיים תואר ראשון בניהול ומדעי המחשב.

מהו אומדן השעות הנדרש להשקיע בממוצע בשבוע? (לשני קורסים ממוצאים בסמסטר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לקחתי שני קורסים בממוצע בסימסטר (בלי סימסטר קיץ).

הזמן תלוי בקורסים שלוקחים: יש ממנים שלוקחים שעה-שעתיים עבודה ויש כאלה שיושבים עליהם הרבה שעות (הכי ארוך: 10 שעות עבודה).

ממנים מגישים פעם בשבועיים בערך ולפני שעורים אמורים לקרוא את החומר (לרוב אף אחד לא באמת קורא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בכלל לא בטוח שהאו"פ יותר קלה ממקומות אחרים - הלמידה העצמית והצורך להמשיך ולהגיש עבודות לאורך הסימסטר עושות את הקורסים יותר תובעניים (אני משווה את זה לחברים שלי באוניברסיטאות אחרות שבקושי לומדים לאורך הסימסטר ובסוף מקבלים פקטור כדי שחצי כיתה תעבור).

שטויות. כשתלמדו פיזיקה\מתמטיקה באוניברסיטה, תבינו כמה שזה קשה, וזה לא רק בגלל שרמת המבחנים בפתוחה נמוכה יותר וכמות החומר בחלק מהמקצועות קטן יותר(לפחות בקורסים כמו אינפי,מכניקה,חשמל,ליניארית, אלגוריתמים וכו') אלא בעיקר מהסיבות הבאות:

חצי מהמורים עולים חדשים ולכן יכולת הלימוד שלהם נמוכה מאוד מאוד.

אין שום נק' מוצא לתחילת דיון מסויים. פשוט מלמדים, אין לך את 10 שורות שיש בספרים המעולים של הפתוחה שדנות למה מתחילים נושא חדש למה צריך אותו וכו'.

נוצר מצב שהמורים (בעיקר לפיסיקה) שהמטרה שלהם היא לחקור ולא ללמד ומלמדים רק בשביל לקבל תקציב למחקרם, מלמדים בצורה כ"כ מבולגת שנוצר מצב שהם מדברים שעה (וכמובן שהכי קשה לעקוב בפיסיקה כי הרוב "שקרים" או טענות המנומקות בצורה בלתי נסבלת) ואז כותבים איזו נוסחה על הלוח. אי אפשר לסכם כלום וקל וחומר שאי אפשר אחרי זה לחזור על החומר ולהבין אותו.

אתם בפתוחה לומדים מספרים ! הדיון בכל נושא נעשה בצורה כ"כ נעימה. אחרי הרצאה מבולגת אני פשוט נהנה לשבת ולקרוא ספר של הפתוחה! הכל מאורגן ומסודר, הכל מובן ומנומק, לא עושים פיתוחי טיילור לקירובים פיזיקליים בלי לציין זאת, תמיד אומרים מתי משהו תקף ומתי לא, ותמיד לפני המבחן ניתן לחזור על כל החומר בצורה הכי טובה.

עוד עובדה היא שלכל הקורסים במתמטיקה אין פקטור. אין מצב שבו לא לומדים כל הסמסטר. יש חובת הגשה שבועית של תרגיל (והוא לוקח לפחות מספר שעות) בכל קורס, ללא הגשה ומעבר של 90 אחחוז מהתרגילים אי אפשר לגשת למבחן.

(כל מה שכתבתי כאן מתייחס למה שהולך באונ' העברית בפקולטה להנדסה ולפיסיקה, אך אני מאמין שהעניין זהה בשאר הואניברסיטאות)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול להכליל על פקולטה שלמה.יש מרצים טובים ויש פחות טובים.בלי קשר,שני המרצים לפיסיקה שהיו לי עד עכשיו,היו מבולגנים.

אתה זורק משפטים באוויר, אולי תסביר את עצמך ותנמק.כמו כל מקום, אבל אם אתה מסיים יותר מחצי תואר, מה שבחיפה בטוח יקרה, אתה כן תקבל דח"ש.

בחיפה אתה בטוח תעבור חצי תואר בזמן הלימודים?ואתה אומר את זה בביטחון לפני שעשית בגרות אחת אפילו??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחיפה אתה בטוח תעבור חצי תואר בזמן הלימודים?ואתה אומר את זה בביטחון לפני שעשית בגרות אחת אפילו??

אם מתחילים ללמוד בפרוייקט של חיפה, אין לך אפשרות אחרת, אם אתה ממשיך בתוכנית אז כן, אתה בטוח תגמור יותר מחצי תואר.

כל התלמידים בפרוייקט לומדים את אותם הקורסים בכל סמסטר, לכן אין אפשרות שהתואר יימרח כמו באו"פ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מכיר את התוכנית של חיפה,אבל הייתי בתוכנית של בר אילן,שם אתה מסיים את הבגרות במתמטיקה בי' , ויכול להמשיך לחצי תואר בי"א י"ב.

אני לא המשכתי לתואר,אלא רק עשיתי קורסים,אבל אם אני לא טועה,מעל 50% לא מצליחים לסיים את החצי תואר עד י"ב.

אז אל תהיה בטוח כל כך שתצליח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז על מה אתם ממליצים:

לעשות את התואר באו"פ, שנראה לי יהיה יותר קשה בגלל הלימוד העצמי והעובדה שזו לא ממש מסגרת, או לעשות את התואר בחיפה שם יהיה יותר קל וניתן להגיד שהאווירה תיהיה יותר "נחמדה", אך שרמת התואר תיהיה יותר נמוכה? (עדיין לא קיבלתי מספיק רשמים לגבי טיבו של התואר בחיפה)

נ.ב: אף אחד לא מכיר פרוייקט דומה בטכניון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים נכשלים באוניברסיטה... לכן "התוכנית" כמה נחמדה שתהיה, מתארת את המצב האופטימלי שבו אתה עומד בעומס ומצליח.

ואגב, אני סיימתי עכשיו את התואר במחשבים / ניהול בתל אביב, ואמנם היו כמה מרצים רעים (בעיקר מתמטיקה)

אבל בגדול, אני מאד שמח שיצא לי להקשיב לחלק מהפרופסורים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נעשה קצת סדר בדברים לגבי תוכנית אתגר.

א. הקבלה לתוכנית אתגר נעשת אך ורק לתושבי חיפה בהמלצת בית הספר ומתחילה בסמסטר אביב (זה שעכשיו נגמר) של השנה שבה אתה בכיתה י', ומוגבלת לתלמידי מגמות המחשבים השונות.

ב. בתור אחד שהתחיל את התוכנית (והפסיק באמצע מסיבות של זמן) - התוכנית גוזלת המון זמן פנוי, במיוחד אם אתה רוצה להצליח. בקבלה לעבודה, אם תבוא אחרי כמה וכמה שנות ניסיון אין כבר משמעות למאיפה התואר שלך.

ג. כל החברים שאני מכיר בתוכנית (כולם מהמחזור שבו אני הייתי, הראשון - זה שמסיים הסמסטר, יכלתי להיות שם :)) כן קיבלו דח"ש, כי תוכנית הלמודים בנויה ככה. למרות זאת - לא הייתי בונה על זה (תמיד יכול להיות שמפקששים איזה קורס - ופספסת את מספר הנקודות שהיית צריך).

ד. אין לי שמץ של מושג מה התואר שווה בהייטק - חלק יגידו ככה וחלק ככה, אבל אני יודע שלפחות בצבא הוא לא מגביל אותך בכלום וחלק מהחברים שלי התקבלו לפרויקטים מאוד יוקרתיים של מודיעין.

ודבר אחרון - אתה נראה כל כך לא בטוח, שפשוט תוותר. משעמם לך? קל לך? צא, תבלה, תעבוד תחייה את החיים של ילד. רוצה ללמוד? תעשה פסיכו' במסגרת מה שהבצפר יציע - ואם הלימודים בבצפר כל כך קלים אז במשך הזמן שיש חפיפה בין הקורס ללימודים לא צריכה להיות בעיה - לך לעתודה וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אומר במקום להתחיל באונברסיטה תתחיל לעשות בגרויות ותסיים אתם תוך שנה ככה יהיה לך זמן לעשות תואר.

אם תוכל לעשות את זה, תרוויח הכי הרבה. פשוט תציק לכל העולם ואחותו שיתנו לך לעשות את כל הבגרויות מוקדם יותר. אין שום בעיה לסיים אנגלית, מתמ, מחשבים ופיסיקה בכיתה יא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אומר במקום להתחיל באונברסיטה תתחיל לעשות בגרויות ותסיים אתם תוך שנה ככה יהיה לך זמן לעשות תואר.

בדיוק!, אני אלמד את עצמי גם ספרות, לשון, תנ"ך, הסטוריה ופיסיקה ואבקש מהמורים שלי להבחן לפני הזמן, ככה יהיה לי המון זמן פנוי! ( :nono:)

בוא נעשה קצת סדר בדברים לגבי תוכנית אתגר.

א. הקבלה לתוכנית אתגר נעשת אך ורק לתושבי חיפה בהמלצת בית הספר ומתחילה בסמסטר אביב (זה שעכשיו נגמר) של השנה שבה אתה בכיתה י', ומוגבלת לתלמידי מגמות המחשבים השונות.

ב. בתור אחד שהתחיל את התוכנית (והפסיק באמצע מסיבות של זמן) - התוכנית גוזלת המון זמן פנוי, במיוחד אם אתה רוצה להצליח. בקבלה לעבודה, אם תבוא אחרי כמה וכמה שנות ניסיון אין כבר משמעות למאיפה התואר שלך.

ג. כל החברים שאני מכיר בתוכנית (כולם מהמחזור שבו אני הייתי, הראשון - זה שמסיים הסמסטר, יכלתי להיות שם :)) כן קיבלו דח"ש, כי תוכנית הלמודים בנויה ככה. למרות זאת - לא הייתי בונה על זה (תמיד יכול להיות שמפקששים איזה קורס - ופספסת את מספר הנקודות שהיית צריך).

ד. אין לי שמץ של מושג מה התואר שווה בהייטק - חלק יגידו ככה וחלק ככה, אבל אני יודע שלפחות בצבא הוא לא מגביל אותך בכלום וחלק מהחברים שלי התקבלו לפרויקטים מאוד יוקרתיים של מודיעין.

ודבר אחרון - אתה נראה כל כך לא בטוח, שפשוט תוותר. משעמם לך? קל לך? צא, תבלה, תעבוד תחייה את החיים של ילד. רוצה ללמוד? תעשה פסיכו' במסגרת מה שהבצפר יציע - ואם הלימודים בבצפר כל כך קלים אז במשך הזמן שיש חפיפה בין הקורס ללימודים לא צריכה להיות בעיה - לך לעתודה וזהו.

מהיכרותך עם התוכנית, האם אתה ממליץ עליה?

איך ההרצאות והמרצים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצעה שלי:

בזמן הפנוי הרב שיש לך [לפי מה שאתה אומר] תלמד דברים מעניינים באמת.

לנגן בכלי כלשהו [או מספר כלים], תקרא ספרים טובים ועוד כהנה וכהנה.

ידע נבנה בעיקר על דברים שהם מחוץ למסגרת לימודית, לא בכדי החבר'ה בכיתה בד"כ טמבלים חרשנים,

יש להעשיר את הידע הכללי בתחומים רבים והמגוונים, היות ואתה טוען שיש לך המון זמן פנוי אז תתחיל לעבוד על דברים שבאמת יעזרו לך בחיים.

ואני לא מתכוון לתואר, כפי שיואב הזכיר קודם לכן, אתה נשמע ממש אבל ממש לא סגור על עצמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...