תואר במדעי המחשב: או"פ VS חיפה. (VS טכניון) - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תואר במדעי המחשב: או"פ VS חיפה. (VS טכניון)

amd@ati

Recommended Posts

היי,

יש לי מספר התלבטויות קשות בנוגע ללימודים לתואר ראשון במדעי המחשב.

כיום אני תלמיד תיכון ומזה זמן רב התענינתי בלימודים אקדמיים, בימים האחרונים, אחרי שכבר שקלתי להרשם לאו"פ, הופיעה כתבה בעיתון על "פרוייקט אתגר" מטעם אוניברסיטת חיפה, במסגרת הפרוייקט ילדים מצטיינים מתחילים ללמוד לתואר ראשון במדעי המחשב, זאת בסביבה הרבה יותר תומכת וקלה מהאו"פ.

הבעיה היחידה היא שאני לא יודע מהו טיבו של תואר מאוניברסיטת חיפה, אבי, שעובד הרבה שנים בהייטק שלל את האפשרות מייד ואמר כי תואר במדעים מאוניברסיטת חיפה לא שווה הרבה, מה גם שהם החליטו שתואר במדמ"ח שייך למדעי הרוח. ( :screwy:)

האפשרויות העומדות בפניי:

1) להתחיל ללמוד באו"פ ולקוות לסיים שם את התואר.

2) להתחיל ללמוד באו"פ במסגרת של אפיק מעבר ולעבור לטכניון.

3) להתחיל ללמוד באוניברסיטת חיפה, שאשמח לשמוע מניסיונכם לגבי טיבו של התואר.

4) האפשרות המועדפת עליי - להתחיל ללמוד ישר בטכניון, הבעיה היא שאין לי שום מידע על תוכנית לתלמידי תיכון בטכניון, האם מישהו מכיר תוכנית כזו?

אשמח אם תתנו לי אומדן שלכם לגביי כל האופציות שהעלתי פה.

תודה רבה מראש, אני מעריך זאת. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 129
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כרגע הדבר שהכי מפריע לי הוא השעמום וחוסר האתגר, אני מאוד סקרן ונהנה ללמוד. (חוץ מזה שישאר לי מספיק זמן פנוי.)

אשמח אם נתמקד בנושא.

נ.ב: ונראה לך יותר הגיוני לבזבז את החיים הבוגרים על עתודה? (אני לא מתכוון להשאר בצבא יותר מכ-4 שנים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי, כמעט כל תוכניות הלימודים האקדמאיים בתיכון גרועות. לא כי הן עצמם גרועות, כי יותר מידי פעמים אנשים מגיעים לסוף י"ב עם מעט מידי נקודות בשביל להוציא דח"ש, מתגייסים לפני סוף התואר ואז הוא פשוט נהרס, וכשהם מסיימים הם בנקודת פתיחה גרועה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי, כמעט כל תוכניות הלימודים האקדמאיים בתיכון גרועות. לא כי הן עצמם גרועות, כי יותר מידי פעמים אנשים מגיעים לסוף י"ב עם מעט מידי נקודות בשביל להוציא דח"ש, מתגייסים לפני סוף התואר ואז הוא פשוט נהרס, וכשהם מסיימים הם בנקודת פתיחה גרועה יותר.

בדיוק.

מה גם שאל תחשוב שזה כזה פשוט, כן יש לך זמן פנוי, וישאר לך זמן פנוי... אם תקח קורס אחד ב3 חודשים

אבל על מנת להזיז משהו, ולקבל מספיק נקודות אתה לא תקח 1, אתה תיקח 3, ופה תתחיל הבעיה

פשוט , לדעתי, באמת מכל הלב, אני עשיתי קורסים בזמן התיכון, בזבוז זמן, תחייה את החיים, גם אם משעמם בבית הספר

צא תבלה, אל תנסה לגדול מהר יותר, נהפוך הוא, כשתגדל , אתה כל כך תרצה ליהיות קטן בחזרה, שזה מפחיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע הדבר שהכי מפריע לי הוא השעמום וחוסר האתגר, אני מאוד סקרן ונהנה ללמוד. (חוץ מזה שישאר לי מספיק זמן פנוי.)

אשמח אם נתמקד בנושא.

נ.ב: ונראה לך יותר הגיוני לבזבז את החיים הבוגרים על עתודה? (אני לא מתכוון להשאר בצבא יותר מכ-4 שנים)

לבזבז את החיים הבוגרים? יש לך עוד הרבה מה ללמוד, ילד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה היתרון בלימודים באונ' חיפה, תוכנית הלימודים היא מובנת, אבל שוב, אני צריך לקבל מכם אינדיקציה לגבי התואר בחיפה.

עריכה: אני באמת מבקש שתצמדו לנושא, כבר עברתי את השלב של-"האם לעשות תואר?", אני בשלב של- "איפה ואיך לעשות תואר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום בעיה עם התואר בחיפה. אבל באמת, לטובתך מאנשים שעברו את זה, תשקול את זה ברצינות.

אם נתקעת בשאלת איפה לעשות תואר, לא ביררת מספיק על שאלת האם לעשות תואר.

עריכה: אם יש לך המון זמן פנוי, תמצא תחביבים שיועילו לעתיד בתחום שמעניים אותך, כמו בניית מעגלים חשמליים, תיכנות, כימיה בסיסית, מכונות בסיסיות וכו'

http://xkcd.com/519/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם נתקעת בשאלת איפה לעשות תואר, לא ביררת מספיק על שאלת האם לעשות תואר

האמת היא שלא הבנתי את הקשר. :s05:

בכל מקרה, מהי הסיבה בגללה ישנה סטיגמה על אוניברסיטת חיפה? (בתארים המדעיים)

האם התואר ממנה נחשב לתואר איכותי? (בהשוואה לטכניון, לעברית או לאו"פ)

איך התואר המסויים במדעי המחשב בהשוואה למוסדות אחרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא הבנת את השאלה הפשוטה הזו אתה מצפה לעשות כבר תואר? :lol:

זה היתרון בלימודים באונ' חיפה, תוכנית הלימודים היא מובנת, אבל שוב, אני צריך לקבל מכם אינדיקציה לגבי התואר בחיפה.

עריכה: אני באמת מבקש שתצמדו לנושא, כבר עברתי את השלב של-"האם לעשות תואר?", אני בשלב של- "איפה ואיך לעשות תואר?

זו הבעיה שלך. אתה תתחרט על זה אחר כך, אני מבטיח לך. כשכל החבר'ה ייזכרו איך הם הלכו למסיבה הזאתי והזאתי אתה תיזכר איך סיכמת את המרצה ההוא ואיך שכחת לגמרי מההגשה של העבודה ההיא... זה שתעשה תואר עכשיו לא ייתן לך אחרי הצבא משכורת מפציצה+מכונית+טלפון סלולארי על חשבון החברה. זה לא הולך ככה בנאדם. תחשוב על זה טוב טוב... לא רואה סיבה לעשות תואר בכיתה י"ב אלא אם כן באמת אתה חנון רציני (לא אומר בשביל לצחוק, הלוואי שהייתי חנון ולומד כמו בן-אדם) ויש לך הרבה תחת לשבת וללמוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם להגיד לכם את האמת, זה קצת מעיק, לפתוח דיון עם שאלות ברורות, ואז הוא מתפזר לך לכל הכוונים מתחת לאף.

בואו נתחיל מההתחלה (בבקשה):

"האפשרויות העומדות בפניי:

1) להתחיל ללמוד באו"פ ולקוות לסיים שם את התואר.

2) להתחיל ללמוד באו"פ במסגרת של אפיק מעבר ולעבור לטכניון.

3) להתחיל ללמוד באוניברסיטת חיפה, שאשמח לשמוע מניסיונכם לגבי טיבו של התואר.

4) האפשרות המועדפת עליי - להתחיל ללמוד ישר בטכניון, הבעיה היא שאין לי שום מידע על תוכנית לתלמידי תיכון בטכניון, האם מישהו מכיר תוכנית כזו?

אשמח אם תתנו לי אומדן שלכם לגביי כל האופציות שהעלתי פה.

תודה רבה מראש, אני מעריך זאת.;)"

"מהי הסיבה בגללה ישנה סטיגמה על אוניברסיטת חיפה? (בתארים המדעיים)

האם התואר ממנה נחשב לתואר איכותי? (בהשוואה לטכניון, לעברית או לאו"פ)

איך התואר המסויים במדעי המחשב בהשוואה למוסדות אחרים?"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אבל אני מתעתד ללמוד מדעי המחשב.

ולפי מה ששמעתי אוניברסיטת חיפה נחשבת סוג ג' בכל הקשור למקצועות מדעיים, לא כך? (ואיך הם מקשרים את מדמ"ח למדעי הרוח? :screwy:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיוון שאין להם פקולטה למדעים מדויקים (מה שקורה בכל המכללות), יש רק מדעי המחשב, אז הם דחפו את זה לאיזשהי פקולטה.

מה זה משנה תכלס?

(שוב, לרגע אני לא דוגל בללכת ללמוד שם.. אבל הפקולטה לא באמת משנה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...