חזון התעופה האישית סוף סוף התגשם במלואו ובעלות שכול אחד יכול לעמוד בה - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חזון התעופה האישית סוף סוף התגשם במלואו ובעלות שכול אחד יכול לעמוד בה

ASI89

Recommended Posts

כול התגובות האחרונות שלי מתייחסות לפיתרון מספר 2 (ראה את הלינק לקליפ בתגובתי האחרונה בסוף הדף הראשון ).

בסדר גמור, בוא נדון אם כך בכלים מהסוג הנ"ל: קודם כל, כבר לא מדובר בכלי של "כנף וזהו", אלא על כלי של ממש שמהווה הכלאה משונה של מסוק ואוטוגירו (לאוטוגירו במלוא מובן המילה עדיין יש כנפיים). הוא אכן נראה הרבה יותר פרקטי מה"איש המעופף", אם כי ללא ספק איטי בהרבה (70 מייל לשעה לפי הוידאו). בנוסף, כדאי לשים לב לכך שנכון לעכשיו, אין אפשרות לעבור מנסיעה ישירות לטיסה שכן אין אפשרות לסוע מהר, עם המדחף פתוח, מבלי להמריא - ובוודאי שאין אפשרות לטוס כשהמדחף סגור.

אם חברה רצינית תיקח על עצמה לשפר את הרעיון (בעיקר ההערה האחרונה, אך גם לדאוג שההנע על הקרקע יהיה לגלגלים ולא למדחף האחורי - רצוי מאוד שאפשר יהיה לקפל גם אותו על מנת להנמיך את הכלי בנסיעה על הקרקע), לעשות את הכלי קצת יותר קומפקטי והרבה פחות מכוער, אני חושב שזה יכול להיות רעיון מצויין - בהנחה שהכלי אכן יציב מבחינה ניטרלית באויר כמו שנטען בוידאו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכלי נמאצ בניסוי כבר כמה שנים, הבעיה שלו אינה הטכנולוגי,ה היא קיימת, הבעיה שלו היא המהימנות שלה.

הצבא האמרקיני ערך ניסויים בג'ט פק כבר בשנות ה70 המוקדמות, נכון להיום אין שום ניסוי אזרחי או צבאי

ידוע. למעט ההאספקט הכלכלי וכך שמאוד קל להפיל כלי אוירי (כמה קשה לפגוע עם M16 במטר מרובע בגובה של חצי קלומטר

או כמה שהחרא הזה לא עף) הייתה סיבה נוספת להפסקת הניסויים, הייתה זקוק למיומנות רבה כדי להטיס את הכלי הזה, הוא לא

קל לתפעול, הוא חסר אמצעי על כשל כלומר אם משהו הולך לא טוב ובכן אתה נדפקת, מצנח לא עוזר אם לא יודעים איך להשתמש בו.

למעשה אתה צריך קורס טיס כדי להבין איך לעזאזל מפעילים את הכלי הזה. יש בתכנון מסוקים זולים מאוד שיעלו סביב 150-200

אלף שקל שיוכלו לעשות את העבודה בבטיחות רבה. את הרעיון של כנפי טיסה אני רואה כמעט בכל מגזין שיוצא של מדע פופלארי אליו

משפחתי מנוייה כבר יותר מעשור. ייקח לך מספיק שנים עד שזה יהיה פרקטי, עד שזה ייוצר באופן המוני, ובטח ובטח עד שהוא

יקבל תקן על אחת כמה וכמה בישראל. לברוח ממטוסים זה לא הבעיה, גם לא נ"ט, הבעיה היא שזה ONE WAY גם אם יצאת מהשטח האוירי של ישראל

תצטרך לחזור על הקרקע וזה עדיין לא עזר לך. אתה לא יכול לעשות מה שבראש שלך במדינת , בטח לא בשטח האוירי

שלה, הגופים הממשלתיים האמונים על בטחון האויר ידאגו או להוריד אותך באויר במקרה הרע או לעצור אותך בקרקע במקרה הטוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר על השטח הטריטוריאלי של מדינת כאילו יש שם קיר דמיוני שמונע ממטוסים לתפוס אותך מעבר לו...

ברגע שזו תיהיה בעיה, החוקים ישתנו, וירדפו אחריך לכל מקום, ואז גם לא יבזבזו עליך טיל.. מספיק שהמטוס יעוף לידך ואתה כבר

לא תסיים את הטיסה הזאת.. :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה איתכם ,אבל עד שאני לא רואה משהוא סטייל החליפה של ironman אני לא קוראה לזה "חזון התעופה האישית".

לפי ההגיון הזה, חזון התחבורה האישית במובן המודרני (קרי מכוניות ואופנועים) היה אמור להתבטא בהרכבת גלגלים על הרגליים? נא להיות מציאותי. בתור אמצעי תחבורה אני בהחלט אעדיף משהו דמוי אופנוע שמספיק להתיישב עליו ולהתניע מאשר חליפה שצריך להרכיב עליך (ואגב, זה רק אני או שהקטע בסרט בו הזרועות הרובוטיות מרכיבות את החליפה על סטארק דומה שתי טיפות מים לטריילר הראשון של סטארקפט 2...?).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי ההגיון הזה, חזון התחבורה האישית במובן המודרני (קרי מכוניות ואופנועים) היה אמור להתבטא בהרכבת גלגלים על הרגליים? נא להיות מציאותי. בתור אמצעי תחבורה אני בהחלט אעדיף משהו דמוי אופנוע שמספיק להתיישב עליו ולהתניע מאשר חליפה שצריך להרכיב עליך (ואגב, זה רק אני או שהקטע בסרט בו הזרועות הרובוטיות מרכיבות את החליפה על סטארק דומה שתי טיפות מים לטריילר הראשון של סטארקפט 2...?).

לא ,אני דיברתי על חזון התעפה האישית ,וכן אני מעדיף משהוא שמורכב עליי מאשר לשבת על איזה כלי ,אני מעדיף משהוא שהופך אותי להיות חלק מהמכונה ונותן לי שליטה מלאה ,ואהבתי משפט מהסרט שבו החבר הכושי שלו אומר משהוא על מזלטים , ואז סטארק בא ואומר למה לא חייל ללא מטוס .

לדעתי חליפה כזו תהיה עולי ההיתקדמות האנושית הכי עצומה ,היא תיתן לנו את מה שכולם חולמים עילו ,כוחות על .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי חליפה כזו תהיה עולי ההיתקדמות האנושית הכי עצומה ,היא תיתן לנו את מה שכולם חולמים עילו ,כוחות על .

אולי כן ואולי לא, אבל כוחות על זה ממש לא נושא הדיון. הנושא הוא אמצעי תחבורה אישי מעופף שאינו דורש הכנה, ידע (מצד הנהג), תשתיות או כספים מעבר למה שדורשת מכונית ממוצעת - ובמגבלות ההנדסיות של ימינו או השנים הקרובות לכל היותר. ה"חליפה" של סטארק ממש לא נכללת בהגדרה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי כן ואולי לא, אבל כוחות על זה ממש לא נושא הדיון. הנושא הוא אמצעי תחבורה אישי מעופף שאינו דורש הכנה, ידע (מצד הנהג), תשתיות או כספים מעבר למה שדורשת מכונית ממוצעת - ובמגבלות ההנדסיות של ימינו או השנים הקרובות לכל היותר. ה"חליפה" של סטארק ממש לא נכללת בהגדרה הזו.

טוב אולי נכון ,למרות שאני לא חושב שנידרש ידע רב מצד הנהג ,או הכנה בשביל כלי כזה .

ועל העיניין הכספי יהיה ניתן להיתגבר (מה גם שאנחנו מדברים רק על העיניין של התעופה ,החליפה הזות מורכב בהרבה ויש לה עוד יכולות רבות ,אבל עם מיסתכלים על הרעיון של התעופה עם חליפה כזו אז זה אפשרי ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והנה לכם כלי חביב שנמצא בתהליכי פיתוח (תגללו לאחרון ברשימה):

http://www.darkroastedblend.com/2007/09/future-tech-review-part-2.html

אחד הכלים שם כבר במכירה (אפילו היה בטופ גיר) ,והמסוק שם כבר היה מזמן ב פופולאר סינס (או מגזין דומה ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טיל אוויר אוויר ממוצע טס במהירות של מאך 7.

200 קמ"ש זה לא אפילו מהירות ההמראה של מטוס סילון, מצנחי תעופה לא טסים במהירות גבוהה, וחתימת המכ"מ שלהם מאוד ברורה.

הקשקוש הזה יראה על המכ"מ כמו טיל שיוט(חתימת מכ"מ נמוכה, יכולת תמרון גבוהה, מהירות תת קולית), יותר מסביר להניח שמטוס שיעלה לאוויר ישגר טיל א"א BVR מבלי לאמת את המטרה חזותית בכלל במקרה כזה.

אז בהצלחה לך, תבזבז 20000 דולר וסע לשלום, מה שבטוח שלפחות תפסיק לבזבז לנו רוחב פס, ושטח בשרתים של HWZ.

:smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טיל אוויר אוויר ממוצע טס במהירות של מאך 7.

200 קמ"ש זה לא אפילו מהירות ההמראה של מטוס סילון, מצנחי תעופה לא טסים במהירות גבוהה, וחתימת המכ"מ שלהם מאוד ברורה.

הקשקוש הזה יראה על המכ"מ כמו טיל שיוט(חתימת מכ"מ נמוכה, יכולת תמרון גבוהה, מהירות תת קולית), יותר מסביר להניח שמטוס שיעלה לאוויר ישגר טיל א"א BVR מבלי לאמת את המטרה חזותית בכלל במקרה כזה.

אז בהצלחה לך, תבזבז 20000 דולר וסע לשלום, מה שבטוח שלפחות תפסיק לבזבז לנו רוחב פס, ושטח בשרתים של HWZ.

:smile1:

תענה בבקשה על שאלתי:

האם אתה ראית במו-עינייך מסך של מכ"מ מיבצעי?

(קבל עצה חמה!!! ,כדאי לך לענות בכנות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...