פרויקט גאמ"א - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרויקט גאמ"א

rap_tr

Recommended Posts

תן לי להבין, אתה רוצה ללמוד שפות תכנות בחודש כדי שתוכל לכתוב יותר דברים במכתב הזה שיש חודש לשלוח אותו?

כי אם כן זה לא רציני וחבל על הזמן שלך.. השאלות שהם שואלים שמה זה ממש לא שאלות שמי שלמד מהספר ידע, זה שאלות שרק עם נסיון תדע, ובכל מקרה, שום שפה אי אפשר ללמוד כמו שצריך בחודש.

מה שאתה צריך זה תחום שאתה שולט בו, או משהו (במחשבים) שלמדת טוב בבצפר, ולהתראיין בעיקר על זה, ולהראות להם שאתה מומחה בתחום הזה.

אם אתה לא יודע שום דבר מיוחד, אז העצה הכי טובה שלי היא להראות להם שאתה רוצה ללמוד ושאתה בכאילו תעשה הכל בשביל ללמוד ושיש לך רצון והבנה מהירה טובה של מחשבים (תלמד מושגים ברשתות וכל מני ראשי תיבות בשביל להראות להם את זה). שפת תכנות אחת תלמד בכל מקרה כי כל השפות דומות וזה יעזור לך, אבל דווקא לא VB כי זה שפה עם תחביר דפוק שאחרכך יקשה עליך במעבר לשפה "נורמלית", כרגע רוב מי שלומד משהו לומד C#, ויש את JAVA שזה דומה, וגם C זה טוב, אפילו יעדיפו אחד שיודע C לפי דעתי. אני רק לא בטוח מה כבר תצליח ללמוד בחודש...

אני אישית באתי אליהם עם הרבה ידע, כבר עברתי ראיונות ועכשיו כבר הייתי יכול להתגייס אליהם. בסוף זרקו אותי חודש לפני הגיוס כי יש לי פרופיל 97 (אם גם לך יש אז תוריד אותו ומהר! ;D) כנראה היו מספיק אנשים עם פרופיל נמוך שגם התקבלו.

הם מחפשים אנשים שמסוגלים ללמוד עצמאית ואנשים שיכולים לעבוד בקבוצות, ושיש להם ידע באיזה תחום שהם זקוקים לו. תנסה להראות את זה בראיונות...

אני רק מבקש ממך שלא תגרום פה לאנשים אשליות.

לגאמא אפשר ונפוץ מאוד להתקבל עם פרופיל גבוה.

אני אישית התקבלתי עם 97, וככה גם 99 אחוז מאנשי המסלול שלי(שנחשב היוקרתי ביותר בגאמא, הרוב שם 97, ורוב אלו שלא גם הם עם פרופיל קרבי - 82 וכו').

כנראה שלא התקבלת כי נמצאו אנשים מתאימים ממך, מקצועית או אישיותיות(יש דגש רב במסלולי העלית למבחנים הפסיכלוגיים שעושים).

בכל מקרה, תחשוב מה שבא לך לגבי עצמך - רק אל תגרום פה לאנשים לוותר מראש בגלל הפרופיל. אין שום בעיה להתקבל עם פרופיל גובה. מי שמתאים - מתקבל. נקודה.

בהצלחה.[br]פורסם בתאריך: 3.07.2009 בשעה 16:34:15

אוקיי,

תודה רבה לכולם!

נדמה לי שאני פשוט אוותר על העניין..

אל תוותר.

ישנם מסלולים כמו ממ"ס שדורשים ידע לא רציני בתכנות, וצריך בעיקר חשיבה בריאה.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 81
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא אמרתי לאף אחד לוותר, לא בגלל פרופיל ולא בגלל חוסר ידע (הכל יחסי)

כי בכל מצב צריך לנסות להתקבל לכזה דבר טוב, אולי הם יראו בו דברים שהוא לא חושב שחשובים או שהוא יודע מספיק ורק חושב שזה לא נחשב הרבה אבל בעצם הוא מספיק טוב.

ורק פה ובiopanel ראיתי כבר כמה אנשים עם אותו סיפור כמו שלי (מהשנה) כנראה עם השנים יותר ויותר אנשים מתאימים לגאמ"א (מה לעשות) ומודיעין מעדיפים לא להסתבך עם שאר הצבע ולקחת להם חיילים פוטנציאלים ולשים אותם מול המחשב. אז שיש מלא עוברים הם יעדיפו את הבנים היחידם ומי שיש לו פרופיל 64.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בצבא אין ^^

כן אני מסכים איתך, אבל אז מה הטעם של ללמד את זה במוסדות גבוהים? אפשר סתם ללמד נניח C++ וזהו אתה נחשב מתכנת. לדעתי האישית לדעת שפה זה לא רק לדעת SYNTAX שלה, זה גם לדעת את כל הדברים הקטנים אליה, למה היא עדיפה במקרה הזה על שפה אחרת, עד כמה היא יעילה למטרה א'. יש לי חבר שטען שיודע C++ אבל לא היה לא מושג מתי לצריך לעשות הורשה ומתי הכלה, ובכל מקום שנראה לו "מגניב" הוא היה עושה הורשה אפילו אם אין קשר is a בין שתי המחלקות, אין ספק שהוא ידע את ה SYNTAX אבל האם ניתן לומר שזה מתכנת שיודע את השפה?

דווקא יש ,וגם לא חסרים מקורות ידע אחרים (ספרים\MSDN\לשאול אנשים אחרים).

כמובן שלדעת דברים שנלווים לשפה (כמו STL וboost בC++ \ להכיר הרבה ספריות ב.NET \ כדומה) זה משהו הכרחי,אבל זה משהו שמשיגים עם הזמן,וזה לא הבסיס של השפה.

לגבי החבר שלך: זה שהוא לא יודע OOP טוב לא קשור לC++,כי הוא היה עושה את אותן טעויות בכל שפת OOP אחרת.

צריך להבדיל בין להכיר עקרונות תכנותיים (OOP\design patterns\מימושים לאלוגריתמים נפוצים\etc) לבין לדעת שפה[br]פורסם בתאריך: 3.07.2009 בשעה 21:36:02

טוב,אם היה לי קמצוץ של תקווה להגיע לשם זה התמוגג לגמרי אחרי התגובות שלכם.. חחח

הבנתי שזה אחלה מקום להתחיל,חבל..

יש למישהו מושג לגבי הקב"א? המועמדות אומרת משהו על הקב"א שלי?

ועוד דבר,יש מסלולים אחרים שיתאימו לי? (רוצה ללמוד לתכנת אבל לא עשה את זה עד עכשיו)

תודה מראש.

אל תתייאש מראש,יש מסלולים בגאמא שדורשים פחות ידע מוקדם,ויותר חשיבה לוגית\פוטנציאל לידע\זיקה לתחום ורצון ללמוד עוד

חוץ מזה,יש עוד מסלולי הכשרה בתכנות בצהל מעבר לגאמא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב נו שכנעתם אותי :)

פותח התרד, אל תתייאש! יש עוד הרבה תפקידים בצבא בין השאר גם בסמ"ח שאני אישית לא ממש מחבב אבל הרבה פה כן (יש אולי גם בגמ"א פשוט אני לא ממש מכיר), תמשיך ללמוד ולהפתח ואל תתן לאף אחד להרוס לך או להגיד לך שלא תצילח!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו יודע לגבי מתי מתחילים המיונים של גאמא?

הצו ראשון היה בתחילת ינואר ומאז לא קיבלתי זמון לכלום... אני דיי בטוח שאני מתאים (קבא 56 דפר 90 פרופיל 72)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואוו,באמת תודה רבה לכולכם!

אני כמובן שאשלח את הטופס מועמדות עם מה שאני יודע,פשוט אוריד ציפיות להתקבל.

החלטתי ללמוד C,נראה איך אתקדם עם העניין.

באמת מודה לכולכם על העזרה והמידע.

הפורום כמובן נשמר במועדפים שלי :) ואשמח לחזור לפה לגבי שאלות ב-C :)

יום טוב לכולם ותודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב אותך מגמ"א. לך על אלפ"א או בית"א. ;)

מה זה, אף אחד לא מציע פה ללמוד אסמבלר?

לדעתי, בשביל ללמוד מה זה מחשבים, זו השיטה.

אסמבלר זה נחמד מאוד בשביל להשיג הבנה מעמיקה על דברים low-level,אבל זה לא פרקטי בשביל לבנות פרויקטים בקנה מידה גדול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו יודע לגבי מתי מתחילים המיונים של גאמא?

הצו ראשון היה בתחילת ינואר ומאז לא קיבלתי זמון לכלום... אני דיי בטוח שאני מתאים (קבא 56 דפר 90 פרופיל 72)

מזל טוב, רוב הסיכויים שאתה הולך להשביח גדודים במ"צ, שריון, הנדסה קרבית, תותחנים, נ"מ וכו'.

מתי תאריך הגיוס שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין שעוד לא קיבלת מנילה.

תאריך הגיוס הנוכחי שלך הוא זמני עד לקבלת המנילה, כך שהוא לא אומר הרבה.

מרץ הוא חודש מאוד מאוד עמוס של גיוסים, והוא כולל הכל כולל הכל - החל מחיל המודיעין וכל"צ ועד כל חילות היבשה והחי"ר.

רק שתדע שבעקבות הפרופיל שלך, רוב הסיכויים שהמנילה שלך תורכב מהאפשרויות של נ"מ/תותחנים/שריון וגם כמה התנדבותיים(לא זוכר כבר איזה יש, אבל יש כמה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...