שאלת החיים שאין לה הסבר - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלת החיים שאין לה הסבר

eranmor

Recommended Posts

אמירם אתה לוקח את כל הקטע הזה בפרספקטיבה לגמרי לא נכונה.

אמונה זה דבר שאין צורך להוכיח אותו בכלל, כל אחד יכול להאמין במה שהוא רוצה ללא צורך להוכיח זאת לעצמו ולא לאחרים.

מי שבאמת מאמין באלוהים בכלל לא מעניין אותו "להוכיח" משהו לגביו, הוא קיים וזהו.

ואני מדבר בתור אחד שלא מאמין באלוהים בכלל.. לדעתי זה התחיל בנסיון של הקדמונים להסביר תופעות טבע לא ידועות, אמרו "כח עליון" ומשם זה התגלגל. לדעתי אלוהים הוא המצאה מוחלטת של האדם ואין שום סיכוי שיש מאין יישות בלתי נראית שמסתכלת על כולנו, אני מאמין במדע, ולאלוהים אין מקום בו. רק ציינתי את דעתי בתור איש חילוני. אבל מצד שני אני לא מנסה לשכנע אנשים אחרים שכן מאמינים בו שהוא לא קיים כי זה חסר טעם מעצם ההגדרה של אמונה ומעצם העובדה שאי אפשר לשכנע בן אדם מאמין באי קיומו של אלוהים (חוץ מכמה יוצאים מהכלל, "חוזרים בשאלה").

בטענתך טענת שהקדמונים מרוב עילגותם סברו שיש אלוהים מעצם זה שראו תופעות שלא הכירו בהם וכך זה התגלגל עד היום שיש בנו רוב עצום בעולם שמאמין באלוהים שונים ומגוונים.

הנני רוצה לשאול אותך שאלה קטנה ונחמדה!

איך נוצר היקום והמרחב השחור הגלקטי שרק ממשיך לגדול ולתפוח. איך זה שנוצר פיצוץ עז וגדול ויצר את היקום ומה יש מעבר למעטפת השחורה?

זאת שאלה שאף אחד עוד לא ענה עליה!!

פעם הייתי אדם שלא האמין באלוהים וחשב שזה סתם שטויות והמצאות אך המדע הוכיח לי שיש לפי דעתי אלוהים.

"הדימיון יותר חשוב מן הידע והמדע, מכיוון שהידע מוגבל"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 121
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אמירם אתה לוקח את כל הקטע הזה בפרספקטיבה לגמרי לא נכונה.

אמונה זה דבר שאין צורך להוכיח אותו בכלל, כל אחד יכול להאמין במה שהוא רוצה ללא צורך להוכיח זאת לעצמו ולא לאחרים.

מי שבאמת מאמין באלוהים בכלל לא מעניין אותו "להוכיח" משהו לגביו, הוא קיים וזהו.

ואני מדבר בתור אחד שלא מאמין באלוהים בכלל.. לדעתי זה התחיל בנסיון של הקדמונים להסביר תופעות טבע לא ידועות, אמרו "כח עליון" ומשם זה התגלגל. לדעתי אלוהים הוא המצאה מוחלטת של האדם ואין שום סיכוי שיש מאין יישות בלתי נראית שמסתכלת על כולנו, אני מאמין במדע, ולאלוהים אין מקום בו. רק ציינתי את דעתי בתור איש חילוני. אבל מצד שני אני לא מנסה לשכנע אנשים אחרים שכן מאמינים בו שהוא לא קיים כי זה חסר טעם מעצם ההגדרה של אמונה ומעצם העובדה שאי אפשר לשכנע בן אדם מאמין באי קיומו של אלוהים (חוץ מכמה יוצאים מהכלל, "חוזרים בשאלה").

אתה צודק לחלוטין, גם רשמתי את זה (לא ממש בבירור) שלא ניתן להוכיח או לשלול את קיומו של אלוהים.

הסיבה שאני מגיב ככה היא שהרעיון כל כל מטופש לטעמי שזה מפריע לי.

זה היה מפריע לי הרבה פחות אם לא היו כל כך הרבה אנשים שמנצלים את האמונה כדי לקדם את האג'נדות הפרטיות שלהם (מלחמות, שנאה, כסף וכו'). אם הדת באמת היתה רק ענין פרטי של האדם זה לא היה מפריע לי, אבל דת היא משהו שכולם רוצים שליטה עליו (הרבנות, הותיקן, הווקף ... ). הגישה המקובלת שלפיה יש אנשי דת שתפקידם לפרש את רצון האל סותרת את הבסיס הרעיוני של האמונה.

בטענתך טענת שהקדמונים מרוב עילגותם סברו שיש אלוהים מעצם זה שראו תופעות שלא הכירו בהם וכך זה התגלגל עד היום שיש בנו רוב עצום בעולם שמאמין באלוהים שונים ומגוונים.

הנני רוצה לשאול אותך שאלה קטנה ונחמדה!

איך נוצר היקום והמרחב השחור הגלקטי שרק ממשיך לגדול ולתפוח. איך זה שנוצר פיצוץ עז וגדול ויצר את היקום ומה יש מעבר למעטפת השחורה?

זאת שאלה שאף אחד עוד לא ענה עליה!!

פעם הייתי אדם שלא האמין באלוהים וחשב שזה סתם שטויות והמצאות אך המדע הוכיח לי שיש לפי דעתי אלוהים.

"הדימיון יותר חשוב מן הידע והמדע, מכיוון שהידע מוגבל"

השאלות שלך אולי מתקדמות יותר מ "מדוע יורד גשם" אבל זה לא משנה. העובדה שאנחנו לא יכולים להסביר תופעה לא מחייבת את הקיום של יצור כל יכול שברא את זה.

ההנחה שיש לנו בכלל את היכולת להבין את היקום היא מתנשאת ויומרנית, כמו שברור לנו שאי אפשר ללמד חתול לפתור משוואות דיפרנציאליות יכול להיות שיש גזע חכם יותר מאיתנו (לא כל יכול) שברור לו שלא ניתן להסביר לנו את הפיזיקה של היקום.

בא נדבר על דברים קרובים הרבה יותר, אתה באמת יודע איך מחשב פועל? אתה מסוגל לבנות מעבד או לכתוב מערכת הפעלה ?

למה אתה לא חושב שאלוהים יצר אותם? הרי לא ראית במו עיניך איך תיכננו את הדברים האלו, וגם אם היית רואה לא היית מבין בכלל מה אתה רואה כי זה מעבר ליכולת שלך בשלב זה.

אם אדם מלפני 500 שנה היה רואה את העולם שלנו היום הוא היא משוכנע שכל אחד מאיתנו הוא קוסם, אבל לך יהיה ברור שזה רק בגלל חוסר היכולת שלו להבין את הדברים היום יומיים שאתה .

חוסר היכולת שלך להסביר משהו לא מחייבת קיום של כח עליון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העובדה הפשוטה היא שבאותו אופן שאי אפשר להוכיח שאין אלוהים אתה לא יכול לההוכיח שאני לא אלוהים ושאין פילים ורודים מרחפים לך מעל הראש שנעלמים כל פעם שאתה מסתכל למעלה.

דווקא יש לזה פתרון, פשוט לצלם את עצמך או להסתכל במראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי ניראה לך ברא את הזמן ? תורת האבולוציה?!! הפיצוץ הגדול?!! יש לך איזה פיתרון פיזיקאי לבריאת הזמן ואיך הוא נוצר?

לי יש תשובה:

לפני בריאת העולם לא היה קיים המושג זמן. אלוהים ברא אותו. אבל אלוהים אינו מוגבל בתקופת זמן- אין אצלו עבר,הווה, עתיד.

הוא נימצא בכל מקום ובכל זמן מכיוון שאינו מוגבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק לחלוטין, גם רשמתי את זה (לא ממש בבירור) שלא ניתן להוכיח או לשלול את קיומו של אלוהים.

הסיבה שאני מגיב ככה היא שהרעיון כל כל מטופש לטעמי שזה מפריע לי.

זה היה מפריע לי הרבה פחות אם לא היו כל כך הרבה אנשים שמנצלים את האמונה כדי לקדם את האג'נדות הפרטיות שלהם (מלחמות, שנאה, כסף וכו'). אם הדת באמת היתה רק ענין פרטי של האדם זה לא היה מפריע לי, אבל דת היא משהו שכולם רוצים שליטה עליו (הרבנות, הותיקן, הווקף ... ). הגישה המקובלת שלפיה יש אנשי דת שתפקידם לפרש את רצון האל סותרת את הבסיס הרעיוני של האמונה.השאלות שלך אולי מתקדמות יותר מ "מדוע יורד גשם" אבל זה לא משנה. העובדה שאנחנו לא יכולים להסביר תופעה לא מחייבת את הקיום של יצור כל יכול שברא את זה.

ההנחה שיש לנו בכלל את היכולת להבין את היקום היא מתנשאת ויומרנית, כמו שברור לנו שאי אפשר ללמד חתול לפתור משוואות דיפרנציאליות יכול להיות שיש גזע חכם יותר מאיתנו (לא כל יכול) שברור לו שלא ניתן להסביר לנו את הפיזיקה של היקום.

בא נדבר על דברים קרובים הרבה יותר, אתה באמת יודע איך מחשב פועל? אתה מסוגל לבנות מעבד או לכתוב מערכת הפעלה ?

למה אתה לא חושב שאלוהים יצר אותם? הרי לא ראית במו עיניך איך תיכננו את הדברים האלו, וגם אם היית רואה לא היית מבין בכלל מה אתה רואה כי זה מעבר ליכולת שלך בשלב זה.

אם אדם מלפני 500 שנה היה רואה את העולם שלנו היום הוא היא משוכנע שכל אחד מאיתנו הוא קוסם, אבל לך יהיה ברור שזה רק בגלל חוסר היכולת שלו להבין את הדברים היום יומיים שאתה .

חוסר היכולת שלך להסביר משהו לא מחייבת קיום של כח עליון.

עצם זה שהבנתי שאי אפשר להסביר את היקום ואת עצם קיומו הבנתי את משמעות החיים ועצם האמונה שלי באלוהים ניחמה אותי וגרמה לי לחשוב להיות רגוע מן המוות.

אני מאמין שכל אחד צריך ללכת בדרך האמונה שלו ולא לכפות את אמונתו על האחר אלא להציע לאחר.

האמונה מחזקת אותי ומחזיקה אותי אני לא בן אדם דתי דתי אבל הולך בחגים אל בית הכנסת ועושה קידוש

אני בראש של כל אחד שיעשה מה שהוא רוצה בשבת הרי אלוקים נתן לנו שבת מנוחה והעיקר שהאחר לא יפריע אחד לשני

-קצת נספחתי מן הנושא-

אמירם עצם זה שאתה לא יכל להסביר את מהות כוחה של צורה עגולה או את תבנית הזמן שלנו אני מאמין שאולי אולי מישהו יצר את זה וזה מחזק אותי

אלוהים יכול הכל. אפילו לא להיות קיים.

אדם ללא אמונה משול לדג ללא אופניים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי ניראה לך ברא את הזמן ? תורת האבולוציה?!! הפיצוץ הגדול?!! יש לך איזה פיתרון פיזיקאי לבריאת הזמן ואיך הוא נוצר?

לי יש תשובה:

לפני בריאת העולם לא היה קיים המושג זמן. אלוהים ברא אותו. אבל אלוהים אינו מוגבל בתקופת זמן- אין אצלו עבר,הווה, עתיד.

למרות שאין סיכוי שאני יצליח להוכיח את זה, אני מאמין שזמן זה מונח שהומצא ע"י בניאדם ואין לו שום משמעות, אני מאמין שיש אין סוף יקומים במרחב שלנו, ואיננו מסוגלים לקלוט אותם, כיוון שהם התבטויות שונות לאנרגיה מהמוכרות לנו, האם זמן קיים שם? האם זמן מושפע רק ממהירות? אני מאמין שהתשובה לשני השאלות האלו היא לא, ובגלל זה זמן הוא אינו מונח חד משמעי, הוא חסר חשיבות לגמרי כיוון שהוא אינו אוניברסלי, וע"כ אינו אמת מידה מתאימה, ולכן אני חושב שזמן הוא לא יותר מהעברות\ המרות אנרגיה שקורות בקצבים שונים, ומכאן אני מסיק שלפני שהייתה אנרגיה- היקום נוצר לא היה זמן, קיבלת את התשובה המדעית שלך? ;)

עריכה- ד"א הוויכוח שהיה לך עם AMIRAM הפיל אותי לקרשים, מזמן לא צחקתי ככה ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו פה רמז שאני בן אדם? ;) השתיקה יפה לחכמים ;D דברי חכמים בנחת נשמעים ;) אם אתה כל כך חכם אז שני הפתגמים האלו נוגעים אליך, ואתה תתפלא מה ילד בן 14 מבין ומה הוא לא מבין, חשבת על זה שאולי זה הצחיק אותי כי לשניהם ממש אין שמץ של מושג על מה הם מדברים*?

* את המשפט ההוא אני אומר עם הסתייגות חריפה ואני ממש לא רוצה לפגוע \ להעליב את AMIRAM או\ו את Spiritus

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא יש לזה פתרון, פשוט לצלם את עצמך או להסתכל במראה.

הם גם בורחים ממצלמות ואין להם השתקפות (הם קרובי משפחה של דרקולה)

תהיה בטוח שזה הרבה פחות מטופש מהתירוצים שרבנים ממציאים להסביר כל מני פסיקות שלהם או סתירות פנימיות בתנ"ך.

לי יש תשובה:

גם היקום קיים בכל זמן ובכל מקום. לפי הטענה שלך אלוהים צריך להמצא מחוץ לזמן ולמקום.

אתה שוב משתמש בטיעון של "אין לך תשובה, אז יש אלוהים", מה יקרה אם מדענים יסבירו את התשובות לשאלות שלך, אתה לא תאמין יותר באלוהים? או שאתה משוכנע שלא ניתן בכלל להסביר את התופעות האלו באמצעים מדעיים?

כי לא לפני הרבה זמן אנשים האמינו שאלים יוצרים את הגיאות, מזיזים את השמש והירח ויוצרים את עונות השנה.

אנשים האמינו שהארץ שטוחה ושהכוכבים מסודרים על פני קליפה בשמיים, אנשים חשבו שהארץ במרכז היקום ושהאלים משחקים בנו כמו בובות.

כל אחת מהתופעות האלו הוסברה וכל תפיסות העולם שונו, אם היום מישהו יגיד שבגלל שהשמש זורחת יש אלוהים חושבים שהוא מטורף כי אנחנו יודעים את מבנה מערכת השמש.

אז נראה לך שהשאלות שאתה שואל כל כך בלתי ניתנות להסבר שבהכרך קיים אלוהים, אתה פשוט שוכח את העבר ומתוך הרגשת עליונות מאמין שהאנושות הגיע כבר לשיא ההתפתחות שלה. בעוד כמה מאות שנים מישהו יסביר את כל הדברים האלו ואנשים יצחקו עלינו.

יש לך ספק שאם היית הולך 1000 שנים אחורה בזמן יכול לשכנע עם הטכנולוגיה של היום את האנשים של אז שאתה אלוהים?

יש לך ספק שגזע מתקדם יותר או בני אדם מהעתיד לא יוכלו לעשות לנו את אותו הדבר ?

גם אם יש אלוהים, אתה לעולם לא תוכל לדעת שאתה צופה בו, אין לך את האפשרות לזהות אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה זוכר- כבר התווכחנו על זה פעם. אתה מדבר כל כך הרבה שטויות שאין לי כח להגיב. אבל בכל זאת.........

אם אתה מאמין באלוהים, מאיפה לך שאני לא אלוהים ? -

אלוהים כח עליון. הוא לא מוגבל בתוך גוף, הוא נימצא בכל מקום מאחר ואינו מוגבל.

אם הוא קיים ויש לו תכלית לקיום שלך, מה התכלית לקיום שלו ? -

אין לו תכלית מכיוון שאינו מגובל. אם יש לי מטרה אני מוגבל במטרה שלי. אלוהים (קרא לו איך שאתה רוצה ) לא מגובל !!!!

להסביר עוד פעם ?

מה עושה את התכלית שהוא ייעד לחיים שלך לבעלת משמעות ?

שאל אותו...כי אין לי כח לרשום. זה לא יעזור לא לי ולא לך.

אני ציינתי שאני מאמין באלוהים (הכוונה היא שאני בטוח שיש אלוהים) והוא ברא אותנו בשביל מטרה.

מאיפה לך לדעת שהוא לא מוגבל בתוך גוף? מישהו הוכיח את זה? ראית את זה או משהו?

הדתיים חושבים שככה הוא, עד שלא ראו את זה או שיש הוכחה מדעית אני מבקש ממך שתשתמש במילה אולי או כנראה או משהו אחר או שתגיד, שום דבר לא בטוח אז תגיד שזאת דעתך

כנ"ל לשאר השאלות, אתה מדבר כמו איזה דתי שאין לו מושג מהחיים שלו (לפי דעתי ;D), תגיד שזאת דעתך, אחת מרבים אפשר להגיד.. =\

אבל אתה אומר את זה בביטחון כאילו שזה באמת נכון ואת האמת מצאו הוכחות מדעיות שכבר העולם לא נברא ע"י אלוהים אלא ע"י דברים אחרים.. וכל הדברים האלה.. עד שמישהו לא יראה את זה ושיוכיח את זה או שיתנו הוכחה מדעית (כמו שכבר נתנו להרבה דברים מההיסטוריה)

הדבר הזה הוא בגדר דמיון לפי דעתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AMIRAM- מה שאמרת בהודעה האחרונה- פניני חכמה, ואחרי שהתעצבנתם עליי רציתי להגיד שלא צחקתי מתוכן ההודעות אלא מהצורה שבה הם נכתבו- ציטוט משפט והסבר, ואז הבא מצטט את ההסבר ויש לו הסבר משלו, ומודגש (טוב אולי גם קצת מהתוכן ;) )

ה' לא צריך הסבר, מי שמאמין בו תמיד יאמין בו גם אם יגלו איך נברא היקום, אז הדתיים ימציאו משהו חדש, והלא מאמינים יישארו לא מאמינים, אבל אני מאמין שצריך איזון, אסור שנשכח את הדת אבל אסור למסחר אותה ואסור להיות פאנאטים- וזה נכון לגבי כל הדתות, אני ממליץ לכם בחום ללמוד על הבהאיים זו דת פשוט נפלאה. ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי תיהיו בריאים :o זה הוויכוח הפילוסופי הכי גדול שקראתי , עכשיו שבוע אני לא יקרא כלום בגלל העומס. :lol:

לדעתי אלוהים זו המצאה שבני אדם המציאו מסיבה אחת פשוטה , כי הם לא יכלו להסביר למה דברים קורים.

לדוגמה : ברק, כאשר בן אדם קדמון (בכוונה מגזים) ראה ברק הוא לא ידע למה ואיך זה קורה אז הוא המציא לעצמו איזה כוח עליון

שגורם לזה , וכנ"ל לגבי שאר תופעות טבע. אבל בזמננו כבר יודעים למה דברים קוראים .

ועובדה שאמונה היא מטשתשת את ראיית עולם , כי כל המשכילים ואנשים שבעצם הוציאו אותנו מהמערות. :-X לא האמינו ב אלוהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...