שאלת החיים שאין לה הסבר - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלת החיים שאין לה הסבר

eranmor

Recommended Posts

Thank you Captain Obvious

ברצינות עכשיו: יש סיבה מדעית מובהקת לכך שצבעם של השמיים כחול!

קודם כל, השמיים כחולים רק ביום. במהלך הלילה, אם לא שמתם לב כי ישנתם, השמיים שחורים. וזה כי מקורות האור בלילה הם חלשים מאד ביחס למאור הגדול השמש. אבל למה שהשמיים ביום לא יהיו פשוט לבנים, כמו שתקרה היא שחורה בחושך ולבנה באור?

באטמוספירה יש חלקיקים שונים של חנקן וחמצן. שכשקרני השמש נתקלות בחלקיקים, הן נשברות מהם לכל הכיוונים.

האור מתפזר כשהוא עובר דרך חלקיקים הקטנים בהרבה מאורך הגל שלו. עוצמת הפיזור תלויה באורך הגל. בתחום האור הנראה, ככל שאורך הגל קטן יותר, עוצמת הפיזור גבוהה יותר.

אז אמנם אור השמש מורכב מכל אורכי הגל, אבל מכיוון שאורך הגל של האור הכחול הוא הקצר ביותר, האור הכחול הוא המתפזר למרחק הגדול ביותר. כך שבעצם השמיים הכחולים שאנחנו רואים, הם גלי האור הכחול שמותזים מהחלקיקים שבאטמוספירה.

עוד נתונים:

עוצמת הפיזור היא אחד חלקי אורך הגל ברביעית

אורך הגל של האור הכחול קטן פי 2 מזה של האור האדום, ולכן עוצמת הפיזור שלו גבוהה פי 16

דרך אגב, זו הסיבה שבשקיעה ובזריחה השמיים נצבעים באדום: כשהשמש קרובה לאופק, קרני השמש צריכות לעבור דרך ארוכה יותר עד שהן מגיעות לעינינו, ובדרך מתפזרים כל אורכי הגל הקצרים יותר ואלינו מגיע בעיקר אור אדום. ואתם חשבתם שזה לכבוד הרומנטיקנים.

** זה לא אני כתבתי. זה לקוח מכתבה ב YNET.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 121
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני מאמין (ובטוח) שלכל דבר יש תכלית\מטרה מסויימת, אמנם אנו איננו מבינים מהי התכלית של כל דבר ודבר.

אני מאמין באלוהים ( בכח עליון שברא אותנו, תיקראו לזה איך שאתה רוצים. לא רוצה לפתוח ויכוח) שברא אותו בשביל מטרה מסויימת.

תכלית החיים בעולם הזה היא לאסוף מצוות ע"י קיום מצוות, הקמת משפחה, הדדיות עזרה לוזת וכל השאר.(כל אחד עד כמה שהוא מוכן להשקיע). על מנת שנוכל לעבור לעולם הבא ולקבל את שכרנו. בקיצור- העולם הזה הוא מן פרוסדור לעולם הבא, והתכלית כבר הסברתי.

אם אתה מאמין באלוהים, מאיפה לך שאני לא אלוהים ?

אם הוא קיים ויש לו תכלית לקיום שלך, מה התכלית לקיום שלו ?

מה עושה את התכלית שהוא ייעד לחיים שלך לבעלת משמעות ?

הצהרות כמו "אני מאמין" לא מכילות שום מידע מעבר לאמונה הפרטית שלך, אין לזה שום קשר למציאות.

אני מאמין שיש סניף של מקדונלדס בצד המרוחק של הירח, בא נראה אותך מתווכח איתי.

"תכלית החיים בעולם הזה היא לאסוף מצוות ע"י קיום מצוות, הקמת משפחה, הדדיות עזרה לוזת וכל השאר"

את זה אתה קבעת, זה מתחיל ונגמר בראש שלך. אין לך שום בסיס עובדתי לטענה הזו, אני יכול לטעון שתכלית החיים היא מבחן אומץ, מי שמתאבד ראשון יקבל יחס מועדף ב"חיים אחרי המוות", או שתכלית החיים היא לספור חיפושיות זבל.

אני מאמין (ובטוח) שלכל דבר יש תכלית\מטרה מסויימת, אמנם אנו איננו מבינים מהי התכלית של כל דבר ודבר.

אני מאמין בפיל הוורוד דמבו( בכח עליון שברא אותנו, תיקראו לזה איך שאתה רוצים. לא רוצה לפתוח ויכוח) שברא אותו בשביל מטרה מסויימת.

תכלית החיים בעולם הזה היא לאסוף פוגים ע"י משחקי פוגים עם חברים, הקמת משפחת פוקימונים, הדדיות עזרה לוזת וכל השאר ותרומת כסף לחשבון בנק מספר XXXXXX.(כל אחד עד כמה שהוא מוכן להשקיע). על מנת שנוכל לעבור לשלב הבא ולקבל את הפרס. בקיצור- העולם הזה הוא מן שלב חימום לשלב הבא, והתכלית כבר הסברתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה דאבל מקרויאל כ"כ מועדף ע"י רוקפורד?

ת'אמת, אפילו לי אין תשובה. אולי בגלל ה M הגדולה?...

א. אייככככ שונא מקדונלדס - אוכל רק בשיפודיות ופיצריות.

ב. בקשר לחתימה = צ'ונג! 04/2006

איזה צ'ונג? הבן שלי זה סבא שלך :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כמו שתשאל כיסא לאיזה מטרה הוא נוצר

בטוח שאין לו מושג וגם לא יהיה לו, הוא סתם כיסא דפוק ובסוף ילך למדורת ל"ג בעומר.

מי שיצר אותו יודע למה וגם יש לו מטרה

אלוהים לא משחק בקוביות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין באלוהים ( בכח עליון שברא אותנו, תיקראו לזה איך שאתה רוצים. לא רוצה לפתוח ויכוח) שברא אותו בשביל מטרה מסויימת.

תכלית החיים בעולם הזה היא לאסוף מצוות ע"י קיום מצוות, הקמת משפחה, הדדיות עזרה לוזת וכל השאר.(כל אחד עד כמה שהוא מוכן להשקיע). על מנת שנוכל לעבור לעולם הבא ולקבל את שכרנו. בקיצור- העולם הזה הוא מן פרוסדור לעולם הבא, והתכלית כבר הסברתי.

למה? אלוהים כ"כ מפגר? גורם לנו לסבול בעולם הזה בשביל שבעולם הבא יהיה לנו טוב? BS.

אני מאמין שהיה אלוהים פעם, ברא אותנו, נאבד איפה שהוא או שזרק אותנו ועכשיו אנחנו פשוט מנסים לשרוד בכוחות עצמנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מאמין באלוהים, מאיפה לך שאני לא אלוהים ?

אם הוא קיים ויש לו תכלית לקיום שלך, מה התכלית לקיום שלו ?

הצהרות כמו "אני מאמין" לא מכילות שום מידע מעבר לאמונה הפרטית שלך, אין לזה שום קשר למציאות.

אני מאמין שיש סניף של מקדונלדס בצד המרוחק של הירח, בא נראה אותך מתווכח איתי.

"תכלית החיים בעולם הזה היא לאסוף מצוות ע"י קיום מצוות, הקמת משפחה, הדדיות עזרה לוזת וכל השאר"

את זה אתה קבעת, זה מתחיל ונגמר בראש שלך. אין לך שום בסיס עובדתי לטענה הזו, אני יכול לטעון שתכלית החיים היא מבחן אומץ, מי שמתאבד ראשון יקבל יחס מועדף ב"חיים אחרי המוות", או שתכלית החיים היא לספור חיפושיות זבל.

אני מאמין בפיל הוורוד דמבו( בכח עליון שברא אותנו, תיקראו לזה איך שאתה רוצים. לא רוצה לפתוח ויכוח) שברא אותו בשביל מטרה מסויימת.

תכלית החיים בעולם הזה היא לאסוף פוגים ע"י משחקי פוגים עם חברים, הקמת משפחת פוקימונים, הדדיות עזרה לוזת וכל השאר ותרומת כסף לחשבון בנק מספר XXXXXX.(כל אחד עד כמה שהוא מוכן להשקיע). על מנת שנוכל לעבור לשלב הבא ולקבל את הפרס. בקיצור- העולם הזה הוא מן שלב חימום לשלב הבא, והתכלית כבר הסברתי.

אם אתה זוכר- כבר התווכחנו על זה פעם. אתה מדבר כל כך הרבה שטויות שאין לי כח להגיב. אבל בכל זאת.........

אם אתה מאמין באלוהים, מאיפה לך שאני לא אלוהים ? -

אלוהים כח עליון. הוא לא מוגבל בתוך גוף, הוא נימצא בכל מקום מאחר ואינו מוגבל.

אם הוא קיים ויש לו תכלית לקיום שלך, מה התכלית לקיום שלו ? -

אין לו תכלית מכיוון שאינו מגובל. אם יש לי מטרה אני מוגבל במטרה שלי. אלוהים (קרא לו איך שאתה רוצה ) לא מגובל !!!!

להסביר עוד פעם ?

שאל אותו...כי אין לי כח לרשום. זה לא יעזור לא לי ולא לך.

אני ציינתי שאני מאמין באלוהים (הכוונה היא שאני בטוח שיש אלוהים) והוא ברא אותנו בשביל מטרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה זוכר- כבר התווכחנו על זה פעם. אתה מדבר כל כך הרבה שטויות שאין לי כח להגיב. אבל בכל זאת.........

אני לא מדבר שטויות, זה שאתה לא מבין מה זו לוגיקה זו לא הבעיה שלי.

אלוהים כח עליון. הוא לא מוגבל בתוך גוף, הוא נימצא בכל מקום מאחר ואינו מוגבל.

אתה טוען שאני, אלוהים, לא יכול להיכנס לגוף של אדם לו רציתי ולא יכול לרשום הודעות בפורום עלוב של בני תמותה ?

אתה בבירור כופר, רשמתי אותך ברשימה של הגיהינום!

אין לו תכלית מכיוון שאינו מגובל. אם יש לי מטרה אני מוגבל במטרה שלי. אלוהים (קרא לו איך שאתה רוצה ) לא מגובל !!!!

להסביר עוד פעם ?

את זה קבעת על סמך מה? ראית פעם את אלוהים? שאלת אותו אם הוא כל יכול? לו היית רואה יצור פי מיליון מפותח איתנו איך היית מבדיל בינו לבין אלוהים ?

הרעיון של אלוהים נובע מתוך המוח שלך, והמוח שלך אינו בלתי מוגבל. איך אתה יודע שהמוח שלך בכלל לא המציא את כל העולם שאתה רואה?

מה גורם לך לחשוב שאתה לא נמצא בבית משוגעים קשור למיטה מסטול מתרופות ומדמיין את כל החיים שלך ?

התשובה היא שאתה לא יכול לדעת כלום, הכל בסופו של דבר מתבסס על אקסיומות שבנית לעצמך בראש, אתה החלטת שיש אלוהים ואני החלטתי שאין. אף אחד מאיתנו לא יוכל להוכיח או לשלול את קיומו של אלוהים - אבל אני יכול לתת הרבה סיבות טובות למה אין צורך שיהיה אלוהים ואתה רק יכול להגיד לי "אני מאמין".

שאל אותו...כי אין לי כח לרשום. זה לא יעזור לא לי ולא לך.

מכיוון ואני אלוהים כזכור אני יודע, אתה לעומת זאת נכשלת במבחן ולכן אינך ראויי לדעת את התשובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שיש להגיד ?

העובדה הפשוטה היא שבאותו אופן שאי אפשר להוכיח שאין אלוהים אתה לא יכול לההוכיח שאני לא אלוהים ושאין פילים ורודים מרחפים לך מעל הראש שנעלמים כל פעם שאתה מסתכל למעלה.

לכן אם אתה "מאמין" שיש אלוהים אתה יכול גם להאמין בפילים ורודים או סניפים של מקדונלדס בצד המרוחק של הירח, לך תוכיח שהם לא קיימים.

העובדה שאתה אפילו לא מתווכח אלא מתחיל להעיר הערות אישיות נוטה להעיד שאין לך תשובה לשאלות האלו, כמו הנטיה החרדית אתה פשות מסתגר באמונה העיוורת שלך ומסרב להקשיב להגיון שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמירם אתה לוקח את כל הקטע הזה בפרספקטיבה לגמרי לא נכונה.

אמונה זה דבר שאין צורך להוכיח אותו בכלל, כל אחד יכול להאמין במה שהוא רוצה ללא צורך להוכיח זאת לעצמו ולא לאחרים.

מי שבאמת מאמין באלוהים בכלל לא מעניין אותו "להוכיח" משהו לגביו, הוא קיים וזהו.

ואני מדבר בתור אחד שלא מאמין באלוהים בכלל.. לדעתי זה התחיל בנסיון של הקדמונים להסביר תופעות טבע לא ידועות, אמרו "כח עליון" ומשם זה התגלגל. לדעתי אלוהים הוא המצאה מוחלטת של האדם ואין שום סיכוי שיש מאין יישות בלתי נראית שמסתכלת על כולנו, אני מאמין במדע, ולאלוהים אין מקום בו. רק ציינתי את דעתי בתור איש חילוני. אבל מצד שני אני לא מנסה לשכנע אנשים אחרים שכן מאמינים בו שהוא לא קיים כי זה חסר טעם מעצם ההגדרה של אמונה ומעצם העובדה שאי אפשר לשכנע בן אדם מאמין באי קיומו של אלוהים (חוץ מכמה יוצאים מהכלל, "חוזרים בשאלה").

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...