בשביל מה צריך מנהל עסקים? ושאלה לגבי שגריר - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בשביל מה צריך מנהל עסקים? ושאלה לגבי שגריר

eliil1

Recommended Posts

ללמוד כמה שנים לתואר במנהל עסקים , ולצאת ת'כלס בלי מקצוע ,קצת מוזר , לא?

או שאת המנהל עסקים עושים רק בנוסף כבר למקצוע קיים, כגון הנדסה (על-מנת שכבר תוכל לנהל פרוייקטים בעצמך) ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה יכול להיות תוספת אבל בעיקרון זה הבסיס לנהל עסק, אני חושב שראיתי למשל שחברה חיפשה מנכ"ל ומה שהם ציינו זה תואר ראשון במנהל עסקים

בעיקרון כשאתה מנהל יש אנשים מתחתיך שעושים את המקצוע ואתה זה שמנהל את העיניינים אז לא חייב עוד מקצוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח הדיון: השאלה שלך נכונה מאוד והלוואי ויותר אנשים היו שואלים את עצמם את השאלה הזו לפני שרצים ללמוד מנהל עסקים.

אין מקצוע כזה ניהול עסק, אתה צריך להבין במה אתה עושה כדי לנהל את זה.

אסכולה דומה היא הנדסת תעשייה וניהול- רק שאותה כבר בנו בצורה יותר מקצועית והגיונית מאשר "הנהלת עסקים" . בסה"כ הנדסת תעשייה וניהול היא גם לא ממש מקצוע אלא מין כלבויניק של מקצועות ההנדסה, רק שהם אכן לומדים את הבסיס מהרבה מקצועות הנדסה, כך שיוכלו להגיע לשוק כמפקחי עבודה (מהנדסים מעל טכנאים בעצם, מנהלים) עם ידיעה מקיפה (אל מול ידיעה מומחית) בשלל תחומי הנדסה.

אם נחזור להנהלת עסקים- אז גם שם פחות ופחות מקומות נותנים לך תואר בהנהלת עסקים בלבד (שלא נותן כלום חוץ מנייר לנגב איתו את התחת כי במילא אתה צריך מקצוע לעבוד בו) ולתואר הראשון יותר הגיוניים מסלולים כמו כלכלה ומנהל עסקים, ואז אתה גם כביכול לומד הנהלת עסקים וגם מקצוע כלכלן.

לתואר שני אגב הנהלת עסקים כמקצוע בלבד תופסת מאוד, כי יש לך כבר מקצוע (התואר הראשון) ובשביל להתקדם בדרגות הניהול אתה עושה השלמה לניהול עסקים (במילא בתור מנהל אתה מתרחק מהפן המקצועי ויותר אלא הפן הניהולי בחברה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יכול להיות תוספת אבל בעיקרון זה הבסיס לנהל עסק, אני חושב שראיתי למשל שחברה חיפשה מנכ"ל ומה שהם ציינו זה תואר ראשון במנהל עסקים

בעיקרון כשאתה מנהל יש אנשים מתחתיך שעושים את המקצוע ואתה זה שמנהל את העיניינים אז לא חייב עוד מקצוע

אה..סבבה.

אבל לפי מה שאני יודע ,היום כבר מחפשים מנכ''לים שגם יבינו בעצמם משהו בתחום. לא כך?

הרי נגיד אתה מנכ"ל בחברת הייטק, בא אליך עובד בקשר לפרוייקט מסויים, מזבל לך את השכל(כמובן שאתה לא מבין על מה הוא מדבר) ואז הוא גורם לך להוציא תקציב גדול יותר על הפרוייקט . ובעצם פה אתה מפסיד כסף. כך שכנראה שחברה רצינית לא תעסיק מנכ"ל רק עם תואר במנהל עסקים,נכון?

[br]פורסם בתאריך: 1.07.2009 בשעה 19:40:14

לפותח הדיון: השאלה שלך נכונה מאוד והלוואי ויותר אנשים היו שואלים את עצמם את השאלה הזו לפני שרצים ללמוד מנהל עסקים.

אסכולה דומה היא הנדסת תעשייה וניהול- רק שאותה כבר בנו בצורה יותר מקצועית והגיונית מאשר "הנהלת עסקים" . בסה"כ הנדסת תעשייה וניהול היא גם לא ממש מקצוע אלא מין כלבויניק של מקצועות ההנדסה, רק שהם אכן לומדים את הבסיס מהרבה מקצועות הנדסה, כך שיוכלו להגיע לשוק כמפקחי עבודה (מהנדסים מעל טכנאים בעצם, מנהלים) עם ידיעה מקיפה (אל מול ידיעה מומחית) בשלל תחומי הנדסה.

אם נחזור להנהלת עסקים- אז גם שם פחות ופחות מקומות נותנים לך תואר בהנהלת עסקים בלבד (שלא נותן כלום חוץ מנייר לנגב איתו את התחת כי במילא אתה צריך מקצוע לעבוד בו) ולתואר הראשון יותר הגיוניים מסלולים כמו כלכלה ומנהל עסקים, ואז אתה גם כביכול לומד הנהלת עסקים וגם מקצוע כלכלן.

לתואר שני אגב הנהלת עסקים כמקצוע בלבד תופסת מאוד, כי יש לך כבר מקצוע (התואר הראשון) ובשביל להתקדם בדרגות הניהול אתה עושה השלמה לניהול עסקים (במילא בתור מנהל אתה מתרחק מהפן המקצועי ויותר אלא הפן הניהולי בחברה).

הבנתי . בערך מה שחשבתי. פשוט רציתי לשאול עוד אנשים ,חשבתי אולי אני מפספס משהו

אני רוצה ללכת להנדסת תוכנה , ושמעתי הרבה ,במיוחד מהמורה שלי שאין טעם נגיד אחרי שעשית תואר ראשון , לעשות תואר שני בהנדסת תוכנה זה לא ייתן לך כלום, במקום זה עדיף לעשות תואר שני במנהל עסקים כך שתוכל לנהל פרוייקטים כבר = העלאת משכורת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:hizuk:

צודק ב-100% וגם ניסוח יפה !!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז חשבתי על הנדסת תוכנה. אבל הבנתי שבעת משברים (כמו היום) מפטרים דווקא את התכנתים.

ולמשל עם מהנדסי חשמל המצב שונה...

אבל הבעיה היא שאני לא אוהב ממש אלקטרוניקה עצמה (חשמל ורכיבי אלקטרוניקה וכו')(ואני מסיים מגמת אלקטרוניקה 10 יחידות) ומתוך מה שלמדנו הכי אהבתי אסמבלי(8088/8086) ושפת C , שאלו שפות תכנות.

כך שאני די בדילמה...מצד אחד אני אוהב את זה, מצד שני זה כבר לא מקצוע שמומלץ לקחת כמו פעם, כי יש יותר מדי תכנתים...

אז חשבתי בכלל לעזוב את תחום ההנדסה ומחשבים, וללמוד מנהל עסקים, אבל אז חשבתי לעצמי , מה זה ייתן? בגלל זה שאלתי פה..

אגב, בטכניון אין הנדסת תוכנה אבל יש הנדסת מערכות מידעף האם זה אותו הדבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו בכל התחומים, המקצועות ומקומות העבודה רצוי להיות רב תחומי, שילוב של מקצוע "אמיתי" ובנוסף גם מנהל עסקים, תורם רבות ליכולותיו של המנהל, והוא יעשה עבודה טובה בהרבה ממנהל שלא מבין בתחום החברה שלו. רב תחומיות עוזרת בהרבה מקצועות, אני אתן לך דוגמא שאני מכיר מקרוב - אבי הינו רופא ובנוסף לדוקטורט עשה גם תואר שני במדעי המחשב, כיום הוא עובד בחברת הייטק המפתחת מכשור רפואי והוא העובד המוערך ביותר בחברה שלו, המנכ"ל כל כך מפחד שהוא יעזוב שכשאבי מבקש העלאה גדולה במשכורת הוא לא מצייץ. (טוב, אוליי קצת נסחפתי מעבר לנושא, אבל רב תחומיות תורמת רבות לכישוריו של כל אחד.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה ואם עשית תואר בהנדסה + מנהל עסקים בחו"ל , נגיד במינסק(בירת בלארוס) באוניברסיטה טובה , ובא לארץ , זה יהיה קל יותר להתקבל לעבודה בחברת הייטק רצינית? או שאני אצטרך לעשות איזה מבחנים פה וכל מיני שטויות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי קל יותר לא יודע.

דבר אחד תוודא טוב טוב, שהמקום בו תלמד אכן מכבדי םאת התואר שלו כאן (או בחו"ל או WHATEVER) יש לא מעט מקומות באירופה המזרחית שעושים בעיות עם התארים מהם (למרות שלפעמים שלא בצדק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללמוד כמה שנים לתואר במנהל עסקים , ולצאת ת'כלס בלי מקצוע ,קצת מוזר , לא?

או שאת המנהל עסקים עושים רק בנוסף כבר למקצוע קיים, כגון הנדסה (על-מנת שכבר תוכל לנהל פרוייקטים בעצמך) ??

בניגוד לדעה הרווחת תואר אקדמאי לא נועד לתת מקצוע, אלא להרחיב את ההשכלה ולפתח שלל תכונות וכישורים שלאו דווקא קשורים למקצוע כזה או אחר. לפעמים בעקיפין מקבלים גם מקצוע.

אז לשאלתך, מנהל עסקים זה לא משהו מוזר שלוקחים בתוספת, אם כי הרבה מאוד אנשים בעלי תואר ראשון נוטים לעשות תואר שני במנהל עסקים בתקווה שזה יפתח להם אפשרויות לקידום בקריירה, לפעמים זה גם מוצדק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בניגוד לדעה הרווחת תואר אקדמאי לא נועד לתת מקצוע, אלא להרחיב את ההשכלה ולפתח שלל תכונות וכישורים שלאו דווקא קשורים למקצוע כזה או אחר. לפעמים בעקיפין מקבלים גם מקצוע.

אז לשאלתך, מנהל עסקים זה לא משהו מוזר שלוקחים בתוספת, אם כי הרבה מאוד אנשים בעלי תואר ראשון נוטים לעשות תואר שני במנהל עסקים בתקווה שזה יפתח להם אפשרויות לקידום בקריירה, לפעמים זה גם מוצדק.

אתה צודק,אבל שאלתי הייתה יותר בכיוון מה אפשר לעשות עם תואר במנהל עסקים? לאן ללכת לעבוד? הרי לא ייתנו לך לנהל בחברה רצינית עם משכורת מאוד טובה בתחום שאתה לא מבין בו (בטוח יעדיפו לקחת מישהו גם עם ידע בתחום הספציפי). מקווה שהבנת מה ניסיתי להגיד.

אגב,שאלה שקצת סוטה מהנושא,אבל מאוד חשוב לי לדעת. למישהו יש מושג מה ההבדל בין הנדסת מערכות מידע לבין הנדסת תוכנה? ובמה יש ביקוש גבוה יותר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...