לימודים, עבודה או שניהם ביחד? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לימודים, עבודה או שניהם ביחד?

BedB0y

Recommended Posts

מה אתם הייתם עושים?

אני מאמין שעוד כמה חודשים תהיה לי הזדמנות להכנס לאוניברסיטה.

כרגע אני עובד בתור טכנאי בחברת היי-טק גדולה כבר שנה וחצי, במשרה מלאה.

אני מתלבט האם לזרוק את העבודה (בעיקרון זאת אחלה עבודה, בואו נגיד שאף פעם לא הייתי שבוז פה יותר מדי), או לשלב בין לימודים לעבודה.

כשאני אומר לשלב, אני מתכוון ללמוד בערבים ובשישי, ובעיקרון להיות בלי חיים ב3-4 שנים הללו.

או למצוא עבודה די מעפנה ומשביזה במשמרות וללמוד במקביל ולהיות קצת יותר משוחרר מהכל.

מה אתם הייתם עושים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה רוצה ללמוד?

חשוב לך ללמוד את זה?

איך זה יעזור לך בחיים?

האם אתה חושב שהחיים שלך לא מספיק טובים בלי ללמוד את זה?

סתם שאלות למחשבה

נראה לי שמדעי המחשב

חשוב, ברור חשוב, איך אפשר בלי תואר בימינו?

אם תלך ללמוד באונ' לא נראה לי שיהיה לך זמן לעבוד כמו שאתה חושב, או שתמרח את התואר להרבה מאוד שנים

כן גם לי נראה ככה, אבל שומעים סיפורים על אנשים שמצליחים לשלב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה להוציא תואר בצורה טובה מאוד,עם ציונים גבוהים והכל,תעזוב ת'עבודה,בטוח כבר יש לך מספיק כסף כי כמו שאמרת אתה עובד בחברה גדולה ושנה וחצי כבר...ואז תירשם לאוניברסיטה...ותתחיל ללמוד,כי אין זמן לעבוד וגם ללמוד,הלימודים קורעים לך את הצורה,והסטודנטים שגם לומדים וגם עובדים ככה הציונים שלהם במשך התואר נראים,חבל על הזמן ועל הכסף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תלמד במכללה או במכון, יהיו לך יותר אופציות ללימודי ערב.

לפי מה שידוע לי, באוניברסיטה קצת קשה לעבוד במשרה כזאת וללמוד גם.

כמישהו שנמצא במסגרת צבאית (טכנולוגית), הרבה מאוד חיילים אצלינו לומדים לתואר ראשון במכון הטכנולוגי בחולון או באריאל בערב, מהסיבה הפשוטה שאוניברסיטה לא הייתה מאפשרת להם לעבוד בצבא.

אני אישית לא בעד האונ' הפתוחה. אני מכיר מישהו שלא מצליח לסיים שם תואר בכלל והרבה מאוד אנשים שאני מכיר גם כן לא בעד זה, אבל אם אתה חושב שאתה יכול, בבקשה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שמכללה הרבה יותר יקר

חוץ מזה מכללה מרגיש יותר כמו בי"ס כזה, אוניברסיטה נראה לי מקום יותר משוחרר

עריכה:

ההתלבטות הראשונה שלי הייתה האם שווה להשאר בעבודה וללמוד בערב, זה שזה במכללה לא ממש ממתיק את העניין.

זאת עדיין תהיה קריעת תחת ועדיין יהיו זמנים שצריך לעמוד בהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשובה פשוטה לטעמי.

אם התואר באותו נושא של העבודה שלך קרי מדעי המחשב - אל תזרוק אתה עבודה, כי אתה חייב את ה "שנתיים ניסיון בחברת X בתור X".

אם לא, תתפטר ותשקיע בתואר. כאמור, אני מכיר מורה המלמדת באוניברסיטת תל אביב וחד וחלק לאחר מיליון שנות ניסיון היא אומרת שמי שעובד בלילה ויושן בשיעורים בבוקר שלמחרת, נושר לאחר מכן מהלידמודים או עושה את אותם קורסים כמה פעמים עקב ציונים גרועים.

אפשרות אופטימלית ? תחסוך כסף שלא תצטרך לעבוד בכלל ותוכל ללמוד כמו שצריך או תחזור להורים ותחייה חינם. זאת תכלס הדרך הכי טובה והצליח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בלתי אפשרי לעבוד במשרה מלאה תוך כדי לימודים לתואר ראשון באוניברסיטה. שכח מזה, פשוט לא יקרה.

אם אתה רוצה ללמוד באוניברסיטה, תעבוד עוד קצת ותחסוך מספיק כסף שיספיק לך לשנתיים-שלוש של לימודים. בדרך כלל לקראת סוף התואר ניתן למצוא עבודות סטודנט עם שכר לא רע.

אם אתה חושב שתוכל לסיים תואר בפתוחה (זה נדיר מאוד, אבל קורה), אז אולי באמת תוכל לשלב את זה עם העבודה. למרות שכל מי שאני מכיר שניסה לעשות את זה - נכשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שמכללה הרבה יותר יקר

חוץ מזה מכללה מרגיש יותר כמו בי"ס כזה, אוניברסיטה נראה לי מקום יותר משוחרר

הרבה מהמכללות עכשיו מסובסדות ועולות בדיוק כמו האוניברסיטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...