שאלה בקשר לצבא (יחידות קרביות ומקצוע) - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לצבא (יחידות קרביות ומקצוע)

EasyPooper

Recommended Posts

לדעתי ממר"ם יכול להביא אחלה מקצוע.

ואולי משו שקשור למודיעין ואחרי זה משרד הפנים או משו בסגנון.

לא ממש. ממר"ם עושים בעיקר עבודה שחורה. (תמיד יש סיכוי אבל...)

בזמן האחרון נפתחו פה 2-3 דיונים על יחידות טובות בצה"ל.

בכל מקרה, לא כדאי להסתמ"ך על צה"ל בשביל מקצוע. אם תבקש יפה אני אוכל לכתוב פה מגילה למה מאוחר יותר.

גם עתודאי הרבה פעמים לא מסיים טוב מהבחינה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה ללא קשר לדיון שנפתח מקווה לא להפריע.

עברתי הכל בטייס וגם ירפ"א ב' שזה הפסיכולוג ואתמול היו לי בדיקות רפואיות וגם שם עברתי הכל חוץ מהבדיקה האחרונה...בדיקת הראייה, אמרו שיש לי מספר קצת יותר מידי גבוה -.1.75 ויש סיוכי שהוא יעלה עד הגיוס כי אני רק עולה לי"ב, השאלה שלי היא האם יחידות אחרות שמאתרות מלש"בים יסתכלו על זה שעברתי הכל לפני גיבוש טייס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם משכורת של חייל קבע קרבי (אם יש דבר כזה) נורמאלית? [br]פורסם בתאריך: 25.06.2009 בשעה 17:01:58

סיירות וכו', תוכל להיות שומר ראש אבל אני מניח שלא לזה התכוונת.

וממתי נהג זה קרבי? :-X

חוץ משומר ראש אפשר להמשיך לעבוד בצבא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עברתי הכל בטייס וגם ירפ"א ב' שזה הפסיכולוג ואתמול היו לי בדיקות רפואיות וגם שם עברתי הכל חוץ מהבדיקה האחרונה...בדיקת הראייה, אמרו שיש לי מספר קצת יותר מידי גבוה -.1.75 ויש סיוכי שהוא יעלה עד הגיוס כי אני רק עולה לי"ב, השאלה שלי היא האם יחידות אחרות שמאתרות מלש"בים יסתכלו על זה שעברתי הכל לפני גיבוש טייס?

לא.. המיונים של טיס לא משפיעים על מיונים אחרים.

לנושא הדיון, חובלים עושים תואר אם אני לא טועה ואתה גם יוצא עם סוג של מקצוע (ימאי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לבקש להשתבץ למקצועות מוטסים אחרים חוץ מטייס.. יש כמה יחידות ממש נחמדות (ואל תבקש- אני לא מתכוון לפרט...)

האם משכורת של חייל קבע קרבי (אם יש דבר כזה) נורמאלית? [br]פורסם בתאריך: 25.06.2009 בשעה 17:01:58

חוץ משומר ראש אפשר להמשיך לעבוד בצבא?

קרבי בקבע מקבל תוספת די נחמדה למשכורת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נקרא קבע

:xyxthumbs: כן וגם עתודאים עושים את זה ואחר כך יש להם עבודה וניסיון אבל הם לרוב לא קרביים.

קרבי ועבודה אחרי לא ממש הולך יחד כי בשוק העבודה לא כלכך מחפשים אנשים שיודעים להרוג ולרוב לא משלמים להם הרבה מדי ואין הרבה לאן להתקדם. שמעתי שיש מפקדים בדרגה גבוהה שהולכים לאמן צבאות זרים ואולי יש בזה כסף אבל זה גם די מסוכן ולפעמים גם פלילי (אם אתה מאמן את האנשים הלא נכונים). יש גם את עניני האבטחה הפרטיים אבל לא נראה לי שאפשר לעבוד בזה יותר מ 10 שנים וגם זה מוגזם כי זה יכול להפריע לחיי משפחה.

חייל קרבי זה בדרך כלל אחד שעושה הרבה מילואים ואולי מקומות העבודה פטריוטים אבל מילואים יכולים לתקוע את העסק.

אז אם אתה רוצה להיות קרבי תלך להיות קרבי ותגן על המדינה. אבל אחרי הצבא אני לא חושב שאתה כלכך תרצה לקחת חלק בעבודה עם סיכון כלכך גדול בעיקר אם יהיו לך אישה וילדים. בגלל זה לוקחים צעירים לצבא כי למרות שהם העתיד שלנו אין אנשים שתלויים בהם כלכלית בדרך כלל. החיילים הולכים לצבא להגן על המדינה בגיל צעיר כדי שהורים לילדים לא יצתרכו לעשות את זה. במדינה שלנו יש סטנדרטים קצת מעוותים אבל המשפט הקודם זה איך שזה צריך להיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התואר של חובלים וטיס לא באמת נותן לך מקצוע.

ימאי זה גם לא מקצוע פרקטי - יש היום כמה עשרות ימאים ישראלים מחוץ לחיל הים. ורובם ככולם משמשים כרבי חובלים.

מקצועות אפשריים לקרביים: היחידה לאבטחת אישים, מאבטחי מטוסים, חברות שונות, אבטחת טיולים וכד'. להמשיך להיות לוחם בקבע זו אפשרות נוספת, מעטים ממשיכים בה, כאשר השכר שם סביר למדיי.

אופציה נוספת היא להגיע לתלפיות, ולאחר שתסיים את ההכשרה (של שלוש שנים) תמשיך למסלול פיקודי/מבצעי. במסלול זה אתה נמצא שנתיים-שלוש ביחידה לוחמת (יחידות מיוחדות, חי"ר, שיריון וכו'...) וב3-4 שנים הבאות של הקבע אתה מפתח אמל"ח, בדר"כ עבור אותה היחידה שבה היית לוחם.

אם אתה מעוניין במקצוע דרך שירות לא קרבי, בת'רד השני כבר ניתנו תשובות לכך.

בשורה התחתונה, אין כמעט מקצועות לקרביים. אבל אני לא חושב שזה צריך להיות שיקול. תלך למקום שבו אתה חושב שתתרום הכי הרבה. אני אישית חושב שמי שיכול, צריך ללכת למערכי המודיעין והמחקר והפיתוח, כי מערכים אלה משמרים את יתרונה היחסי של מדינת על אויביה, אבל זו דעתי האישית ואני רחוק מלהיות אוביקטיבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...