מחשב נייד שנכבה כל הזמן - עזרה בבקשה. - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייד שנכבה כל הזמן - עזרה בבקשה.

smoker09

Recommended Posts

חבר שלי פנה אליי לעזרה.הוא קיבל מחשב Toshiba Tecra A4 והוא לא מפסיק לעשות לו בעית.

הבעיה היא שהמחשב נכבה לאחר שהוא נכנס לווינדוס,לפעמים לאחר שניות,ולפעמים לאחר כמה דקות.

שמתי לב שבדוס הוא לא נכבה בכלל,אלא רק כשהווינדוס עולה.

כמובן שפירמטתי את המחשב פירמוט מלא,והתקנתי ווינדוס שוב,אבל הבעיה חוזרת על עצמה.

שדרגתי את הביוס של הנייד לביוס האחרון , ועדיין לא עוזר.

בדקתי עם memtest את הזכרונות-והכל תקין איתם.

כל מה שנשאר לבדוק זה כרטיס מסך,הרד דיסק ולוח אם...

מישהו יכול לעלות השערות אחרות,או אולי למקד את הבעיה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השדרוג של לא הזיק וזה בדוק. הבעיה שזה מחשב ישן יחסית,ולכן כבר אין לו אחריות. כרגע אני בודק עם HDD אחר כדי לראות אם קיים כשל בו.

תודה על העזרה מצדכם. :yelclap: :yelclap: :yelclap:[br]פורסם בתאריך: 24.06.2009 בשעה 12:37:12

טוב,אז זה גם לא ה HDD. החלפתי עם HDD של מחשב אחר והמחשב עדיין מכבה את עצמו... נותרו רק הלוח אם,הכרטיס מסך והמעבד(שאני חושב זה לא הוא כי הספקתי לראות שהוא די קריר עם תוכנת HWMonitor) מה עושים הלאה? רעיונות למישהו?

(דרך אגב-זאת גם לא הבטרייה-הוצאתי אותה וחיברתי רק עם החשמל-ועדיין זה לא עובד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש אין עליו וירוסים. החשב פורמט כמה פעמים והתקנתי עליו חדש דנדש בלי חיבור . הוא אפילו לא מגיע לסיום ההתקנה ונכבה לי...

יש לי ידע די טוב במחשבים אבל הבעיה שאין לי חלקים מתאימים לנייד הזה... :kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch:

אין על המחשב אחריות מכיוון שעברו כבר 3 שנות האחריות עליו... לכן אני מרגיש בטוח לשחק איתו-כי כבר אין מה להפסיד.

יש לכם השערות נוספות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא כזאת: האם הכיבוי הוא מיידי כאילו ניתקת לו כל מקור חשמלי או שמתבצע כיבוי למחשב (רושם לך SHUTTING DOWN וכו')?

תבדוק עם HWMONITOR מה הטמפ' של המעבד עצמו, תשים לב שהמאוורר לא תקוע או מלא באבק.

בחלק מהניידים יש אופציה בביוס להפעיל את המאוורר תמיד כל זמן שהוא מחובר לחשמל.

נסה להכנס לSAFE MODE ולהשאיר כך את המחשב כמה זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכיבוי הוא מיידי,בלי shutting down אלא פתאום נכבה - ומייד.

בדקתי עם hwmonitor-נראה בסדר גמור. החשב בכלל לא מאפשר לי להתקין כי הוא נכבה בבאמצע ההתקנה...

יכול להיות שהמאוורר מצליח לגרום לכך שהמחשב נכבה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חושב. רק אם המעבד מתחמם מספיק או בעיה חשמלית.

אם הטמפרטורות של המעבד בגדר הסביר (פרסם)

אז לדעתי יכול להיות שיש נזק ללוח. או כל חלק אחר שמקצר.

כבר ראיתי מקלדות וטאצ'פדים שמקצרים מחשב שלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיה שהייתה אצל ב- D830(הביוס נתקע וכיבוי פתאומי כעבור 1-3 דק). הבעיה הייתה בגלל ששפכתי עליו בטעות קפה וכנראה הוא קיבל קורוזיה או משהו בסגנון. מזל שזה היה מחשב של אבא שלי מעבודה ולא שלי אישית. החליפו לנו אותו בסוף. אז תשאל את חבר שלך מה עבר על המחשב כי אולי זאת באמת הבעיה ואתה סתם עושה שמיניות באוויר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי פירמטתי את המחשב וההתקנה של לא מספקה להסתיים אז אין לי כ"כ מושג מהי הטמפרטורה אבל אני זוכר שבדקתי והיא הייתה תקינה -

אני מעריך שבאזור ה 40-60 מעלות,אחרת הייתי זוכר במפורש.

לגבי קורוזיות וכו- יש אפשרות לנתק את המקלדת ולחבר מקלדת חיצונית בשביל לבדוק אם הבעיה היא במקלדת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...