שאלות חשובות על הצבא לקראת גיוס - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות חשובות על הצבא לקראת גיוס

חן מ

Recommended Posts

השאלה הראשונה:מה יותר קשה:לעבור מלהיות אזרח ללהיות חייל,או לאחר 3 שנים לחזור מלהיות חייל ללהיות אזרח?

השאלה השנייה:אני לא קרבי,פרופיל 64,מה שאומר גו'בניק וכרגע כלל צהלי.מה הסיכוי שישימו אותי בבסיס פתוח,ומה הסיכוי שישימו אתי בבסיס סגור?האם לצבא יש נטייה לשים את הקרביים בבסיסים סגורים כי בכל מקרה הם לא יוצאים הבייתה כל יום,ולעמות זאת את הגו'בניקים בבסיס פתוח,כי לרוב הם יוצאים כל יום?

השאלה השלישית:נגיד שיצא שאני בבסיס סגור.הגיע סוף שבוע ובאותו סוף שבוע אני צריך לסגור שבת בבסיס ולא משוחרר הבייתה.האם אני יכול לצאת לעיר הקרובה ולבלות כמו שהייתי עושה בתור אזרח(למשל שותה בפאב או הולך סתם להסתובב בעיר וכו')?ואם לא:מה עושים בבסיס אחרי שנגמר היום "עבודה"?סתם יושבים ומשתעממים ומדברים עם אנשים?

והשאלה הרביעית והאחרונה:האם יש חובה של קצין מיון לדבר איתי ביום הגיוס בבקום ולהגיד לי לאן אני מיועד?הכוונה לאיזה תפקיד צבאי אני אלך בגמר הטירונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

1. לטעמי, המעבר מהאזרחות לצבא יותר טראומטי, אבל במעבר מהצבא לאזרחות יותר קל להתבלבל ולבזבז את הזמן על שטויות.

2. אין דרך לדעת, אם אתה ג'ובניק זה יכול להיות דיי אקראי. אני עם נתונים כמו שלך שובצתי בהתחלה בבסיס סגור, ובהמשך עברתי קרוב לבית.

3. אסור לצאת בשבתות, כי בד"כ אתה תהיה בכוננות[לשמירה על בטחון הבסיס וכו'].

4. כן, הם חייבים להגיד לך לאן אתה משובץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הכוונה במעבר מהצבא לאזרחות יותר קל להתבלבל ולבזבז את הזמן על שטויות?זה לא הזמן בו אדם מחליט על מה הוא רוצה לעשות בחיים שלו?אתה מתכוון ביזבוז זמן עד ההגעה להחלטה מה הולכים לעשות,אם לעשות טיול בחול או ללמוד וכו'?

כמה זמן היית בבסיס הסגור בהתחלה?אחרי כמה זמן עברת קרוב לבית?יכול להיות שאצלי זה יהיה הפוך,שכל ה3 שנים אני אהיה בבסיס סגור,או כל ה3 שנים אני אהיה בבסיס פתוח?אחד מהשניים

אני אישית מעדיף בסיס סגור,בין היתר כדי להרגיש באמת מה זה ,אני חושב שזה גם נותן אופציה של לראות עוד מקומות בארץ,מה שאין לי בבסיס פתוח,כי בדכ בסיס פתוח נמצא בעיר המגורים שלי,ואני כבר מכיר את המקום ורגיל אליו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למגיב, מאיפה אתה יודע איך יהיה המעבר שלך חזרה לאזרחות?

אני אענה שזה כמו כל דבר בחיים, מאד תלוי. אין תשובה טובה

2. תלוי, יש לך בעיות ת"ש? למה הורידו לך פרופיל, מה הנתונים שלך וכו

3. תלוי, אם אתה נמצא בחור בדרום אז מן הסתם אתה לא יוצא בסופש לשום מקום. אתה גם יכול לשרת רחוק מהבית ולגור בבית החייל או יש כל מני אפשרויות

אין לך בכלל מה לחשוב על איפה תבלה או מה תעשה, זה לא רלוונטי לכלום בהסתכלות עתידית :)

4. אני חושב שכן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה נמצא במסגרת במשך 3 שנים שאומרים לך מה לעשות וחושבים בשבילך. אחרי שאתה משתחרר אתה חופשי, ואתה צריך לחשוב בעצמך.

בכל מקרה תסיים תראה, זה מאוד אינדיבידואלי אני מניח

אתה יכול להיות כל ה3 שנים בפתוח או סגור. אתה יכול לבקש משהו ספציפי ולקוות לקבל אותו.

לראות מקומות בארץ? אתה לא תראה כלום חוץ מהבסיס שלך, מה שלא יהיה מרגש במיוחד.

ובסיס פתוח לא אומר שזה ליד הבית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הודעה קטנה מראש:

כן, חן מכה בשלישית לאחר שעשה קורס טיס וטס לקנדה אז לא לקפוץ עליו :nono:

תשובות:

השאלה הראשונה:מה יותר קשה:לעבור מלהיות אזרח ללהיות חייל,או לאחר 3 שנים לחזור מלהיות חייל ללהיות אזרח?

תשובה: מן הסתם, יותר קשה לעבור מילד לגבר בעת הגיוס. השחרור הוא קל כי זה לא משהו באמת כיפי אז קל לקבל על עצמך את האזרחות מחדש.

השאלה השנייה:אני לא קרבי,פרופיל 64,מה שאומר גו'בניק וכרגע כלל צהלי.מה הסיכוי שישימו אותי בבסיס פתוח,ומה הסיכוי שישימו אתי בבסיס סגור?האם לצבא יש נטייה לשים את הקרביים בבסיסים סגורים כי בכל מקרה הם לא יוצאים הבייתה כל יום,ולעמות זאת את הגו'בניקים בבסיס פתוח,כי לרוב הם יוצאים כל יום?

תשובה: אין טעם לענות על השאלה כי אתה לא יודע לאיזה תפקיד אתה מיועד. כשיהיה רלוונטי, נענה ברצון. יש תפקידי ג'וב כמו בחיל אוויר טכנאים וכאלה שיוצאים 11-4 שזה שבת לשניים.

השאלה השלישית:נגיד שיצא שאני בבסיס סגור.הגיע סוף שבוע ובאותו סוף שבוע אני צריך לסגור שבת בבסיס ולא משוחרר הבייתה.האם אני יכול לצאת לעיר הקרובה ולבלות כמו שהייתי עושה בתור אזרח(למשל שותה בפאב או הולך סתם להסתובב בעיר וכו')?ואם לא:מה עושים בבסיס אחרי שנגמר היום "עבודה"?סתם יושבים ומשתעממים ומדברים עם אנשים?

תשובה: אתה לא יכול לצאת לשום מקום אלא אם מפקד המפקדה (מפקד היחידה שאחראית עלייך) נתן לך אישור לצאת להירגע באזור קרוב. בדר"כ מוצאים כבר מה (ואת מי ;)) לעשות בבסיס.

והשאלה הרביעית והאחרונה:האם יש חובה של קצין מיון לדבר איתי ביום הגיוס בבקום ולהגיד לי לאן אני מיועד?הכוונה לאיזה תפקיד צבאי אני אלך בגמר הטירונות?

כן. כל חייל בעת הגעתו לבקו"מ, עובר אצל קצין המיון בימיו הראשונים והלה אומר לו מה יהיה תפקידו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין. אמרת שאתה בן 19 לא ?מה היה לך במנילה,לאיזה מיונים זומנת וכדומה ?הכל תלוי בזה. גם אצל הקצין מיון תוכל להשפיע אם לא התמיינת לשום מקום.

איזה תפקידים הציע לך צה"ל ?

שבת ל-2 אומר שאתה סוגר כל שבת שנייה משמע שבת כן, שבת לא.

11-4 משמע 11 ימים בבסיס (ראשון עד רביעי בשבוע הבא כולל סגירת שבת) ואז הבייתה ל4 ימים וחזרה בראשון של השבוע השלישי.

בבסיס אפשר לעשות בנות וחוץ מזה אם לא מצאת בנים. סתם ברצינות, כשאתה סוגר שבת בדר"כ אתה תורן משהו אז אתה שומר או מנקה או עושה סידורים לחיילים בבסיס ומוכן לקהזנקות/הקפצות. שומר כוננות למקרה ש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שיש לי להגיד לך הוא שתתגייס...

אף אחד לא יכול לדעת איך יהיו התנאי שירות שלך, ואתה חוזר על אותן שאלות שוב ושוב שכבר ענו לך עליהן בתארד'ים קודמים.

אם אין לך ת"ש או קה"ס או כל בעיה מיוחדת. יכולים לשבץ אותך איפה שבא להם ואין שום התחייבות לקל"ב.

יכולים לשים אותך בדרום, בצפון, במרכז בגדוד בתור תומך לחימה והרשימה עוד ארוכה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...