האם קיימים בשוק מסכי E-IPS עם יחס מסגרת של 4:3? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם קיימים בשוק מסכי E-IPS עם יחס מסגרת של 4:3?

rangerman

Recommended Posts

אתה לא מתייאש, נכון? ;D

לא, אין.

וכנראה גם לעולם לא יהיו.

אני אופתע מאוד אם יהיה איזשהו מסך לא רחב עם פאנל איכותי, אחרי ש-20" הנוכחיים ייעלמו מן העולם. זה לא טרנדי כרגע ובשנים הקרובות.

בטח ובטח לא ב-19" (ושום מסך לא רחב לא נותן גודל נקודה שמתקרב ל-19").

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, עדיין לא התייאשתי ;)

לפי וויקיפדיה גודל נקודה של מסך 19 עם רזולוציה 1280x1024 הוא 0.294 מ"מ. גודל נקודה של מסך כמו ה-2209WA של (1680x1050 על 22 אינצ') הוא 0.282 מ"מ. קטן יותר ממה ממה שהייתי רוצה, אבל קרוב יותר מאשר ה-2007FP שהיה לי, שבו גודל הנקודה הוא 0.255 מ"מ. יכול להיות שזה נסבל. יש חנות שבה ניתן לראות את המסך הזה בתצוגה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה רוצה גודל נקודה גדול ?

בעיקר כי הטקסט גדול וקריא יותר, וכי תמונות בגודל ווב (למשל 800x600 שכל כך נפוץ באתרי צילום) תופסות שטח מסך שמשאיר להן עדיין מעט אימפקט. ככל שגודל הנקודה קטן יותר הן הולכות ונהיות קטנות יותר, וממש לא כיף לצפות בהן. אין לזה פתרון סביר מלבד מסך עם גודל נקודה גדול יותר (זום גורם לפיקסליזציה, מעבר לרזולציה נמוכה יותר מהרזולוציה הטבעית של המסך גורם לטשטוש).

ולמה הקיבוע הזה על 4:3?

כי אני לא משתמש במסך לצפייה בסרטים, ואני כן משתמש בו לעבודה עם תמונות, בד"כ בפרופורציות של 4:3 או 3:2, כמעט לעולם לא 16:9. למען האמת, אפילו 1:1 יותר נפוץ אצלי מאשר 16:9. מעבר לכך, גם מסמכי PDF ו-DOC מוצגים טוב יותר על 4:3. באוריינטציה אנכית דף במסמך ממלא בדיוק את כל המסך.

הסבר מפורט יותר על הבעיות שיש לי עם מסכי LCD (כולל עם ה-2007FP המהולל שהחזרתי לחנות) תוכלו לקרוא כאן:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=277838.msg2603028#msg2603028

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

pivot זה מעאפן - רוב הLCD היום הם TN וכששמים אותם בPIVOT אי אפשר להזיז את הראש ס"מ מאמצע המסך אחרת התמונה נראית זוועה (בTN זוית הצפיה המקסימלית הרבה יותר גדולה במאוזן מבמאונך). לפחות במסך 4:3 או 5:4 הPIVOT לא היה כזה קיצוני אבל היום, כשכל המסכים רחבים, הPIVOT פשוט לא מסתדר עם זה שהעיניים שלנו אחת ליד השנייה ולא אחת מעל השנייה.

אם אתה רוצה pitch גדול תסתכל על מסכים בגודל 26", 27, 22". וכן, כולם רחבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עבודה עם תמונה זה לא רק עיבוד, אלא גם הצגה שלהן. כשמציגים 4:3 במסך רחב יש בזבוז ניכר של שטח. ולגבי עריכה, אין לי שום בעיה להסתיר ולהציג את סרגלי הכלים עם המקלדת.

לגבי מסמכים, ברור שדיברתי על Pivot ("באוריינטציה אנכית..."). עם מסך 4:3 הם מוצגים על כל המסך, בלי שוליים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמונות ממצלמות פילם ורוב המצלמות המקצועיות הן גם ככה ב3:2 שזה יותר קרוב ל16:10 מל 4:3.

אני כמעט ולא מצלם בפילם. רוב המצלמות הדיגיטליות שלי משתמשות ביחס 4:3 (כולל DSLR של אולימפוס). רק ה-7D (‏DSLR של מינולטה) משתמשת ב-3:2. באופן כללי אני מעדיף 4:3 לרוב הנושאים, להוציא נופים.

לסמסונג 971P יש גודל נקודה של 0.294 מ"מ

אכן, אבל קודם כל הוא לא E- או S-, ומעבר לכך עם תוספת של 200 ש"ח אפשר לקנות מסך כמו ה-2209WA שגדול ב-3 אינצ'. אמנם מדובר במסך רחב ועם גודל נקודה מעט קטן יותר, אבל בסה"כ הוא נראה לי יותר מפתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...