שמח באירן... - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שמח באירן...

amir85

Recommended Posts

כואב לך לכתוב פרסים במקום "ערבים"? חלאס, הם לא ערבים, הם פרסים.

הם לא מדברים ערבית, משמע הם לא ערבים.

התרבות שלהם גם לא ערבית אלא פרסית לחלוטין, לך ותקרא קצת ספרי היסטוריה.

לא חכמים במיוחד... אחת התרבויות הגדולות בעולם העתיק.

חשבת אולי שזאת הסיבה שרשמתי "ערבים" לא כי הם מדברים ערבית או ערבים

אלא כי המנטליות שלהם כרגע מתאימה לסטיגמה של הערבים פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם אתה רוצה ממש להתקטנן אז גם פה למען האמת אין ממש ערבים (פלסטינאים הם לא בדיוק ערבים by definition) אבל ניחא..

חוקית כן, דמוקרטית לא. כמו שכבר אמרתי, היטלר עלה לשלטון באמצעות פרצה בחוקה הגרמנית.

וטרור היה עוד קודם לכן (כמו שאמרתי, קרא על ה-SA).

מחזק, צריך להפריד בין מדינה דמוקרטית לחוק דמוקרטי - לא כל חוק במדינה דמוקרטית הוא בהכרח בעל תוכן דמוקרטי. זאת נראת התקטננות, אבל זה בדל של עולם ומלואו.

נתחיל בסיבה ותוצאה.

הסיבה להפגנות של החרדים כי לא מתאים להם החוק והדמוקרטיה במדינה אז הם החליטו לקחת את החוק לידים

הסיבה להפגנות של האירנים כי הממשלה החליטה להתעלם מהחוק ולשים ז על הדמוקרטיה.

עכשיו לגבי האירנים, לפי מה שראיתי ההפגנה הראשונה הגדולה שלהם הייתה שקטה לחלוטין ורק לאחר ששיסו בהם את משטרת ההפגנות על אופנועים ועם אלות וההסלמה האחרונה התחילה לאחר שתחילו לירות במפגינים בנשק חיי והיו הרוגים.

יש רק בעיה אחת בדבריך - באיראן מעולם לא הייתה דמוקרטיה (ונכון לעכשיו גם לא תהיה). השאה בקו התחתון היה סוג של דיקטטור (הוא עשה מה שהוא חשב שטוב לעם), והיום אין הרבה אנשים שמשלים את עצמם וחושבים שבאיראן יש דמוקרטיה או הליך דמוקרטי, בקו התחתון אחמדינג'אד ידע שהוא הולך להבחר הרבה לפני הבחירות בתכלס.

יותר מזה, "דמוקרטיה" שמגיעה להפגנות כאלה - היא לא ממש דמוקרטיה אופטימלית. כל הרעיון מאחורי הדמוקרטיה שהפגנות והפרות סדר (מצד האזרחים והשוטרים) לא יתקיימו, וברגע שיש הפגנות - משהו לא בסדר בדמוקרטיה. מצד שני, כמוש אמרתי, באיראן מעולם לא הייתה דמוקרטיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה ממש להתקטנן אז גם פה למען האמת אין ממש ערבים (פלסטינאים הם לא בדיוק ערבים by definition) אבל ניחא..מחזק, צריך להפריד בין מדינה דמוקרטית לחוק דמוקרטי - לא כל חוק במדינה דמוקרטית הוא בהכרח בעל תוכן דמוקרטי. זאת נראת התקטננות, אבל זה בדל של עולם ומלואו.יש רק בעיה אחת בדבריך - באיראן מעולם לא הייתה דמוקרטיה (ונכון לעכשיו גם לא תהיה). השאה בקו התחתון היה סוג של דיקטטור (הוא עשה מה שהוא חשב שטוב לעם), והיום אין הרבה אנשים שמשלים את עצמם וחושבים שבאיראן יש דמוקרטיה או הליך דמוקרטי, בקו התחתון אחמדינג'אד ידע שהוא הולך להבחר הרבה לפני הבחירות בתכלס.

יותר מזה, "דמוקרטיה" שמגיעה להפגנות כאלה - היא לא ממש דמוקרטיה אופטימלית. כל הרעיון מאחורי הדמוקרטיה שהפגנות והפרות סדר (מצד האזרחים והשוטרים) לא יתקיימו, וברגע שיש הפגנות - משהו לא בסדר בדמוקרטיה. מצד שני, כמוש אמרתי, באיראן מעולם לא הייתה דמוקרטיה.

הייתה דמוקרטיה מעולה לפני עליית השאה, רק שהאמריקאים לא אהבו את תוצאות הבחירות, ממנו מהפכה והדביקו משפחה משוחדת שתשלוט על המדינה, אחרי 30 שנה זה התפוצץ להם בפנים כמו כל דבר בערך שהדגנרטים האלה עשו ב60 שנה האחרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתה דמוקרטיה מעולה לפני עליית השאה, רק שהאמריקאים לא אהבו את תוצאות הבחירות, ממנו מהפכה והדביקו משפחה משוחדת שתשלוט על המדינה, אחרי 30 שנה זה התפוצץ להם בפנים כמו כל דבר בערך שהדגנרטים האלה עשו ב60 שנה האחרונות.

שקר. מעולם לא היתה דמוקרטיה באיראן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתה, שהחזיקה שנתיים (ב-1951 היו בחירות דמוקרטיות, ב-1953 כבר הפכו את השלטון). זה לא ממש תקופה משמעותית, ובסופו של דבר מדינות המערב (מאינטרסים כלכלים) עשו שם הפיכה. מצד שני, אפשר במידה מסוימת להאשים את ההפיכה ההיא במה שקורה היום. מצד שלישי, לך תדע מה היה קורה בלי ההפיכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3736500,00.html

אם תיהיה הפיכה אני מניח שלא הרבה יופתעו ..אני שואל את עצמי איזה הפיכה הם מחפשים ?

נניח תיהיה הפיכה ואז האייטלות יתנו נאום לאומה שיצהירו שהם מוכנים לקבל מנהיג אחר לאומה ואף שינוי שיטת הממשל

ןבחכמתם לרשעות עדיין ישארו הסמכות העליונה משהו מעין בג"ץ ....ואין חדש תחת השמש .

יש הלך רוח כזה באירן לבטל את האייטולות ? או שזה נדיר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיכוי שתהיה הפיכה שואף לאפס. האייתולות חזקים מידי. אל תנפח את הסמכויות של בג"ץ יותר מידי, פעם שמשהו עבר בחקיקה אין לו סמכות לבטל אותו (פרט למקרים שהוא עובר על שני חוקי יסוד בעלי מעמד דומה לכזה של חוקה, אבל לא נכנס לזה), אין סיכוי שהאייתולות יסכימו למשהו כזה, אלא אם האלטרנטיבה זה למות (וגם אז לא בטוח).

דווקא למרות הפשלות האמריקאים השפיעו הכי הרבה על העולם בתקופה האחרונה (ואולי אפילו היחידים).

שינוי זה לא בהכרח טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיכוי שתהיה הפיכה שואף לאפס.

סטטיסטית שעם מתעצבן ככה דווקא יש סיכוי לא רע למרד ואף הפיכה ..

אל תנפח את הסמכויות של בג"ץ יותר מידי

מה הקשר ? הדיון הוא על האייטלות אם לא הבנת תקרא עוד פעם רמז סמכות דתית עליונה .

אין סיכוי שהאייתולות יסכימו למשהו כזה

ברור.....אבל אם יתפסו אותם בביצים=הפיכה אז כן וכן ....אל תגיד לי עוד פעם סיכוי נמוך , אני מדבר רק בתיאוריה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סטטיסטית שעם מתעצבן ככה דווקא יש סיכוי לא רע למרד ואף הפיכה

מעשית השלטון שם חזק מאוד, והסיכוי שתהיה שם הפיכה נמוך מאוד. אני לא אומר שזה לא יקרה, אבל הסיכוי אפסי. חוץ מזה, מי אמר שהפיכה תהיה לטובתך? מעבר לכך שכנראה גם בלי הפיכה אחמדינג'אד היה נבחר, אתה לא יכול לדעת אם ההפכיה תהיה דמוקרטית, אם מוסאווי יהיה יותר טוב (ולפי ההיסטוריה - הוא לא) ושאר פרמטרים.

מה הקשר ? הדיון הוא על האייטלות אם לא הבנת תקרא עוד פעם רמז סמכות דתית עליונה .

עד כמה שאני יודע, בג"ץ הוא סמכות חילונית וממש לא עליונה. אני חושב שהבנתי את הכוונה שלך, סתם דוגמה לא טובה. אגב, ברמת העיקרון, זה מה שיש שם עכשיו.

ברור.....אבל אם יתפסו אותם בביצים=הפיכה אז כן וכן ....אל תגיד לי עוד פעם סיכוי נמוך , אני מדבר רק בתיאוריה .

כדי לתפוס אותם בביצים צריכים להכריע את משמרות המהפכה, עסק לא פשוט. ובתאירויה יש מיליון ואחד תרחישים אפשריים, זה אחד התרחישים הפחות סבירים לדעתי (יותר הגיוני שיחסלו את האייתולות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב לציין שאם הם כן יצליחו לעשות הפכה הם ירויחו בגדול מכל הכיונים, השקעות היו רק ההתחלה.

מה שאחמנידגאד מנסה לעשות שזה להפוך את אירן למעצמה אזורית מונח להם על צלחת של כסף...

הבעיה שאני פסימי מטבעי ולא מאמין שזה יקרה ואם כן אז הבחור "הטוב" גם בעד גרעין ובעוד שנה שנתיים יהיה פה לכולם גרעין

fuck+you+mahmoud.JPG

האירנים הופכים לגיבורים בדעת הקהל העולמית:

http://www.youtube.com/watch?v=TvOx4avw8WY

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...