הBIOS לא עולה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הBIOS לא עולה

^pb^

Recommended Posts

לפני כשבוע גיליתי שיש בעיה עם הכרטיס מסך שלי - אז הוצאתי אותו ושלחתי לאחריות והם החזירו לי אחד חדש.

כשניסיתי לחבר אותו למחשב ולהפעיל אותו, הBios נתקע במסך מסוים, אשר בתחתית המסך היה רשום 6B38 (ולפי חיפוש בגוגל, זה קשור ליציאות מסוימות)

ואכן כך היה - לפני כשלושה חודשים גיליתי שיש לי תושבת שבורה במחשב, אבל לא עשיתי עם זה כלום.

כשראיתי שהמחשב ממש נתקע במצב ה6B38 ולא סר ממנו, ניסיתי להוציא את חיבור הUSB (ה2 הקדמיים) מלוח-האם, ומאז המחשב אף לא מגיע לBIOS. הוא נדלק ולא מציג שום נתונים למסך.

* לפני שביטלתי את הUSB נתקעתי במסך ה6B38, לכן, כרטיס המסך עובד כשורה והבעיה לא בו.

* ניסיתי גם להחזיר את הUSB, זה לא שינה דבר...

* המאוררים עובדים כדרוש בכרטיס המסך ובמעבד.

* ניסיתי להוציא את בטריית הBIOS לכ20 דקות ולהחזיר אותה במטרה לאפס את הגדרות הBIOS - התוצאה לא השתנתה.

* הלדים כן פועלים, והמאוררים כן פועלים, לכן אני לא חושב שזו בעיה עם הספק.

מה יכולה להיות הבעיה, וכיצד ניתן לעשות לה אינדיקציה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

האורות במקלדת לא עובדות - אבל שהמקלדת שלי היא מקלדת ולכן היא תפעל רק לאחר שהBIOS יטען את מודיול הUSB, והBIOS עצמו לא עולה בכלל.

אבל לא נראה לי שהספק לא בסדר, המאוררים עובדים וכך גם הלדים. גם שומעים את המנוע של הספק עובד...

האמת שגם האורות שעל הכרטיס קול (לא on-board) דולקים, אז אני משוכנע שאין קשר לספק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הרבה מאוד כבלים במחשב, אם היתה לי הכוונה על איפה יכולה להיות הבעיה, הייתי יכול לדעת איפה לחפש.

איך בדיוק בודקים אם הכבלים בספק מנופחים? לא התנסתי בזה בעבר.

אני חושב לרגע, מה יכולה להיות הבעיה?

אם הבעיה היתה במעבד/בזכרונות, המחשב היה מצפצף. אם היתה בעיה בכרטיס מסך, הוא לא היה מגיב מלכתחילה. אם הספק היתה הבעיה, המערכת לא היתה מגיבה לpower on...

אז מה זה יכול להיות באמת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני כשבועיים היה לי בבית נפילת מתח כתוצאה מכך המחשב שלי לא הצליח אפילו להגיע לביוס.

שמעתי את כל המאווררים עובדים והדיסק הקשיח שלי היה חדש.

אח שלי אמר לי מיד שהלך לי הספק, לא האמנתי לא ואכן זאת היתה הבעיה. הלכתי למעבדה קרעו אותי בכסף על החלפה של ספק כוח

כשקיבלתי את הספק הישן עם המחשב פשוט פרקתי לו את המכסה (כולה ברגים) וראיתי שרוב הקבלים שהיו שם פשוט נזלו והיה ריח שרוף.

גם כשספק הולך כניראה שעדיין הוא נותן מתח קטן שמספיק בכדי להפעיל את המאווררים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מציע שתכבה את המחשב לגמרי, נתק אותו מהחשמל פתח את המארז של המחשב, פרק את ספק הכוח ממקומו (תזכור רק איך להחזיר אותו) פתח את המכסה שלו ותסתכל אם הקבלים בסדר. אם הקבלים בסדר אז זה אומר שהבעיה היא לא בספק. אם הקבלים נפוחים זה אומר שהלך לך .

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, פתחתי את הספק כוח והכל נראה בסדר - החזרתי למקום ומסיבה לא ברורה בכלל עכשיו המחשב עושה מגיע לBIOS כמו שצריך (רק שהוא לא מזהה 2 מתוך 3 כוננים, שבטעות הוצאתי את כבלי הSATA שלהם מהמקום P: )

אני אנסה להגיע לBOOT נורמלי, למרות שנראה שהבעיה נפתרה.

תודה לכולם!!

עריכה: העפלתי לשלב הBOOT (: תודה רבה לכל העוזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך אפשרות להחליף כבל SATA?

יכול להיות שאחד הכבלים דפוקים ואז התקשורת בין הלוח M לדיסק הקשיח לא טוב מה שיכול להיות הגורם לבעיה שלך?

וגם היתי ממליץ לך להריץ בדיקה לדיסק הקשיח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שאם היתה בעיה בהארד דיסק, הוא פשוט לא היה מציג אותו... אבל היה עולה כרגיל.

קצת קשה לבצע בדיקה להארד דיסקים כשהמחשב לא עולה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש דרך לעשות זאת דרך הדוס בעזרת פקודה פשוטה אך אינני יודע כיצד עושים זאת.

אם אתה יכול להשאיל ממישהו דיסק קשיח לצורך החלפה רק בשביל לראות עם הבעיה בדיסק אז זה גם טוב.

תראה אני לא טכנאי אבל בעזרת ניסוי ותהיה אני מאמין שבסוף אתה תעלה על הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שום דוס... הBIOS לא עולה בכלל.

וjust for the record, הביטוי הוא ניסוי וטעייה, ולא ניסוי ותהייה (גם אני חייתי באשליה שזה תהייה במשך כשנתיים חח)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...