מחפש מחשב נייד קל וחזק, תקציב 8K גמיש - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש מחשב נייד קל וחזק, תקציב 8K גמיש

amidanr

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני מחפש מחשב נייד לשימושי משחקים, סרטי HD, פיתוח תוכנות, שימוש קליל באופיס ואינטרנט.

צריך לענות על הדרישות הבאות:

-כרטיס מסך חזק להרצת משחקים כבדים

-יציאת לחיבור לטלוויזיה לצפיה בסרטי HD 720P ומעלה

-כרטיס רשת טוב (רשת N)

-דיסק - אין לי צורך שנפח גדול, יש חיצוני של 500 ג'יגה. מצדי מספיק 120 ג'יגה פלאש

-מסך עד 14", רצוי 13.3, עדיפות למאט

-אמינות כמה שיותר גבוהה

-אחריות בינלאומית 3 שנים. אני גר בהולנד וקונה את המחשב פה.

-זמן סוללה ארוך ככל האפשר (4 שעות ומעלה)

-משקל קל (לא מתנייד איתו כ"כ הרבה אבל כשכן אז חשוב לי המשקל)

האם כדאי להמתין עם הרכישה לצאת 7 כדי לרכוש מ"ה מעודכנת?

התקציב גמיש, אני מוכן לשלם כדי לענות על הדרישות שלי.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש איזשהו שילוב כמעט בלתי-אפשרי של דרישות אצלך (בלי קשר לתקציב).

כרטיסי מסך חזקים באמת לרוב מוצאים רק בניידים שהם 15.4" ומעלה. הכי חזק שראיתי ב-14.1" זה 9600M GT, ואולי ATI HD4650/4670. ב-13.3" אני לא בטוח שיש גם כאלה. הסיבה: הכרטיסים האלה מתחממים מאוד וקשה לדאוג לקירור טוב בקופסה קטנה.

כמו כן, באותם ניידים מועטים שבהם יש חזקים במארז קטן, לרוב תמצא מסכים מבריקים. מסכי מאט הם מאפיין של מחשבים עסקיים לרוב, ובכאלה משקיעים הרבה יותר באמינות ונוחות מאשר בביצועים, ולרוב מוותרים כל כרטיס גרפי חזק כדי להימנע מבעיות התחממות.

דבר נוסף - זמן ארוך כמו שאתה רוצה לרוב גם מתנגש עם הדרישה לכרטיס מסך חזק, שכן כרטיסים כאלה צורכים חשמל רב. הדרך היחידה לקבל 4+ שעות עם כרטיס מסך בסדר גודל כמו שציינתי זה עם מורחבת של 8-9 תאים, מה שמוסיף למשקל.

בקיצור, תצטרך לעשות פשרות כלשהן, וחשוב שתגדיר לעצמך את סדר העדיפויות.

לדעתי הייתי מתפשר על עוצמת כרטיס המסך, כי כרטיס מסך חזק מגביל אותך פחות או יותר בכל הפרמטרים הנוספים: זמן , גודל, משקל, וגם מחיר. כמו כן, אם אתה מתכוון לשחק על מסך הנייד, שגם ככה מגיע מקסימום לרזולוציה של 1280X800 (או 1366X768), גם כרטיסים פחות חזקים יסתדרו לא רע.

אני מציע לך לחשוב קצת ולחזור עם דרישות יותר קונקרטיות לאיזה כרטיס מסך ואיזה משקל (משוער) אתה שואף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK, אם אני מנסה לדרג את הדרישות שלי לפי סדר עדיפויות:

-מסך עד 14", רצוי 13.3, עדיפות למאט + משקל קל (לא מתנייד איתו כ"כ הרבה אבל כשכן אז חשוב לי המשקל)

-אמינות כמה שיותר גבוהה

-זמן סוללה ארוך ככל האפשר (4 שעות ומעלה)

-אחריות בינלאומית 3 שנים. אני גר בהולנד וקונה את המחשב פה.

-יציאת לחיבור לטלוויזיה לצפיה בסרטי HD 720P ומעלה

-כרטיס מסך חזק להרצת משחקים כבדים

-כרטיס רשת טוב (רשת N)

-דיסק - אין לי צורך שנפח גדול, יש חיצוני של 500 ג'יגה. מצדי מספיק 120 ג'יגה פלאש

כלומר גודל המחשב, אמינות ואורך חיי הכי חשובים. במסגרת האילוצים האלה, את כרטיס המסך הטוב ביותר שאפשר להשיג שלא יקצר משמעותית את זמן העבודה על ולא יוסיף משמעותית למשקל...

אני מקווה שעכשיו יותר ברור ???

אני רוצה גם להדגיש שחשוב לי מחשב חזק ומהיר, כך שגם זכרון/מעבד צריכים להיות איכותיים.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק את ה-DELL Latitude E6400 באחת הקופניגורציות עם כרטיס מסך NVS 160M (מקביל ל-9300M GS):

http://www.notebookclub.co.il/prod-dell-latitude-e6400-p84-nvd.htm

http://www.notebookclub.co.il/prod-dell-latitude-e6400-p96.htm

המסך הוא 14" ולא 13.3", אבל הוא מאט. המחשב לא ממש קל, אבל גם לא כ"כ כבד (משהו כמו 2.3 קילו עם סוללה 6 תאים ובערך 2.5 עם 9 תאים). לדעתי זמן סוללה של 4+ שעות תקבל גם עם סוללת 6 תאים, ועם 9 תאים אפשר להגיע ל-6 ומעלה.

מחשב עסקי בנוי היטב, עם אחריות עסקית בינלאומית של ל-3 שנים (ליתר ביטחון הייתי מוודא מול בהולנד). אין לו HDMI אבל יש שאפשר להפוך ל- עם מתאם.

מה דעתך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לקנפג את ה-E6400 עם SSD (זה כמובן מוסיף למחיר), אבל אני לא יודע ספציפית איזו חנות בארץ תיתן לך את הקונפיגורציה.

כאמור, ה-HDMI לא בעיה, כי יש מתאם (קומפקטי מאוד) בין DP ל-HDMI. אני חושב ש- אפילו מוכרים אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...