חיבור מערכת קולנוע ביתית לממיר - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור מערכת קולנוע ביתית לממיר

duzap

Recommended Posts

נושא קודם על ה SPDIF לא ענו לי אבל לא נורא.. הסתדרתי בסוף

קיצור: בקרוב אני מקבל את המערכת SONY-DAV DZ26, אני מתכוון לחבר אותה למחשב דרך SPDIF COAX, ול TV דרך SCART.

עכשיו ב TV שלי אין יציאות SCART (מה שמפתיע אותי, כי זה טלוויזיה של טושיבה לא הכי ישנה בעולם אבל לא הכי חדישה גם..) אלא יש לה רק יציאות RGB.

עכשיו השאלה שלי אם אני מביא מתאם SCART ל RGB, ויחבר לטלוויזיה אני יקבל סאונד של 5.1? או רק של 2 ערוצים...?

אם אני לא יקבל סאונד היקפי, יש דרך לעשות את זה? או שרק עם הממירים החדשים זה יהיה אפשרי דרך ...

עוד שאלה: יש לי בממיר חיבור SPDIF אופטי, אם אני יחבר אליו כבל אופטי, אני יקבל אודיו של 5.1 100%?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת סדר בבלאגן.

1. בחיבור RGB(אתה בטוח שזה RGB ולא component? זה לא אותו הדבר) אין סאונד.

2. אין הרבה טלוויזיות שתומכות ב-5.1 ערוצים של סאונד. ל-99 אחוז מהטלווזיות יש שני רמקולים וזהו.

3. לא כתבת אם זה ממיר של יס או הוט, ביס לפחות, אין סאונד 5.1 למעט חלק מהסרטים ב- BOX וערוצי ה-HD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, הכוונה היא לחיבור קומפוננט

וממיר של HOT, יש לי בו חיבור SCART מאחורה, SPDIF אופטי ו2 חיבורי קומפוננט (בנוסף לחיבור ETHERNET שלא נראה לי קשור לנושא שלנו).

ככל הנראה, אני יחבר את הרסיבר לממיר דרך החיבור האופטי, ואת המחשב דרך החיבור הקואקסיאלי

ומכיוון שאין לי חיבורי SCART בטלוויזיה אני מתכוון לקנות ממיר מ SCART לקומפוננט ורק לחבר את הוידאו.. (רסיבר משולב ..)

תהיה התנגשות בין השתיים? ויש סיכוי לקבל 5.1 מחלק מהתכנים בהוט?

והכבל הקואקסיאלי שמתחבר למחשב, הוא באורך של כ-10 מטרים, יהיה הפרעות כלשהם בגלל האורך?

ושאלה בנוגע למערכת (DAV DZ260) באיזה אורך מגיעים הכבלים של הרמקולים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נעשה סדר.

1. מחיבור 21 פינים לא מוציאים קומפוננט, אלא קומפוזיט (כבל צהוב בודד לוידאו) - אתה צריך מתאם מ-21 פינים לאדום/לבן/צהוב.

2. בחיבור האופטי תוכל לקבל סאונד של 5.1, אבל כמו שציינת תוכן זה לא קיים בכל הערוצים של (למעשה קיים בערוצים בודדים. ולמרבה הפלא ערוץ הסרטים הוא לא אחד מהם)

3. לא צריכה להיות בעיה עם חיבור כבל 10 מ' מהמחשב למגבר. אני משתמש בכזה כבר שנים בלי בעיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מחיבור 21 פינים לא מוציאים קומפוננט, אלא קומפוזיט (כבל צהוב בודד לוידאו) - אתה צריך מתאם מ-21 פינים לאדום/לבן/צהוב.

למעשה, מחיבור 21 פינים - SCART יכול לצאת גם SVIDEO וגם .

(בממירים של יס יש את שלושתם, אני לא בטוח לגבי ה- בהוט).

בכול מקרה, RGB!=Component ואני לא נתקלתי בטלוויזיה שתומכת ב- שלא דרך SCART.

אל תסתבך, חבר את הטלוויזיה ב-SVIDEO וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שומע מהרבה אנשים על חיבורי 21 פינים שמעבירים קומפוננט כביכול, אבל לא ראיתי אף מתאם לכך או מכשיר שמשתמש בזה.

(קומפוננט מבחינתי זה החיבור שיש בחלק מהטלויזיות כחיבור בעל 5 בננות, שמתוכן 3 מרכיבות את התמונה, והוא מסוגן להעביר סיגנל של 1080i)

אשמח אם תפנה אותי לקישור שמראה שחיבור סקארט מכיל קומפוננט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, לא קומפוננט, .

זה גם חיבור ווידאו שמורכב מ-3 חיבורי RCA(בננות), אבל תומך רק ברזולוציות נמוכות.

(אך איכותי יותר מקומפוזיט ו\או SVIDEO)

ראיתי שנמכרים(בחו"ל) מתאמים בין סקראט לקומפוננט, אבל לא נתקלתי במכשירים שבאמת תומכים בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיצר צדקתי שאמרתי .. וכן קניתי מתאם מ21 פינים ל , אני יחבר רק את הצהוב לטלוויזיה וסאונד אני יחבר דרך SPDIF אופטי לממיר

יהיה התנגשות בין הSPDIF אופטי והקואקסיאלי ? (אחד לממיר ואחד למחשב)?

ובאיזה אורך מגיעים הכבלים למי שיש את המערכת ? DAV DZ260 ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה סלט כל התרד הזה, אף אחד לא מבין נכון את מה שהשני אומר, אני מניח שהכל קשור לשאלה עצמה והניסוח שלה (אולי כדאי לחדד אותה).

SCART לא קשור לישן או חדש אלא לאם המוצר מיועד לשוק אירופאי או לא אירופאי. SCART נפוץ באירופה ומאוד לא נפוץ בארה"ב ובמזרח.

RGB ו COMPONENT זה לא בדיוק אותו הדבר או יותר נכון - לא תואם אחד לשני. בשביל להעביר לקומפוננט צריך ממיר אקטיבי (חשמלי) שעולה בסביבות 400 ש"ח (קצת פחות באיביי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...