תשובה חד משמעית. SATA או ATA 100?? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תשובה חד משמעית. SATA או ATA 100??

Stranger

Recommended Posts

אני חולק עליך:

ההפרש הכספי לא הופך את דיסק ה-SATA למשתלם, וזה בגלל שביצועיו הם לא כמו יום ולילה מדיסקי ה-IDE הרגילים. ההבדל הוא לא כזה גדול, ולדעתי, היתרון היחיד שלהם הוא חסיכת מקום, בגלל שהם קטנים כמו קיסמים, לעומת כבלי ה-IDE המגושמים והגדולים, אבל חסיכת מקום אפשר לקבל גם בדיסקי IDE, אם קונים כבלים מעוגלים. תראה, בוא נגיד שאם יש לך כיס עמוק, וכסף הוא לא מטרד עבורך, אז קח דיסק SATA.

ויש לי שאלה קטנה אל כותב ההודעה:

תגיד לי, הארד דיסק הוא מעבד?הארד דיסק הוא לוח אם?הארד דיסק הוא זיכרון? התשובה היא כמובן לא, נכון? אם התשובה היא לא, אז למה פתחת את הנושא בפורום ,לוחות אם וזיכרונות ::)? שאחד המנהלים יעביר את זה בבקשה לפורום איחסון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתרון היחיד היום (חוץ מעניין של סידור הכבלים בתוך המארז) כל עוד ההארדיסקים לא עוברים שלב למהירויות גדולות יותר שרק הSATA יכול לנצל (ע"ע raptor שכתבתי עליו בסוף ההודעה הזו) הוא בראייה קדימה, בהנחה שתוך שנה - שנתיים לא תמצא יותר PATA על לוחות רק SATA ואז תשמח שאתה לא צריך להוציא עוד כסף על מתאמים.

ההארדיסק היחיד שקיים היום ומראה על יתרון משמעותי עם הSATA הוא הRaptor של WD אבל הוא קטנצ'יק - 36 גיגה, והוא יקר מאד כי הוא עובד במהירות של 10000 סל"ד (בניגוד ל7200 של כל האחרים, מה שאומר שלא רק הSATA קשור לעניין המהירות...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתרון היחיד היום (חוץ מעניין של סידור הכבלים בתוך המארז) כל עוד ההארדיסקים לא עוברים שלב למהירויות גדולות יותר שרק הSATA יכול לנצל (ע"ע raptor שכתבתי עליו בסוף ההודעה הזו) הוא בראייה קדימה, בהנחה שתוך שנה - שנתיים לא תמצא יותר PATA על לוחות רק SATA ואז תשמח שאתה לא צריך להוציא עוד כסף על מתאמים.

ההארדיסק היחיד שקיים היום ומראה על יתרון משמעותי עם הSATA הוא הRaptor של WD אבל הוא קטנצ'יק - 36 גיגה, והוא יקר מאד כי הוא עובד במהירות של 10000 סל"ד (בניגוד ל7200 של כל האחרים, מה שאומר שלא רק הSATA קשור לעניין המהירות...).

יש עוד יתרונות - אך למשתמש הביתי אין הרבה עניין בהם...

כמו האפשרות להחליף\לנתק\לחבר כוננים כאשר המחשב דולק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכחתי את עניין הhot swap... דווקא כמשתמש בייתי (מתקדם מאד אמנם, אבל עדיין בייתי) אני רואה את זה כאופציה מאד מאד מעניינת.. האפשרות להעביר הארדיסקים בין מחשבים בלי כיבוי והדלקה אינסופיים, מאד יעיל... הופך כל הארדיסק להרדיסק פוטנציאלי (סטייל JAZ).

אבל, כל עוד לאחרים אין גם SATA זה לא עד כדי כך יעיל. (ושוב חזרנו לנקודה של תאימות קדימה... אם היה לי כסף הייתי הולך על זה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכחתי את עניין הhot swap... דווקא כמשתמש בייתי (מתקדם מאד אמנם, אבל עדיין בייתי) אני רואה את זה כאופציה מאד מאד מעניינת.. האפשרות להעביר הארדיסקים בין מחשבים בלי כיבוי והדלקה אינסופיים, מאד יעיל... הופך כל הארדיסק להרדיסק פוטנציאלי (סטייל JAZ).

אבל, כל עוד לאחרים אין גם SATA זה לא עד כדי כך יעיל. (ושוב חזרנו לנקודה של תאימות קדימה... אם היה לי כסף הייתי הולך על זה)

כן אבל הכוונה שלי הייתה שזה משהו שתשתמש בו (אני לפחות) בערך פעם בחודשיים גג...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחודשים האחרונים היצרנים מכניסים לדיסקים הסיריאלים את כל השיפורים הטכנולוגים הכי חדשים שיש כמו הגדלת הצפיפות לפלטה.

הדיסקים הסיריאלים יתמכו מצויין על ידי המחשב הבא שלך ותוכל להעביר אותם אליו בלי שום בעיה.

דיסקים חיים המון זמן !! תחשוב מה יהיה עוד שנתיים הפרללי ימות,,,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש עוד יתרונות - אך למשתמש הביתי אין הרבה עניין בהם...

כמו האפשרות להחליף\לנתק\לחבר כוננים כאשר המחשב דולק...

זה דווקא יתרון חבל"ז כמה פעמים נאלצתי להדליק ולכבות את המחשב בכל פעם שהתעסקתי עם הסידור של הדיסקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עובדה שהיא מיושמת בתקן הסיריאלי ולא בפרללי

עובדה שלא.

Hot Swap קיים כבר שנים על גבי שנים, הרבה לפני שה SATA בכלל יצא.

כמעט בכל שרת נורמלי שפועל במערך RAID 1 (או כל מערך רייד אחר שמבצע Mirroring) אתה תמצא רק כונני Parallel ATA (כי אף אחד לא מתכוון לזרוק כסף ולהחליף וכוננים קשיחים רק בשביל שיהיה לו SATA, שתכל'ס לא נותן שום שיפור, במיוחד בתחום השרתים שבו משתמשים ב SCSI) שנשלפים במשיכת ידית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עולם השרתים רחוק מהמשתמש הביתי ומה עוד שאתה מדבר על מערכי RAID חומרה שלא קיימים בצורת בקרים על לוחות אם אלא בצורת כרטיס נתקע יקר רצח.

בתכ'לס, למשתמש הביתי, החלפה חמה עם בקר סיריאלי רגיל אפשרית רק עם דיסקים סיריאלים ? כן או לא ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...