"19-"20 לעבודה משרדית עד 750 שקל - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"19-"20 לעבודה משרדית עד 750 שקל

momi2004

Recommended Posts

עד עכשיו עבדתי עם CRT 17 והייתי די מרוצה מבחינת הגודל. כמובן שכל תוספת גודל היא מבורכת. היה נחמד לקנות 4:3, אבל אני מבין שהם יקרים יותר, ולכן אני מתפשר על 16:9 או 16:10. אין לי צורך במסך למשחקים או סרטים. אני כן אשמח למסך איכותי מבחינת תצוגת תמונות, גודל הנקודה, רזולוציה נוחה לעבודה גם מבחינת הגודל של שולחן העבודה ובכלל מסך שמתאים לעבודה ממושכת. הייתי מאוד מרוצה ממסך ה שהיה לי, כך שאם יש להם משהו שמתאים, אז אני מעדיף אותם, אבל זה לא הכרחי.

האם בכלל הדרישות האלה ריאליות במגבלות התקציב? אם לא, אז אני אקח פשוט CRT 17 מחבר ואחכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא יש מסך 19" לא רחב וחביב ביותר - Samsung 943BM

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=708629

בכל אופן, אי-אפשר לדעת האם הדרישות ריאליות או לא בלי לדעת למה אתה מתכוון ברזולוציה נוחה לעבודה (גודל הנקודה נגזר מהרזולוציה ומגודל המסך). אנשים שונים מעדיפים דברים שונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסמסונג מגרד את גבולות התקציב שלי, יש לך המלצה למשהו יותר זול?

אני מתכוון לרזולוציה מקסימלית בגודל נתון. אם יש שני מסכים באותו הגדול, אני אעדיף את זה עם הרזולוציה הגבוהה יותר, נראה לי הגיוני. עם התצוגה על המסך אני יכול לשחק עם ה DPI במקרה והוא קטן לי מדי. אבל עדיין מעדיף שיהיו יותר פיקסלים על המסך. אני טועה בגישה שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא טועה, פשוט במסכי ה-LCD כמעט תמיד הגודל מכתיב את הרזולוציה. נאמר, כל מסכי ה-19" הם 5:4 ב-1280X1024 או 8:5 ב-1440X900 (למעט יוצא דופן אחד או שניים, שהם 1680X1050). אבל אם אתה רוצה 1680X1050, כבר עדיף לקנות מסך 20".

אם אתה באמת מעדיף מסך לא רחב, שווה לגרד את התקציב בשביל ה-943BM. יש לו ארגונומיה טובה - אפשר לשנות גובה, זווית ולסובב אותו למצב portrait.

אם אתה מוכן למסך רחב, ואם הארגונומיה לא חשובה לך ממש, ה-2053BW הוא אפשרות חביבה, עם רזולוציה גבוהה, ואתה חוסך כמה עשרות שקלים. (וואו)

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=696793

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שלכל דבר מתרגלים. כם כשקניתי את המחשב הנייד שלי, 12.1 רחב נראה לי נורא ואיום, והיום אני ממש לא חושב על זה. השאלה היא בסופו של דבר עלות מול תועלת. אם בשביל עוד נוחות סובייקטיבית צריך להשקיע 20% יותר במחיר, לא בטוח שזה כדאי. שווה להשקיע את זה לדעתי בשביל עוד רזולוציה, איכות תמונה גבוהה יותר, זמן תגובה נמוך יותר וכו'.

אני רואה שיש לו גם PIVOT שזה יתרון רציני אם כבר זה מה שרוצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שלכל דבר מתרגלים. כם כשקניתי את המחשב הנייד שלי, 12.1 רחב נראה לי נורא ואיום, והיום אני ממש לא חושב על זה. השאלה היא בסופו של דבר עלות מול תועלת. אם בשביל עוד נוחות סובייקטיבית צריך להשקיע 20% יותר במחיר, לא בטוח שזה כדאי.

אפשר גם לחסוך 100% מהמחיר ולהישאר עם מסך CRT ישן, גרוע ומטושטש, שהורס את העיניים. וכשתצטרך , לא נורא, כי מתרגלים גם לזה. ;D

ברור שאני בכוונה לוקח את זה להגזמה פראית, אבל הנקודה שלי היא שנוחות עבודה היא משהו הרבה יותר חשוב מכל השטויות האחרות כמו זמן תגובה, ניגודיות מצוצה מהאצבע או הצבע של המסגרת. לדעתי, נוחות היא ה-דבר ששוה להשקיע בו כסף. ואנשים לפעמים מזלזלים בזה, וזה חבל.

לא שאני בא לטעון שבמקרה שלך אתה כל-כך תתאכזב מה-19" הרחב. אולי זה בכלל לא משנה לך. הנקודה היא שאם זה כן, אז אתה תרגיש את זה במשך כל השנים שהמסך יהיה ברשותך, בעוד שאת ההפרש ב-100 שקלים תפסיק להרגיש אחרי חודש.

ראה בכך יותר פילוסופיית חיים מאשר המלצה ספציפית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יכול שלא להסכים איתך יותר. ושים לב להודעה הראשונה שלי "האם בתקציב הזה בכלל שווה לקנות או כדאי להמתין?" אני תמיד יכול להביא עוד CRT במצב טוב ולהמתין עוד קצת. זה כמו אלו שנכנסים לחנות וקונים מעבד הכי מהיר אבל מקלדת ועכבר סיניים בשקל. מסכים איתך שנוחות זה הדבר החשוב ביותר. אז השאלה שלי היא מה המסך הנוח ביותר באזור ה 600-700 שקל? אם אין, ואני גם ככה מותח את התקציב שלי, אז אין לי בעיה לחכות עוד קצת.

דרך אגב למרות שהמסכים הרחבים נולדו משיקולים של חסכון בעלויות בלבד, קשה להתעלם מכך ששדה הראייה הרוחבי שלנו הוא יותר גדול מהגובה. זאת הסיבה שלא תראה 4:3 מעל 20 או 22 אינץ', כי הם כבר ממש לא נוחים לעבודה. מעניין גם שב 19" ההבדל הזה הוא ממש קרוב. מסך 19 אינץ' רחב מציע 1.25 מיליון פיקסלים, ורגיל מציע 1.24 מיליון.

אני חושב שעיקר הבעיה נבעה שבהתחלה תוכנות ואתרים לא היו מותאמים למסכים הרחבים יותר ונוצר בזבוז. היום אפשר למשל לתקוע בצד הרחב כל מיני סרגלים, או מי שמשתמש למשל בגדג'טים של . ככה שיש לרוחב איזושהיא שימושיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז השאלה שלי היא מה המסך הנוח ביותר באזור ה 600-700 שקל? אם אין, ואני גם ככה מותח את התקציב שלי, אז אין לי בעיה לחכות עוד קצת.

בוא נאמר שנתתי לך את כל ההמלצות שלדעתי שווה לתת בתקציב, בגדלים ובצורת הרלוונטיות. כמובן, כולם מסכי TN עם זוויות צפייה אנכיות צרות וצבעים לא תמיד הכי מדויקים, אבל כדי לקבל משהו טוב יותר צריך להכפיל את התקציב או לשלש אותו.

אפשר לחסוך עוד 100 שקלים אולי וללכת על מסך מדבקה בעל מאפיינים דומים, אבל זה נראה לי לא לעניין.

האם שווה ללכת על זה או לחכות - השיקול הוא שלך. באופן שבו הדברים מתפתחים, סביר להניח שבתקופה הקרובה (שנה-שנתיים), לא תמצא בתקציב הזה פתאום מסכים טובים. מה שתמצא זה מסכים זולים בעלי תכונות דומות לאלה, רק גדולים יותר. וכנראה עוד יותר רחבים (16:9).

דרך אגב למרות שהמסכים הרחבים נולדו משיקולים של חסכון בעלויות בלבד, קשה להתעלם מכך ששדה הראייה הרוחבי שלנו הוא יותר גדול מהגובה.

זה לא משנה כל-כך, כי שדה הראייה הרוחבי הפנורמי נקלט בעיקר ע"י התת-מודע, וככזה הוא שימושי בעיקר לסרטים/משחקים. כשעובדים מול טקסט/תמונה, העיניים מסוגלות להתרכז רק בחלק צר של התמונה הכוללת. כמו כן, בעבודות טקסט לרוב מספר השורות שמופיע על המסך בגודל נתון הוא מה שחשוב, יותר מהרוחב של השורות.

זאת הסיבה שלא תראה 4:3 מעל 20 או 22 אינץ', כי הם כבר ממש לא נוחים לעבודה.

זה נכון, כי לכל דבר יש גבול. כשיושבים קרוב מול המחשב, מסך גבוה מידי יוצר צורך להזיז את העיניים או את הראש מעלה/מטה, וזה מאוד מעייף.

אני חושב שעיקר הבעיה נבעה שבהתחלה תוכנות ואתרים לא היו מותאמים למסכים הרחבים יותר ונוצר בזבוז. היום אפשר למשל לתקוע בצד הרחב כל מיני סרגלים, או מי שמשתמש למשל בגדג'טים של . ככה שיש לרוחב איזושהיא שימושיות.

האתרים עדיין לא מותאמים לרזולוציות גבוהות, וייקח זמן רב עד שיהיו מותאמים, אם בכלל. אל תשכח כמה אנשים עדיין רצים על רזולוציה כמו XGA, ואפילו פחות מכך, עם הופעתם של הנטבוקים בשוק. מעבר לכך, לקרוא שורות ארוכות פשוט לא נוח. זאת הסיבה שעיתונים מודפסים בעמודות, וספרים יוצאים לאור מאז ומעולם בפורמט אורכי ולא רוחבי.

עם העניין של הסרגלים בצדדים אני מסכים - זה יכול להיות בהחלט שימושי. לא שחסרים סרגלים שימושיים אופקיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נאמר שנתתי לך את כל ההמלצות שלדעתי שווה לתת בתקציב, בגדלים ובצורת הרלוונטיות. כמובן, כולם מסכי TN עם זוויות צפייה אנכיות צרות וצבעים לא תמיד הכי מדויקים, אבל כדי לקבל משהו טוב יותר צריך להכפיל את התקציב או לשלש אותו.

תודה על ההמלצות. אני אלך לראות את המסכים ואחליט.

האם שווה ללכת על זה או לחכות - השיקול הוא שלך. באופן שבו הדברים מתפתחים, סביר להניח שבתקופה הקרובה (שנה-שנתיים), לא תמצא בתקציב הזה פתאום מסכים טובים. מה שתמצא זה מסכים זולים בעלי תכונות דומות לאלה, רק גדולים יותר. וכנראה עוד יותר רחבים (16:9).

השאלה אם יש ירידת מחיר תמידית. טוב יותר אולי לא, אבל השאלה אם את הסמסונג 943BM אני אמצא פתאום ב 650, בגלל ירידת דולר, דגמים חדשים או כל סיבה אחרת.

האתרים עדיין לא מותאמים לרזולוציות גבוהות, וייקח זמן רב עד שיהיו מותאמים, אם בכלל. אל תשכח כמה אנשים עדיין רצים על רזולוציה כמו XGA, ואפילו פחות מכך, עם הופעתם של הנטבוקים בשוק. מעבר לכך, לקרוא שורות ארוכות פשוט לא נוח. זאת הסיבה שעיתונים מודפסים בעמודות, וספרים יוצאים לאור מאז ומעולם בפורמט אורכי ולא רוחבי.

טוב, לזה אין סוף. אני חושב שהאתרים בסופו של דבר כן יותאמו למסכים שונים. אנחנו דיברנו כאן על מסכים בגודל מסויים שהוא לשולחן העבודה. אתרים יצטרכו להתאים את עצמם לגדלים כאלו, לגדלים של נטבוקים ולגדלים של סלולריים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה אם יש ירידת מחיר תמידית. טוב יותר אולי לא, אבל השאלה אם את הסמסונג 943BM אני אמצא פתאום ב 650, בגלל ירידת דולר, דגמים חדשים או כל סיבה אחרת.

יש כמובן סף תחתון מסוים, שמתחתיו אי-אפשר לרדת. אם נתעלם מספקולציות מיותרות וחסרות משמעות על לגבי שער הדולר, אפשר לצפות שאולי תהיה עוד ירידה. כמה בדיוק - אי אפשר לדעת. מה שבטוח, דגמים חדשים ל-19" ב-5:4 לא הולכים לצאת.

בסופו של דבר, כמו שאתה אומר זה עלות מול תועלת. נניח שה-943BM הוא מסך חלומותיך (רק נניח), ושעוד שנה תמצא אותו ב-650 שקלים. אז חסכת 100 שקל, ובשביל החיסכון הזה סבלת שנה עם מסך גרוע. האם תחשוב שזה היה שווה את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי היום בתצוגה את ה 943BW והוא נראה לי מעולה. לא ברור לי למה בביגבוקס שמים את כל המסכים עם אותו המחשב ועל אותה הרזולוציה ככה שכולם נראים גרוע, אבל זה באמת בעיה שלהם. השילוב בין הארגונומיה שלו לתכונות סבירות, מנצח ברמת המחיר הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...