חייבים לי 200$ על עבודה ונמרחים עם התשלום, מה ע&#149 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חייבים לי 200$ על עבודה ונמרחים עם התשלום, מה ע&#149

Avi Levin

Recommended Posts

שלום,

אני עובד כמתכנת עצמאי די נודע בתחום שאני עוסק בו, לפני כחצי שנה ביצעתי לבחור עבודה וגביתי ממנו 200$, הסכמתי שישלם לי בתוך חודש דרך AlertPay (דומה ל-PAYPAL).

(יש לציין כי אותו אדם ישראלי ומתגורר בארץ)

כעבור חודשיים פניתי אליו שוב, והוא התחיל להמציא תירוצים דוגמת "אין לי עכשיו את הכסף" \ "ביזבזתי בדיוק את ה-200$ שהיו לי", טוב, אחרי חודש פניתי אליו שוב והפצרתי בו בכדי שישיג את ה-200$ הללו. הוא השיג אותם איכשהו (אחרי תירוץ שזה חשבון שלו ושל חבר שלו), הוא התחיל לפנות אליי בזלזול והתחלתי להרגיש שהוא מתחמק ממני ומשהו מסריח פה.

כעבור שבוע הוא אמר לי שהחשבון שלו נחסם והוא לא יכול לשלוח לי את הכסף, ביקשתי ממנו תמונה המאשרת את זה שהחשבון נעול - בתמונה היה רשום שתאריך התשלום האחרון שלו היה לפני יום, ועוד היו לו מס' עסקאות (3-4) שהוא ביצע בשבוע שעבר - ז"א היה לו שבוע שלם לשלם לי - והוא תירץ את זה ב"שחכתי לגמרי" - כאן כבר נמאס לי, יש להזכיר כי בשלב הזה היה לי רק את שמו הפרטי ואת כתובת ה-IM שלו.

באמצעים שהיו לי דליתי כל מידע -

מס' פלאפון, שם פרטי ושם משפחה, רחוב, מיקוד, כתובת אימייל, , .

למרות שמשום מה ב-144 הוא לא מוצא את המס' לפי שם המשפחה, יכול להיות שהפרטים לא מדוייקים לגמרי.

בכל אופן, בתקופה הזו הוא התחיל "לסנן" אותי ולברוח לי בכל שיחה, הייתי צריך ממש לנדנד לו בכל דקה בכדי שיענה לי על ההודעות.

אחרי עוד שבוע הוא הבטיח לי שישלם לי בעוד שבוע, וכאן הוא נעלם.

הוא כבר לא מתחבר ל-IM למרות שפעם הוא היה מחובר כל הזמן, סימן שהוא חסם אותי.

כמו שציינתי, יש לי את מס' הפלאפון שלו, אך הוא לא עונה (המס' לא זמין), יש איזושהי אפשרות לדלות עליו עוד מידע בהתאם למידע שיש לי כרגע?

אין לי בעיה לסגור את זה בטלפון, וגם אין לי בעיה לבוא אליו ולקחת את הכסף בעצמי (ובכוח אם יידרש), אך אם לא אצליח לעלות על עוד פרטים - איזה אפשרויות יש לי?

תודה על הקדשת הזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי עובד בלי לקבל פרטים מלאים על הלקוח/לקבל תשלום מראש(/במקום)? :-\

תשמע, בזמנו היתה לי גישה לאכסון שלו, לפרטי ה-AP שלו והיתה אווירה מאוד בטוחה באוויר, אני מניח שלעתיד לא משנה מה, לא לבטוח בישראלים.

(לרוב אני עובד עבור אנשים מחו"ל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להבא:

שליש לפני תחילת העבודה.

שליש לאחר סקיצה סופית (עיצוב) או גרסת בטא של התוכנה

שליש לאחר סיום העבודה

אם הלקוח לא מסכים לשלם שליש מראש הוא לא ישלם לך כלום בסוף העבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להבא:

שליש לפני תחילת העבודה.

שליש לאחר סקיצה סופית (עיצוב) או גרסת בטא של התוכנה

שליש לאחר סיום העבודה

אם הלקוח לא מסכים לשלם שליש מראש הוא לא ישלם לך כלום בסוף העבודה.

הקטע שאז לא היה לי מוניטין גדול, והייתי צריך איכשהו לבלוט מבין כל שאר המתכנתים...

הרווחתי לא מעט (כ-300$ לעבודה גדולה, סה"כ כ-3 עבודות גדולות ועשרות קטנות) ובאף עבודה לא היו לי בעיות, זאת העבודה היחידה שנתקלתי בבעיה - וכמובן הישראלי הראשון שעבדתי איתו.

השאלה היא מה אני עושה עכשיו? 200$ הם 800 ש"ח, וזה כסף לא קטן.

ומה העלות של תביעה? ואיך אני יכול להוכיח שאכן עשינו עסקה? יש לי את השותף שלו כעד (גם אותו הוא רימה ככל הנראה) אך הוא מנורבגיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיילים בינכם שמסכמים את מהות העבודה וההסכמה שלו לתשלום נחשבים כמסמך/הסכם, אבל:

אם אין לך פרטים אמיתים שלו איך תגיש תביעה?

האם אתה עובד עם קבלות?

עריכה:

מה לבלוט? תכסה את עצמך קודם כל.

אם הלקוח לא מסכים לשלם שליש מראש הוא לא ישלם לך כלום בסופו של דבר. ככה זה - ואתה חייב לדאוג לעצמך קודם כל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העלות מאוד קטנה אולי פחות ממאה ש"ח

אין הרבה מה להוכיח, קשה להאמין שבבית משפט הוא יכחיש שעשית בשבילו עבודה.

תתאר את השתלשלות המעשה כולל כל נסיונות הגביה, יש לך בטח מספיק פרטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיילים בינכם שמסכמים את מהות העבודה וההסכמה שלו לתשלום נחשבים כמסמך/הסכם, אבל:

אם אין לך פרטים אמיתים שלו איך תגיש תביעה?

האם אתה עובד עם קבלות?

עריכה:

מה לבלוט? תכסה את עצמך קודם כל.

אם הלקוח לא מסכים לשלם שליש מראש הוא לא ישלם לך כלום בסופו של דבר. ככה זה - ואתה חייב לדאוג לעצמך קודם כל.

לא...

העבודה היא דרך האינטרנט, הכל מתבצע פה, וההסכמים והכל התבצע דרך IM, ואין לי את ההיסטוריה של השיחות, אך כמו שהזכרתי, יש לי את השותף שלו כעד.

ויש לי את המס' פלאפון שלו, איך אני יכול למצוא פרטים עליו דרך המספר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא...

העבודה היא דרך האינטרנט, הכל מתבצע פה, וההסכמים והכל התבצע דרך IM, ואין לי את ההיסטוריה של השיחות, אך כמו שהזכרתי, יש לי את השותף שלו כעד.

ויש לי את המס' פלאפון שלו, איך אני יכול למצוא פרטים עליו דרך המספר?

אפשר בעזרת רישומון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תן לי פרטים אני אבדוק לך (מספר פלאפון לא מתאים)

תחברות את שני אלו - :nono::) שובב אתה שוקו.

בהצלחה Xeydo! פשוט עצוב לראות שאפילו בתחומים האלו של המחשבים (חוץ מחנויות מחשבים - שלצערנו לפעמים זה גועל נפש ברמה בינלאומית) יש את הישראלים מהסוג המגעיל הזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...