America's Army 3 - הדיון הראשי - עמוד 4 - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

America's Army 3 - הדיון הראשי

Milk-Inc

Recommended Posts

• תגובות 430
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מה זה משנה אם הנשק זהה לחלוטין לנשק המקורי או לא?

אתה לא יושב כל היום מול המשחק כדי להנות מהעיצוב של הנשק.

כשמשחקים, זה הופך להיות אולי הדבר הכי שולי במשחק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדר, ברור, אבל מה זה משנה. עדיין לא מסתדר לי למה במשחק ששואף להיות הכי ריאליסטי ואותנטי בשוק, יש דווקא כלי דמיוניים. מה הבעיה להשתמש בנשקים קיימים?

מאותה סיבה בידיוק אין לך שמות אמיתיים של מכוניות בGTA, אין שמות אמיתיים לרובים של STALKER ועוד הרבה דברים....

השם או איך שקוראים לו בתביעה המשפטית ה"ברנד" לפי החוק יכול ליהיות בידיו של בעליו בלבד אם הוא רוצה בכך. אם למשל היו נותנים לטרוריסטים G36 אז חברת H&C הייתה תובעת את המפתחים על הוצאת שם רע למותג שלה או שימוש במותג ללא רשות ו100 אחוז הייתה מנצחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני כמה שנים דברו על העוזי בטלויזיה (והראו את ברק מרכיב עוזי). הם דיברו שם גם על זה שהם הכניסו הרבה כסף ממכירת רישיונות לשימוש בנשק בסרטים וכו'. בדרך כלל הכסף הולך לחברה שמייצרת את הנשק (במקרה שלנו למדינה). יצרנית פרטית של הנשק תכניס את הכסף לכיס שלה.

בבמשחקי מרוצים הרבה פעמים הרכב נכנס כפרסומת, במקרה של נשקים זה לא כל כך אפשרי :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאותה סיבה בידיוק אין לך שמות אמיתיים של מכוניות בGTA, אין שמות אמיתיים לרובים של STALKER ועוד הרבה דברים....

השם או איך שקוראים לו בתביעה המשפטית ה"ברנד" לפי החוק יכול ליהיות בידיו של בעליו בלבד אם הוא רוצה בכך. אם למשל היו נותנים לטרוריסטים G36 אז חברת H&C הייתה תובעת את המפתחים על הוצאת שם רע למותג שלה או שימוש במותג ללא רשות ו100 אחוז הייתה מנצחת.

GTA זו לא דוגמה טובה כי הם אוהבים לשנות שם את השמות של כל מוצרי התרבות (שמות של ערים, משקאות וכו') לא רק מסיבות משפטיות אלה כחלק מהחוש הומור שלהם.

בכל אופן לגבי AA3:

1. מדובר במשחק שמופץ חינם ללא מטרות רווח, אז אני לא חושב שתביעות משפטיות של זכויות יוצרים תקפות כאן כ"כ.

2. הם כן משתמשים בנשקים אמריקאים אותנטיים, אז כנראה שהעקרון עצמו לא מפריע להם.

3. בהרבה משחקים שמתרחשים בתקופה המודרנית יש בהחלט נשקים אמיתיים (COD4 בתור דוגמה), ולא שמעתי אף פעם שזה עשה להם בעיות.

לא יודע, אותי זה קצת מצחיק שדווקא בCOD4 שנחשב לארקיידי יש קלצניקוב, ודווקא בAA3 יהיה איזה רוסי דמיוני. כמובן שלא זה מה שיהרוס את המשחק בשבילי, אבל זה נראה לי כמו החלטה מוזרה של המפתחים. מעניין יהיה באמת לקרוא מה הייתה הסיבה האמיתית שלהם לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

GTA זו לא דוגמה טובה כי הם אוהבים לשנות שם את השמות של כל מוצרי התרבות (שמות של ערים, משקאות וכו') לא רק מסיבות משפטיות אלה כחלק מהחוש הומור שלהם.

בכל אופן לגבי AA3:

1. מדובר במשחק שמופץ חינם ללא מטרות רווח, אז אני לא חושב שתביעות משפטיות של זכויות יוצרים תקפות כאן כ"כ.

2. הם כן משתמשים בנשקים אמריקאים אותנטיים, אז כנראה שהעקרון עצמו לא מפריע להם.

3. בהרבה משחקים שמתרחשים בתקופה המודרנית יש בהחלט נשקים אמיתיים (COD4 בתור דוגמה), ולא שמעתי אף פעם שזה עשה להם בעיות.

לא יודע, אותי זה קצת מצחיק שדווקא בCOD4 שנחשב לארקיידי יש קלצניקוב, ודווקא בAA3 יהיה איזה רוסי דמיוני. כמובן שלא זה מה שיהרוס את המשחק בשבילי, אבל זה נראה לי כמו החלטה מוזרה של המפתחים. מעניין יהיה באמת לקרוא מה הייתה הסיבה האמיתית שלהם לזה.

קודם כל AA3 מפותח ע"י הצבא האמריקאני ואני לא רואה שום סיבה בעולם שהצבא האמריקני ידרוש את זכויותיו ממשחק שהוא עצמו פיתח.

שניתIW קיבלה רישיון לשימוש בשמות של כלי יוצאי המפעל IZH-MASH, פה זה לא התפרסם אבל בפורומים רוסיים כן.

שלישית- זה שולי, היה נחמד אם היה משהו יותר "אמיתי" אבל זה פסדר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי צבא אמריקה כמדינה שוחרת שלום לא רוצים שב"טעות" ילדים בני 7 מהארלם שמשחקים במשחק יחליטו להשיג את הנשק וידעו את השם קוד המדויק של הAK47?

אם ילד מהרלם ירצה להשיג , ממש לא יעניין אותו מה זה, העיקר שזה יורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל AA3 מפותח ע"י הצבא האמריקאני ואני לא רואה שום סיבה בעולם שהצבא האמריקני ידרוש את זכויותיו ממשחק שהוא עצמו פיתח.

שניתIW קיבלה רישיון לשימוש בשמות של כלי יוצאי המפעל IZH-MASH, פה זה לא התפרסם אבל בפורומים רוסיים כן.

שלישית- זה שולי, היה נחמד אם היה משהו יותר "אמיתי" אבל זה פסדר

הנשקים של ארה"ב לא מיוצרים על ידי הצבא, למשל M16 מיוצר על ידי קולט (ויצרנים אחרים במדינות שונות). אני לא חושב שזה שהצבא קונה את הנשקים האלה מעניק לו זכיון לשימוש בהם במשחקי מחשב (אם כי זו שאלה משפטית מעניינת אני חייב לציין).

גם כאמור מדובר במשחק שלא מופץ למטרות רווח, אז זה פחות בעייתי. סביר להניח שהמפתחים פשוט רצו ללכת על בטוח ולא להסתכן בכל מיני תביעות משפטיות (גם אם הן משוללות כל יסוד) ופרשיות מיותרות, ולא שמעיקר הדין הם לא יכלו להשתמש בנשקים רוסיים אמיתיים (כמו שהם אכן עשו ב AA2).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

M16 של ארה"ב, זה פחות משנה מי מיצר אותו, הצבא שם יכול לסדר את הבעיה בלי להוציא הרבה כסף על קנית רישיון. אם מתחשבים בזה שהם הוציאו הרבה כסף על קנית המנוע (אם אני זוכר נכון המחיר של UE הוא כ 100K דולר, כמו המנועים של ID) ועוד הרבה כסף עד דברים אחרים אז הגיוני שהם לא רוצים לבזבז עוד כסף על נשקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אחרי ששמענו את התאוריות של כולם, הנה מה שהמפתחים של המשחק אומרים על ה OBRAN:

http://www.aao30.com/?p=8

בגדול הטענה שמה היא שהמפתחים רצו שלכוחות האויבים יהיו נשקים מקבילים בכוחם לנשק של ארה"ב.

כמו כן, ל OBRAN יש אותה תחמושת כמו ל M16 מה שמעניק ריאליזם לכך שחיילי ארה"ב יכולים למשל לקחת מחסניות מגופות של אויבים.

משכנע? לא יודע...

(אגב כמו שכבר כתבתי למעלה, הנשק הוא אכן מעין חיקוי של הגליל הישראלי. בלי קשר לעובדה שהגליל מבוסס כידוע על הקלצ')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנשקים של צבא ארה"ב לא מיוצרים על ידי הצבא, למשל M16 מיוצר על ידי קולט (ויצרנים אחרים במדינות שונות). אני לא חושב שזה שהצבא קונה את הנשקים האלה מעניק לו זכיון לשימוש בהם במשחקי מחשב (אם כי זו שאלה משפטית מעניינת אני חייב לציין).

גם כאמור מדובר במשחק שלא מופץ למטרות רווח, אז זה פחות בעייתי. סביר להניח שהמפתחים פשוט רצו ללכת על בטוח ולא להסתכן בכל מיני תביעות משפטיות (גם אם הן משוללות כל יסוד) ופרשיות מיותרות, ולא שמעיקר הדין הם לא יכלו להשתמש בנשקים רוסיים אמיתיים (כמו שהם אכן עשו ב AA2).

ארצות הברית כשהיא חותמת הסכם היא חותמת על סעיף לשימוש בנשק באמצעים כמו פרופוגנדה וכו'. היא לא קונה רק את הנשק, היא למעשה מחזיקה בעלות על הטרנד[br]פורסם בתאריך: 15.06.2009 בשעה 19:02:26

עכשיו אני מוריד מהסטים אבל המהירות כ"כ נמוכה (בסביבות ה100 קב"ש...) אני עם חבילת 4 מגה...

אגב צריך להרשם באתר החדש של המשחק או שאקאונט בישן יספיק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארצות הברית כשהיא חותמת הסכם היא חותמת על סעיף לשימוש בנשק באמצעים כמו פרופוגנדה וכו'. היא לא קונה רק את הנשק, היא למעשה מחזיקה בעלות על הטרנד[br]פורסם בתאריך: 15.06.2009 בשעה 19:02:26

עכשיו אני מוריד מהסטים אבל המהירות כ"כ נמוכה (בסביבות ה100 קב"ש...) אני עם חבילת 4 מגה...

אגב צריך להרשם באתר החדש של המשחק או שאקאונט בישן יספיק?

אחי יש מצב אתה מוריד אחר כך?

אני צריך עוד מהירות :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...