dyndns ו- ultravnc - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

dyndns ו- ultravnc

andav

Recommended Posts

הנה ציטוט מאשכול אחר שמצאתי בחיפוש כאן והוא נותן קצת רקע

זה שהגדרת חשבון DYNDNS רק אומר שיש כתובת שמפנה כל הזמן לIP האינטרנטי שלך, זה הכל.

אתה צריך משהו להתחבר עליו במחשב ע"מ שזה יעזור לך.

לדוגמא, אם אתה רוצה להתחבר בRDC למחשב שלך כשאתה נמצא בבית של חבר שלך אז בנתב אתה פותח את הפורט המתאים (3389 במקרה הזה), למחשב הספיציפי ברשת שלך, ובמחשב אתה מגדיר לו שידע לקבל חיבורים. עכשיו כשאתה מתחבר בממשחב מרוחק אתה לא צריך לדעת את הIP האינטרנטי שלך, שכל הזמן מתחלף, אלא לתת לו את הכתובת DYNDNS שיצרת.

ככה זה בכל דבר מהסוג הזה: צריך להגדיר שהמחשב ידע לקבל התקשרות מסוג מסויים ובנתב צריך לפתוח את הפורט המתאים לסוג החיבור. רק אז השירות הזה מקבל תוקף כלשהו.

ועכשיו אני :-)

פתחתי לי dyndns והוספתי שם בחשבון שלי hostname, כלומר משהו בצורה הזו: name.dyndns.org

אצל חבר שמתי את ה- updater שלהם, זו מן תוכנה קטנה שעובדת כל הזמן ובודקת אם ה- IP על המחשב משתנה ואם כן, זה נשלח לחשבון ה- dyndns שלי.

כמובן שהכנסתי בתוכנת ה- updater אצל החבר, את שם המשתמש והסיסמה שלי, של חשבון ה- dyndns שלי.

ועכשיו לשאלות :-):

1. נניח שאני רוצה לדעת מה ה- IP של חברי, אם הוא התחלף, איפה אני יכול לראות את זה בחשבון ה- dyndns שלי?

2. אני משתמש ב- ultravnc כדי להשתלט על המחשב של חברי ואני עושה את זה עם כתובת IP רגילה + פורט, אשר מחוברים בנקודותיים.

כלומר, נניח שכתובת ה- IP של חברי היא 8.67.2.123 והפורט של ה- Ultravnc הוא 7123 אז אני רושם אצלי בתוכנת ultravnc viewer

את הדבר הבא: 8.67.2.123:7123

לוחץ על connect ואני מתחבר אל החבר שלי ויכול לראות את המחשב שלו.

שאלתי היא, מה אני עושה עכשיו כאשר יש לי כתובת בעלת מילים ולא מספרים כמו מקודם?

הכוונה היא ל- hostname שלי בשירות ה- dyndns, אשר מקושר ל- IP של החבר שלי.

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתובת הDYNDNS וכתובת הIP הם שווים וברי החלפה, כלומר לכתוב בתוכנה name.dyndns.org:7123 זה שווה ערך ללכתוב 8.67.2.123:7123, כמובן ששימוש בכתובת IP טוב רק כאשר היא עדכנית והשימוש בשם אמור להיות תמיד טוב.

לגבי החלופה של כתובות IP אצל החבר, אתה באמת יכול להכנס לחשבון שלך באתר של DYNDNS, או לחילופין אתה יכול להשתמש בפקודת PING או NSLOOKUP. במקרה השני אתה צריך לזכור מה הייתה כתובת שלו בפעם האחרונה ע"מ להשוות, במקרה הראשון (דרך האתר) הוא אומר לך, אאל"ט, מתי היה שינוי בפעם האחרונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז איפה הטעות שלי?

אני באמת מנסה לעשות ping לכתובת ה- DNS שלי אבל הוא אומר לי שהוא לא מוצא.

ping request could not find host וכו'

גם שאני מנסה ב- ultravnc למצוא את עצמי עם כתובת ה- dns אני מקבל שגיאה.

משהו אני לא עושה טוב ואני לא מבין מה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה.

אני רושם ping ככה:

ping name.dyndns.org

כאשר במקום name יש שם שלי כמובן :-)

כשאני עושה

ping .com

, זה עובד מעולה.

ואגב, התוכנה במחשב שלי כרגע, כלומר אני זה ששולח אל החשבון שלי את כתובת ה- IP שלי.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

israelnba, בלי להעליב, אבל מה שאתה רושם זה שטויות.

request could not find host אומר שהוא לא הצליח לעשות resolve לכתובת, כלומר לא הצליח לקבל IP מתאים.

אם מענה לפינג חסום ע"י חומת אש או (מה שלא חובה) ההודעה שתתקבל תהיה request timed out.

andav, תבדוק שאתה רושם את הכתובת DYNDNS כמו שצריך, כמו כן תבדוק שהפעלת את החשבון DYNDNS כמו שצריך ושהוא אכן מקבל עידכוני IP נכונים (לא מעדכן בטעות לIP פנימי ברשת דוגמת *.*.192.168 או *.*.*.10).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק, בדקתי את name והכללתי. name מן הסתם שם שמישהו באמת משתמש בו.

כאשר אני רושם סתם כתובת אז באמת אני מקבל את אותה שגיאה שandav מתאר.

אם הקישור בין הכתובת לבין הכתובת המספרית לא פועל כשורה, כנראה שמשהו בחשבון שיצרת בDYNDNS אינו תקין.

תראה איך זה נראה אצלי

dyn.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שהבנתי מה הבעיה עכשיו, היה לי את אותה בעיה:

כנס לאתר של dyndns, אם מופיע לך בצד שמאל My Cart: 1 item זאת אומרת שעדיין לא עשית אקטיבציה לכתובת שפתחת

תלחץ על ה 1item, ואז על Payment בצד ימין למטה ובדף הבא על Activate Services.

עכשיו תנסה לבדוק פינג שוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אז אנחנו לפחות מסונכרנים בבעיה שכניראה החשבון שלי לא מוגדר היטב.

מה אני אמור להגדיר?

כלומר נרשמתי ויצרתי Host מסויים.

אוקיי, חיפשתי קצת וראיתי את זה:

Note: This service is not purchased. You may modify the settings, but you must complete the Checkout process to make the service active. 

בסופו של דבר מצאתי איפה לעשות activate.

והוא אומר לי שזהו בוצע בהצלחה.

עכשיו אני באמת גם רואה את כתובת ה- DNS בתוכנת ה- updater שלי וסינמתי אותה שם ולחצתי apply והוא אומר שהכל עובד ושה- host name שלי עכשיו מסונכרן עם ה- IP שלי.

בכל מקרה, עדיין אני לא מצליח לעשות Ping לכתובת שלי.

כאילו זה לא קיים, אותה הודעת שגיאה.

למישהו יש עיצה? :-)

כאן התבלבלתי והתכוונתי ל- marbje, אכן אתה צודק, מצאתי את זה גם ובצעתי activation כמו שכבר כתבתי, אבל שוב, נאדה, אין תגובה וזה מוזר :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...