"ארה"ב שוקלת המשך התמיכה בישראל באו"ם" - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"ארה"ב שוקלת המשך התמיכה בישראל באו"ם"

Tomerb1

Recommended Posts

למה אנשים מסתכלים על מדינה פלשתינית כעל ויתור כלשהו שאנו עושים? שמישהו יסביר לי, מה לכל הרוחות האינטרס שלנו לשלוט במליוני פלשתינאים, שהודות לקצב הריבוי שלהם, יהיו בקרוב יותר מאיתנו? אם היום העולם לא רואה שלטון זה שלנו בעין יפה, תחשבו מה יקרה כשאנחנו נהיה מיעוט ששולט ברוב.

למה ויתור? זה משא ומתן וממשא ומתן זה מלחמה

בדיוק כמו שהם לא מוכנים להקיר במדינת (מה האינטרס שלהם???) כך גם אנחנו לא מוכנים לתת להם שום דבר בחינם.

מעבר לזה כמו שאמרתי קודם אף אחד לא שולל 2 מדינות אבל קודם בוא נראה מהם הם מביאים לשולחן ואחרכך תוכלו ליצר סיסמאות ריקות מתוכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה ממש מצחיק.

אתה לא מבין שלא מספק אותם רק שטחים? הם רוצים עוד ועוד לכן הפתרון הזה ד-פ-ו-ק.

זה הפיתרון הכי שפוי. טרנספר לא תעשה (רק אידיוטים גמורים חושבים שזו בכלל אופציה עבור מדינה מערבית במאה ה-21). לשלוט בכוח על אותם שטחים לא נותן למדינה כלום. כלום. יהודים מיעוט זניח באותו אזור, אף ישראלי לא מוכן לחיות בשטחים, אין להם שום חשיבות מבחינה כלכלית/אסטרטגית. מה אנחנו עושים שם בכלל? שיקחו אותם, יבנו מדינה ויעזבו אותנו בשקט.

אני מוכן לקבל גם את יוזמת השלום הסעודית. אין לי בעיה להחזיר את רמת גולן עבור הסכם שלום עם כל מדינות ערב. העימות המיותר הזה נמשך יותר מידי זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון שלרוב המדינות שמתעלמות מהאו"ם האוכלוסיה לא חיה ממש טוב, אבל זה לא בגלל האו"ם ולא בגלל ההחלטות של הממשלה בהקשר לאום.

בכל אופן גם אנחנו אמרנו לאו"ם:"תקפצו לנו" במהלך עופרת יצוקה, אני חיי טוב ואתה?

אף אחד לא שם על האום, הגוף הזה חסר כל יכולת.

לאומת זאת יש את מועצת הביטחון, הסיבה החידה שאתה חיי עכשיו טוב זה כי ארה"ב אמרה או אימה שתגיד VETO.

מעבר לזה גם ב2 המלחמות האחרונות בעיקר בלבנון השניה תוך כדי לחימה עשינו חתיכת רכש של תחמושת מארה"ב[br]פורסם בתאריך: 3.06.2009 בשעה 13:32:21

זה הפיתרון הכי שפוי. טרנספר לא תעשה (רק אידיוטים גמורים חושבים שזו בכלל אופציה עבור מדינה מערבית במאה ה-21). לשלוט בכוח על אותם שטחים לא נותן למדינה כלום. כלום. יהודים מיעוט זניח באותו אזור, אף ישראלי לא מוכן לחיות בשטחים, אין להם שום חשיבות מבחינה כלכלית/אסטרטגית. מה אנחנו עושים שם בכלל? שיקחו אותם, יבנו מדינה ויעזבו אותנו בשקט.

ואת זה אתה מבסס את זה על???

מעבר לזה טרנספר למרות שלא פרקטי במקרה שלנו הוא גם הפתרון הכי טוב

והוא יושם בהצלחה לאורך כל המאה ה20 עלידי מעצמות מערביות ולא מערביות.

אם לא הפתרון היחיד ששרד את מבחן הזמן היה פתרון כלכלי, בערך מה שביבי מציע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

בזה שגם כך אנחנו לא שולטים שם

יש שם אנרכיה

מבחינה כלכלית:

יש קצב גידול אוכלוסיה מאוד גבוהה במדינת שהכלכלה לא מסוגלת לתמוך בה, לכן העברת אותם שטחים (על עם התושבים שגרים שם) למדינה הפלסטינאית שתקום יוריד מאיתנו אפילו אם בקצת את דרישת המשאבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מוכן לקבל גם את יוזמת השלום הסעודית. אין לי בעיה להחזיר את רמת גולן עבור הסכם שלום עם כל מדינות ערב. העימות המיותר הזה נמשך יותר מידי זמן.

אישית לא באתי לבחור מה יותר טוב. אבל הפיתרון שהצעת -לא יפתור תבעיה.

אתה חושב שאם נחזיר לדוגמא את רמת-הגולן וזהו גמרנו? איזה שלום ואיזה נעלים... אתה מתעסק עם אנשים שרוצים את כל מדינת לכן אני לא רואה פיתרון. הפיתרון אולי יבוא אחרי מלחמת עולם שלישית-ותזכור מה שאמרתי.

לגבי לתת שטחים, זה גם לא יפתור וגם יעשה יותר גרוע ... כי הם ירצו עוד וגם יתחילו לעופף.. לנו קאסמים לכל איזור.

למה להיות עיוור? תראה מה הם אומרים- תראה מה הם עשו אחרי "הסכם שלום"

תלמד מהעבר ידידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לכותרת של האשכול [כולל הכתבה]

בוא נראה מה המלבי"ם כתב -וזה מתחיל אט אט לקרות.

על הפסוק [הקשור לאחרית הימים] ‮ "‬ויזעק אתי‮, ‬וידבר אלי לאמר‮: ‬ראה היוצאים אל-ארץ צפון‮--‬הניחו את-רוחי‮, ‬בארץ צפון‮" (‬זכריה ו‮, ‬ח‮) .

המלבי"ם - "השחורים שהיא מלכות רומי שהיא תצא אל ארץ צפון‮ [בבל‮]וגם היא תהיה צפונית ומשם תיפתח הרעה ולחריב את ירושלים‮."‬

כלומר לפי המלב"ים-המדינה שתגבש את הקואליציה נגד זו אותה המדינה שתכבוש את‮ "‬ארץ הצפון‮" ‬שהיא על פי המסורת היהודית-בבל‮. [עירק של ימינו]

יוצא לפי המלבי"ם שזאת ארה"ב ו הוא כתב שחורים [אובמה שחור].

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים ,כמה שזה יראה מצחיק ,במצבים כאלו צריך להקטין ראש ,על תנסו לחפש דרכים מקוריות , או ידודותיות ,או לחשוב יותר מידי מה יקרה עם .

פשוט צריך להילחם והה ,זה עבד פעם ,זה יעבוד גם עכשיו ושכל השאר יזדינו (סליחה אבל זה הדרך הכי נכונה להגיד את זה ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך נקודת מבט של ילד בן 6.

Ad hominem

An ad hominem argument, also known as argumentum ad hominem (Latin: "argument to the man", "argument against the man") consists of replying to an argument or factual claim by attacking or appealing to a characteristic or belief of the source making the argument or claim, rather than by addressing the substance of the agument or producing evidence against the claim.

אתה מציע לעשות להם טרנספר, לאן? אם ירדן או מצרים היו רוצות אותם, הן היו דורשות את עזרה ויו"ש כחלק מהסכם השלום איתן. הן עשו בשכל ולא רצו שטחים אלו, אך אנו כנראה יותר חכמים מכולם...

גם הסורים הם לא שכנים אידיאליים, כך היו גם המצרים והירדנים טרם הסכמי שלום עימם, אם רצית שכנים טובים היית צריך ללכת לאוגנדה.

אז הפתרון שלך זה לכבוש את אוגנדה ולהעביר את כל האזרחים הישראלים לשם ולתת את המדינה לפלסטינאים בתקווה שהאנשים שם יהיו יותר נחמדים?

אפשר להעביר אותם לסומליה אף אחד שם לא יתלונן כי אין שם ממשלה :lol:

אם מישהו יראה שטר לא שלי שאני דורך עליו, ויהיה לי רושם שהוא מוכן ללכת מכות על השטר, אני פשוט אתן לו אותו. מי שמוכן ללכת מכות בסיטואציה כזו הוא פשוט אידיוט.

ובמקרה שהשטר הזה הוא הארץ שלך אתה מוכן לתת את כולה או חלק גדול ממנה רק שלא יפגעו בך? לך יש את הרגל על השטר ואתה יכול להחליט מה יהיה גורלו בלי שאף אחד יכול להפיע על התוצאה אלא אם כן הוא יתקוף אותך.

אתה בעצמך אמרת שאין שום אינטרס לשלוט בפלשתינים, אז ללא קשר לשום משא ומתן, כדאי להיפתר מהם. היות ולא ניתן לעשות להם טרנספר (גם אם תטען שזה הפתרון האידיאלי, זה עדיין לא מציאותי), מן הסתם כדאי להפתר מאותם השטחים, אם ניתן לעשות זאת בהסכם מסודר - מה טוב.

זה לא רלוונטי מה כתוב בספרי אגדות ומי היה בארץ לפני 1000 שנה. יש כרגע מצב נתון המהווה בעיה, שיש למצוא לה פתרון.

פתרון שאתה לא נתת...

אין כרגע פתרון לבעיה ויש כמה פתרונות שנחשבים לטרנספר וקלים יותר לישום מאשר להעביר את הפלסטינאים לסומליה. אפשר להעביר את כל הפלסטינאים מעזה לגדה (אנחנו כבר עשינו משהו דומה בהתנתקות) . או להיפך. עדיין זה לא יפתור את הבעיה שהם ירצחו אותנו בהזדמנות הראשונה אבל לפחות ירדן קצת יותר נוקשה נגד טרוריסטים והפרת ריבונותה (ראה ספטמבר השחור) . עם הפלסטינאים במקום אחד זה יקל עלינו להגן על עצמינו כי יהיה לנו פחות חזית אחת כי עם ירדן יש לנו הסכם שלום. עדיין יש את הבעיה של קטיושות על תל אביב ונקווה שזה לא יקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואת זה אתה מבסס את זה על???

מעבר לזה טרנספר למרות שלא פרקטי במקרה שלנו הוא גם הפתרון הכי טוב

והוא יושם בהצלחה לאורך כל המאה ה20 עלידי מעצמות מערביות ולא מערביות.

אם לא הפתרון היחיד ששרד את מבחן הזמן היה פתרון כלכלי, בערך מה שביבי מציע.

איזה יתרון כלכלי או אסטרטגי נותנים לך השטחים?

אישית לא באתי לבחור מה יותר טוב. אבל הפיתרון שהצעת -לא יפתור תבעיה.

אתה חושב שאם נחזיר לדוגמא את רמת-הגולן וזהו גמרנו? איזה שלום ואיזה נעלים... אתה מתעסק עם אנשים שרוצים את כל מדינת לכן אני לא רואה פיתרון. הפיתרון אולי יבוא אחרי מלחמת עולם שלישית-ותזכור מה שאמרתי.

לגבי לתת שטחים, זה גם לא יפתור וגם יעשה יותר גרוע ... כי הם ירצו עוד וגם יתחילו לעופף.. לנו קאסמים לכל איזור.

למה להיות עיוור? תראה מה הם אומרים- תראה מה הם עשו אחרי "הסכם שלום"

תלמד מהעבר ידידי.

הטבע של בני האדם זה להלחם, זה היה לאורך כל ההסטוריה וזה יהיה ככה - גם אחרי מלחמת עולם שלישית. גם אחרי מלחמת העולם הראשונה אמרו שלא יהיו עוד מלחמות - וקיבלת איזה היטלר אחד. אחרי השניה זו הייתה השאיפה - אני לא צריך לספר מה קרה ב-60 השנים האחרונות. המלחמות בין בני האדם יגמרו רק במצב שבו לא נשארים יותר בני אדם, תוצאה אפשרית אחרי מלחמת עולם שלישית (עם שימוש בנשק לא קונבנציונלי ככל הנראה).

חוץ מזה, אם השלטון במדינה מסוימת ירצה מלחמה עם - עם או בלי הסכם שלום, תהיה מלחמה.

ומה בדיוק מונע מאותם פלסטינאים לירות קסאמים לשטחי עכשיו (בין אם זה מהרצועה ובין אם זה מהגדה)?

ולגבי הסכם - מעולם לא נחתם הסכם שלום רשמי ומסודר עם הפלסטינאים (הסכם אוסלו הוא מעין הכנה שמעולם לא מומשה בקו התחתון).

Ad hominem

אז הפתרון שלך זה לכבוש את אוגנדה ולהעביר את כל האזרחים הישראלים לשם ולתת את המדינה לפלסטינאים בתקווה שהאנשים שם יהיו יותר נחמדים?

אפשר להעביר אותם לסומליה אף אחד שם לא יתלונן כי אין שם ממשלה :lol:

אתה רציני? :screwy: אם כן, אני מציע לך ללמוד טוב מאוד את ההיסטוריה שלנו ולהבין על מה הוא דיבר...

השטר הוא יהודה ושומרון (ועזה), לא כל מדינת ישראל. לכולם ברור שבדכי מו"מ מדינת ישראל לא תוותר על שטח שהיה שייך למדינה לפני מלחמת ששת הימים (יכולים לדרוש עד מחר), ולכן כל ההשוואה שלך בכלל לא רלוונטית.

פתרון שאתה לא נתת...

אין כרגע פתרון לבעיה ויש כמה פתרונות שנחשבים לטרנספר וקלים יותר לישום מאשר להעביר את הפלסטינאים לסומליה. אפשר להעביר את כל הפלסטינאים מעזה לגדה (אנחנו כבר עשינו משהו דומה בהתנתקות) . או להיפך. עדיין זה לא יפתור את הבעיה שהם ירצחו אותנו בהזדמנות הראשונה אבל לפחות ירדן קצת יותר נוקשה נגד טרוריסטים והפרת ריבונותה (ראה ספטמבר השחור) . עם הפלסטינאים במקום אחד זה יקל עלינו להגן על עצמינו כי יהיה לנו פחות חזית אחת כי עם ירדן יש לנו הסכם שלום. עדיין יש את הבעיה של קטיושות על תל אביב ונקווה שזה לא יקרה.

אתה באמת חושב שזה ריאלי? להעביר את כל מיליון וחצי התושבים בעזה לגדה? (להיפך זה כמובן לא אפשרי, אלא אם אתה רוצה לגרום לפיצוץ אוכלוסין, ומיותר לציין שזה יפעל נגדך. גם ככה רצועת עזה היום זה השטח הכי צפוף בעולם).

טרנספר, בלי הסכמת אוכלוסיה ש"מועברת" הוא אינו פתרון ריאלי. לא טרספר על שטחים על כל יושביהם, ולא טרנספר של האוכלוסייה בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשש... הפתעת אותי שאתה מכיר ערך כזה..

אם מישהו (מעל גיל 5) יבוא ויטען שהירח עשוי מסירופ, לא תהיה לי שום כוונה להתווכח איתו, פרט לכך שאציין בפניו שהוא דביל.

למרות שטיעוניך (בפרט בהודעתך האחרונה) אינם רחוקים מכך, הם זכו להתייחסות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רציני? :screwy: אם כן, אני מציע לך ללמוד טוב מאוד את ההיסטוריה שלנו ולהבין על מה הוא דיבר...

אני יודע בדיוק על מה הוא מדבר הבעיה שהוא מדבר על זה 60 שנה מאוחר מדי. באוגנדה נגמר המקום ליהודים כי אם אני לא טועה יש שם מדינה ריבונית כרגע.

השטר הוא יהודה ושומרון (ועזה), לא כל מדינת . לכולם ברור שבדכי מו"מ מדינת לא תוותר על שטח שהיה שייך למדינה לפני מלחמת ששת הימים (יכולים לדרוש עד מחר), ולכן כל ההשוואה שלך בכלל לא רלוונטית.

זה נכון לגבי מה השטר אבל לפי מה שהבנתי אנחנו מתעסקים עם הפלסטינאים ואחרי שנתן לנו את השטר שאנחנו דורכים עליו הם גם ירצו את הכסף שיש לנו בכיס. אנחנו כרגע מחזיקים בשטח והם צריכים לשכנע אותנו לתת להם אותו אחרת אין לנו ממש סיבה לזוז. אף אחד בעולם לא נותן לנו שום סיבה לזוז מהשטח. שיתנו לנו שטח בתמורה כי לפלסטינאים אין מה לתת לנו חוץ מלהבטיח שהם יפסיקו לנסות לרצוח אותנו ולהבטחות שלהם אני בכלל לא מאמין. אני לא בטוח איזה צעד בונה אמון הם יכולים לעשות אולי להמיר את דתם מהאסלם לדת פחות קיצונית .

אתה באמת חושב שזה ריאלי? להעביר את כל מיליון וחצי התושבים בעזה לגדה? (להיפך זה כמובן לא אפשרי, אלא אם אתה רוצה לגרום לפיצוץ אוכלוסין, ומיותר לציין שזה יפעל נגדך. גם ככה רצועת עזה היום זה השטח הכי צפוף בעולם).

טרנספר, בלי הסכמת אוכלוסיה ש"מועברת" הוא אינו פתרון ריאלי. לא טרספר על שטחים על כל יושביהם, ולא טרנספר של האוכלוסייה בלבד.

עשינו לזה פילוט בהתנתקות שהיתה טרנספר של אוכלוסיה וויתור על ריבונות על שטחים. אנחנו לא חייבים להעביר את כולם במכה לגדה. אנחנו העברנו כמה מהם ממקום למקום. עוד אחד בעזה ובכלל לא יהיה להם איפה לגור שם. העובדה שהם מפולגים לשני שטחים היא בעיתית וגם אם נתנתק מהם לא נפתר מהם עדיין לתמיד כי הם ירצו רציפות טריטוריאלית. זה כמו שמצריים תתאחד עם לבנון והמצרים ידרשו מאיתנו רציפות טרטוריאלית כי אנחנו באמצע.

מירדן יש פחות סיכוי להברחות כי הממשל שם לא יאפשר את זה וגם לחפור מנהרות של 8 קמ מתחת לנהר הירדן זה קצת קשה.

לפי דעתי אם רוצים לסלק אותם מהמדינה שלנו צריך לעשות את זה כמה שיותר מוקדם.

אני חושב באופן פרקטי . שלום איתם לא יעבוד ומלחמה איתם אומר שאנחנו נהרוג עוד מהם. למה אנחנו צריכים להרוג אותם ולהרוס להם את הבתים אם אפשר להעביר אותם למקום אחר שבו שני העמים יוכלו לחיות בשקט. ואם כבר לא לעשות כלום נשים אותם במקום אחד כדי שלא יהיה לנו שני גזרות לגאוג עליהם.

שני מדינות לשני עמים זה לחשוב בתוך הקופסה . או שצריך לחשוב מחוץ לקופסה או למצוא אחת חדשה כי כרגע הקופסה הקיימת לא עובדת ולא תעבוד.

פשש... הפתעת אותי שאתה מכיר ערך כזה..

חבל שאתה מבזבז את זמנך בשימוש בו. אני במקרה למדתי public speaking באוניברסיטה אבל אני לא טוען שהדיעות שלי מבוססות על עובדות כי אני כותב בעיקר אימפרוביזציה. גם ככה הרעיונות שלי קצת לא קונבנציונאלים כי אני לא אוהב לחשוב בתוך הקופסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטבע של בני האדם זה להלחם,זה היה לאורך כל ההסטוריה וזה יהיה ככה - גם אחרי מלחמת עולם שלישית. גם אחרי מלחמת העולם הראשונה אמרו שלא יהיו עוד מלחמות - וקיבלת איזה היטלר אחד. אחרי השניה זו הייתה השאיפה - אני לא צריך לספר מה קרה ב-60 השנים האחרונות. המלחמות בין בני האדם יגמרו רק במצב שבו לא נשארים יותר בני אדם, תוצאה אפשרית אחרי מלחמת עולם שלישית (עם שימוש בנשק לא קונבנציונלי ככל הנראה).

חוץ מזה, אם השלטון במדינה מסוימת ירצה מלחמה עם - עם או בלי הסכם שלום, תהיה מלחמה.

ומה בדיוק מונע מאותם פלסטינאים לירות קסאמים לשטחי עכשיו (בין אם זה מהרצועה ובין אם זה מהגדה)?

ולגבי הסכם - מעולם לא נחתם הסכם שלום רשמי ומסודר עם הפלסטינאים (הסכם אוסלו הוא מעין הכנה שמעולם לא מומשה בקו התחתון)

פעם שלישית גלידה .

אתה צודק בקטע של מלחמות אבל אני יותר מתכוון למלחמה לפי הנבואה ,וזה לפי דעתי הפיתרון, כי אני לא רואה שלום בכל דרך אחרת.

לתת שטחים זה לא פיתרון. לתת חלק מירושלים? אז תקבל פגז בכל קירבה לאיזור זה וכו'...

תתן להם שטחים בכל מקום-עדיין יפציצו וירצו עוד...

שום הסכם לא יעזור,צריך לראות מה המטרה , המטרה שלהם- שהם רוצים את כל הארץ,ואין מה לעשות בנידון, אולי ללכת בתור דת [כתוב אצלהם בקוראן שמדינה זאת ניתנה לעם -פשוט צריך להזכיר להם ,אבל השקר ירבה והם טובים בזה]

הם רק דיבורים .אתה נותן שטח רוצים עוד אחד ועוד אחד ועוד אחד עד לא די....

היהודים זה עם רחמן- במדינות אחרות היו זורקים אותם בלי חשש . כמובן אם אנחנו נעשה זאת כל העולם עלינו. כיבשה אחת בין 70 זאבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היהודים זה עם רחמן- במדינות אחרות היו זורקים אותם בלי חשש . כמובן אם אנחנו נעשה זאת כל העולם עלינו. כיבשה אחת בין 70 זאבים.

בוא ננסה את זה קודם נראה מה יקרה. אצלינו יש הרבה תקדימים מיוחדים לטיפול במחבלים ולחימה. כל העולם לומד מאיתנו. אם יש מדינה בעולם שתצליח להצדיק משפטית first strike וגם לבצע את זה זאת תהיה (ואני לא רוצה להיות באיזור כשזה יקרה). אולי המדינה שלנו נאורה ויש לנו שכנים מטורפים אבל העובדה שהעולם דוחק אותנו לפינה גורמת לנו לעשות דברים שבעבר נראו כלא חוקיים או בלתי סבירים.

מה כבר העולם יעשה לנו? יהרוג אותנו ? הם כבר הרגו כ40% מהיהודים בשואה אז למה שזה יפחיד אותנו. שרדנו כבר 2000 שנה גם אם יהרגו לנו עוד 40% אנחנו נמשיך לשרוד. לא נראה לי שהם יעשו לנו משהו יותר גרוע ממה שהם עשו לנו בשואה. ובהנחה שהם כבר הפסיקו להרוג יהודים להנאתם רוב הסיכויים שהם לא יהרגו אותנו בגלל טרנספר קטן שעשינו כי זאת היתה "הגנה עצמית".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע בדיוק על מה הוא מדבר הבעיה שהוא מדבר על זה 60 שנה מאוחר מדי. באוגנדה נגמר המקום ליהודים כי אם אני לא טועה יש שם מדינה ריבונית כרגע.

נראה לי שפספסת את הפואנטה שלו מההתחלה. לא משנה כבר.

זה נכון לגבי מה השטר אבל לפי מה שהבנתי אנחנו מתעסקים עם הפלסטינאים ואחרי שנתן לנו את השטר שאנחנו דורכים עליו הם גם ירצו את הכסף שיש לנו בכיס. אנחנו כרגע מחזיקים בשטח והם צריכים לשכנע אותנו לתת להם אותו אחרת אין לנו ממש סיבה לזוז. אף אחד בעולם לא נותן לנו שום סיבה לזוז מהשטח. שיתנו לנו שטח בתמורה כי לפלסטינאים אין מה לתת לנו חוץ מלהבטיח שהם יפסיקו לנסות לרצוח אותנו ולהבטחות שלהם אני בכלל לא מאמין. אני לא בטוח איזה צעד בונה אמון הם יכולים לעשות אולי להמיר את דתם מהאסלם לדת פחות קיצונית .

אני אשאל אותך ככה - איזה סיבה כן יש לנו לשבת בשטחים? הרי זה שטח שרבים עליו כמה עשרות שנים, לא מרוויחה כלום (מלבד קבוצה מסוימת שמאמינה באידיאולוגיה מסוימת) - למעשה, מההחזקה בשטחים נפגעת יותר מאשר מרוויחה.

ולגבי מה שאמרת על הדת - זה הרבה יותר עניין של איך אתה מפרש את הדת מהדת עצמה (ולראייה תסתכל על קבוצות שונות בתוך היהדות - יש לך פה קשת רחבה של פירושים, החל מחילונים ועד דתיים קנאים מאוד. חוץ מזה, מבחינתי מתנחל קיצוני שהולך ומתעמת עם צה"ל או שורף שדות של פלסטינים לא יותר טוב ממחבל פלסטיני מצוי). לדרוש מאדם או עם להמיר את הדת זו דרישה לא לגיטימית (ומאוד לא דמוקרטית אבל עזוב את זה).

עשינו לזה פילוט בהתנתקות שהיתה טרנספר של אוכלוסיה וויתור על ריבונות על שטחים. אנחנו לא חייבים להעביר את כולם במכה לגדה. אנחנו העברנו כמה מהם ממקום למקום. עוד מבצע אחד בעזה ובכלל לא יהיה להם איפה לגור שם. העובדה שהם מפולגים לשני שטחים היא בעיתית וגם אם נתנתק מהם לא נפתר מהם עדיין לתמיד כי הם ירצו רציפות טריטוריאלית. זה כמו שמצריים תתאחד עם לבנון והמצרים ידרשו מאיתנו רציפות טרטוריאלית כי אנחנו באמצע.

ויתרת על שטח בעזה ע"מ ליצור אזור פלסטיני רציף, אחיד ומנותק מהשפעות ישראליות (מה שנקרא ההתנתקות). אתה טוען שזה פיילוט. פיילוט למה בדיוק? העברה של כמה אלפי ישראלים מתוך שטחי עזה לתוך זה לא דומה אפילו להעברת מיליון וחצי פלסטינים לגדה.

חוץ מזה, אל תשכח שבאופן מעשי מגדה וברצועה יש שני שלטונות שונים עצמאיים. אין סיכוי שאחד מהם יסכים, בוודאי שלא שניהם.

חוץ מהזוי אין לי מה לומר על הרעיון הזה...

מירדן יש פחות סיכוי להברחות כי הממשל שם לא יאפשר את זה וגם לחפור מנהרות של 8 קמ מתחת לנהר הירדן זה קצת קשה.

אתה שוכח שלישראל וירדן יש גבול יבשתי די ארוך, שעד לפני כמה עשרות שנים היה נפרץ על בסיס יומיומי. עכשיו שהמצרים יודעים שגם להם יש מה להפסיד מהתחמשות החמאס, הם גם מונעים הברחות וכל הזמן מספרים על מנהרות שהם חושפים. זה עניין של אינטרסים - השלטון הירדני הוא שלטון מיעוט, כמה עשרות אחוזים מהאוכלוסיה (אאל"ט הרוב, אפילו רוב מוחלט) הם פלסטינאים (בדיוק כמו ברמאללה ובעזה) שרוצים (וניסו בעבר - ולא הצליחו, בין היתר בגלל התערבות ישראלית) להפיל את המשטר.

לפי דעתי אם רוצים לסלק אותם מהמדינה שלנו צריך לעשות את זה כמה שיותר מוקדם.

את מי בדיוק? את הערבים מהגדה או מעזה? הם לא בדיוק במדינה שלנו. הערבים הישראלים (או איך שלא תרצו לקרוא להם)? בהצלחה עם זה, אם אתה רוצה לדעת מה זה מלחמת אזרחים...

אני חושב באופן פרקטי . שלום איתם לא יעבוד ומלחמה איתם אומר שאנחנו נהרוג עוד מהם. למה אנחנו צריכים להרוג אותם ולהרוס להם את הבתים אם אפשר להעביר אותם למקום אחר שבו שני העמים יוכלו לחיות בשקט. ואם כבר לא לעשות כלום נשים אותם במקום אחד כדי שלא יהיה לנו שני גזרות לגאוג עליהם.

עוד פעם, לא פרקטי בעליל. אלא אם יש לך פתרון קסם להעביר מיליון וחצי אנשים למקום חדש, לבנות להם בתים חדשים וכו'. זה כל כך יקר (וכמובן שמשלם המיסים הישראלי ישלם על זה) וכל כך מסובך שכנראה זה יתקע באמצע. וזה מתוך הנחה שהם בכלל יסכימו.

שני מדינות לשני עמים זה לחשוב בתוך הקופסה . או שצריך לחשוב מחוץ לקופסה או למצוא אחת חדשה כי כרגע הקופסה הקיימת לא עובדת ולא תעבוד.

לחשוב בתוך הקופסא זה לא תמיד רע. שתי מדינות לשני עמים זה משהו שלא קיים היום, ואני לא רואה שנותנים לזה צ'אנס.

פעם שלישית גלידה .

אתה צודק בקטע של מלחמות אבל אני יותר מתכוון למלחמה לפי הנבואה ,וזה לפי דעתי הפיתרון, כי אני לא רואה שלום בכל דרך אחרת.

הפתרון לדעתך זה להשמיד את האנושות? פתרון אופטימי משו...

לתת שטחים זה לא פיתרון. לתת חלק מירושלים? אז תקבל פגז בכל קירבה לאיזור זה וכו'...

תתן להם שטחים בכל מקום-עדיין יפציצו וירצו עוד...

אפשר לחשוב שעכשיו הפלסטינים יושבים כל כך רחוק מירושלים... מה גם שמדובר על "מזרח ירושלים", אזור שסופח למדינה אחרי מלחמת ששת הימים, עם 220 אלף ערבים שסופחו, קיבלו מעמד של תושב קבע ונשארו ככה. למעשה, להחזיק אותם בכוח בישראל גורם למדינה יותר נזק מתועלת...

שום הסכם לא יעזור,צריך לראות מה המטרה , המטרה שלהם- שהם רוצים את כל הארץ,ואין מה לעשות בנידון, אולי ללכת בתור דת [כתוב אצלהם בקוראן שמדינה זאת ניתנה לעם -פשוט צריך להזכיר להם ,אבל השקר ירבה והם טובים בזה]

עוד פעם, זה עניין של פרשנות, וישראל במקרה זה היא השעיר לעזאזל. בתורה כתוב שארץ ישראל כוללת גם את ירדן, אז מה, זה אומר שאנחנו נלך לקחת את ירדן? זה אומר שאם תהיה פה ממשלה דתית קנאית שתחפש תירוץ להלחם עם ירדן (וגם זה ברוב הדיקטטורות נעשה ע"מ להסית את הביקורת ממה שקורה בתוך המדינה), זה אחלה תירוץ.

הם רק דיבורים .אתה נותן שטח רוצים עוד אחד ועוד אחד ועוד אחד עד לא די....

החזרת שטחים עם המצרים הוכיחה את עצמה. גם יחסים "קרים" הם יחסים, ולפעמים הם עדיפים על כלום.

חלק לא קטן מהיהודים מוכיח לי אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...