התלבטות קשה בין מספר מצלמות קומפקטיות - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות קשה בין מספר מצלמות קומפקטיות

someone

Recommended Posts

אז ככה, התקציב של המצלמה הוא עד 2000 שקל (רף גבוה). אני טס לעבוד בעגלות בחו"ל , בתקווה גם לטייל קצת. עד היום הייתי רק עם מצלמות גדולות יחסית, וזה מה שאני מכיר בעיקר, והפעם בגלל שיש צורך שהמצלמה תהיה עלי כל הזמן, בכיס, אני מחפש קומפקטית.

הנושאים של הצילום יהיו מאוד מגוונים, החל מהעבודה בתוך הקניון, בתוך הדירה, ברחובות, ועד נופים כאשר אני אטייל, אז אני הדבר הכי חשוב זה איכות תמונה מקסימלית ALL AROUND, חשוב גם בתנאי תאורה נמוכים. לא יהיה שימוש בשום אביזרים חיצוניים כמו חצובה או פלאש. בנוגע להדפסת תמונות, גם לא סביר שיהיו, מקסימום גודל רגיל.

עוד דברים חשובים, מצב M מלא חובה, זום גדול חשוב, ואני לא נתקלתי בקומפקטית עם יכולת RAW, ככה שכנראה זה לא רלוונטי ממש.

אני יןדע שזה מלא דרישות למצלמה קומפקטית, ואני לא בטוח שיש חיה כזאתי בכלל, אבל אני אשמח לשמוע מה אתם חושבים..

מבדיקה שאני עשיתי, כמה מצלמות שנראות לי הן

sony h20, הכי נראת לי כרגע, למרות שכמעט ואין עליה ביקורות, ממה שכן ראיתי די אהבתי

panasonic tz6, הבנתי שהיא גם די טובה, אבל מהשוואה שעשו ביניהן http://www.dpreview.com/reviews/q209grouplongzoom/ אני אהבתי את התמונה של הH20 יותר.

ויש גם את הcanon sd990.

אלא המצלמות שאני ראיתי, אשמח לקבל תגובות, והארות לגבי המצלמות, או הצעות לאחרות, כי המצלמה הולכת לשמש אותי לתקופה של שנה כמעט, ולא סביר שאני אקנה אחת אחרת..

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצב M מלא חובה

מה אתה מצפה לקבל עם מצב M מלא במצלמת חיישן-קטן וללא צילום בתנאים שדורשים שימוש בחצובה? לפני שאתה עונה, אני מציע שתקרא את זה.

זום גדול חשוב

מה הטווח שאתה מחפש במ"מ? 28-140 מספיק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצב M תמיד טוב שיש, ולכן אני מעדיף שיהיה , במיוחד שרוב המצלמות האיכותיות יותר באות איתו במילא, ובנוגע לטווח, אני לא כל כך בטוח , אני יודע מה הפירוש של הטווח, אבל לא סגור אם זה יפריע או לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצב M תמיד טוב שיש, ולכן אני מעדיף שיהיה

אתה לא חושב שאם אתה הופך את הדרישה הזו להכרחית אז כדאי שתהיה לכך סיבה מעבר ל"טוב שיהיה"?

במיוחד שרוב המצלמות האיכותיות יותר באות איתו במילא

אז זהו שלא. הפוג'י F200 למשל איכותית יותר מכל הדגמים שציינת, ולא כוללת מצב M מלא.

ובנוגע לטווח, אני לא כל כך בטוח , אני יודע מה הפירוש של הטווח, אבל לא סגור אם זה יפריע או לא

נו, אז אם אתה יודע מה הפירוש של טווח, אז מה הטווח שאותו אתה מחפש. 28-140 מספיק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למצב M מלא יש שימוש מועט יחסית במצלמות קומפקטיות - הדבר נובע בין השאר ממשחק מוגבל בעומק שדה, מטווח מוגבל של מפתחי צמצם וגם מהסרבול הארגונומי הנובע מהעדר גלגלות וכפתורים לגישה ישירה לפרמטרים השונים.

יש לי קומפקטית עם כל מצבי השליטה המנואלית המקובלים - M/AV/TV, השתמשתי בהם לעיתים נדירות יחסית, בכל מיני מצבים אקזוטיים עם תאורה מאוד בעייתית או בצילומי מאקרו מסוימים.

כמו כן, למה אתה צריך זום חזק? מלבד שימושים מאוד מסוימים (צפרות וטבע, , פפרצ'י) לטווחים מעבר ל-150-200 מ"מ אין כמעט שימוש (מלבד היותם מקדמי מכירות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...